Przyszłość i propozycje zmian wsmp

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Postprzez Karol » poniedziałek, 18 cze 2007, 16:29

Out eliminacja we Wrześniu, na dziś dzien - od razu mówię, że jeszcze nic pewnego. A co do nawierzchnii toru w kielcach, to nawet jak zrobią nawierzchnie na odcinku lesnym, to i tak marne szanse na remont krajówki (jazda w koleinach 200 km/h, pogłębiąjacych się zresztą cały czas, nie jest zbyt bezpieczna) i poprawe ogólnego bezpieczeństwa biernego że tak powiem na torze. Bo biezpiecznie nigdzie nie jest, ale po dzwonie Kornackiego banda podobno położyła sie na ziemi... Brrrrr.
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków


Postprzez THIM » poniedziałek, 18 cze 2007, 16:51

To kijowo. Co prawda, jeździłem po tym torze tylko rowerem (i gokartem po pętli kartingowej), ale uważam, że trzeba go kochać jak ułomne dziecko. Jest piękny i ciekawy. Ale rzeczywiście, bezpieczny nie. Nie wiem, jak chcą się starać o kasę z unii, przecież ten tor nie ma nawet homologacji, nie mówiąc o zapale włodarzy. Chyba nawet oni mówili, że mają dość po ostatniej eliminacji. Stańco rzeczywiście mógłby zacząć działać, toż to "jego" tor. Łatwo zepsuć, trudniej naprawić...
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez MisiekClio » poniedziałek, 18 cze 2007, 17:36

Jak juz wspominalem we wczesniejszych postach, jestem absolutnie ZA rozwiazaniami zwiekszajacymi bezpieczenstwo w sporcie.
Ale...
Bardziej za rozwiazaniami zwiazanymi z bezpieczenstwem samochodow, kaskow, kombinezonow, calego osprzetu majacego bezposredni wplyw na kierowce.

Panowie, nie mozna popadac w przesade...
Stan Toru Kielce faktycznie idealny nie jest, ale jest IDENTYCZNY dla wszystkich!!
Kazdy ze startujacych wie nawet gdzie owych drzew sie spodziewac, gdzie sa koleiny itd.
Jakos nikt nie wpada na genialne pomysly np: wycinania drzew na rajdzie :) Tam kwestie bezpieczenstwa sa ograniczone np: przepisami dot. sredniej predkosci odcinka...
Kielce, tu chyba kazdy sie zgodzi, jakos przesadnie szybkie nie sa...Zwlaszcza odkad pojawila sie szykana.
Sa za to trudne. Cholernie trudne. Dlatego kierowcy dziela sie na takich co po Kielcach umieja i lubia jezdzic, oraz takich ktorzy Kielce traktuja jako "zlo konieczne".
Domyslcie sie do ktorych mam wiekszy szacunek.

Czy ktos narzeka na to, ze na Nurburgringu samochod co najmniej 2 razy odrywa sie od ziemi? Ze w paru miejscach mozna wylatujac na krawezniku przeleciec nad trawnikiem i bariera prosto gdzies do srodkowej Francji??
Nie. Kazdy z tam startujacych wie dlaczego i po co tam jest. Reszta zostaje w domu.
No moze Kielce to nie Nurburgring... Ale tez Polska to nie Niemcy...

Tak jak mowilem warunki na torze sa takie same dla kazdego... Wiec jesli nasi przewrazliwieni Mistrzuniowie maja obawy o swoje bogate tylki to:
a) niech siedza w domu i pozwola sie scigac innym
b) niech zrobia zrzute i sobie ten tor wybuduja/zmodernizuja

W polowie XX wieku kierowcy to byli prawdziwi "gladiatorzy" wspolczesnego swiata.
Teraz jak widac sa coraz bardziej "metroseksualni".


edit: Istnieja 3 najwazniejsze zabezpieczenia w sporcie samochodowym:

Nazywaja sie: kierownica, gaz i hamulec. Trzeba sie tylko umiec z nimi obchodzic.
Avatar użytkownika
MisiekClio
N3
 
Posty: 452
Dołączył(a): wtorek, 22 lis 2005, 16:42
Lokalizacja: Zakopane

Postprzez Karol » poniedziałek, 18 cze 2007, 19:36

AMEN!
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Postprzez Marmetal » wtorek, 19 cze 2007, 11:12

No to pięknie... Dobrze, że chociaż byłem ostatnio w Kielcach, bo miałem zamiar jechać właśnie w jesieni...
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Poprzednia strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron