30 lat toru Poznań - wielki festyn motoryzacyjny

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Postprzez Glitol » wtorek, 2 paź 2007, 07:12

Lista bardzo zacna (jak na nasze warunki).
Macie może jakieś nieoficjalne info o innych autkach (oprócz malca Szwagra i tej mocnej Ładzie), które pojadą w tym wyścigu historyków :?:
Ozdoba polskich dróg - pijany chłop w rowie przykryty rowerem
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce


Postprzez marecki » wtorek, 2 paź 2007, 09:20

A ta szuflada która swego czasu jeździła w WSMP nie pojawi się ?.
Co nie którzy zawodnicy zaczynają narzekać, że znowu w Poznaniu jeżdżą a nie na innym torze np. za granicą.
marecki
N3
 
Posty: 350
Dołączył(a): sobota, 26 paź 2002, 16:22

Postprzez eSWu » wtorek, 2 paź 2007, 17:20

Szwagrowski malacz już na chodzie. Wewnątrz gdy obudowa jest zdjęta przy 2000 obr/min wysiedzieć nie idzie :)

Obrazek
[Obrazek
[Obrazek
Moje fotki lotnicze.

http://www.airliners.net/search/photo.search?pid=34090 moje airliners.net
http://www.jetphotos.net/showphotos.php?userid=20927 moje jetphotos.net
Avatar użytkownika
eSWu
N3
 
Posty: 349
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Pyrlandia

Postprzez Marmetal » wtorek, 2 paź 2007, 18:31

Lista naprawdę super jak na nasze warunki, poza tym ten wyścig historyków :). Takie wyścigi powinny być zawsze, a nie okazjonalnie 8). Szkoda, że tego nie zobaczę, więc liczę na jakieś filmy/zdjęcia :idea:.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez Krecik » wtorek, 2 paź 2007, 22:36

Marmetal napisał(a):Szkoda, że tego nie zobaczę, więc liczę na jakieś filmy/zdjęcia :idea:.


Przyjeżdżaj ....
Avatar użytkownika
Krecik
A5
 
Posty: 554
Dołączył(a): piątek, 25 lis 2005, 14:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Karol » środa, 3 paź 2007, 14:10

Ehs żal dupe ściska... Co my teraz mamy w tych wsmp? Porażka...
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Postprzez Marmetal » środa, 3 paź 2007, 16:03

Krecik napisał(a):
Marmetal napisał(a):Szkoda, że tego nie zobaczę, więc liczę na jakieś filmy/zdjęcia :idea:.


Przyjeżdżaj ....


Żałuję, ale nie jestem w stanie. Brak czasu, pieniędzy, poza tym mam daleko (nigdy nie byłem nawet w Poznaniu).
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez Krecik » niedziela, 7 paź 2007, 20:18

Czy ktoś widział tych oszołomów protestujących przeciwko HAŁASOWI?
Weszli na tor, było ich może z 50 mieli jakieś plakaty czy coś tam że chcą ekranów akustycznych itd.

Najlepszy był tekst ich wodzireja :

"...... trzymajmy się wszyscy razem w grupie, tak będzie bezpieczniej ..."


normalnie brak słów..
Avatar użytkownika
Krecik
A5
 
Posty: 554
Dołączył(a): piątek, 25 lis 2005, 14:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez G Mark » niedziela, 7 paź 2007, 20:20

Na wieży, ludzie mieli z nich polewke:)
Ogólnie bardzo ciekawe zawody...
Marzenia... ? Wyścigi...
Avatar użytkownika
G Mark
N1
 
Posty: 81
Dołączył(a): sobota, 14 kwi 2007, 22:49
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Glitol » poniedziałek, 8 paź 2007, 07:58

Ciekawy był bieg "oldboyów". Super dźwięk maluszka (ach przypomniały się stare dobre czasy :) ). bardzo ciekawy wyścig Kia (szkoda Kilera), duże gratki dla Pako i Artx. Niemiec w Porsche pokazał naszym, co znaczy prawidłowa wkładka między siedzeniem a kierownicą.
Ozdoba polskich dróg - pijany chłop w rowie przykryty rowerem
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Krecik » poniedziałek, 8 paź 2007, 09:42

Fakt, Szwagier w maluchu pokazał niezły szoł,
gdyby auto się nie skończyło to byłoby jeszcze piękniej.
Podobało mi się jak jechał pan Podkalicki w Seiko (drugi).
Podobał mi się trabant który jechał tylko pokazowo właściwie, oraz łada.
Ach było naprawdę fajnie.
Przypomniały mi się lata 90-95.
Myślałem że Pan Smorawiński pojedzie tą swoją wyścigową starą trójką a pan Myszkier swoją.
ale miło ich było zobaczyć znowu.

Poza tym ładny pożegnalny start Pana Hieronima Kochańskiego który w wieku 70 lat wczoraj zakończył karierę !
Avatar użytkownika
Krecik
A5
 
Posty: 554
Dołączył(a): piątek, 25 lis 2005, 14:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez marecki » poniedziałek, 8 paź 2007, 12:58

No fajnie wyglądała relacja wczoraj w TVP Info z 30-lecia Toru Poznań, gdzie główny tematem była manifestacja przeciwko potfornemu hałasu :D
Ucztnicy zapowiadają, że nie odpuszczą tego do skutku a chcieliby m.in. ekrany akustyczne. Jak tak dalej pójdzie to Poznań podzieli los Kielc.
marecki
N3
 
Posty: 350
Dołączył(a): sobota, 26 paź 2002, 16:22

Postprzez Pancin » poniedziałek, 8 paź 2007, 13:48

Taa, a najlepsze jest to, że manifestowali ludzie, którzy mieszkają obok lotniska i tamten hałas im nie przeszkadza. :)
Pancin

http://www.scyzzor.com]www.scyzzor.com
http://www.superoes.pl]www.superoes.pl
Avatar użytkownika
Pancin
N3
 
Posty: 227
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2005, 01:30
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Misza » poniedziałek, 8 paź 2007, 16:03

eSWu napisał(a):Pierwszy kaszlak z hondą należał do Piotra Kolasińskiego o którym zapomnieliście. Może jego syn , nasz forumowicz trochę by opowiedział szczegółów ?


Heh, dobra pamięć Sławol :)

Niestety nie mogłem być w weekend na torze, a chętnie bym zobaczył te niesamowite wynalazki z lat 80-tych - ach, te Łady... Muszę się w końcu zdobyć na przekonwertowanie starych VHSów do jakiejś cyfrowej postaci, bo jakość z roku na rok się psuje...

Co do Malucha - na razie niech Wam wystarczy króciutkie info i trzy fotki (nie mam w tej chwili więcej czasu...).

Krótko technicznie - silnik Honda VF 750 F, trochę sprężony, fabrycznie miał chyba 96 KM, w Maluchu trochę więcej. Kręcił się niby do 11500, ale podobno w skrajnych sytuacjach na torze (walka o MP ze Szwagrem, wygrana zresztą) dochodziło i do 13000 RPM. Skrzynia i sprzęgło maluchowe, więc zdarzyło się je spalić kilka razy (starty z ok. 7000 obr). Dużo więcej nie pamiętam, mały smark wtedy byłem - wiem, że zawieszenie to to miało Bilsteina (na tamte czasy wypas), hamulce tarczowe bez wspomagania, przyspieszenie ok. 7,5s do 100 km/h, z tym polskim sprzęgłem. W Poznaniu na prostej przekraczało 160 km/h (obliczone z przełożeń, nie licznikowe), kierowcy Swiftów (gdy jeździły łączone klasy) twierdzili, że przed Kielce 7 na liczniku mieli 200 km/h i szli łeb w łeb (odchodzili na hamowaniach). Samochód zdobył w 1988 (bezkonkurencyjnie) i 1989 (walka ze Szwagrem, Leszkiem Grynhoffem, Bryzkiem i trabantami z NRD :) ) Mistrzostwa Polski w "klasie 3" (późniejsze A-750/850), później został sprzedany i już bez większych sukcesów słuch o nim zaginął w drugiej połowie lat 90-tych (ostatnim znanym mi właścicielem był p. Piątek).
To tyle, gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pytania, postaram się odpowiedzieć :)

I obiecane fotki:

Kielce - październik 1988:
Obrazek
Obrazek

Poznań - lipiec 1989 (ten w koszulce Texas i czerwonym kombinezonie to Szwagier, panów Leśniaka i Olejnika chyba wszyscy też rozpoznają :) )
Obrazek
Misza
N1
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa, 6 lis 2002, 14:32
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Marmetal » poniedziałek, 8 paź 2007, 17:35

Dzięki Misza za te informacje oraz zdjęcia 8). Bylibyśmy bardzo wdzięczni gdybyś mógł przekonwertować swoje relacje z kaset VHS i wrzucić swoje materiały do sieci :idea:.
A tak swoją drogą, kto wczoraj startował w tym wyścigu samochodów historycznych? Podajcie pełną listę startową oraz zamieśćcie jakieś fotki ;).
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron