Leon Supercopa - rywalizacja

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Leon Supercopa - rywalizacja

Postprzez cotic » wtorek, 29 maja 2007, 08:38

Witam,

denerwuje mnie troche to w wypowiedziach zawodników goniących Lisowskiego, ze rzucają domysly o przekręconym samochodzie.
Zauważcie że Mateusz jedzie innym torem i dostaje kopa przy wyjściu na porostej. To robi tylko udział w zawodach kartingowych.
Zresztą widać poziom po czasach.
Nikt nie zbliżył sie takze do jego czasu w Poznaniu (1:39)

I założe sie ze znów objedzie wszystkich w Kielcach na czasówce, a także w wyścigu, chyba że dojdzie do jakiejś awarii.


Pozdrawiam
www.bth.pl/sponsoring/ +48697969707 gg: 642954 lukasz@bth.pl
Avatar użytkownika
cotic
N3
 
Posty: 475
Dołączył(a): niedziela, 25 lip 2004, 20:30
Lokalizacja: Świątniki Górne


Postprzez stein911 » wtorek, 29 maja 2007, 14:35

Zgadzam się z przedmówcą w całej rozciągłości, na ostatniej eliminacji w Pniu widać było przepaść pomiędzy nim a resztą Leonów. Dla wiecznego chłopca naszych wyścigów, Roberta Kisiela, jest to wyraźnie nie do przełknięcia...
Avatar użytkownika
stein911
A6
 
Posty: 1055
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 19:23
Lokalizacja: Aachen

Postprzez eSWu » wtorek, 29 maja 2007, 15:07

Pamiętam jak w 1998 w pierwszym roku startów stwierdziłem że rywal jest szybszy ode mnie na końcu prostej więc chyba ma mocniejszy samochód i wówczas jeden z bardzo doświadczonych zawodników zawodników powiedział " może masz rację a moze poprostu za wolną wchodzisz w prostą i dlatego jesteś też wolnijszy na jej końcu".
Myślę że w tej sytuacji włąsnie predkość na końcu trelinki po wejściu w prostą byłoby trzba sprawdzić. I jeśli ta byłaby równa to faktycznie oznaczałoby ze auto Mateusza jest mocniejsze, natomiast jeśli już tam Mateusz byłby szybszy to owszem nadal moze to oznaczać że jego auto jest mocniejsze ale może też oznaczać że Robert zawolno wchodzi w zakręt w prostą, a za wolno wchodzi bo albo ma gorzej ustawione auto albo poprostu jest słabszym kierowcą. No ale w końcu wiadomo że trudno starym wyjadaczom powiedzieć "Mateusz jest szybszy" bo to wstyd :)
Moje fotki lotnicze.

http://www.airliners.net/search/photo.search?pid=34090 moje airliners.net
http://www.jetphotos.net/showphotos.php?userid=20927 moje jetphotos.net
Avatar użytkownika
eSWu
N3
 
Posty: 349
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Pyrlandia

Postprzez cotic » wtorek, 29 maja 2007, 15:51

Nawiasem mówiąc, nie da sie powiedziec o ile samochód jest słabszy okreslając go po prędkości na prostej.

Akurat w tamtym roku mierzyłem mojego seata i miał 280KM... a nie katalogowe 300.

Ciekawe bo Panowie z konkurencji ostro szykują sie na kielce... moze tak 350KM po chiptuningu :shock:
www.bth.pl/sponsoring/ +48697969707 gg: 642954 lukasz@bth.pl
Avatar użytkownika
cotic
N3
 
Posty: 475
Dołączył(a): niedziela, 25 lip 2004, 20:30
Lokalizacja: Świątniki Górne

Postprzez Krecik » wtorek, 29 maja 2007, 16:31

Pewnie R. Kisiel (Kreowany teraz przez TVNTurbo na wielką gwiazdę SEATa) po nocach teraz nie może spać..

A co do Mateusza to jeśli tak dalej pójdzie to długo tu miejsca nie zagrzeje i pójdzie tak jak Sawicki za granicę (choć w sumie to Damian wrócił do siebie po małym epizodzie w polsce)
Avatar użytkownika
Krecik
A5
 
Posty: 554
Dołączył(a): piątek, 25 lis 2005, 14:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez cotic » wtorek, 29 maja 2007, 21:43

Na zagranice trzeba mieć tak dobrego managera jak ma Damian, którego zadaniem jest szukać funduszu dla zawodnika, a także promocja.

A odnośnie gwiazd TVN Turbo...
to tylko ludzie z Warszawy..nikt inny nie wchodzi w grę

Kornacki
Komornicki
Kisiel
Rulski
.....
www.bth.pl/sponsoring/ +48697969707 gg: 642954 lukasz@bth.pl
Avatar użytkownika
cotic
N3
 
Posty: 475
Dołączył(a): niedziela, 25 lip 2004, 20:30
Lokalizacja: Świątniki Górne

Postprzez Karol » wtorek, 29 maja 2007, 22:29

Bardziej ciekawe może być podganianie przez Lisowskiego Porsche. Czasowo brakuje mu ok sekundy na kółku, a ma dopiero 3 el za sobą. Cieszy mnie, że się pojawił w tym roku, bo pokazał nam tak naprawdę poziom tej naszej świetnej elity. Gość wsiada prosto z kartingu do 300 konnej ośki i objeżdza stałych bywalców podium wsmp...
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Postprzez m_sport » wtorek, 29 maja 2007, 23:50

A odnośnie gwiazd TVN Turbo...
to tylko ludzie z Warszawy..nikt inny nie wchodzi w grę

Kornacki
Komornicki
Kisiel
Rulski
.....


Lekko mnie już wk..wia jak w relacjach z WSMP/DSMP widzę tylko Porsche Kornackiego i seata Kisiela. tak jakby nikt inny nie jeździł, nawwet nie ma mowy o 2-litrówkach, a co dopiero o niższych klasach.
A w końcu tam ludzie też ładują konkretną kasę i walczą o tytuł Mistrza Polski, więc należałoby coś wspomnieć.

W zeszłym roku, po ostatniej eliminacji nawet nie podali zwycięzców klasyfikacji w poszczególnych klasach.

Zresztą dlaczego mieli być lepsi od np. miesięcznika "autoklub", który aspiruje do rangi czasopisma fachowego, a też nie podał końcowej klasyfikacji WSMP/DSMP, nawet nie wymienił mistrzów w poszczególnych klasach.
m_sport
N1
 
Posty: 77
Dołączył(a): niedziela, 12 cze 2005, 23:17

Postprzez MSG Racing » środa, 30 maja 2007, 00:56

Hm... znów musiałbym się powtarzać mówiąc dlaczego tak właśnie jest u nas.
A nasze "super gwiazdy" wyścigów mają typowe podejście. Zamiast cieszyć sie że mają swoich następców, lepszych itd, to pewnie woleliby aby Tym auta sie psuły bo im pkt zabierają i tytuły które sobie mogą jak dla mnie w ..... wsadzić. Pewnie nawet palca nie przyłożą/żyli do narodzin takiego/ich kierowców a potem będą mówić że nasz wspaniały. Niestety tak jest we wszystkich naszych dyscyplinach sportów, jak sie sam nie dorobisz .... .
Co do samego Lisowskiego to niech jak najszybciej ucieka z kraju po tym sezonie. Jest szybki i należy mu sie awans i starty za granica nawet jeszcze w tym roku jeden czy dwa wyścigi.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez cotic » środa, 30 maja 2007, 06:15

Poprostu kupmy sobie wszyscy Porsche... będziemy w TV :lol:
www.bth.pl/sponsoring/ +48697969707 gg: 642954 lukasz@bth.pl
Avatar użytkownika
cotic
N3
 
Posty: 475
Dołączył(a): niedziela, 25 lip 2004, 20:30
Lokalizacja: Świątniki Górne

Postprzez Karol » środa, 30 maja 2007, 08:24

A co ma być w "Autoklubie" jak newsy z wyścigów wyglądają jak informacje prasowe Seata, Panów z Porsche i czasami jeszcze Czapki. Nie wiem co teraz jest w ich piśmie bo nie kupuję, ale w kazdym razie przed premierą Evo II artykuły się składały z tego co umieszczali w newsach, więc kiedy zniknęła płyta nie było już dla mnie sensu tego kupować.

Kase na starty Kornackiego daję pośrednio TVN Turbo więc jakby nie mieli go pokazywać. A Kisiel w końcu jest gwiazdą Seata, nie musi być na nią kreowany, ciekawe tylko czy musi dokładać do swoich startów i jak dużo, poniekad legitymują go jako kierowcę fabrycznego Seat Sport Polska.

A czy u was nie wywołuje uśmiechu lista startowa składająca się z 3 arkuszy w Excelu? :) Bo u mnie tak.
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Postprzez mm » środa, 30 maja 2007, 10:04

moje 0,03pln'a

jezeli chodzi o medialnosc zawodnikow i pokazywanie w tv:
Wiadomo, ze niektorych pokazuja z urzedu (patrz Adam, ktory jest pracownikiem TVNTurbo), a inni maja na to pieniadze w budzecie.

Tu akurat uwazam, ze nie ma znaczenia kogo pokazuja, grunt, ze cos leci w tv - bo to jest z plusem dla calej dyscypliny. Wiadomo Ci co jezdza Porsche, czy Seat zaplaci za to, a i KIA tez. Widac Ci co jezdza 2litrowkami, albo nie maja dojscia, albo wypstrykali sie finansowo na sprzet i na media zabraklo.
A niektorym poprostu to wisi, bo wola jezdzic, scigac sie niz gadac przed kamera.

Co do newsow na Autoklub.pl (tych w cyklu "przed/po zawodach") - z tego co wiem wystarczy napisac maila z inforamacja prasowa i przeslac na adres redakcji i zostanie zamieszczony. Wiec tutaj, albo zawodnikowi sie nie chce sklecic 3 zdan na temat swojego wystepu i przeslac, albo nie ma osoby, ktora dba o jego PR (sa juz takie osoby, ktore zajmuja sie tym dla zawodnikow).

Co do Mateusza - REWELACJA - stojac z aparatem na torze widac w jaki sposob pokonuje zakrety - hamuje tak, ze wydawaloby sie, ze nie uda mu sie od polowy zakretu przyspieszac, a jednak. widac w jezdzie agresje, naprawde nagroda w kategorii "Debiut sezonu 2007"!

Co do R.Kisiela to bardzo podoba mi sie jego walka z seatami Gladyszy. Przynajmniej cos sie dzieje w tle.

A Rulski ma swoj program na TVN Turbo, wiec nie wiem co to komu przeszkadza.
Z tego co pamietam to widac jeszcze Placzka i to chyba w bardziej medialnym cyklu Szkola Auto
:D

mm
Avatar użytkownika
mm
N3
 
Posty: 322
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez THIM » środa, 30 maja 2007, 11:00

Lisowski daje z siebie wszystko i podchodzi do startów poważnie. Może zajść daleko. A Elyta, w tym Kisiel, to tak naprawdę amatorstwo. Jak wyjadą za granicę, to dostają baty (Kisiel w alfie 147, Gładysze w Beetle, Golfach GTi). Dlatego jeżdżą w Polsce. Ale i tu ciężkie życie, raz przyjdą Litwini, innym razem taki Lisowski i też nie dostaje się pucharku za dojechanie :(
A Mateusz Lisowski w każdym wywiadzie podkreśla, że Kisiel i inni bardzo mu pomagają. Ciekawe, jak jest naprawdę.
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Krecik » czwartek, 31 maja 2007, 09:19

cotic napisał(a):Poprostu kupmy sobie wszyscy Porsche... będziemy w TV :lol:


924 ... będzie taniej
Avatar użytkownika
Krecik
A5
 
Posty: 554
Dołączył(a): piątek, 25 lis 2005, 14:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez qbus125rally » środa, 6 cze 2007, 13:13

m_sport napisał(a):
A odnośnie gwiazd TVN Turbo...
to tylko ludzie z Warszawy..nikt inny nie wchodzi w grę

Kornacki
Komornicki
Kisiel
Rulski
.....


Lekko mnie już wk..wia jak w relacjach z WSMP/DSMP widzę tylko Porsche Kornackiego i seata Kisiela. tak jakby nikt inny nie jeździł, nawwet nie ma mowy o 2-litrówkach, a co dopiero o niższych klasach.
A w końcu tam ludzie też ładują konkretną kasę i walczą o tytuł Mistrza Polski, więc należałoby coś wspomnieć.
W zeszłym roku, po ostatniej eliminacji nawet nie podali zwycięzców klasyfikacji w poszczególnych klasach.
Zresztą dlaczego mieli być lepsi od np. miesięcznika "autoklub", który aspiruje do rangi czasopisma fachowego, a też nie podał końcowej klasyfikacji WSMP/DSMP, nawet nie wymienił mistrzów w poszczególnych klasach.


924 hehe to jest pomysł. "Lisek" zapiernicza aż miło popatrzeć swieża-młoda krew w dobrym aucie i zero strachu tak mi się wydaje.

Co do relacji wyścigów czy to w Tv czy naszym Autoklubie.pl to ręce opadają. zgadzam się z tym że niektóre teamy maja swoich ludzi od PR i to oni dbają o media.ale mniejsze zespoły które też płacą takie same wpisowe,jadą w tych samych wyścigach też zasługują na beziteresowne zauważenie przez media...

...W "Autoklubie.pl" Evo II to już jest niezły dym. relacja z wyścigów w Brnie upchnięta gdzieś w kąciku strony raptem 15 wersów(z GSMP w Cisnej jeszcze mniej),realcja z drugiego Poznania jest tutaj wiecej szału bo tekstu uzbiera się może jedna stronka,bo reszta to fotorelacja... wiec panie i panowie( Redaktorzy również) o czym tu rozmawiamy.kto jak kto ale polska fachowa gazeta o sportach motorowych powinna bardziej sie przykładać do relacjonowania polskich wyścigów i płaskich i górskich,bo z rajdami jest dobrze.
2004-mechanik Kołpak N1150,
2005/06-mech.( ten grubszy) Stokrotki N1150
2007-mech. Sobota/Michel,Rulski/Kubiak-DSMP
2009-mech.Urbański-GSMP/WPP :)
Avatar użytkownika
qbus125rally
 
Posty: 48
Dołączył(a): środa, 19 kwi 2006, 22:02
Lokalizacja: Dąbrowa k.Poznania


Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości