Co to jest sportowe OC

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Co to jest sportowe OC

Postprzez RedKivi » sobota, 3 sty 2009, 23:39

wie ktos może co to takiego jest?
podobno wymagane od 2009 w GSMP...
dotychczas wystarczało zwykłe OC.
a teraz co trzeba mieć?
Avatar użytkownika
RedKivi
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 22 sty 2005, 10:15


Postprzez micz » niedziela, 4 sty 2009, 00:56

dziwne, ze zwykle oc starczalo, bo w kazdej polisie jest klauzula, ze nie wyplacają jak byles pijany, popelniales aute, przestepstwo lub startowales w imprezach sportowych w czasie gdy powstała szkoda.

A w skrócie to takie zwykłe oc tylko 10 razy droższe :D
www.compsport.pl
www.maciejwislawski.pl
Avatar użytkownika
micz
A6
 
Posty: 1338
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 16:18
Lokalizacja: Warszawka

Postprzez RedKivi » niedziela, 4 sty 2009, 11:03

Ale tam gdzie pytałem w ubezpieczalniech to nikt nie wie co to jest. o sportowym AC słyszano...
Jak 10x droższe to mam za nie zapłacić teraz 5000pln?
i jeszcze Karta zgodności HS za 1000 i odpadam z tematu GSMP w tym roku.
A już tak ładnie było...70 samochodów jechało-pewnie za dużo było...

P.S.w regulaminie ramowym jest napisane na czerwono w rozdziale dopuszczeni zawodnicy: aktualna polisa ubezpieczenia OC samochodu sportowego.
Avatar użytkownika
RedKivi
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 22 sty 2005, 10:15

Postprzez nick555 » niedziela, 4 sty 2009, 14:01

czyli ogólnie trzeba by zwykłe OC mieć. Jak w tamtym roku :)
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez THIM » niedziela, 4 sty 2009, 14:13

nick555 napisał(a):czyli ogólnie trzeba by zwykłe OC mieć. Jak w tamtym roku :)


Otóż to :) A co to jest ta karta zgodności w HS? To wydaje (pobiera oplatę) PZMot, czy FIA?
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Beret » niedziela, 4 sty 2009, 15:38

teoretycznie oc sportowe to 150%-300% zwyklej skladki, zalezy od ubezpiczyciela. najlepiej pojsc do jakiegos duzego brokera-przedstawiciela wielu ubezpieczalni :)
nindża nie moze byc mientka

MIEJSCE NA TWOJA REKLAME

www.bwyszkowski.pl
www.codrivers.fora.pl

Obrazek
Avatar użytkownika
Beret
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 19 lut 2005, 22:58
Lokalizacja: wawa-piaseczno

Postprzez krist » niedziela, 4 sty 2009, 18:17

Wydaje mi sie (bo akurat strona PZM nie działa) że zmiana jest bo na czerwono było o sportowym OC, do tej pory tylko o OC. Kiedyś sprawdzałem i najtańsze OC zaonicze kosztowało 300% normalnej składki, wtedy, (3 lata temu) bylo to ok 2000zł/rok dla CC sporting. Karta zgodności historycznej to też nowość, wystawia zapewne tak jak w przypadku klasy E1 komisja z PZM po dostarczeniu auta na badanie. Ceny jakoś nie zauważyłem, 1000 zł to syto, za zapewne książeczke z kilkoma kartkami
krist
N3
 
Posty: 370
Dołączył(a): czwartek, 3 lip 2003, 13:45

Postprzez RedKivi » niedziela, 4 sty 2009, 20:17

Czyli za E1 też trzeba płacić za jakieś karty homologacji?
Po co to komu?
A co do tego OC nikt e wie czy m być zwykłe czy sportowe?
i co ono ubezpiecza skoro każdy organizator tez musi sobie zawody ubezpieczyć?
Ale wie ktoś coś na pewno-bo to istotna sprawa.
Avatar użytkownika
RedKivi
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 22 sty 2005, 10:15

Postprzez bzyq » niedziela, 4 sty 2009, 21:09

Ad.1. Obecnie musi być w E1 - nazwijmy to - nasza rodzima homo. ( w zależności od złożoności modyfikacji samochodu z tego co się orientuję od 500 do 2k zł)
Ad.2. Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Tak samo chory przepis jak inne :)
Ad.3. Wygląda na to, ze sportowe. Strona PZM nie klika, więc ciężko to sprawdzić, ale zdaje się, że po ostatnich przypadkach suma ubezpieczenia na zwykłym OC moze wydawać się za niska ( tylko to mi przychodzi do głowy)
Ad.4. Organizator owszem - ubezpiecza zawody, ale nie odpowiada za szkody, spowodowane przez zawodnika. Ubezpieczenie zawodów to np. ubezpieczenie sędziów, etc.
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez RedKivi » niedziela, 4 sty 2009, 22:51

Czyli klasycznie wszystko zmierza w kierunku ujebania tematu.
Dzięki za uprzystępnienie.
Avatar użytkownika
RedKivi
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 22 sty 2005, 10:15

Postprzez krist » niedziela, 4 sty 2009, 22:56

klasa E1 sie ładnie rozwijała, wiedz PZM postanowił przypie.... i wymyślił karte homologacyjna pojazdu, w tym roku 1500 za auto które miało jakąś homologacje, czyli np seicento z niehomologowanym kolektorem :D i 2500 za prototyp.
Z tym ubezpieczeniem to mi sie pomedało, sprawdzałem sportowe AC, o sportowym OC to w sumie jeszcze nie słyszałem, myślałem ze to do tej pory było objete opłatą za licencje
krist
N3
 
Posty: 370
Dołączył(a): czwartek, 3 lip 2003, 13:45

Postprzez bzyq » niedziela, 4 sty 2009, 23:04

moment moment. to nie do końca jest tak.
zauważmy, że klasa E1 stała się klasą, w której możliwe są bardzo daleko idące zmiany. buda to raz, silnik i transmisja to dwa, zawias to trzy itp itd. Co więcej, możliwe są różne konfiguracje. I teraz: nie zawsze to, co w jednym samochodzie cała poprawnie i jest bezpieczne będzie działać w drugim tak samo. O tyle, o ile w Polsce nie pojawiały się jeszcze jakieś dziwne wydumki ( ale kombiacje z zawieszeniami z innych samochodów już widziałem ), i auta jeżdżące u nas są w miarę normalne, tak nikt nie powiedział, że takie zdarzenie mieć nie będzie. To jest pewna forma ucywilizowania tego co się dzieje. Niemniej uważam, żę ceny są zaporowe.
W końcu to zawodnicy są dla organizatorów, a nie organizatorzy dla zawodników.

EDIT:
Opłata za licencje, to jest ubezpieczenie zawodnika, a nie ubezpieczenie na wypadek szkód wyrządzonych przez zawodnika.
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Postprzez krist » niedziela, 4 sty 2009, 23:18

bzyq napisał(a):moment moment. to nie do końca jest tak.
zauważmy, że klasa E1 stała się klasą, w której możliwe są bardzo daleko idące zmiany. buda to raz, silnik i transmisja to dwa, zawias to trzy itp itd. Co więcej, możliwe są różne konfiguracje. I teraz: nie zawsze to, co w jednym samochodzie cała poprawnie i jest bezpieczne będzie działać w drugim tak samo. O tyle, o ile w Polsce nie pojawiały się jeszcze jakieś dziwne wydumki ( ale kombiacje z zawieszeniami z innych samochodów już widziałem ), i auta jeżdżące u nas są w miarę normalne, tak nikt nie powiedział, że takie zdarzenie mieć nie będzie. To jest pewna forma ucywilizowania tego co się dzieje. Niemniej uważam, żę ceny są zaporowe.
W końcu to zawodnicy są dla organizatorów, a nie organizatorzy dla zawodników.

EDIT:
Opłata za licencje, to jest ubezpieczenie zawodnika, a nie ubezpieczenie na wypadek szkód wyrządzonych przez zawodnika.


no od szkód wyrządzonych przez zawodników to już sie raczej organizator imprezy ubezpiecza, w rajdach tak jest.
A co do cywilizowania, to wybacz ale branie 1500 złotych za obejrzenie auta z kilkoma plastikami to jest 3 świat a nie Europa
krist
N3
 
Posty: 370
Dołączył(a): czwartek, 3 lip 2003, 13:45

Postprzez RedKivi » niedziela, 4 sty 2009, 23:38

Czyli albo 1500za E1 albo 1000 za HS
Inne klasy bez dopłat?
To za jaką karę Astra z homologacją w A może jechać-a ja Sunnym z utraconą mam jeszcze bulić dodatkowy 1000 za kartę zgodności skoro mam a-grupę? Czyli dalej ci co chcą tanio pojeździć sa niemile widziani. Przecież Beemką e30 nie jeździ się z powodu nadmiaru kasy-a to był trzon klasy HS-2000 i innych tanich chrupków.
Matulu!
Ostatnio edytowano niedziela, 4 sty 2009, 23:42 przez RedKivi, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
RedKivi
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 22 sty 2005, 10:15

Postprzez cipsy123 » niedziela, 4 sty 2009, 23:41

ja mam crx i na bk bede mial do zaplacenia 2500 bo auto nie mialo nigdy hom. wpakowalem sie
Avatar użytkownika
cipsy123
 
Posty: 24
Dołączył(a): wtorek, 8 sty 2008, 21:21

Następna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

cron