temat bumerang - nowy tor wyscigowy w PL

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Postprzez marecki » środa, 7 sty 2009, 23:04

Czy po takim kompleksowym wymianie konstrukcji drogi na odcinku będącym częścią Toru Kielce oraz modernizacji odcinka leśnego pojawią się motocykliści ?. Bo takie chyba były założenia o powrocie WMMP po remoncie.
marecki
N3
 
Posty: 350
Dołączył(a): sobota, 26 paź 2002, 16:22


Postprzez Albert » środa, 7 sty 2009, 23:08

YOG napisał(a):i jeszcze taka dygresja: jak podadzą wynik przetargu to sobie wyliczymy ile dokładnie (co do 1zł) będzie kosztować remont tego fragmentu toru. dzięki temu oszacujemy ile mogłoby kosztować wyremontowanie odcinka w lesie.


Z tego co interesowałem się tematem to 2-3 lata temu planowano remont odcinka leśnego, jeszcze przed zamknięciem toru po wypadku Porsche. Remont ten miał nie tylko polegać na wyrównaniu nawierzchni ale przede wszystkim poszerzeniu tego odcinka.
www.racingforum.pl
Avatar użytkownika
Albert
N1
 
Posty: 95
Dołączył(a): czwartek, 17 lip 2003, 16:31

Postprzez marecki » środa, 7 sty 2009, 23:17

Albert napisał(a): Remont ten miał nie tylko polegać na wyrównaniu nawierzchni ale przede wszystkim poszerzeniu tego odcinka.

Dokładnie. Ja słyszałem o 12 metrach szerokości nie wiem czy z korekta łuków , wymianie barier, punkty widokowe.
marecki
N3
 
Posty: 350
Dołączył(a): sobota, 26 paź 2002, 16:22

Postprzez nick555 » środa, 7 sty 2009, 23:25

Jak fajnie poczytać jakieś konkrety w temacie Kielc. Mam nadzieję że po remoncie drogi coś pójdzie dalej w dobrą stronę i znów będzie można na cały dzień pójść w las!
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Albert » środa, 7 sty 2009, 23:38

odszukałem stare posty i o remoncie leśnej częsci toru mówi się od 2006 roku. Oczywiście mówi się że lada moment ma być remont.
www.racingforum.pl
Avatar użytkownika
Albert
N1
 
Posty: 95
Dołączył(a): czwartek, 17 lip 2003, 16:31

Postprzez YOG » środa, 7 sty 2009, 23:44

Albert napisał(a):odszukałem stare posty i o remoncie leśnej częsci toru mówi się od 2006 roku


rozmawiałem z Prezesem AK 2 lata temu i wtedy mi mówił, że projekt przebudowy się pisze a jakaś kobitka zajmuje się załatwieniem kasy z UE.
śledzę wszelakie dotacje i projekty z UE w województwie Świętokrzyskiem ale nie przypominam sobie aby gdzieś tam przewinął się wniosek AK czy PZM.

już mi się nie chce dzwonić i dowiadywać. to tak jakbym dzwonił do dziekanatu w PŚK....


YOG pozdrawia
www.poldimex.pl
Avatar użytkownika
YOG
N2
 
Posty: 133
Dołączył(a): środa, 14 kwi 2004, 23:19
Lokalizacja: Bay of Belfalas

Postprzez marecki » czwartek, 8 sty 2009, 00:24

Ten tor z roku na rok wyglada coraz gorzej.. niestety gielda + handel wszystkim co możliwe na niej sprawiło ze tor niszczeje. Na owalu robi się pomału wielkie klepisko.

Znalazłem fragment artykułu z listopada 2008.

Ubiegamy się o unijne dofinansowanie inwestycji. Chcemy kompleksowo zmodernizować leśny odcinek toru na długości półtora kilometra - informuje Krzysztof Tutak, prezes Automobilklubu Kieleckiego. - Łączny koszt tej inwestycji to około cztery miliony złotych, liczymy, że z funduszy europejskich pokryjemy 60 procent kosztów, na pozostałą część chcemy wziąć kredyt. Tor ma zostać poszerzony z 9 do 12 metrów, tak by spełniał obecne standardy. Będą nowe punkty obserwacyjne, bariery oraz oczywiście wymieniona nawierzchnia. Lobbujemy też o modernizację drogi krajowej numer 74, która stanowi fragment toru - mówi prezes Tutak.

O tym, czy tor Kielce otrzyma unijne fundusze, zdecyduje Urząd Marszałkowski, który je rozdziela na podstawie złożonych wniosków.

- Ocena wniosku złożonego przez Automobilklub Kielecki jeszcze się nie zakończyła, myślę, że nastąpi to na początku przyszłego miesiąca. Trudno, zatem dziś wyrokować, czy Automobilklub otrzyma dofinansowanie inwestycji - informuje Marcin Perz, członek zarządu województwa świętokrzyskiego.
marecki
N3
 
Posty: 350
Dołączył(a): sobota, 26 paź 2002, 16:22

Postprzez YOG » wtorek, 13 sty 2009, 00:59

www.poldimex.pl
Avatar użytkownika
YOG
N2
 
Posty: 133
Dołączył(a): środa, 14 kwi 2004, 23:19
Lokalizacja: Bay of Belfalas

Postprzez krist » środa, 28 sty 2009, 16:11

http://www.autoklub.pl/23220,news.html

Dla przypomnienia Słowacja:
Liczba mieszkańców: 5,4 mln (2005)
PKB 88,9 mld USD (2008)

Polska:
Liczba mieszkańców: 38,1 mln (2005)
PKB 567,4 mld USD (2008)

nie chce mi sie nawet tego komentować
krist
N3
 
Posty: 370
Dołączył(a): czwartek, 3 lip 2003, 13:45

Postprzez THIM » środa, 28 sty 2009, 19:39

Narazie jest plan i goła ziemia, takich torów to mamy kilka - Łódź, Gdańsk, Biała Podlaska, Płock... Zaczekajmy, aż zbudują. Przynajmniej będzie jeszcze jeden tor blisko Polski :)
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mm » środa, 28 sty 2009, 21:01

krist: my jeszcze mamy czlowieka w F1...

ale bedac na gsmp w Banovcach, miejscowi zawodnicy mowili, ze to najgorsza ich trasa...
do dzis zaluje, ze nie widzialem innych...
banovce byly bardzo fajne.
pzdr
mm
Avatar użytkownika
mm
N3
 
Posty: 322
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez THIM » środa, 28 sty 2009, 21:52

mm napisał(a):krist: my jeszcze mamy czlowieka w F1...


Nie jest to bynajmniej sukces nikogo z Polski, poza Robertem i jego tatą...
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez b182 » poniedziałek, 2 lut 2009, 08:40

THIM, święta racja. I dla mnie Robert to taki dzisiejszy patriota. Mógł dawno olać polką licencję i śmigać pod banderą Italii. Nikt mu nie pomógł, a teraz wielkie halo "NASZ ZAWODNIK". Pewnie dzięki PZMłotowi doszedł na sam szczyt. Oni dali mu gokarta, oni dali na paliwo, na podróże po świecie żeby mógł się uczyć. Fajny tekst ostatnio czytałem o komunie. Nie bronie ustroju ale dawniej automobilkluby pomagały rzeczowo zawodnikom. Były samochody klubowe, motocykle itp. I co z tego że jakieś parchy, ale była jakaś pomoc. Teraz... szkoda gadać. Tylko ręce wyciągają po kasę i ciągle więcej a nic w zamian. W tym roku myślę pościągać się na Słowacji i mam w el-dupie cały barański PZM.
Avatar użytkownika
b182
N2
 
Posty: 185
Dołączył(a): niedziela, 23 lis 2003, 10:26

Postprzez mm » poniedziałek, 2 lut 2009, 15:58

nikomu nie chce przypisywac zaslug Kubicy.
chodzilo mi tylko, ze patrzac na proporcje liczbowe Polska vs. Slowacja, ktorych nie ma co komentowac, to my mamy Polaka w F1, a Slowacy nie.
chociazby ten fakt moglby kogos popedzic przy jakichkolwiek pracach - w sensie mamy Polaka w F1 i zadnego toru.
mamy za to najlepsze w Europie (i na swiecie) toro-bazaro-gieldy :lol:
jakby toi nazwac obiekty handlowo-sportowe :lol:
Avatar użytkownika
mm
N3
 
Posty: 322
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez krist » poniedziałek, 2 lut 2009, 16:49

boje sie że Kubica i F1 to dla Polski za wysokie progi, o F1 stara się wiele krajów, mają już tory, mają pieniądze, wiec hasło F1 w Polsce to abstrakcja.
Ale jest mnóstwo innych seriali które by można w Polsce na przyzwoitym torze rozgrywać, patrz Brno i WTCC i Moto GP. A to że Kubica jest z Krakowa a nie Bratysławy to żadna zasługa, co najwyżej ciekawostka że znalazł sie chłopak z kraju z 1 torem i jeździ w F1.
Z tą Słowacją to wstyd po prostu, Czesi zresztą też mają Brno, Most i pare mniejszych, Węgrzy mają Hungaroring i Euroring i ponoś coś jeszcze budują, a Polska, kraj większy niż tamte 3 do kupy razem ma półtora toru.
Ja tego nie rozumiem, żadne specyficzne uwarunkowania kieleckie nie tłumaczą czemu tor stoi, jak właściciel nie ma kasy na remont to PZM sie powinien dorzucić, pożyczyć, objąć udziały, wszystko kurna jedno, jak to wygląda że w 40 milionowym kraju jest 1 tor?
krist
N3
 
Posty: 370
Dołączył(a): czwartek, 3 lip 2003, 13:45

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości