Zdjęcia Łady 2105

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Postprzez voytec » czwartek, 14 maja 2009, 16:02

koNik napisał(a):MTX to firma tuningowa rodem z Czechosłowacji.
VFTS to poprostu typ, homologacja.


Racja, ale tylko w polowie - VFTS to nic innego jak skrot od Vilnus Fabrik Tuning Sport, czyli wilenskiej f-my Stasisa Brundzy, swietnego kierowcy i konstruktora, m.in. wlasnie B-grupowej Lady 2105 1600ccm. I wlasnie jako Lada VFTS zostala nadana homologacja FISA, gdyz oficjalnie wystapil o nia Brundza, a nie VAZ.
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka, gdyby się nie przewrócił byłaby rzecz wielka..."
Avatar użytkownika
voytec
N3
 
Posty: 430
Dołączył(a): poniedziałek, 9 sie 2004, 05:53
Lokalizacja: Stolp


Postprzez koNik » czwartek, 14 maja 2009, 17:52

żadne Vilnius Fabrik Tuning Sport tylko Vileńskaja Fabrikka Transportnych Sriedstw co z "Tuning i Sport" ma mało wspólnego, to poprostu nazwa zakładu, a że zgłoszone do homologacji auto nazwali VFTS to tylko ich fantazja. Każde auto zbudowane wg tej homologacji może być nazwane VFTS niezależnie kto jest autorem ;-)
1976 RWD Lada 2103 2.0 DOHC
1979 RWD GAZ 24 2.4D
1990 RWD Lada 21063
Avatar użytkownika
koNik
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2004, 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez voytec » czwartek, 14 maja 2009, 19:20

koNik napisał(a):żadne Vilnius Fabrik Tuning Sport tylko Vileńskaja Fabrikka Transportnych Sriedstw co z "Tuning i Sport" ma mało wspólnego


Dzieki za uscislenie. Pewne zrodla, w tym ksiazkowe, podaja wlasnie przytoczona przeze mnie nazwe.

to poprostu nazwa zakładu, a że zgłoszone do homologacji auto nazwali VFTS to tylko ich fantazja.


Hmm, IMO cos jednak mieli wspolnego z konstruowaniem tego auta, byc moze udostepniali swoje zaplecze, bo wylacznie w tym wzgledzie lokalny patriotyzm Brundzy jakos srednio przekonuje.

Każde auto zbudowane wg tej homologacji może być nazwane VFTS niezależnie kto jest autorem


Ale sie zaparles :wink: - kto tu podnosi temat nomenklatury nazewnictwa? Bynajmniej ja. To tak, jakby tylko jeden tuner mogl uzywac typologii Kit Car, kiedy inni wylacznie VK, bo tak stoi w homologacji. Mi chodzilo bardziej o to, ze VFTS to rowniez cos wiecej niz oznaczenie tej Lady.
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka, gdyby się nie przewrócił byłaby rzecz wielka..."
Avatar użytkownika
voytec
N3
 
Posty: 430
Dołączył(a): poniedziałek, 9 sie 2004, 05:53
Lokalizacja: Stolp

Postprzez koNik » piątek, 15 maja 2009, 09:15

> Dzieki za uscislenie. Pewne zrodla, w tym ksiazkowe, podaja wlasnie przytoczona przeze mnie nazwe.

Nawet w homologacji pisze dokładnie co to za skrót tyle ze cyrylicą :-)
Więc te źródła książkowe jakieś dziwne ;-)

> Hmm, IMO cos jednak mieli wspolnego z konstruowaniem tego auta, byc moze udostepniali swoje zaplecze, bo wylacznie w tym wzgledzie lokalny patriotyzm Brundzy jakos srednio przekonuje.

mieli oczywiście, zbudowali pierwsi auto które zostało homologowane

Mi chodzilo bardziej o to, ze VFTS to rowniez cos wiecej niz oznaczenie tej Lady.


dokładnie, to nazwa fabryki w Wilnie, jest ona tam do dziś wraz z bardzo ciekawym muzeum gdzie stoi VFTS, Samary EVA itd, mam nawet zdjęcia z zeszłego roku ;-)
1976 RWD Lada 2103 2.0 DOHC
1979 RWD GAZ 24 2.4D
1990 RWD Lada 21063
Avatar użytkownika
koNik
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2004, 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez THIM » piątek, 15 maja 2009, 11:51

koNik napisał(a):(...) mam nawet zdjęcia z zeszłego roku ;-)


Pokaż ;)
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez koNik » piątek, 15 maja 2009, 12:45

1976 RWD Lada 2103 2.0 DOHC
1979 RWD GAZ 24 2.4D
1990 RWD Lada 21063
Avatar użytkownika
koNik
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek, 29 cze 2004, 16:15
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron