ME w Wyścigach Górskich

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez roadrunner » czwartek, 25 maja 2017, 13:02

W przerwach pomiędzy podjazdami nie ma problemu z poruszaniem się po drodze. Z tym, że musisz pamiętać że są tylko dwa podjazdy dziennie
roadrunner
 
Posty: 37
Dołączył(a): środa, 26 paź 2011, 16:02


Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez janek963 » czwartek, 25 maja 2017, 14:30

A tak z ciekawości ile trwają takie przerwy ?
Lada wędliniarska
Ostatnio edytowano poniedziałek, 29 maja 2017, 13:24 przez janek963, łącznie edytowano 1 raz
janek963
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 15 lut 2017, 16:21

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez Hubertos » czwartek, 25 maja 2017, 17:48

Przerwy trwają tyle na ile harmonogram pozwala, ale przy tylu kierowcach nie są one zbyt długie. Generalnie nie staniesz w miejscach, które nie sa divacką zoną. Nie ma problemu by na lipinskym oblouku stanąń na zew., a nie w wew. W poprzednich latach można było tez stać na najdłuższej prostej, ale w ostatnich 2 latach już tego zakazali .
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez rafalze-ce » czwartek, 25 maja 2017, 21:10

Gabat napisał(a):
Yrtat napisał(a):Planuje się tam własnie wybrać. Czy ktoś z kolegów może opisać jak to wygląda? tzn gdzie najlepiej podjechać, czy są jakieś biwaki/kampingi obok trasy? itp itd


http://www.eccehomo.cz/akce/mistrovstvi ... -po-trati/

Najwięcej kibiców rozbija się na dziko na łąkach między punktami U9-11 oraz U13.

http://www.campsternberk.cz/ Parę lat temu tam spałem. Kilka km od trasy. Ok. 1,5h przed startem zawodów blokują dojazd do trasy od strony Lipiny. Warto podjechać wcześniej, bo dostaniesz się pod samą trasę i nie będziesz musiał iść 1,5km pod górkę.

Wybieram się w niedzielę rano czy dojadę do centrum Lipiny i póżniej pieszo według mapy. Gdzie mniej wiecej blokują tą droge.
https://mapy.cz/zakladni?planovani-tras ... 7D&rt=&rt=
rafalze-ce
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:58
Lokalizacja: Zebrzydowice, SCI

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez Hubertos » piątek, 26 maja 2017, 12:58

rafalze-ce napisał(a):
Gabat napisał(a):
Yrtat napisał(a):Planuje się tam własnie wybrać. Czy ktoś z kolegów może opisać jak to wygląda? tzn gdzie najlepiej podjechać, czy są jakieś biwaki/kampingi obok trasy? itp itd


http://www.eccehomo.cz/akce/mistrovstvi ... -po-trati/

Najwięcej kibiców rozbija się na dziko na łąkach między punktami U9-11 oraz U13.

http://www.campsternberk.cz/ Parę lat temu tam spałem. Kilka km od trasy. Ok. 1,5h przed startem zawodów blokują dojazd do trasy od strony Lipiny. Warto podjechać wcześniej, bo dostaniesz się pod samą trasę i nie będziesz musiał iść 1,5km pod górkę.

Wybieram się w niedzielę rano czy dojadę do centrum Lipiny i póżniej pieszo według mapy. Gdzie mniej wiecej blokują tą droge.
https://mapy.cz/zakladni?planovani-tras ... 7D&rt=&rt=

Dojedziesz praktycznie do samej trasy, więcej niż 200-300 m z buta mieć nie będziesz.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez janek963 » poniedziałek, 29 maja 2017, 09:43

No ale to i tak blisko idzie dojechać myślałem że to gorzej wychodzi.
janek963
 
Posty: 6
Dołączył(a): środa, 15 lut 2017, 16:21

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez Yrtat » środa, 31 maja 2017, 12:41

Lista na ecce homo http://eccehomo.cz/files/docs/2017-me/p ... verall.pdf
i pytanie, czy lista startowa będzie taka sama jak ta lista zgłoszeń powyżej? Chodzi mi o kolejność od najmniejszej do największej pojemności samochodów.
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez Hubertos » środa, 31 maja 2017, 15:32

Lista startowała będzie wyglądała tak samo.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez basler » środa, 31 maja 2017, 20:32

Szykuje się piękny weekend wyścigowy. Uprasza się jedynie o zachowanie minimum kultury, bo w poprzednich latach było z tym różnie...
basler
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek, 29 wrz 2009, 17:42
Lokalizacja: Wroclaw

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez Hubertos » środa, 31 maja 2017, 23:36

Z Polski na Sternberk niekoniecznie jeżdżą tylko forumowicze autoklubu i osoby zapoznane z tym sportem :) , niestety. Sam byłem świadkiem chorych zachowań ze strony pijanych rodaków. Oby jak najmniej tego w tym roku.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez Heineken » czwartek, 1 cze 2017, 05:46

Hubertos napisał(a):Lista startowała będzie wyglądała tak samo.

Tylko musisz liczyć się z tym, że w niedziele niedziele lista będzie mniejsza (w sobotnich treningach kilka samochodów ulegnie awarii mniejszej lub większej.

janek963 napisał(a):A tak z ciekawości ile trwają takie przerwy ?

Tak jak jak już ktoś pisał, trzymają sie harmonogramu, przy czym jeśli na trasie znajdzie się olej to przerwa podjazdach trwa nawet do 40 min, i wtedy ewentualnie nie ma przerwy miedze samochodami z gr 1 i gr 2, różnie to bywa.

basler napisał(a):Szykuje się piękny weekend wyścigowy. Uprasza się jedynie o zachowanie minimum kultury, bo w poprzednich latach było z tym różnie...

To fakt bywa różnie, jednak w zeszłym roku byłem również na Masters, a tam naprawdę było dużo kibiców, jednak innego "sortu" niż w czerwcu. Byli szwajcarzy, austriacy, francuzi, rumuni, i nawet grecy. I powiem Wam, że dobrym zachowaniem nie grzeszyli.
Heineken
N1
 
Posty: 93
Dołączył(a): środa, 24 wrz 2008, 10:46
Lokalizacja: Godów

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez andrew88 » niedziela, 4 cze 2017, 20:35

Czesi nie lubią Polaków?
Po pierwszej wizycie na Ecce Homo odnoszę wrażenie, że tak. Wybrałem się na wyścig na sobotę, zostawiłem samochód kilkadziesiąt metrów za Lipiną, wzdłuż drogi nr 45. Po treningach okazało się, że ktoś przestawił mój samochód na drugą stronę całkiem szerokiej drogi. Jakby tego było mało, to dziady oparły prawy tył samochodu o barierę zarysowując karoserię i obcierając nadkole :( To chyba nie pierwszy przypadek niechęci Czechów do nas. Kiedyś po jakimś rajdzie czytałem o przypadkach opluwania samochodów z polskimi tablicami rejestracyjnymi.
Ten incydent trochę zakłócił pozytywne wrażenia z oglądania pierwszy raz wyścigu górskiego. Podobała mi się wielka różnorodność samochodów, zapachy bliskie rajdom, głośność co niektórych bolidów i atmosfera panująca podczas zjazdów - szczególnie żywiołowo reagujące Włoszki na ostatniej patelni w lesie przed metą :)
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez Hubertos » niedziela, 4 cze 2017, 21:40

Ano, zdarza się, że niestety nie lubią. Na Sternberku byłem 3 razy i akurat zawsze było przyjaźnie i bezproblemowo raczej. Ale będąc na Barum 2012 spotkałem się z niechęcią, a wręcz agresją w stronę Polaków. Czytając tematy związane z Barumką można się natknąć na podobne przypadki. Nie wiem do końca skąd ta niechęć się bierze, w sumie bywało tak, że Czesi wkurzali się na Polaków, że Ci chcą wchodzić w strefy zakazane, czy to na Sternberku, czy to na odcinkach Barumki.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez rafalze-ce » niedziela, 4 cze 2017, 23:54

Polak "pijak, złodziej,kombinator" niestety w większości tak jestesmy postrzegani przez południowych sąsiadów. Ale w moim przypadku mieszkając 500 metrów od granicy i często współpracując z Czechami widzę to inaczej i za każdym razem to tłumaczę , ale jak Cię widzą tak Cię piszą .Przykład z cytowanej Barumki - chłopak z safety tłumaczy że nie można ale co ja jestem przecież z Polski i mogę ... osobiście jednego z nich wrzuciłem w krzaki bo nie dało się z nimi gadać (trochę promila pewnie mieli ). Ja będąc w tym roku na sześciu "samochodowych" imprezach w Czechach ani razu nie spotkalem się z jakąś krytyką czy agresją , słowa proszę , dziękuję czasem czynią cuda. A wracając do wyścigu to gdyby nie pogoda to byłoby prawie idealnie , samochody atmosfera wszystko na 5+ .
rafalze-ce
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:58
Lokalizacja: Zebrzydowice, SCI

Re: ME w Wyścigach Górskich

Postprzez Hubertos » poniedziałek, 5 cze 2017, 00:12

Ja nie próbuję tłumaczyć nieprawidłowo zachowujących się Polaków, tyle że ja zawsze zachowuję się w porządku i z szacunkiem. Czechom również zdarza się mocno popić, widywałem to na Barumce i na Polskim również. To nie jest tak, że tylko Polacy zachowują się kiepsko, tak jest akurat w każdej nacji. Możemy tylko próbować poprawiać opinię nt Polaków poprzez nasze pozytywne zachowanie.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron