Filmy, onboardy -wyścigi

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Postprzez tomusxs » niedziela, 9 kwi 2006, 20:50

nick555 napisał(a):i znów nie wiem gdzie...


To przeczytaj początek tematu... i pomyśl troche...

http://cotic.badongo.com
www.prawojazdy.b1.glt.pl --->> prawko od 16 lat.
Avatar użytkownika
tomusxs
 
Posty: 40
Dołączył(a): środa, 23 lut 2005, 20:42
Lokalizacja: Świątniki Górne


Postprzez mop » niedziela, 9 kwi 2006, 22:30

sciagnalem sobie z kielc, zlaczylem tym mega czyms mergerem i mi zniklo wszystko, wiec mam w dupie i nie sciagam jeszcze raz :/

brno spoko, ale najbardziej podoba mi sie jak omal nie wylecial z toru jadac za safety!!!!!!!! buahaha :)
Avatar użytkownika
mop
A5
 
Posty: 510
Dołączył(a): sobota, 13 wrz 2003, 14:42
Lokalizacja: wwa

Postprzez Shiro » poniedziałek, 10 kwi 2006, 01:58

Brno jest wesole, rzeczywiscie dzieje sie troche :) Odnosnie tych wczesniejszych promo filmow, jedyna rzecz, ktora mnie draznila, to przyspieszone ujecia z auta. Moze to mial byc taki zabieg artystyczny, ale wole jednak kiedy wszystko jest pokazane naturalnie..

Chcialbym niesmiale ponowic prosbę o ten Poznan :) Potrzebuje przyswoic sobie te zakrety, a zdjecia lotnicze to jednak nie to samo, co perspektywa z auta..
Avatar użytkownika
Shiro
N1
 
Posty: 60
Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2006, 01:11
Lokalizacja: że znowu!

Postprzez cotic » poniedziałek, 10 kwi 2006, 09:26

Nie odnalazłem niestety poznania:/

Gdzieś musiało mi sie zagubić. Raczek miał chyba kamerke w poznaniu.
www.bth.pl/sponsoring/ +48697969707 gg: 642954 lukasz@bth.pl
Avatar użytkownika
cotic
N3
 
Posty: 475
Dołączył(a): niedziela, 25 lip 2004, 20:30
Lokalizacja: Świątniki Górne

Postprzez tomusxs » poniedziałek, 10 kwi 2006, 13:28

Shiro napisał(a):Brno jest wesole, rzeczywiscie dzieje sie troche :) Odnosnie tych wczesniejszych promo filmow, jedyna rzecz, ktora mnie draznila, to przyspieszone ujecia z auta. Moze to mial byc taki zabieg artystyczny, ale wole jednak kiedy wszystko jest pokazane naturalnie..

Chcialbym niesmiale ponowic prosbę o ten Poznan :) Potrzebuje przyswoic sobie te zakrety, a zdjecia lotnicze to jednak nie to samo, co perspektywa z auta..


Hmm... Shiro jeśli chodzi o te przyspieszone ujęcia to ja nic nie wiem na ten temat... Wszystko robiłem naturalnej szybkosci... Moze to clio tak szybko jezdzi:D:D?

Jeszcze raz powtarzam... nic nie przyspieszalem :)
www.prawojazdy.b1.glt.pl --->> prawko od 16 lat.
Avatar użytkownika
tomusxs
 
Posty: 40
Dołączył(a): środa, 23 lut 2005, 20:42
Lokalizacja: Świątniki Górne

Postprzez cruz » poniedziałek, 10 kwi 2006, 17:12

Hi, wpadlem przypadkiem na ten temat i poczytalem sobie o tym klipie BeruTop10. Amatorsko zajmuje sie montowaniem klipow, obejrzalem ten i w sumie tez mam kilka zastrzezen.

tomusxs, milo ze chce Ci sie cokolwiek montowac, ale imo dajac linka do klipa na forum, powinienes byc przygotowany na to, ze komus moze on sie nie spodobac.

Jesli chodzi o konkrety co mi sie nie podoba w klipie to np.:

-Brak konkretnego spasowania z muzyka, tj. ujecia nie przeskakuja jedno w nastepne w rytm muzyki, albo muzyka nabiera dynamiczniejszego tempa a przed oczami mamy dalej obraz z serwisu.

-Na ujeciach z serwisu, tam gdzie pokazany jest samochod, mozna bylo skorzystac ze statywu, ktory jak napisales posiadasz i tu by sie swietnie sprawdzil, zniwelowalby niepotrzebne trzesienie z reki, rownie dobrze mozna bylo postawic kamere na czymkolwiek, na stolku etc. albo chociazby na ziemi (takie ujecia bywaja efektowne imo)

-Na filmiku zdarza sie ze to samo ujecie przeskakuje w odstepie kilku sekund, co jest wedlug mnie dosc denerwujace, a tymbardziej niepotrzebne, nie wiem jaki byl w tym zamiar, chyba ze "tak wyszlo"
Tak sie dzieje np. w okolicach 2 minuty filmu, tak samo pociety jest onboard, tu by bylo wszystko ok, gdyby tylko szlo w parze z muzyka

-W okolicach 26tej sekundy filmu, jakies ujecie ekipy jedzacej przy stoliku, to chyba tez raczej bylo niezamierzone... nie pracowalem nigdy na Windows Movie Maker, ale tam chyba mozna wycinac niepotrzebne ujecia?

-To co mnie osobiscie martwi najbardziej, to fakt, ze ten klip jest dosyc nudny. Przynajmniej dla mnie. Mam na ten temat swoja teorie, otoz ciezko zrobic z wyscigu ciekawe ujecia, no chyba ze cos sie nagle dzieje na torze. Ale tak wlasciwie to jest ciagle jazda w kolko i podobne ujecia, zarowno z zewnatrz jak i z wewnatrz. Rzeczywiscie, nie nalezy sie spodziewac ujec rodem z Eurosportu, bo pewnie kamerzysta nie mial wstepu nigdzie blizej na tor, ale przydaloby sie jakies urozmaicenie, albo moze wybor ciekawszych ujec. Z drugiej strony pokazywanie przez kilkanascie sekund Clio po tym jak wypadlo z toru i nie ruszajace sie z miejsca tez troche mija sie z celem.

-Szkoda, ze na filmie nie ma dzwieku samochodow, ale to juz moje osobiste upodobanie.

Podsumowujac:

Nie wiem czy to mial byc promo-klip, klip dla ewentualnych sponsorow etc. czy tez tak po prostu filmik zrobiony dla zwyklej przyjemnosci, wedlug mnie sporo moznaby w nim poprawic niewielkim kosztem, mysle ze najbardziej kosztem troche wiekszej ilosci czasu spedzonym nad tym filmikiem. Ciesze sie, ze komukolwiek sie chcialo robic taka produkcje, bo na to trzeba znalezc czas i ochote, ale jak juz sie cos robi, to chyba warto robic to jak najlepiej, a nie byle jak, byle bylo. Duzo racji ma tez Karol, nie wazne jaki shit wyprodukujesz, i tak wlasna produkcja zawsze cieszy, wiem po sobie ;).

Tym postem nie chcialem nikogo obrazac, ani nikomu umniejszac umiejetnosci. Sam jestem amatorem i moim klipom tez sporo brakuje do perfekcji. Nie nalezy sobie moich uwag brac zbyt mocno do serca, bo tez nie jestem zadnym profesjonalista.

Prosilbym tylko ewentualnych montazystow o zrozumienie, ze nie kazdemu moga przypasc do gustu jego klipy. Krytyke tez trzeba umiec przyjmowac. Szkoda tylko, ze micz nie przedstawil konkretnych argumentow, co jemu nie pasuje w filmie. Sadze, ze ma na ten temat spora wiedze, a jego rady moglby cos pomoc, jesli nie w Waszych klipach to chociazby w moich.
Avatar użytkownika
cruz
N3
 
Posty: 244
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 19:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez tomusxs » poniedziałek, 10 kwi 2006, 17:54

cruz napisał(a):Hi, wpadlem przypadkiem na ten temat i poczytalem sobie o tym klipie BeruTop10. Amatorsko zajmuje sie montowaniem klipow, obejrzalem ten i w sumie tez mam kilka zastrzezen.

tomusxs, milo ze chce Ci sie cokolwiek montowac, ale imo dajac linka do klipa na forum, powinienes byc przygotowany na to, ze komus moze on sie nie spodobac.

Jesli chodzi o konkrety co mi sie nie podoba w klipie to np.:

-Brak konkretnego spasowania z muzyka, tj. ujecia nie przeskakuja jedno w nastepne w rytm muzyki, albo muzyka nabiera dynamiczniejszego tempa a przed oczami mamy dalej obraz z serwisu.

-Na ujeciach z serwisu, tam gdzie pokazany jest samochod, mozna bylo skorzystac ze statywu, ktory jak napisales posiadasz i tu by sie swietnie sprawdzil, zniwelowalby niepotrzebne trzesienie z reki, rownie dobrze mozna bylo postawic kamere na czymkolwiek, na stolku etc. albo chociazby na ziemi (takie ujecia bywaja efektowne imo)

-Na filmiku zdarza sie ze to samo ujecie przeskakuje w odstepie kilku sekund, co jest wedlug mnie dosc denerwujace, a tymbardziej niepotrzebne, nie wiem jaki byl w tym zamiar, chyba ze "tak wyszlo"
Tak sie dzieje np. w okolicach 2 minuty filmu, tak samo pociety jest onboard, tu by bylo wszystko ok, gdyby tylko szlo w parze z muzyka

-W okolicach 26tej sekundy filmu, jakies ujecie ekipy jedzacej przy stoliku, to chyba tez raczej bylo niezamierzone... nie pracowalem nigdy na Windows Movie Maker, ale tam chyba mozna wycinac niepotrzebne ujecia?

-To co mnie osobiscie martwi najbardziej, to fakt, ze ten klip jest dosyc nudny. Przynajmniej dla mnie. Mam na ten temat swoja teorie, otoz ciezko zrobic z wyscigu ciekawe ujecia, no chyba ze cos sie nagle dzieje na torze. Ale tak wlasciwie to jest ciagle jazda w kolko i podobne ujecia, zarowno z zewnatrz jak i z wewnatrz. Rzeczywiscie, nie nalezy sie spodziewac ujec rodem z Eurosportu, bo pewnie kamerzysta nie mial wstepu nigdzie blizej na tor, ale przydaloby sie jakies urozmaicenie, albo moze wybor ciekawszych ujec. Z drugiej strony pokazywanie przez kilkanascie sekund Clio po tym jak wypadlo z toru i nie ruszajace sie z miejsca tez troche mija sie z celem.

-Szkoda, ze na filmie nie ma dzwieku samochodow, ale to juz moje osobiste upodobanie.

Podsumowujac:

Nie wiem czy to mial byc promo-klip, klip dla ewentualnych sponsorow etc. czy tez tak po prostu filmik zrobiony dla zwyklej przyjemnosci, wedlug mnie sporo moznaby w nim poprawic niewielkim kosztem, mysle ze najbardziej kosztem troche wiekszej ilosci czasu spedzonym nad tym filmikiem. Ciesze sie, ze komukolwiek sie chcialo robic taka produkcje, bo na to trzeba znalezc czas i ochote, ale jak juz sie cos robi, to chyba warto robic to jak najlepiej, a nie byle jak, byle bylo. Duzo racji ma tez Karol, nie wazne jaki shit wyprodukujesz, i tak wlasna produkcja zawsze cieszy, wiem po sobie ;).

Tym postem nie chcialem nikogo obrazac, ani nikomu umniejszac umiejetnosci. Sam jestem amatorem i moim klipom tez sporo brakuje do perfekcji. Nie nalezy sobie moich uwag brac zbyt mocno do serca, bo tez nie jestem zadnym profesjonalista.

Prosilbym tylko ewentualnych montazystow o zrozumienie, ze nie kazdemu moga przypasc do gustu jego klipy. Krytyke tez trzeba umiec przyjmowac. Szkoda tylko, ze micz nie przedstawil konkretnych argumentow, co jemu nie pasuje w filmie. Sadze, ze ma na ten temat spora wiedze, a jego rady moglby cos pomoc, jesli nie w Waszych klipach to chociazby w moich.



Takie odpowiedzi mi pasują, ale pisac, że odrazu się nei znam to jakos mi nie odpowiada... Ciesze się, że ujrzałem taka wypowiedz- przynajmniej wszystko, co źle robię.


Narazie nie mam czasu, ale myslę, że jak będe robił następny filmy( dla przyjemnosci to wszystko robię) skorzystam z troche bardziej profesjonalnego programu- np. Ulead Video Studio, kiedyś próbołem w Adobe Premiere Pro, czy jakoś to się tam nazywało;), ale dośc ciężko to tam idzie. Wydaję mi się, że to jest tak jak w Photoshopie :D Jeśli się dłużej pobawie to będe więcej umiał :)
www.prawojazdy.b1.glt.pl --->> prawko od 16 lat.
Avatar użytkownika
tomusxs
 
Posty: 40
Dołączył(a): środa, 23 lut 2005, 20:42
Lokalizacja: Świątniki Górne

Postprzez Shiro » poniedziałek, 10 kwi 2006, 21:10

cotic napisał(a):Nie odnalazłem niestety poznania:/

No trudno, ale dzieki za pamiec : )
nic nie przyspieszalem

Przeprzaszam, to chyba wina moich kodekow, tego ze ogladalem po powrocie z pubu, albo rzeczywiscie Lukasz za szybko gna :D
Avatar użytkownika
Shiro
N1
 
Posty: 60
Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2006, 01:11
Lokalizacja: że znowu!

Postprzez cotic » poniedziałek, 10 kwi 2006, 21:25

Bosh...wy to ludzie macie problem...dobrze ze umiecie lepiej...następnym razem kiedy bede miał cos do wrzucenia głęboko sie zastanowie zanim napisze o tym na forum.

To tyle ode mnie nara
www.bth.pl/sponsoring/ +48697969707 gg: 642954 lukasz@bth.pl
Avatar użytkownika
cotic
N3
 
Posty: 475
Dołączył(a): niedziela, 25 lip 2004, 20:30
Lokalizacja: Świątniki Górne

Postprzez Albert » poniedziałek, 10 kwi 2006, 21:27

:arrow:
Ostatnio edytowano wtorek, 11 kwi 2006, 19:52 przez Albert, łącznie edytowano 1 raz
www.racingforum.pl
Avatar użytkownika
Albert
N1
 
Posty: 95
Dołączył(a): czwartek, 17 lip 2003, 16:31

Postprzez tomusxs » poniedziałek, 10 kwi 2006, 21:31

Shiro napisał(a):
cotic napisał(a):Nie odnalazłem niestety poznania:/

No trudno, ale dzieki za pamiec : )
nic nie przyspieszalem

Przeprzaszam, to chyba wina moich kodekow, tego ze ogladalem po powrocie z pubu, albo rzeczywiscie Lukasz za szybko gna :D


Shiro w niektórych momentach naprawdę sie wydaje jakby było przyśpieszone... te szybkie redukcje i wogóle:) szczególnie to widac na Beru Top 10:)
www.prawojazdy.b1.glt.pl --->> prawko od 16 lat.
Avatar użytkownika
tomusxs
 
Posty: 40
Dołączył(a): środa, 23 lut 2005, 20:42
Lokalizacja: Świątniki Górne

Postprzez cruz » poniedziałek, 10 kwi 2006, 22:36

cotic, troche mnie zdziwilo Twoje podejscie, myslalem ze zawodnik stara sie dbac o swoj wizerunek i pokazac sie z jak najlepszej strony. Ale skoro Tobie taki klip promo odpowiada, mi nic do tego. Chcialem tylko w miare sensownymi argumentami pokazac co wg mnie jest nie tak, a nie udowodnic wszystkim, ze umiem lepiej...

Albert, nie wiem co dokladnie miales na mysli, bo mozna to zinterpretowac dwuznacznie ;). Badz co badz, ja sie klipami zajmuje od dosc niedawna, ale kilka juz stworzylem, ukazywaly sie w watku filmowym na glownym forum. I to wlasnie sklonilo mnie, zeby tu cokolwiek napisac, inaczej prawdopodobnie nie odezwalbym sie wcale.
Avatar użytkownika
cruz
N3
 
Posty: 244
Dołączył(a): niedziela, 28 sie 2005, 19:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mop » wtorek, 11 kwi 2006, 01:05

cotic napisał(a):Bosh...wy to ludzie macie problem...dobrze ze umiecie lepiej...następnym razem kiedy bede miał cos do wrzucenia głęboko sie zastanowie zanim napisze o tym na forum.

To tyle ode mnie nara


to filmikow nie wrzucisz to juz wiemy, a jak ktos bedzie lepiej jezdzic od Ciebie to przestaniesz jezdzic?

ciezko przyjac krytyke, co?
Avatar użytkownika
mop
A5
 
Posty: 510
Dołączył(a): sobota, 13 wrz 2003, 14:42
Lokalizacja: wwa

Postprzez tomusxs » wtorek, 11 kwi 2006, 15:34

mop napisał(a):
cotic napisał(a):Bosh...wy to ludzie macie problem...dobrze ze umiecie lepiej...następnym razem kiedy bede miał cos do wrzucenia głęboko sie zastanowie zanim napisze o tym na forum.

To tyle ode mnie nara


to filmikow nie wrzucisz to juz wiemy, a jak ktos bedzie lepiej jezdzic od Ciebie to przestaniesz jezdzic?

ciezko przyjac krytyke, co?


mop ciebie to juz chyba wszyscy na tym forum dośc mają :D mnie tez juz zaczynasz denerwowac... idz jezdzic sobie sejczentem- jestes najlepszy...

Łukasz nie potrafie przyjac krytyki, a ty jestes zazdrosny. Zapewne chciałbys jezdzic w VW Racing, ale po co?? NIe wiem, czy masz pieniadze, czy nie, ale nie ma sensu, bo nie mialbys szans... powód?? ciężko cos przekombinowac w VW Racing, a bez podkreconego "lekko" silnika nie ma sensu. No, ale coz...

W seju to wlzyles sobie silnik od A- grupy i przykleiles naklejke N. Wiem- zaraz zaczniesz pisac, ze wiele razy rozbierali silnik :D no, ale coz... raz sędzia zobaczył cos nie regulaminowego to pomachał tylko palcem, zeby nie było (czyzby to byl jakis "kolega"?) sluchaj mop, odczep sie w końcu od łukasza... Zazdrosc cię zżera poprostu... nie lubisz łukasza, bo potrafil zajsc tak daleko, VW, a ty siedzisz w poprzekrecanym seju i zbierasz puchary za silnik, a nie za umiejętnosci...
www.prawojazdy.b1.glt.pl --->> prawko od 16 lat.
Avatar użytkownika
tomusxs
 
Posty: 40
Dołączył(a): środa, 23 lut 2005, 20:42
Lokalizacja: Świątniki Górne

Postprzez nick555 » wtorek, 11 kwi 2006, 17:31

Odpowiem może troche nie w temacie bo filmy jak dla mnie są spoko i oby takich więcej z POLSKICH wyścigów. Nie mam nic do łukasza fajnie że są takie osoby z takim zapleczem ale.... tomusxs nie pisz że cotic zaszedł taaaak daleko... bo gdzie zaszedł? do pucharu? tam sa takie nazwiska co z wyścigami nie maja nic w związku i też w nim uczestnicza...ile tytułów ma w historii łukasz? ma 19 lat wiem młody jest daleko mu do szwagra i tak dalej. Ale klasa ssejów tez jest fajna a napewno fajniejsza od GPP czyli ogólnie zbieraniny 10 aut w 10 klasach. Bo juz w Beru top nie było tak dobrze wynikowo...
I nie pisz że mop ma a grupowy motor jak nie złapałeś go za ręke. Równie dobrze może byc tak że golfa będzie miał cotic zgrzebanego. Toz to puchar wszystkie auta takie same :). A serio mówiąc kasa jaką dysponuje cotic ( a jak podejżewam jego tata i firma) pozwalają ścigać się sprzetowo na bardzo wysokim poziomie. A z tego co wiem to mop takięj kasiory nie ma. I nie bronie tu nikogo ani nikogo nie oskarżam. Temat jest o filmach i jak ktoś coś ma to wrzucać. Chętnie pooglądam krajoznawczo. i pokój ludzie. Jedna dyscyplina niszowa a takie emocje...
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron