Najlepsza trasa GSMP w Polsce?

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Postprzez mop » poniedziałek, 13 paź 2008, 16:07

Rosciszow tez fajny, ale mam zle wspomnienia :)

Czemu Sopot najgorszy?
Jest swietny, krawezniki, niebezbieczny, slepe zakrety, no ideal po prostu. Typowa trasa dla ludzi z jajami :D

Zaluz najgorszy - nuuuuuudaaaaa, typowa trasa pod formule, albo cos mega mocnego i twardego. Nuuuuda. Same nawroty, zero niebezpieczenstwa. Jedyne co grozne na tej trasie to jak zaspisz z nudow od nawrotu do nawrotu :p
Mowie tu tylko o konfiguracji trasy w Zaluzu, bo organizacja jest ok, kibicow zawsze masa i fajna atmosfera :)

Mi sie podobaja trasy, gdzie mozna pojsc denkiem tam gdzie inni odpuszczaja, gdzie mozna wiele zyskac na dojezdzaniu do barierek/drzew/kraweznikow na 5 cm i skladac o nie lusterka. Adrenalina 100% :)
www.przybyszewski.org

Boje sie predkosci.

www.ferodoracing.pl
Avatar użytkownika
mop
A5
 
Posty: 510
Dołączył(a): sobota, 13 wrz 2003, 14:42
Lokalizacja: wwa


Postprzez THIM » poniedziałek, 13 paź 2008, 17:22

Dla mnie (znającego rodzime trasy głównie z youtube ;) ) najlepsza to Korczyna, najgorsze - Załuż (nudna) i Cisna (co to w ogóle jest :?: )
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ŁukaszWRC » poniedziałek, 13 paź 2008, 18:44

micz napisał(a):na dolnośaskim jechałem drogą prowadząca od trasy krajowej numer 8 do zieleńca. Szybka, ale równa z fajnymi winklami, przełamaniami. Są barierki. Może tam?


Oooo tak! W trakcie rajdu zrobiłem tę trasę chyba z dziesięć razy tam i z powrotem i sam się zastanawiałem dlaczego nie rozgrywa się tam żadnych zawodów.
Avatar użytkownika
ŁukaszWRC
A5
 
Posty: 976
Dołączył(a): sobota, 13 sie 2005, 22:47
Lokalizacja: RKR

Postprzez mop » poniedziałek, 13 paź 2008, 20:56

THIM napisał(a):Dla mnie (znającego rodzime trasy głównie z youtube ;) ) najlepsza to Korczyna, najgorsze - Załuż (nudna) i Cisna (co to w ogóle jest :?: )


Cisna jest fajna, szczegolnie jak lecisz szybszym autem. Zakrety, ktore sa niby na denko zaczynaja byc bardzo ciekawe, a w dodatku oprocz jednej flagowej hopki sa dwa miejsca gdzie szybsze samochody tez sie unosza. Z onboardow tego nie widac, bo wiekszosc odpuszcza :D
Ale jest jedna super partia, lewy zakret na szczycie, delikatne podbicie i akurat jak samochod dociska z ladowania zaczyna sie bardzo szybki zakret w prawo przy murku. (taki wlasnie na denko, ale wiekszosc tam odpuszcza :D )

http://pl.youtube.com/watch?v=Ww4va1u4EDQ (1:20 na tym onboardzie)

Jak widac Mateusz tez odpuszczal :D
www.przybyszewski.org

Boje sie predkosci.

www.ferodoracing.pl
Avatar użytkownika
mop
A5
 
Posty: 510
Dołączył(a): sobota, 13 wrz 2003, 14:42
Lokalizacja: wwa

Postprzez Ari_Krakow » poniedziałek, 13 paź 2008, 21:02

Dla mnie Mop, Sopot jest przede wszystkim za krotki. Podoba mi się tylko fragment do ronda, krawezniki ok, masz racje. Poza tym dla mnie (osobiscie i subiektywnie, prosze sie tym nie kierowac) Sopot nie ma klimatu "Gór".
Avatar użytkownika
Ari_Krakow
N3
 
Posty: 240
Dołączył(a): niedziela, 2 sty 2005, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez mop » poniedziałek, 13 paź 2008, 21:57

Dla mnie Mop, Sopot jest przede wszystkim za krotki. Podoba mi się tylko fragment do ronda, krawezniki ok, masz racje. Poza tym dla mnie (osobiscie i subiektywnie, prosze sie tym nie kierowac) Sopot nie ma klimatu "Gór".


Z tym, ze jest za krotki calkowicie sie zgadzam. Lepiej bylo zanim przesuneli start.
A odcinek za rondem? Pierwszy lewy na odwage, potem jak nie bylo szykany to drugi prawy byl mocno na odwage :)
No i bardzo mi sie podoba partia przed nawrotem, lewy slepy do dlugiego prawego, do lewego i do nawrotu. No po prostu ideal. Uwielbiam te partie :)
A z klimatem "Gór" tez masz racje, sopot nie ma tego specyficznego klimatu. Ale ma wlasny :)
www.przybyszewski.org

Boje sie predkosci.

www.ferodoracing.pl
Avatar użytkownika
mop
A5
 
Posty: 510
Dołączył(a): sobota, 13 wrz 2003, 14:42
Lokalizacja: wwa

Postprzez GrzegorzChyla » poniedziałek, 13 paź 2008, 22:01

ŁukaszWRC napisał(a):
micz napisał(a):na dolnośaskim jechałem drogą prowadząca od trasy krajowej numer 8 do zieleńca. Szybka, ale równa z fajnymi winklami, przełamaniami. Są barierki. Może tam?


Oooo tak! W trakcie rajdu zrobiłem tę trasę chyba z dziesięć razy tam i z powrotem i sam się zastanawiałem dlaczego nie rozgrywa się tam żadnych zawodów.


rozumiem, że masz na myśli klasyczny oes Kozia Hala - Zieleniec?

chyba teraz jest za szybki... byłem tam kiedyś oglądać to zwycięzca przejechał 10.2 km w 4:27, co daje przeciętną 137.5 km/5...

(jechał 037 :-))
http://czajla.republika.pl/polski/1986/trasa.htm
GrzegorzChyla
N3
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 20 sie 2003, 08:31
Lokalizacja: Wrocław / Pęgów

Postprzez THIM » wtorek, 14 paź 2008, 00:36

mop napisał(a):
THIM napisał(a):Dla mnie (znającego rodzime trasy głównie z youtube ;) ) najlepsza to Korczyna, najgorsze - Załuż (nudna) i Cisna (co to w ogóle jest :?: )


Cisna jest fajna, szczegolnie jak lecisz szybszym autem. Zakrety, ktore sa niby na denko zaczynaja byc bardzo ciekawe, a w dodatku oprocz jednej flagowej hopki sa dwa miejsca gdzie szybsze samochody tez sie unosza. Z onboardow tego nie widac, bo wiekszosc odpuszcza :D
Ale jest jedna super partia, lewy zakret na szczycie, delikatne podbicie i akurat jak samochod dociska z ladowania zaczyna sie bardzo szybki zakret w prawo przy murku. (taki wlasnie na denko, ale wiekszosc tam odpuszcza :D )

http://pl.youtube.com/watch?v=Ww4va1u4EDQ (1:20 na tym onboardzie)

Jak widac Mateusz tez odpuszczal :D


No i właśnie to mi sie nie podoba. W wyścigach IMHO nie powinno być hop, nawet małych. Jak w zakręcie 3 razy zmienia się dociążenie samochodu, bo raz jest górka, raz dołek, to coś jest nie tak.
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez mop » wtorek, 14 paź 2008, 11:36

W Korczynie jest hopa.
Ja tam lubie Cisna, moze nie jest ulubiona, ale jest spoko.
Pozdro! :)
www.przybyszewski.org

Boje sie predkosci.

www.ferodoracing.pl
Avatar użytkownika
mop
A5
 
Posty: 510
Dołączył(a): sobota, 13 wrz 2003, 14:42
Lokalizacja: wwa

Postprzez Ari_Krakow » wtorek, 14 paź 2008, 11:59

Dlaczego w wyścigach ma nie być delikatnych hopek. Kojarzycie nurburgring nordschleife z lat 70'? I ferrari laudy z już z pełnym pakietem skrzydeł i wielkim kominem 30 cm nad ziemia? :D
Avatar użytkownika
Ari_Krakow
N3
 
Posty: 240
Dołączył(a): niedziela, 2 sty 2005, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez krist » wtorek, 14 paź 2008, 12:12

Berest-Krzyżówka, okolice Krynicy, super trasa, szkoda że nic tam sie dawno nie działo, droga wyremontowana, łatwy objazd dla podróżnych, W okolicy zakwaterowanie i baza w Krynicy. A z tras w Polsce to nie ma rewelacji. Załuż ma dobre warunki i organizacje ale troche zbyt monotonny, Cisna i Korczyna to sie bardziej na oesy rajdowe nadają, innych tras nie znam z autopsji ale na onboardach ciekawie wygląda Sienna, chociaz miejscami baobaby blisko.
Super trasy maja na Słowacji, to jest jednak górzysty kraj :) takie trasy jak Banovce, Pezinok, Huty czy Dobsina to jest esencja gór. Jakoś sie chciał wybrać to na Węgrzech mają taż rewelacyjną trase, Matra Berg w Paradsasvarze, 5500m po bardzo ciekawych zakrętach. W Czechach byłem na paru trasach ale tam jakoś niespecjalnie mi się podoba, oprócz Sternberku trasy raczej krótkie i z reguły mało techniczne
krist
N3
 
Posty: 370
Dołączył(a): czwartek, 3 lip 2003, 13:45

Postprzez darek90r » wtorek, 14 paź 2008, 14:35

Najlepsza Korczyna i Cisna . Najgorsza... Rosciszow (zbyt rajdowa specyfikacja) i Zaluz (nudna)...
Avatar użytkownika
darek90r
N2
 
Posty: 189
Dołączył(a): piątek, 25 lip 2008, 10:20
Lokalizacja: okolice Krosna

Postprzez b182 » wtorek, 14 paź 2008, 14:56

Z tych, które widziałem (tylko podkarpackie :) ) to Cisna=Korczyna są świetne, Załuż podobał mi się jak byłem pierwszy raz na górkach i latali Stec, Kościuszko itp. Pierwszy raz w życiu widziałem tak mocne autka i robiło to wrażenie. W tym roku byłem na Załużu i po 2 podjazdach wróciliśmy do domu :) Typowa trasa pod Miśki 500konne i formuły. Mozę jakby jechało tego z 15 sztuk było by świetnie. Obecnie nudno. Podobno trasa pod Limanową jest bardzo dobra. Mam nadzieje że wejdzie do kalendarza 2009.
Avatar użytkownika
b182
N2
 
Posty: 185
Dołączył(a): niedziela, 23 lis 2003, 10:26

Postprzez Ari_Krakow » środa, 15 paź 2008, 21:39

W Krynicy szły kiedyś góry, daaawno temu. Super trasa. Kiedyś był też wyścig pod Nowym Sączem... ehhh mogłoby być ciekawie. Wyobraźcie sobie 10 rund ale pojedynczych. 4 treningowe w sobote i 4 wyścigowe w niedziele + po jednym zapoznawczym. To by było Coś!
Avatar użytkownika
Ari_Krakow
N3
 
Posty: 240
Dołączył(a): niedziela, 2 sty 2005, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ŁukaszŁuniewski » środa, 15 paź 2008, 21:46

Kiedyś wyścig leciał też z Jodłownika na przeł. Woliborską, też była fajna typowo rajdowa trasa.
Avatar użytkownika
ŁukaszŁuniewski
A5
 
Posty: 594
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2008, 11:50
Lokalizacja: Rościszów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości