Stock Car w WSMP!

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Postprzez mop » poniedziałek, 1 wrz 2008, 11:29

THIM napisał(a):Hungaroring, Piestany ;)


Dobre! :)

Ps. osobiscie uwazam ze auto jest genialnym pomyslem.
Przede wszystkim to nie ma byc szybkie i wygrywac, tylko to ma byc nietypowe auto o ktorym wszyscy beda mowic.

Efekt w 100% osiagniety - nawet na tym forum ten samochod ma wlasny temat. Widzial ktokolwiek temat o porsche stancy?

Jak to to wystartuje i bedzie jakas relacja w TVN Turbo to na 100% bedzie nakrecony z kazdej strony i pol relacji bedzie wlasnie o nim :)
www.przybyszewski.org

Boje sie predkosci.

www.ferodoracing.pl
Avatar użytkownika
mop
A5
 
Posty: 510
Dołączył(a): sobota, 13 wrz 2003, 14:42
Lokalizacja: wwa


Postprzez Krecik » wtorek, 2 wrz 2008, 14:28

A wcześniej obklejony stosownie do popularności reklamami
Avatar użytkownika
Krecik
A5
 
Posty: 554
Dołączył(a): piątek, 25 lis 2005, 14:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez b182 » poniedziałek, 8 wrz 2008, 08:41

Moim zdanie paru startujących w WSMP powinno się skusić na takie Nascary (są dużo tańsze niż Porsche i DTM-y) i wyścigi w Polsce fajnie by wyglądały.
U nas natomiast prześcigają się kto ma szybsze auto, koleś wygrywa tytuł mistrza i co z tego wynika w takiej Polsce? Zainwestowali by w te auta. Pojazdy o podobnej specyfikacji. Mocne jak diabli, pięknie brzmią, pewnie dają niezłą radochę z jazdy. Myślę że z5-10 takich autek na torze robiło by większe show niż 20 porsche. A o to chyba chodzi?
Avatar użytkownika
b182
N2
 
Posty: 185
Dołączył(a): niedziela, 23 lis 2003, 10:26

Postprzez THIM » poniedziałek, 8 wrz 2008, 17:33

Fakt, czytałem na innym forum, że po wprowadzeniu "Car of Tommorow" w NASCAR, stare aut, jako nieprzydatne, były okazyjnie wyprzedawane razem z częściami. Kilka takich faktycznie by się przydało, ale ktoś by to musiał zorganizować i tu leżymy...
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez pi0ter » poniedziałek, 8 wrz 2008, 18:14

Czyli wracamy do tego, o czym pisałem w pierwszym poście w tym wątku. Wyścigi nie doszlusują do przyzwoitego poziomu, jeśli nie zapadną jakieś decyzje w kwestii, czym można startować, a czym nie! Dla mnie czy będą to auta z NASCAR, WTCC czy GT nie ma większego znaczenia. Ważne, żeby samochody były dostępne dla szerokiej rzeszy zawodników i żeby ich specyfika nie wymuszała przyśpieszenia wyścigu zbrojeń. A te kryteria najlepiej spełniają chyba właśnie Stock Cary.
Avatar użytkownika
pi0ter
N1
 
Posty: 67
Dołączył(a): środa, 16 kwi 2008, 11:18

Postprzez b182 » wtorek, 9 wrz 2008, 08:58

Dokładnie. To są bardzo proste konstrukcje w których wyścig zbrojeń polegać może praktycznie tylko na ustawianiu zawieszenia. Moc pewnie też można nieco podnieść, tylko czy to ma sens przy 700 km które i tak ciężko przenieść na asfalt ? W stanach używanego stoc cara można kupić już za ok 12 tyś dolarów. Oczywiście nie będzie to auto po Gordonie. Gdyby sami kierowcy sypnęli pomysłem zorganizowali się takie wyścigi mogły by się odbyć. Zresztą były plany aby w Polsce odbywała się runda jakiegoś europejsko azjatyckiego odłamu nascar ale nie pamiętam jak to się nazywało. W każdym razie czy nie fajnie by było gdyby takie potworki śmigały u nas?
Obrazek
Avatar użytkownika
b182
N2
 
Posty: 185
Dołączył(a): niedziela, 23 lis 2003, 10:26

Postprzez Loeb1987 » wtorek, 9 wrz 2008, 10:17

b182 napisał(a):W każdym razie czy nie fajnie by było gdyby takie potworki śmigały u nas?
Obrazek


Oczywiście że by fajnie było ale u nas nie ma chętnych na wyścigi :/
Po tym co się dzieje w tym sezonie... to cud będzie jeśli w przyszłym będzie WSMP i DSMP.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pi0ter » wtorek, 9 wrz 2008, 11:02

Seria, której jedna z eliminacji rzekomo miała się odbywać w Poznaniu to ASCE (American Stock Car Europe). Była to prywatna inicjatywa byłego kierowcy F1 Jochena Massa, która umarła we wstępnej fazie realizacji.

http://www.ascerace.com/ASCERACE/Photos.html

Jeśli 12 000 USD to faktyczny koszt zakupu samochodu, to wydaje się to być świetnym rozwiązaniem. Czy ktoś orientuje się ile kosztują auta z DTM i np. pucharowe Porsche? Dla porównania kosztów.

Moment jest odpowiedni. Tego typu wyścigi zyskują coraz większe uznanie na starym kontynencieza. Głównie za sprawą popularności Speedcar Series oraz coraz większej ilości zawodników europejskich (Franchitti, Papis, Graf, Goossens), bądź znanych z jazdy w europie (Montoya, Villeneuve, Speed) przenoszących się do Sprint Cup i Nationwide Series.
Ostatnio edytowano wtorek, 9 wrz 2008, 11:36 przez pi0ter, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
pi0ter
N1
 
Posty: 67
Dołączył(a): środa, 16 kwi 2008, 11:18

Postprzez Booyac » wtorek, 9 wrz 2008, 11:30

wolałbym żeby u nas ścigali się polówkami i clio niż wesołymi wymysłami amerykańskiej myśli technicznej
ScyZzoR Squad Kielce
-=www.scyzzor.com=-
Booyac
N1
 
Posty: 85
Dołączył(a): poniedziałek, 11 lip 2005, 12:20
Lokalizacja: Kielce

Postprzez b182 » wtorek, 9 wrz 2008, 12:01

A niech jeżdżą polówki i inne europejskie wynalazki, tylko czy dzięki temu popularność wyścigów wzrośnie? Jest Ceed jest picanto i co? Ludzie chcą oglądać potwory. Akurat teraz udało mi sie znaleźć coś takiego. Natomiast wielokrotnie juz były tego typu auta na ebayu
Avatar użytkownika
b182
N2
 
Posty: 185
Dołączył(a): niedziela, 23 lis 2003, 10:26

Postprzez b182 » wtorek, 9 wrz 2008, 12:03

Avatar użytkownika
b182
N2
 
Posty: 185
Dołączył(a): niedziela, 23 lis 2003, 10:26

Postprzez Booyac » wtorek, 9 wrz 2008, 12:13

wolę sport niż show
ScyZzoR Squad Kielce
-=www.scyzzor.com=-
Booyac
N1
 
Posty: 85
Dołączył(a): poniedziałek, 11 lip 2005, 12:20
Lokalizacja: Kielce

Postprzez pi0ter » wtorek, 9 wrz 2008, 13:07

Booyac – nie wiem na jakiej podstawie uważasz, że rywalizacja Polo, Clio i tym podobnych byłaby lepsza pod względem sportowym niż wyścigi Stock Carów.

O tym jak ważne jest widowisko w sporcie motorowym mówił Kuzaj na łamach ostatniego WRC. Jeśli sport ma się rozwijać, z wiadomych względów trzeba zadbać o zrobienie odpowiedniego show. W przeciwnym razie wyścigi mogą podzielić los rallycrossu.
Avatar użytkownika
pi0ter
N1
 
Posty: 67
Dołączył(a): środa, 16 kwi 2008, 11:18

Postprzez THIM » wtorek, 9 wrz 2008, 16:10

pi0ter napisał(a):Jeśli 12 000 USD to faktyczny koszt zakupu samochodu, to wydaje się to być świetnym rozwiązaniem. Czy ktoś orientuje się ile kosztują auta z DTM i np. pucharowe Porsche? Dla porównania kosztów.


Picanto kosztuje niewiele mniej ;)
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Booyac » wtorek, 9 wrz 2008, 19:17

pi0ter napisał(a):Booyac – nie wiem na jakiej podstawie uważasz, że rywalizacja Polo, Clio i tym podobnych byłaby lepsza pod względem sportowym niż wyścigi Stock Carów.

O tym jak ważne jest widowisko w sporcie motorowym mówił Kuzaj na łamach ostatniego WRC. Jeśli sport ma się rozwijać, z wiadomych względów trzeba zadbać o zrobienie odpowiedniego show. W przeciwnym razie wyścigi mogą podzielić los rallycrossu.


to moze dokladniej: wole show poprzez piekna sportowa rywalizacje, a nie przez sama obecnosc "cudaka" na sile przystosowana do skrecania w obie strony

wiem ze w wsmp jest bardzo kiepsko, ale nie widze w tym rozwiazaniu recepty, na pewno nie na dluzsza mete.

dalej: 12k$ za auto ok, ale sa dobrze przygotowne auta i lepiej, a wiadomo ze gro zawodnikow musi miec najlepsze auto w klasie, nawet jak klasa mialaby liczyc jego samego i jego szwagra

moje zdanie jest takie, ze nalezy ograniczyc liczbe klas od gory. jesli mialaby ruszac potencjalnie droga, malo obsadzona klasa jak np puchar porsche, to na zasadzie deklaracji przed sezonem poparta umowa, na zasadzie jak np. picanto. klasa S2000 czyli to co jezdzi w WTCC powinno wypalic u nas, ale na razie w -2000 jest zbieranina z kilku regulaminow. a dalej moze byc "czeskie" 1,4, albo 1,6, czyli moje "polówki" :)

jakas orientacje w cenach aut z roznych klas mozna zrobic tutaj: http://www.racecarsdirect.com/category.php?cat=_1_2
ScyZzoR Squad Kielce
-=www.scyzzor.com=-
Booyac
N1
 
Posty: 85
Dołączył(a): poniedziałek, 11 lip 2005, 12:20
Lokalizacja: Kielce

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości