Artykuł w "SE" o Natalii Kowalskiej (test F Renaul

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Artykuł w "SE" o Natalii Kowalskiej (test F Renaul

Postprzez iselA » środa, 6 wrz 2006, 10:29

Tutaj wraz z fotografiami:
http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place=mainLead&news_cat_id=1755&news_id=119184&scroll_article_id=119184&layout=1&page=text&list_position=1

Wklejam tekst
Kubicy następca w spódnicy

Natalia Kowalska (16 l.) jako pierwsza kobieta na świecie ma szansę na występy w Formule Renault 2000, w której dwa lata jeździł Robert Kubica. Pierwsze testy wypadły znakomicie.

- Na początku był mały stresik, ale ujarzmiłam to bydle bardzo szybko. Na głównej prostej śmigałam nawet 240 km/h, jednak nie zrobiło to na mnie zbyt dużego wrażenia (śmiech) - zdradza w rozmowie z "Super Expressem" polska rewelacja, która rok szkolny zamiast w klasie rozpoczęła na torze Hungaroring w Budapeszcie.

Geny zwycięzcy
Przez dwa dni Natalia przejechała prawie 500 kilometrów. Walter Penker, który zaprosił ją na testy, nie krył zadowolenia.

- Ta dziewczyna ma geny zwycięzcy. Pierwszy raz zasiadła za kierownicą takiego bolidu i od razu pojechała idealnym torem jazdy. Całe życie zajmuję się motoryzacją, wielu kierowców było u mnie na stażu, ale już dawno nie trafiłem na taką perełkę - zapewniał Penker.

Sama zainteresowana studzi jednak emocje.

- Główka mi się nie zagrzała. Czuję, że wykonałam kawał dobrej roboty, ale do sukcesów jeszcze daleka droga. Na Hungaroringu trenowałam przy pustych trybunach, ale przyjdzie czas, że będą mnie podziwiać tłumy. Trzeba tylko cierpliwości - mówi.

Wredna baba
Natalia nie byłaby pierwszą kobietą, która z powodzeniem rywalizuje z mężczyznami na wyścigowych torach. Panie startowały już nawet w Formule 1, a Niemka Jutta Kleinschmidt niedawno wygrała Rajd Paryż - Dakar.

Kariera Kowalskiej przypomina drogę, którą przeszedł Kubica. Regularne ściganie zaczęła w wieku 7 lat. W ubiegłym roku wygrała w gokartach w Polsce wszystko, deklasując chłopaków.

- Nie czuję się z tego powodu szczególnie dumna. Kocham ten sport, jadę po to, by wygrywać, a że jestem lepsza nawet od facetów, to już ich problem (śmiech) - tłumaczy. - Na torze jestem taką wredną babą. Nikomu nie odpuszczę - dodaje.

Przed Natalią jeszcze trzy sprawdziany w Formule Renault 2000. Ewentualny kontrakt podpisze pod koniec roku.

- Wypruję żyły, by tak się właśnie stało. Koncentruję na tym całe moje siły, ale czuję, że ta harówka się opłaci - komentuje. - Robert Kubica przetarł szlak i pokazał, że także Polacy to znakomici kierowcy. Nie chcę być jednak do niego porównywana. Po to tyle "tyram" by wyrobić własny styl. Może kiedyś i ja pojadę w Formule 1 - zdradza swe marzenia Natalia.

Natalia Kowalska
Data urodzenia: 31 grudnia 1989
Miejsce zamieszkania: Koszalin
Zainteresowania: wyścigi, tenis, narciarstwo
Szkoła: uczennica I LO im. Stanisława Dubois w Koszalinie
Języki obce: angielski, niemiecki
Sukcesy:
2005 - mistrz Polski w kat. Intercontinental A Narodowa - wygrane 6 finałów,
2006 - starty w Niemczech w Rotax Max Challenge, 4-5 września - testy Formuły Renault (zorganizowane specjalnie dla niej) - tor Hungaroring/Węgry w austriackim zespole Penker Racing

Formuła Renault 2000
Po Formule 1, GP 2 i World Series by Renault czwarta najważniejsza klasa wyścigowa. Powstała w 1971 roku.
Charakterystyka bolidu:
- moc silnika 190 koni mechanicznych
- maksymalna prędkość 265 km/h
- przyśpieszenia od 0 do 100 km/h 3,2 sekundy
- waga 490 kg

Nie tylko Natalia - słynne panie za kółkiem
Maria Teresa de Filippis (Włochy, 80 l.)
W 1958 roku w wieku 32 lat Włoszka wystartowała w Grand Prix Belgii Formuły 1 jako pierwsza kobieta w historii. Swoim maserati dojechała ostatnia, na dziesiątym miejscu. Brała udział w trzech wyścigach GP.

Michele Mouton (Francja, 55 l.)
Najsłynniejsza kobieta-rajdowiec na świecie. Francuzka do dziś pozostanie jedyną przedstawicielką płci pięknej, której udało się wygrać etap rajdu WRC. Było to w 1981 roku w San Remo.

Martyna Wojciechowska (Polska, 32 l.)
Prezenterka telewizyjna i miłośniczka sportów samochodowych. Jest pierwszą Polką, której w 2001 roku udało się wystartować w Rajdzie Dakar. Ukończyła zawody na przedostatnim, 44. miejscu.

autor: Korespondencja z Budapesztu Rafał Mandes MŻ


Na Autoklubie na razie nie ma ich własnej informacji o tym wydarzeniu.
Do każdej informacji w "Super Expressie"; lepiej podejść ostrożnie.
Nie poinformowano też jak jej idzie w niemieckim "Rotax Max Challange".
Popatrzyłem sobie: rozegrane już zostały 4 z tylko 5 ogółem eliminacji. W finale trzeciej była 5., a w finale czwartej 2. . W swej klasie (Max) posiada bardzo wielu konkurentów.
W tekście są też co najmniej dwa błędy. Celowo podwyższono rangę Formuły Renault, ponieważ mocniejsze od niej są jeszcze wyścigi różnych krajowych F3, a i A1GP jest zdecydowanie mocniejsza, choć to już raczej boczny tor kariery. Poza tym nie wiem czy team Penkera udziela się w europejskim czempionacie F Renault. Z jego pobieżnie przejrzanej strony (od roku nie auktualizowanej) wynika, że swego czasu w F3 Euroseries startowali dla niego Andrea Piccini i Andreas Zuber.
Drugi wiadomy mi błąd, to fakt, że Mouton wygrała nie etap San Remo'81 (to w końcu nie wyścig kolarski, by odnotowywać takie zdarzenia) lecz cały rajd.
iselA
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa, 22 lut 2006, 18:04
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez eSWu » środa, 6 wrz 2006, 11:52

W F1 startowała poza Marią Teresą de Filippis również Lela Lombardi która nawet ma na koncie 0.5 punkta :)

I pytanko bez grama złosliwości:
"4-5 września - testy Formuły Renault (zorganizowane specjalnie dla niej) - tor Hungaroring/Węgry w austriackim zespole Penker Racing "
Czy te testy były testami tylko dla Niej bo Penker stwierdził że Natalia jest topowa czy poprostu za ten rodzaj testów Penkerowi zapłacono ?[/b]
Moje fotki lotnicze.

http://www.airliners.net/search/photo.search?pid=34090 moje airliners.net
http://www.jetphotos.net/showphotos.php?userid=20927 moje jetphotos.net
Avatar użytkownika
eSWu
N3
 
Posty: 349
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Pyrlandia

Postprzez Saruto » środa, 6 wrz 2006, 14:51

To ta Natalia co w tamtym roku były jakieś jaja z jej Ojcem a ją wykluczyli? Coś takiego czytałem w gazecie autoklub tylko nie pamiętam nazwiska.
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez ŁukaszWRC » środa, 6 wrz 2006, 16:27

Saruto napisał(a):To ta Natalia co w tamtym roku były jakieś jaja z jej Ojcem a ją wykluczyli? Coś takiego czytałem w gazecie autoklub tylko nie pamiętam nazwiska.

Zgadza się Saruto. W czerwcowym Autoklubie był artykuł Red. Grzegorza Chmielewskiego na temat afery kartingowej z Natalią. A co do występów w Formule Renault 2000 to zapytam Pana Redaktora, na ile jest owa informacja prawdziwa i dam znać jak się czegoś dowiem.
Avatar użytkownika
ŁukaszWRC
A5
 
Posty: 976
Dołączył(a): sobota, 13 sie 2005, 22:47
Lokalizacja: RKR

Postprzez SeBa » czwartek, 7 wrz 2006, 08:53

To ta Natalia :D jej ojciec podobno gonił z nożem sędziego technicznego który stwierdził że silnik jest przewalony :shock:
SeBa
N2
 
Posty: 133
Dołączył(a): poniedziałek, 4 paź 2004, 09:58
Lokalizacja: Kraków

Postprzez żółtodziób » czwartek, 7 wrz 2006, 11:02

"Natalia w Brooklynie, ona nigdy w naszej pamięci nie zginie" jak to śpiewał Kazik na płycie El Dupa :) Zadba o to tatuś i jego maczeta :)
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez cotic » czwartek, 7 wrz 2006, 12:39

Hehe :lol: smiech na sali
www.bth.pl/sponsoring/ +48697969707 gg: 642954 lukasz@bth.pl
Avatar użytkownika
cotic
N3
 
Posty: 475
Dołączył(a): niedziela, 25 lip 2004, 20:30
Lokalizacja: Świątniki Górne

Postprzez rutino78 » czwartek, 7 wrz 2006, 13:04

spoko, niech sie dziołcha stara
rutino78
N3
 
Posty: 342
Dołączył(a): czwartek, 14 lip 2005, 22:17
Lokalizacja: Żory

Postprzez :alfan: » czwartek, 7 wrz 2006, 14:48

Informacja o testach jak najbardziej prawdziwa. Niedawno Natalia testowała jeszcze Formułę BMW o ile dobrze pamiętam.
404 podpis niedostępny
Avatar użytkownika
:alfan:
A5
 
Posty: 696
Dołączył(a): sobota, 24 maja 2003, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Shiro » czwartek, 7 wrz 2006, 15:18

Nie kpijcie, bo nie wiedomo, czy tata z maczetą nie czai sie juz gdzies na forum:)) Szkoda, ze dostep do tego artykulu, jest za oplata. Nie wiem, czy warto wysylac tego smsa za 7 zlotych. IselA, powiedz, ładna chociaz? :lol:
Avatar użytkownika
Shiro
N1
 
Posty: 60
Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2006, 01:11
Lokalizacja: że znowu!

Postprzez Marmetal » czwartek, 7 wrz 2006, 17:38

Shiro napisał(a):Szkoda, ze dostep do tego artykulu, jest za oplata. Nie wiem, czy warto wysylac tego smsa za 7 zlotych. IselA, powiedz, ładna chociaz? :lol:


Wczoraj jeszcze działało, więc zdążyłem obczaić :lol:. Jak na mój gust ładna nie jest, wygląda dość staro jak na swój młody wiek :).
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez Saruto » czwartek, 7 wrz 2006, 19:08

Ma ktoś jej zdjęcia? Wygląd nie ważny, żeby tylko dobrze jeździła.
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez Shiro » czwartek, 7 wrz 2006, 20:28

Saruto napisał(a):Ma ktoś jej zdjęcia? Wygląd nie ważny, żeby tylko dobrze jeździła.


Hipokryta! Wlasnie sam sobie zaprzeczyles :)

Z opowiadan kolegi kartingowca wynika, ze sama Natalia nie przejawiala wczesniej nadzwyczajnego talentu. Z kolei tato Natalki to byly kulturysta, ktory kiedys podobno mocno przesadzal z dopingiem, a teraz napady agresji nagminnie wyladowuje na innych zawodnikach, mechanikach i rodzicach.

Zerknalem na zdjecia w google. Powiedzialbym uroda srednia. Nie zgodze sie z Saruto. Nie wazne jak jezdzi, wazne czy jest urodziwa! Na przyklad naszej chluby Klaudi P. nie wstydzilbym sie wpuscic nawet do WTCC, wiedzac, ze gdy zdejmie kask, obciachu nie będzie :lol:
Avatar użytkownika
Shiro
N1
 
Posty: 60
Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2006, 01:11
Lokalizacja: że znowu!

Postprzez rutino78 » czwartek, 7 wrz 2006, 23:22

seksiści. np. kuzaj jest ładny czy brzydki? lubicie jak was tak oceniają? no to na fotka.pl
a dziewczątka są na ten temat bardziej wrażliwe, dużo bardziej
:)

EDIT
N3 to jakie samochody?
rutino78
N3
 
Posty: 342
Dołączył(a): czwartek, 14 lip 2005, 22:17
Lokalizacja: Żory

Postprzez Saruto » piątek, 8 wrz 2006, 04:26

Shiro napisał(a):Hipokryta! Wlasnie sam sobie zaprzeczyles :)

Tylko z ciekawości pytam, pozatym jeśli dobrze jeździ to wygląd nie jest ważny ;)
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Następna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości