nowy tor w polsce!!

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Postprzez szirer205xs » wtorek, 12 wrz 2006, 17:33

A ja tak sie zastanawiam czy taki tor moze stanowic zrodlo dochodu :) tzn czy jest szansa ze jakis prywatny inwestor zbuduje taki wlasnie tor nie po to by od razu jezdzila tam f1 tylko po to zeby zarabiac na normalnych ludziach ktorzy maja badz troche szybsze autka, badz tez poprostu ochote sie wyszalec w bezpiecznych warunkach a nie na drodze... :)
Jak by nie bylo to tor wyscigowy z tego chyba powinien sie utrzymywac, mysle ze chetnych by nie brakowalo. No bo nie ma sie co oszukiwac ze wszystkie wyscigi u nas rozgrywane sa dla organizatora impreza deficytowa, i jeszcze duzo czasu minie zanim organizator bedzie mogl jakis uczciwy zarobek pozyskac z biletow :)
Tak sie zastanawiam jaki jest koszt powiedzmy polozenia ok 5 km asfaltu z podbudowa :), bo to chyba najwiekszy wydatek chcac budowac jaksi tor od podstaw :)
jaskiniatrolla.eu
Avatar użytkownika
szirer205xs
A5
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 12:28
Lokalizacja: Skoczów


Postprzez Shiro » wtorek, 12 wrz 2006, 19:54

szirer205xs napisał(a):Tak sie zastanawiam jaki jest koszt powiedzmy polozenia ok 5 km asfaltu z podbudowa :), bo to chyba najwiekszy wydatek chcac budowac jaksi tor od podstaw :)


Mysle, ze bardzo sie mylisz. Koszt polozenia nawierzchni to jest nic w kontekscie kosztow zbudowania calej infrastruktury z prawdziwego zdarzenia wokol toru. Podejrzewam, ze kwota moglaby siegnac spokojnie 100mln usd.
Avatar użytkownika
Shiro
N1
 
Posty: 60
Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2006, 01:11
Lokalizacja: że znowu!

Postprzez YOG » wtorek, 12 wrz 2006, 20:12

To co piszesz brzmi cudownie ale... gdzi w lesie znajdziesz te dwa metry szerokości. Np. od skalników do Hirka z lewej tuż za bandą jest skarpa a z prawej dokłądając 2 m dojdziemy do drzew. Pamiętajmy że o ile na prostej można jechać przy bandach to na zakrętach na nowych czy unowocześnianych torach raczej tego się nie stosuje. Niewierzę w możliwość wykonania prac ziemnych co by mogło znacznie poszerzyć wszystko. Ale chciałbym wieżyć że tak się stanie w końcu z dwóch pseudo torów które mamy Kielce są o niebo lepsze (i pisze to Poznaniak )


no masz rację eSWu ale musisz mi uwierzyc na slowo pisane, ze te informacje sa potwierdzone w dobrym źródle; ma byc nowa nawierzchnia i szerzej o dwa metry; mało tego mam źródło, które da cynk jak będa jakieś kolejne ustalenia; źródło pierwsza ręka ;)

opzdrawiam, YOG
www.poldimex.pl
Avatar użytkownika
YOG
N2
 
Posty: 133
Dołączył(a): środa, 14 kwi 2004, 23:19
Lokalizacja: Bay of Belfalas

Postprzez SeBa » wtorek, 12 wrz 2006, 21:04

słyszałem że tor w turcji wraz z infrastrukturą kosztował ponad 200 mln euro jednak inwestycje mają się zwrócić w przeciągu ok 6 lat... ale w turcji sciga się wszystko co się da od moto gp do f1 wiec nie ma sie co dziwic...
SeBa
N2
 
Posty: 133
Dołączył(a): poniedziałek, 4 paź 2004, 09:58
Lokalizacja: Kraków

Postprzez szirer205xs » środa, 13 wrz 2006, 09:58

Shiro napisał(a):
szirer205xs napisał(a):Tak sie zastanawiam jaki jest koszt powiedzmy polozenia ok 5 km asfaltu z podbudowa :), bo to chyba najwiekszy wydatek chcac budowac jaksi tor od podstaw :)


Mysle, ze bardzo sie mylisz. Koszt polozenia nawierzchni to jest nic w kontekscie kosztow zbudowania calej infrastruktury z prawdziwego zdarzenia wokol toru. Podejrzewam, ze kwota moglaby siegnac spokojnie 100mln usd.

no wiesz infrastrukture zawsze mozna dobudowywac z czasem bo to chyba wlasnie ona jest najdrozsza. Tzn chodzi mi o boksy z prawdziwego zdarzenia, czy trybuny. W naszym kraju nie ma raczej szans na postawienie od razu calego kompleksu nie ma co sie oszukiwac. powiedzmy na poczatek wystarczylo by zaczac od samego asfaltu i zabezpieczenia czyli bandy i jakies zwirowiska. boksy mozna by na poczatku stawiac prowizoryczne, tak samo cala gastronomia.

A tak z innej beczki. Czy u nas byl kiedys w ostatnich latach organizowany wyscig na jakims lotnisku? Bo tak mi cos sie kojarzy ze jakas jednostka wojskowa to organizowala ;) ale pewny nie jestem :)
jaskiniatrolla.eu
Avatar użytkownika
szirer205xs
A5
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 12:28
Lokalizacja: Skoczów

Postprzez Ari_Krakow » środa, 13 wrz 2006, 10:14

No jasne że był. Był w Modlinie, był w Kamieniu Śląskim... A poza tym też uważam, że można by zarabiać na zwykłych amatorach którzy chcą "popycić". Znam, co nieco, środowisko krakowskie i jestem pewien, że zwłaszcza popołudniami ciężko byłoby znaleźć wolny termin. Ludzie chcą się bawić samochodami, ale często nie stać ich na ściganie. Nie mówiąc już o zawodnikach, których w Krakowie i okolicach jest naprawdę dużo, a którzy nie mają gdzie trenować. A poza tym są jeszcze motocykliści, są szkoły doskonalenia techniki jazdy, są szkolenia policyjne, jest karting. Można na tym zarobić, naprawdę.
www.witekmotorsport.com
Avatar użytkownika
Ari_Krakow
N3
 
Posty: 240
Dołączył(a): niedziela, 2 sty 2005, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Pancin » środa, 13 wrz 2006, 11:11

Ari_Krakow napisał(a):No jasne że był. Był w Modlinie, był w Kamieniu Śląskim... A poza tym też uważam, że można by zarabiać na zwykłych amatorach którzy chcą "popycić". Znam, co nieco, środowisko krakowskie i jestem pewien, że zwłaszcza popołudniami ciężko byłoby znaleźć wolny termin. Ludzie chcą się bawić samochodami, ale często nie stać ich na ściganie. Nie mówiąc już o zawodnikach, których w Krakowie i okolicach jest naprawdę dużo, a którzy nie mają gdzie trenować. A poza tym są jeszcze motocykliści, są szkoły doskonalenia techniki jazdy, są szkolenia policyjne, jest karting. Można na tym zarobić, naprawdę.


Tylko zapomniałeś chyba o jednej rzeczy, że jest cała masa ludzi co chcą "popycić" ale jakby ich za free albo za 5 zł wpuszczano na tor. Na indywidualnych klientach w tym kraju na pewno nie zarobisz na utrzymanie takiego toru. Ludzie nie mają, albo nie chcą wydawać pieniędzy na takie rzeczy. Będą przyjeżdżać i marudzić, że za drogo. I taki to wielki biznes z tego będzie. Zarabiać można na naprawdę profesjonalnych wyścigach (ale to raczej w sferze marzeń) albo na grupowym wynajmie (imprezy dla firm, prezentacje, itp.) ale tego też nie jest za dużo.

Jeżeli chodzi o tor z lotniska, to też nie da się tak poprostu bez modernizacji. Na pewno można coś zbudować na podstawie letniska, ale trzeba dobudować całą masę toru jeżeli ma być ciekawy. Taki całkiem lotniskowy z dużą ilością szykan był w Kamieniu Śląskim, aż do momentu, w którym zawodnicy zaprotestowali i nie chcieli się ścigać na tym obiekcie.
Pancin

http://www.scyzzor.com]www.scyzzor.com
http://www.superoes.pl]www.superoes.pl
Avatar użytkownika
Pancin
N3
 
Posty: 227
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2005, 01:30
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Ari_Krakow » czwartek, 14 wrz 2006, 09:16

Na wynajmie dla firm to akurat AK Kielecki chyba dobrze zarabia - ciężko o wolny termin. Poza tym za 5 zł to rzeczywiście się nie opłaca, ale za 60 zł już można się zastanawiać - 60 zł za godzine to wiele osób by u nas dało żeby pojeździć.
www.witekmotorsport.com
Avatar użytkownika
Ari_Krakow
N3
 
Posty: 240
Dołączył(a): niedziela, 2 sty 2005, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez eSWu » czwartek, 14 wrz 2006, 09:26

Pancin napisał(a): Taki całkiem lotniskowy z dużą ilością szykan był w Kamieniu Śląskim, aż do momentu, w którym zawodnicy zaprotestowali i nie chcieli się ścigać na tym obiekcie.

Nie gadaj takich rzeczy. Nikt z zawodników nie protestował. No fakt że Ci od najmocniejszych aut dupę truli że nierówno ale nie to było powodem likwidacji. Poprostu Agencja Mienia Wojskowego chciała obiekt sprzedać , klubu oczywiście nie było stać na to więc sprzedali komu innemu.
Taraz lotnisko pełni funkcję do jakiej zostało stworzone pierwotnie.
http://opole.airport.aero/pl/

Dodam że poza Opolem w dwóch konfiguracjach i Modlinem były jeszcze wyścigi na lotnichu w Białej Podlaskiej.

P.S. A pamiętacie ten budynek ??? :)
Obrazek
Moje fotki lotnicze.

http://www.airliners.net/search/photo.search?pid=34090 moje airliners.net
http://www.jetphotos.net/showphotos.php?userid=20927 moje jetphotos.net
Avatar użytkownika
eSWu
N3
 
Posty: 349
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Pyrlandia

Postprzez Marmetal » czwartek, 14 wrz 2006, 18:00

eSWu napisał(a):Dodam że poza Opolem w dwóch konfiguracjach i Modlinem były jeszcze wyścigi na lotnichu w Białej Podlaskiej.


A w latach 80-tych wyścigi rozgrywano na lotnisku w Toruniu o ile się nie mylę :).
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez POL-CAR » czwartek, 14 wrz 2006, 21:08

Dokładnie tak jak pisze Sławek, obiekt sprzedano i dlatego skończyły się tam wyścigi.
Moim zdaniem był całkiem fajny - zawsze była super atmosfera :D , bardzo dużo kibiców chyba najwięcej ze wszystkich torów.

A tego budynku bym nie poznał, gdybym nie wiedział że to temat o Kamieniu :shock: strasznie się zmienił
www.pol-car.pl, www.racing-team.pl
Avatar użytkownika
POL-CAR
N2
 
Posty: 140
Dołączył(a): piątek, 14 paź 2005, 15:42

Postprzez Fryta » czwartek, 14 wrz 2006, 22:24

Marmetal napisał(a):
eSWu napisał(a):Dodam że poza Opolem w dwóch konfiguracjach i Modlinem były jeszcze wyścigi na lotnichu w Białej Podlaskiej.


A w latach 80-tych wyścigi rozgrywano na lotnisku w Toruniu o ile się nie mylę :).


Wyścigi odbywały się nawet pod Szczecinem na torze Magnolia a z tego co pamiętam z opowiadań to nawet i w centrum miasta ;)
Avatar użytkownika
Fryta
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): piątek, 2 wrz 2005, 11:19
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Marmetal » piątek, 15 wrz 2006, 18:12

Fryta napisał(a):
Marmetal napisał(a):
eSWu napisał(a):Dodam że poza Opolem w dwóch konfiguracjach i Modlinem były jeszcze wyścigi na lotnichu w Białej Podlaskiej.


A w latach 80-tych wyścigi rozgrywano na lotnisku w Toruniu o ile się nie mylę :).


Wyścigi odbywały się nawet pod Szczecinem na torze Magnolia a z tego co pamiętam z opowiadań to nawet i w centrum miasta ;)


Racja, wiem to ze "Współczesnego sportu samochodowego" Jana Litwina :). To był jedyny tor w kształcie "ósemki" w Polsce :).
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez marecki » niedziela, 17 wrz 2006, 20:06

Zdaje się dzięki Kubicy coś zaczyna się dziać są trzy propozycje nowego toru :D .
1. Łódź - projekt architektów z Politechniki Łódzkiej
2. Słomczyn pod Warszawą - na terenie Automobilklubu Rzemieślnik
3. Gdańsk - Centrum Sportów Motorowych
Rzemieślnik ma naprawdę ambitne plany bo ma powstać tor kartingowy, tor do wyścigów rownoległych (np. na 1/4 mili), profesjonalny tor wyścigowy, gdzie mogłyby się odbywać zawody Formuły GT i Formuły 3.
Najbardziej podoba mi się wypowiedź inż. Andrzeja Marcinkiewicza "Warunkiem powodzenia inwestycji jest pełne obłożenie toru przynajmniej jedna impreza w tygodniu , poza tym taki tor to nie tylko wyścigi, ale także imprezy masowe, koncerty".
Cały artykuł http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia ... 791602,415
marecki
N3
 
Posty: 350
Dołączył(a): sobota, 26 paź 2002, 16:22

Postprzez Marmetal » poniedziałek, 18 wrz 2006, 16:25

Oby tylko nie skończyło się na pomysłach, ale jak to w Polsce bywa, pewnie tak będzie :?. Obym się mylił, nasz kraj potrzebuje profesjonalnego toru wyścigowego. Jestem nawet za tym, żeby był to owal - jak np. w Lausitz. Czemu? Możliwość ściągnięcia serii typu europejskie NASCARy (takie coś ma powstać), coś w rodzaju Indy oraz oczywiście pętla wyścigowa w środku (jak na wspomnianym Lausitzringu czy chociażby Daytona bądź Indianapolis), na której ścigałaby się większość - motocykle, F3, GT, samochody turystyczne, Formuła Renault, BMW, Porsche Supercup - dosłownie wszystko! Taki tor daje większe możliwości, ale wątpię, by coś takiego u nas powstało. W samej Europie istnieją tylko dwa porządne owale: Lausitzring w Niemczech i Rockingham w Wielkiej Brytanii. Ale się rozmarzyłem :).
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości