Jakie auto na początek kariery

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Jakie auto na początek kariery

Postprzez NGRteam.artur » wtorek, 2 cze 2009, 23:12

Witam
Planuje starty w GSMP i stąd moje pytanie. Jakie auto byłoby najlepsze w kwocie do około 30 tyś na rozpoczęcie kariery. Mam za sobą starty w rajdach , driftingu i teraz przyszedł czas na wyścigi.Chodzi mi gównie o niezawodność, koszty utrzymania i oczywiście najważniejsze konkurencyjność względem innych aut w danej klasie.

Interesuje mnie samochody o mocy oscylującej w granicach 150-180 km.

Co polecacie?
BMW e30 335i
NGRteam.artur
 
Posty: 23
Dołączył(a): sobota, 9 paź 2004, 17:06
Lokalizacja: nysa


Postprzez THIM » środa, 3 cze 2009, 00:07

Za te pieniądze można kupić coś do klasy N-2000 (zbudować będzie ciężko, chyba że coś już masz), np BMW 320, może jakąś Alfę 156 popucharową znajdziesz. Historyki dwulitrowe są trochę tańsze i osiągają pożądaną przez Ciebie moc, na dodatek są lekkie. Ale nie wiem, jak z awaryjnością. Popularne są w PL Golfy II i BMW E30 318.
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez barylax » środa, 3 cze 2009, 10:12

clio williams lub 1.8 16v lekko dłubniięty dobrze idzie i dość niezawodne auta
Flokowanie , deski rozdzielcze , słupki , boczki inne gg 1456575 tel . 0-502-361-739
Avatar użytkownika
barylax
N2
 
Posty: 128
Dołączył(a): poniedziałek, 5 mar 2007, 01:05
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez NGRteam.artur » środa, 3 cze 2009, 12:08

Myślisz że taki auto będzie odpowiednie i w miarę konkurencyjne?
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8827252
Chciałbym mieć auto które może powalczyć o pudło przy odpowiednich umiejętnościach kierowcy.
BMW e30 335i
NGRteam.artur
 
Posty: 23
Dołączył(a): sobota, 9 paź 2004, 17:06
Lokalizacja: nysa

Postprzez bzyq » środa, 3 cze 2009, 13:09

THIM:
Alfa do N-2000 się nie nadaje - to jest ostatni rok jej homo.
clio williams lub 1.8 16v lekko dłubniięty dobrze idzie i dość niezawodne auta

Golfy zjedzę na śniadanie

dalej do sprzedania jest chyba Civic Pawła Borysa - auto ztcp niezawodne, mocne i szybkie. i w relatywnie niskiej cenie.

Ewentualnie zastanów się nad kupnem jakiegoś Saksofona albo Puga 106 do A-1600.
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez nick555 » środa, 3 cze 2009, 16:35

poszukaj jakiejś Hondy jak ogarniasz to mocą przebija jakieś pugi....
Bzyqu się ostatnio... hmmm żle czuje przez naszą absencję w cisnej więc go nie słuchaj z tymi peżotami :)
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez THIM » środa, 3 cze 2009, 17:36

NGRteam.artur napisał(a):Myślisz że taki auto będzie odpowiednie i w miarę konkurencyjne?
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8827252
Chciałbym mieć auto które może powalczyć o pudło przy odpowiednich umiejętnościach kierowcy.


No, kilka tych beemek jeździ. Zawsze można kogoś spytać o radę, doświadczenia, części załatwić.
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez bzyq » czwartek, 4 cze 2009, 13:12

nick555 napisał(a):poszukaj jakiejś Hondy jak ogarniasz to mocą przebija jakieś pugi....
Bzyqu się ostatnio... hmmm żle czuje przez naszą absencję w cisnej więc go nie słuchaj z tymi peżotami :)


Nick555:
Dezerterze jeden Ty! :)
Dalej jestem skłonny twierdzić, że Pug i Cytryna są w miarę uniwersalnymi samochodami, i jakby Ci się odwidziało, to zawsze można pójść w rajdy.

P.S.
ekhm ... na Cisnej Michałka Saksofon podgryzał :P
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez voytec » czwartek, 4 cze 2009, 13:54

bzyq napisał(a):ekhm ... na Cisnej Michałka Saksofon podgryzał :P


Bzyq, tylko wez pod uwage mase i fakt, ze troche biletow platniczych w te Saxo zostalo wpompowane.;-) IMO do 30kPLN nierealna sprawa, aby miec porownywalny sprzet.

Co do tego ISa - warto sie zainteresowac, auto jest dosc solidnie zbudowane, ale trzeba miec swiadomosc, ze pod czubowe Golfy, VTi itp. raczej sie nie podlaczysz.
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka, gdyby się nie przewrócił byłaby rzecz wielka..."
Avatar użytkownika
voytec
N3
 
Posty: 430
Dołączył(a): poniedziałek, 9 sie 2004, 05:53
Lokalizacja: Stolp

Postprzez bzyq » czwartek, 4 cze 2009, 14:10

nie no, bezapelacyjnie parę worków grosza w tym aucie by wydłubał, ale fakt jest faktem, że podgryzał :)
każde doinwestowane auto będzie szybkie. tak samo jak w 2007 roku na Załuż przyjechał Słowak eNkowym Type-R'em, i zlał wszystkich równo.

A takie pytanie jeszcze nieco poza tematem: czy w grupie H jest tak samo jak w OPEN jeżeli chodzi o wiek budy?
bo jeżeli nie, to było by po tanich pieniądzach auto do wyjmowania pierwszego miejsca :)
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez nick555 » czwartek, 4 cze 2009, 15:49

Oj tam podgryzał. W Sopocie przyjedzie jakaś C2R2 i nas wszystkich wyleczy podgryzając Dudę. Integra mimo całej miłości do niej jest autem po prostu starym, jeżdżącym od nowości wyścigi.A że daje radę? Cóż.W 30 tysiach auto konkurencyjne znaleźć ciężko. Po pierwsze najważniejsze kierowca musi dawać radę. Pod drugie auto musi być w miarę bezawaryjne. Po trzecie kierowca z dawaniem rady musi łączyć pewną dozę szaleństwa ograniczoną do minimum aby nie walić fury zbyt często. Są takie dwa przypadki wsród kierowców Hond którzy dają rade, auta w miarę bezawaryjne, tylko jeden dojeżdża a drugi w momentach napięcia krzyczy : Ratuj Boże Ratuj! :lol:

Saxo Fajne i pewnie w A- 1600 byłoby bardzo konkurencyjne. Choć pamiętam pewnego częstochowskiego kierowcę co Felicją Kit Carem podgryzał pierwszą piątkę generalki. I się chłopak marnuje...

Co do BMW się nie wypowiem. Jakoś mnie ten samochód nie podchodzi. Zabawa na pewno przednia ale IMHO do Golfów Opolskiego im daaaaleko.
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Booyac » czwartek, 4 cze 2009, 21:46

w 30k pln to mozna probowac znalezc clio sporta n-2000 w podstawowym specu (motor seria, zawias bilstein b8 ) i mozna tym na pudle dojechac. zalezy co liczysz w tych 30k. jak chcesz byc konkurencyjny to 2 komplety dobrych opon na sezon i nastepne 10k. clio mozna rozbudowac - kłówka, lepsze zawieszenie. jak sie znudzi nka to przejsc do a-grupy
ScyZzoR Squad Kielce
-=www.scyzzor.com=-
Booyac
N1
 
Posty: 85
Dołączył(a): poniedziałek, 11 lip 2005, 12:20
Lokalizacja: Kielce

Postprzez bzyq » czwartek, 4 cze 2009, 21:52

Booyac:
za 30k to nie znajdziesz Clio Sport (jeżeli tak, to dawaj namiary :) )
Druga sprawa - Clio jest ku**** drogie w utrzymaniu i rozbudowie - wszystko Renault Sport, a części są naprawdę drogie. zdaje się Serafin próbuje sprzedać już drugi rok swoje Clio za 60 czy 70k papieru z marnym skutkiem. Dudkowy Clias też stoi pod strzechą (mimo, że starszy, choć A grupa).
Za 30k celowałbym jednak w HS. Zdaje się, że Andrzej Wróbel wystawiał swojego Golfa w tych pieniądzach, tylko bez skrzyni.

Odpowie mi ktoś na pytanie? :)
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez voytec » czwartek, 4 cze 2009, 22:41

bzyq napisał(a):Odpowie mi ktoś na pytanie? :)


Tak: www.pzm.pl -> sport samochodowy -> wyscigi gorskie -> regulaminy (hehe)
Wiem, baaardzo Ci pomoglem :lol: , ale inaczej nie moge z braku czasu na szukanie w ww.
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka, gdyby się nie przewrócił byłaby rzecz wielka..."
Avatar użytkownika
voytec
N3
 
Posty: 430
Dołączył(a): poniedziałek, 9 sie 2004, 05:53
Lokalizacja: Stolp

Postprzez bzyq » czwartek, 4 cze 2009, 22:51

voytec:
nisko mnie cenisz :P
zanim zadałem pytanie, to sam przeglądnąłem to i owo :P
niestety nie ma satysfakcjonującej odpowiedzi na moje pytanie. stąd pytam dalej :)
W E1 (bo pod tą nazwą figuruje klasa OPEN) jest, że buda nie moze mieć więcej niż 20 lat. A w regulaminie H grupy ani słowa nie ma na ten temat
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Następna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron