Kto w Le Mans?

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Kto w Le Mans?

Postprzez żółtodziób » niedziela, 2 mar 2003, 14:20

Już dawno zapowiadano wycofanie się fabrycznej ekipy Audi, dwa Bentleye i powrót Porsche. Czy ktoś wie ile z tej gadaniny jak na razie ma prawo wejść w życie? Gdyby tak było to znowu poziom wyścigu spadnie, ale będzie ciekawej, szansę na zwycięstwo będą miały takie wozy jak Panoz czy Peugeot Pescarolo...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz


Postprzez Wilu » niedziela, 2 mar 2003, 14:30

wprawdzie nie kibicuję szufladą, ale Panozy lubię, w nich upatruję swoich faworytów. Maćków w Salenie. Bentleya oczywiście bo ma dach. wogóle oglądam ten wyścig od wielu lat i naprawdę zawsze emocje są sporawe. oczekują powrotu Porscha bo, zawsze gteki dawały niezły show, no może poza mercedesem. (ale i ten dawał jak latał) Trudno powiedzieć czy Audi się wycofa, jak narazie jest bezkonkurencyjne, a wygranych się tak szybko nie zmienia. Toyota też powinna jechać, miała spore szanse. Najlepiej aby znowu polało i śnieg popadał, póżniej troszki roztopów i kilka godzin suchego toru. Może zorganizujemy tam jakiś wyjazd, grilik, browarki, całonocna biesiada połączona z oglądaniem wyścigu to by było coś.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 3 mar 2003, 00:36

Droga to byłaby impreza, ale jeśli by mi się udało zmontować skład na cały samochód (koszty paliwa dzielone przez cztery) to ja się na to piszę...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez alfan » poniedziałek, 3 mar 2003, 02:18

Ferrari atakuje LeMans :D (z Prodrivem,ale co tam).Zachęceni końcówką sezonu w ALM,planują wystawić 550 GTS.Jesli chodzi o skład to sadząc po aktualnie odbywających sie testach beda to:Cox,Rydell i Enge.No ale oficjalnie nic nie wiadomo.
Nie ma co liczyć na rewelacyjny wystep w pierwszym sezonie ,ale jako niepoprawny tifosi i tak wiem że wygrają :D .A tak serio,to wpadnę w szał radośći jeśli w ogóle dojada. :wink:

Wyjazd na LeMans próbuje zorganizować związany z produkcją Tiger-Catów i replik Cobr pan Cieluch.Jest to jednakże impreza w formie prawie dwutygodniowej wycieczki po Europie,z przejazdami znanymi w Europie trasami,wizytami na słynnych torach(m.in. Nuerburgring ).
Więcej szczegołów: http://www.t-c.pl/lemans.html
Wychodzi to dość drogo,niewątpliwie wyjazd tylko na wyścig byłby o wiele tańszy.Gdybyście coś organizowali,warto popytać kogos kto już był a jakięś szczegóły,może znajdzie sie kilka sposobów na zaoszczędzenie.

Z przyczyn finansowych nie ma szans abym ja pojechał :cry: :cry: :cry: .ale rok 2004 zapowiada się już o wiele lepiej,więc kto wie.

pozdro
Gdzie dwóch albo trzech spotyka się w imię Alfy Romeo,
tam Cuore Sportivo jest między nimi.
www.pyrateam.cuoresportivo.pl
Avatar użytkownika
alfan
N3
 
Posty: 334
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 16:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 3 mar 2003, 09:27

brrr... Pięć paczek... żebym tyle miał na wakacje to już dawno bym widział Le Mans na żywo i jeszcze rajd Monte Carlo...

Ferrari F550 z Prodrive'u jechało już w zeszłym sezonie Le Mans, i prowadziło w klasie GTS dopóki się nie rozkrzaczyło. W połowie dytansu Corvetta która wygrała wyścig miała ponad okrążenie straty o ile dobrze pamiętam. Szybkie Ferrari było zawsze, ale awaryjność to niemal fatum dla tej marki. Mnie brakuje w Le Mans Litera, ciekaw jestem jak by się spisał. Auto szybkie tylko jak za kółko wsadza się takiego leszcza jak Springer to trudno liczyć na sukces. No ale cóz, światem zawsze rządziły pieniądze.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez alfan » czwartek, 6 mar 2003, 20:44

No ale według danych ze strony Listera startują w LeMans,z tym że nie Stromem,ale nowym LMP 900.A że auto jest nowe,to nie ma co zbytnio liczyć na zwycięstwo.Poza tym w ramach przygotowań mają być w m.in w Serbing.Zresztą moze znów jacyś dziennikarze sobie pojadą w LeMans Stormem w GT jak to ogniś bywało.

Poza tym na tej stronie (www.listercars.co.uk) są onboardy z Donnigton,ale takiej jakości że szkoda gadać :?

W okresie zeszłorocznego LeMans miałem taką jazdę na uczelni że nawet nie wiedziałem co wygrało.A poza tym Ferrari jakos sobie radzi z awaryjnoscią w F1,więc teraz pora na GT :D
Gdzie dwóch albo trzech spotyka się w imię Alfy Romeo,
tam Cuore Sportivo jest między nimi.
www.pyrateam.cuoresportivo.pl
Avatar użytkownika
alfan
N3
 
Posty: 334
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 16:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez żółtodziób » czwartek, 6 mar 2003, 22:24

tak, tyle że F1 to sprint w porównaniu do Le Mans a bolid F1 to maszyna nie mająca ani jednej śrubki wspólnej z wozem drogowym. W GT niektóre ograniczenia narzucone są więc niejako odgórnie, choć to jeszcze też niczego nie przekreśla, tak Lancia Integrale mimo że w wersji cywilnej to kapryśne auto ale w wersji A grupowej to był istny demon.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez żółtodziób » czwartek, 6 mar 2003, 22:37

poza tym, hehe, też miałem w zeszłym roku przewał na uczelni ale olałem sprawę licząc że jakoś to będzie (i nie przeliczyłem się, było OK) a nawet jak nie będzie to zawsze można iść na poprawkę, wstyd sie przyznać ale jeszcze żadna mi się nie trafiła, jestem więc niepełnowartościowym studentem :) Mam już cały komplet ocen promujących w indeksie brakuje mi jeszcze tylko gonga :) Ale będę w bierzącym roku oglądał Le Mans, dodatkowo na początku czerwca odbędzie się Rajd Polski a potem jeszcze dwie eliminacje WRC, pod koniec miesiąca będzie najpiękniejszy rajd krajowy czyli Kormoran, ja sobie niczego nie odpuszczę, a mam teraz ciężkie przedmioty więc kto wie czy nie skończy się to pierwszym ndst :)

Jeśli rajdy lub wyścigi przeszkadzają Ci w nauce lub w pracy to olej naukę lub pracę, w koncu nie samym chlebem żyje człowiek :)
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez alfan » czwartek, 6 mar 2003, 22:52

Taaaaaaaaaaa :D

Poza tym jak to oleję to mnie wywalą z Poznania i znów będe miał 300 kilosow do najblizszego toru wyścigowego :cry: :cry: :cry: ,w dodatku przez pół roku to w ogóle rajdów i wyścigów nie bedzie,bo na to przepustek w wojsku nie dają :D

A że będę miał do oesu Hłudno-Przysietnica 25 kilosów...i co z tego.....tam Alfy nie jeżdzą :D

No w Załuzu jeżdzą,ale pojedyńczo..co to za jazda :wink:

A teraz mi wybaczcie, idę się uczyć bo jutro mam wejściówkę na laborkach :lol: :lol: :lol: :lol:

Pozdro
Gdzie dwóch albo trzech spotyka się w imię Alfy Romeo,
tam Cuore Sportivo jest między nimi.
www.pyrateam.cuoresportivo.pl
Avatar użytkownika
alfan
N3
 
Posty: 334
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 16:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez żółtodziób » piątek, 7 mar 2003, 01:06

Od razu widzisz świat w czarnych kolorach, a przecież znasz na pewno kilku ludzi którzy zwisają całe wakacje z egzaminami. Oni moga to dlaczego Ty nie możesz... Dobra nie namawiam Cię do takich wygłupów, ja bym całe wakacje nie mógł nocami spać gdyby co takiego nade mną wisiało, szczerze mówiąc to trochę podziwiam tych leserów za spokój ducha... a co bardziej wyrobieni etatowi poprawkowicze nawet bronią się i później mają przed nazwiskiem pełnowartościowe mgr, albo czasem nawet dr, poznasz ich po tym że po dr stawiają kropki ;-) Ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie jak mógłbym przegapić jakis ważny rajd lub wyścig, wolę zaniedbać życie towarzyskie niż z tego rezygnować, dlatego wszyscy sudenci z mojej grupy stukają się w czoło jak odmawiam stawienia się na imprezie bo na Eurosporcie dają rajd, patafiany nic nie rozumieją, tylko by chlali piwsko, a nie samym browarem żyje student ;)
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez alfan » poniedziałek, 10 mar 2003, 00:30

Z tego co się zorientowałem skład Bentleyów ma być nastepujący:
1wóz:Tom Kristensen, Rinaldo Capello i Guy Smith.
2gi:Johnny Herbert,Mark Blundell i David Brabham

Acha Audi nie jedzie,faktycznie moze byc nudno. :(
Gdzie dwóch albo trzech spotyka się w imię Alfy Romeo,
tam Cuore Sportivo jest między nimi.
www.pyrateam.cuoresportivo.pl
Avatar użytkownika
alfan
N3
 
Posty: 334
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 16:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 10 mar 2003, 10:47

Już po składzie do pierwszego Bentleya widać że Audi nie jedzie. Christensen, Dindo... Ale czy będzie nudno? chyba nie, wreszcie będzie jakaś walka, w zaistniałej sytuacji faktycznie niemożliwością jest przewidzieckto wygra. Chyba że Porsche zgodnie z tym co słyszałem przywiezi jakąś maszynkędo wygrywania i nie będzie na co patrzeć...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez alfan » wtorek, 1 kwi 2003, 21:19

2003 Le Mans 24 Hours Provisional Entry List
LMP900 class (18)

4 Riley & Scott Racing (USA) Riley & Scott Mklll C Yates
5 Audi Sport Japan Team Goh (J) Audi R8
6 Champion Racing (USA) Audi R8
9 Kondo Racing Dome S101 (J) Mugen
10 Audi Sport UK (UK) Audi R8
11 JML Team Panoz (USA) Panoz LMP01 Elan
12 JML Team Panoz (USA) Panoz LMP01 Elan
13 Courage Competition (F) Sourage C60 Judd
14 Team Nasamax (UK) Reynard Cosworth
15 Racing for Holland (NL) Dome S101 Judd
16 Racing for Holland (NL) Dome S101 Judd
17 Pescarolo Sport (F) Courage C60 Peugeot
18 Pescarolo Sport (F) Courage C60 Peugeot
19 Automotive Durango (I) Durango MG
20 Lister Storm Racing (UK) Lister Storm LMP
21 Edouard Sezionale (F) Norma M2000-2 Ford

Bentley class (2)

7 Team Bentley (UK) Bentley Speed 8
8 Team Bentley (UK) Bentley Speed 8

LMP675 class (7)

23 Team Bucknum Racing (USA) Pilbeam MP91 JI
24 Rachel Welter (F) WR Peugeot
25 Gerard Welter (F) WR Peugeot
26 RN Motorsports (DK) DBA4-03S Zytek
27 Intersport Racing (USA) MG-Lola AER
29 Noel del Bello (F) Reynard Lehmann
31 Courage Competition (F) Courage C65 JI

GTS class (10)

50 Corvette Racing (USA) Corvette C5-R
53 Corvette Racing (USA) Corvette C5-R
61 Carsport America (USA) Pagani Zonda
64 Graham Nash Motorsport (UK) Saleen S7-R
66 Konrad Motorsport (D) Saleen S7-R
68 Scorp Motorsport Communication (F) Chrysler Viper GTS-R
72 Luc Alphand Aventures (F) Ferrari 550
80 Veloqx Prodrive Racing (UK) Ferrari 550
86 Larbre Competition (F) Chrysler Viper GTS-R
88 Veloqx Prodrive Racing (UK) Ferrari 550

GT class (15)

70 JMB Racing (F) Ferrari 360
75 Thierry Perrier (F) Porsche 911
77 Team Taisan Advan (J) Porsche 911
78 PK Sport Ltd. (UK) Porsche 911
81 The Racers Group (USA) Porsche 911
83 Seikel Motorsport (D) Porsche 911
84 T2M-Motorsport (D) Porsche 911
85 Spyker Automobilien (NL) Spyker
87 Orbit (USA) Porsche 911
91 DeWalt-Racesports Salisbury (UK) TVR Tuscan R
92 DeWalt-Racesports Salisbury (UK) TVR Tuscan R
93 Alex Job Racing (USA) Porsche 911
94 Risi Competizione (USA) Ferrari 360
95 Risi Competizione (USA) Ferrari 360
96 XL Racing (F) Ferrari 360

Reserves

22 Taurus Sports Racing (UK) Lola Judd
67 Konrad Motorsport (D) Saleen S7-R
82 The Racers Group (USA) Porsche 911
65 Graham Nash Motorsport (UK) Saleen S7-R
79 PK Sport Ltd. (UK) Porsche 911
74 Luc Alphand Aventures (F) Porsche 911


Rezerwowy:Konrad Motorspotr z Saleenem.A wszyscy wiemy kto ma szansę startować w Saleenie.Co prawda raczej decyzja by juz zapadła,poza tym nawet jak Stańco i Marcinkiewicz beda jechali w FIA GT to nie oznacza automatycznie że ich puszczą do LeMans,ale jekis cień szansy jest. Nikły...
No i 7xFerrari :D :D :D
Nowego Porsche nie widac,no ale to prowizorka,może chca z zaskoczenia pod sam koniec sie pojawić.
Gdzie dwóch albo trzech spotyka się w imię Alfy Romeo,
tam Cuore Sportivo jest między nimi.
www.pyrateam.cuoresportivo.pl
Avatar użytkownika
alfan
N3
 
Posty: 334
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 16:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez żółtodziób » wtorek, 1 kwi 2003, 23:59

Ano Porsche nie widać... Prowizorka prowizorką, ale to już tylko 2,5 miesiąca do wyścigu, trudno żeby nie wiedzieli czy wystartują czy nie... ogóle straszna bieda w tym roku, oprócz Bentleya i Panoza sami prywaciarze, o ile Panoza można uznać za jakąś poważną fabrykę, to perzecież manufaktura która w małych ilościach wytwarza drogowe auta. A jeszcze w 1998 roku było 7 fabryk...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Wilu » środa, 2 kwi 2003, 11:45

fabryczne są jeszcze szuflady peugota. Pescarolo Sport to o ile się orientuję dział sportowy właśnie do tego typu imprez. Nawet taką wersję 607 Pescarolo widziałem gdzieś. Jest też Lister, to akurat fajnie. A co do szans naszych asów, nie uda się chłopakom w tym roku, może zobaczymy ich w przyszłym. dobrze choć, że istnieją na liście rezerwowej.
kurka same szuflady.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Następna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości