nowy tor w polsce!!

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Postprzez MSG Racing » niedziela, 10 wrz 2006, 19:38

Był taki temat już o torze ulicznym i wszyscy wiemy jak to się skończyło.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec


Postprzez baqak » poniedziałek, 11 wrz 2006, 09:32

:lol: Dziś usłyszałem w radiu, że podobno istnieją poważne plany powstania toru F1 w Gdańsku. Tylko czemu myślę sobie że na planach się skończy. A jak już powstanie jakiś taki tor w Polsce to chyba na za zakończenie kariery Kubicy będzie oddany :lol: Ahhh kochana Polska...
www.strefatuningu.pl
baqak
N1
 
Posty: 75
Dołączył(a): niedziela, 12 mar 2006, 23:37
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez eSWu » poniedziałek, 11 wrz 2006, 10:39

Mimo że jestem życiowym optymista to w kwestii nowego "prawdziwego" toru jestem wielkim sceptykiem ponieważ:
1. Obecnie wiele krajów stara sie o F1 i Moto GP bo to te imprezy przynoszą profity i tak od razu tych eliminacji byśmy nie dostali.
2. Państwo toru budować nie powinno bo z góry wiadomo że będzie źle zarządzany.
3. Prywatny inwestor nie wyda setek milionów euro bez pewności organizacji dużych imprez.
4. Władze PZM od lat wrogo nastawione do sportu nie są w stanie dostosować swoich standartów do średniej klasy zawodów sportowych więc co tu mówić o F1 czy Moto GP.
5. Organizacja wszytkich wyścigów samochodowych w Polsce jest od lat deficytowa.

Myślę że to wystarczy.
Moje fotki lotnicze.

http://www.airliners.net/search/photo.search?pid=34090 moje airliners.net
http://www.jetphotos.net/showphotos.php?userid=20927 moje jetphotos.net
Avatar użytkownika
eSWu
N3
 
Posty: 349
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Pyrlandia

Postprzez marecki » poniedziałek, 11 wrz 2006, 10:44

Tor F1 do już raczej szczyt marzeń w naszym kraju, prędzej mógłby powstać kolejny stadion piłkarski na euro 2012 jeśli takowe w naszym kraju będą się odbywać.
W naszym kraju myślę, że mógłby powstać taki obiekt na którym gościć możnaby serię choć WTCC.
marecki
N3
 
Posty: 350
Dołączył(a): sobota, 26 paź 2002, 16:22

Postprzez eSWu » poniedziałek, 11 wrz 2006, 12:08

marecki napisał(a):Tor F1 do już raczej szczyt marzeń w naszym kraju, prędzej mógłby powstać kolejny stadion piłkarski na euro 2012 jeśli takowe w naszym kraju będą się odbywać.
W naszym kraju myślę, że mógłby powstać taki obiekt na którym gościć możnaby serię choć WTCC.


Na np. WTCC wystarczy gruntowna modernizacja Poznania tylko za co ?
Moje fotki lotnicze.

http://www.airliners.net/search/photo.search?pid=34090 moje airliners.net
http://www.jetphotos.net/showphotos.php?userid=20927 moje jetphotos.net
Avatar użytkownika
eSWu
N3
 
Posty: 349
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Pyrlandia

Postprzez POL-CAR » poniedziałek, 11 wrz 2006, 13:15

Chyba nawierzchnia w Poznaniu już jest całkiem OK jak na WTCC, brakuje za to całego zaplecza (boksy, trybuny, itp.) :cry:
www.pol-car.pl, www.racing-team.pl
Avatar użytkownika
POL-CAR
N2
 
Posty: 140
Dołączył(a): piątek, 14 paź 2005, 15:42

Postprzez Shiro » poniedziałek, 11 wrz 2006, 13:36

Pomijajac zaplecze, nie jest Poznan troche za wolny, za waski, zbyt malo ciekawy pod WTCC? Nie zebym sie czepial, poprostu glosno mysle. Poznan nieco blado wypada na tle innych torow, po ktorych oni jezdza.
Avatar użytkownika
Shiro
N1
 
Posty: 60
Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2006, 01:11
Lokalizacja: że znowu!

Postprzez szirer205xs » poniedziałek, 11 wrz 2006, 14:16

Mysle ze w WTCC znalazlo by sie kilka gorszych torow od Poznania ;) nawierzchnie podobno mamy jedna z najlepszych w europie obecnie. wiec kwestia tkwi tylko w zapleczu i mysle tez ze bezpieczenstwie, bo nie mozemy o tym zapominac...
jaskiniatrolla.eu
Avatar użytkownika
szirer205xs
A5
 
Posty: 727
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 12:28
Lokalizacja: Skoczów

Postprzez baqak » poniedziałek, 11 wrz 2006, 14:21

Jak by połączyć tor poznań z zapleczem toru kieleckiego to może i by był wkońcu jakiś wmiarę dobry tor w Polsce. Jednk na razie w Poznaniu mamy dobrą nawierzchnię ale wsumie brak zaplecza, a w kielcach zaplecze jest ale toru nie ma. Niestety teraz zaczyna się kubicomania i wiadomości o powstaniu nowego toru w Polsce będzie dużo, szkoda tylko że na wiadomościach i planach się skończy :(
www.strefatuningu.pl
baqak
N1
 
Posty: 75
Dołączył(a): niedziela, 12 mar 2006, 23:37
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Saruto » poniedziałek, 11 wrz 2006, 15:09

baqak napisał(a)::lol: Dziś usłyszałem w radiu, że podobno istnieją poważne plany powstania toru F1 w Gdańsku. Tylko czemu myślę sobie że na planach się skończy. A jak już powstanie jakiś taki tor w Polsce to chyba na za zakończenie kariery Kubicy będzie oddany :lol: Ahhh kochana Polska...

Jak to w Polsce, zawsze na obietnicach się kończy ;)
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez YOG » poniedziałek, 11 wrz 2006, 16:44

nawierzchnie podobno mamy jedna z najlepszych w europie obecnie.


no niedługo Kielce będą częsciowo też miały taką :D odcinek leśny będzie całkiem odnowiony wraz z korektą łuków i spadków, poszerzony o 2 metry i bedzie całkiem nowa nawierzchnia;

Nie zebym sie czepial, poprostu glosno mysle. Poznan nieco blado wypada na tle innych torow, po ktorych oni jezdza.


byłem w Brnie na WTCC tydzień temu; to co tam zobaczyłem to poprostu fajerwerki; my o takiej imprezie i takim poziomie możemy tylko pomażyć; wystarczy tylko powiedzieć , że na tej jednej imprezie na której ja byłem więcej ludzi było niż na wszystkich eliminacjach u nas przez cały sezon; lekko licząc tak ok 5000 ludzia na jednej trybunie; a takich trybun jest tam kilka; idąc dalej - niesamowita ilość polaków; szacuję, że ok 25% to byli nasi rodacy a więc nasz naród chce oglądać wyścigi i woli jechać do Czech niż łazić po krzakach w Kielcach; już mi żal wspominać o tych wszystkich telebimach, kramach z żarciem i piwem oraz o tym, że cała relacja telewizyjna była realizowana BEZPRZEWODOWO! przechodziłem koło reżyserki, która miała olbrzymi maszt z antenami do których leciał sygnał z kamer wokół toru; bajka; a naprawdę mam łzy w oczach jak sobie przypomnę to, że żaden pseudo ochroniaż nie napieprzał mnie , że "tutaj nie wolno stac" a policjanci zamiast patrzeć komu by tu mandacik to kierowali ruchem na drogach dojazdowych i na parkingach; na parkingach było ok 3-4 tyś samochodów - wjeżdzaliśmy 5 min wyjeżdzaliśmy 3 min; u nas trzebaby się tłuc na pięści żeby wogóle wyjechać a gdzie tam 3 min... dodatkowo dodam, że na prostej start-meta stały trybuny aluminiowo-drewniane. były tak zrobione, że można je złozyć i rozłożyć w dowolnym miejscu toru w kilka godzin ( stały tam złożone dwa komplety na paletach - mobiloność 10); kiedyś pytałem dlaczego u nas nie ma takich trybun? odpowiedz goscia z AK Kieleckiego: bo nie można u nas takich wynająć.... wniosek z tego,że Czesi mogą a my nie i koniec; ach szkoda gadac; polecam każdemu wyjazd do Brna; tam naprawde jest inny Świat wyścigów;

YOG
www.poldimex.pl
Avatar użytkownika
YOG
N2
 
Posty: 133
Dołączył(a): środa, 14 kwi 2004, 23:19
Lokalizacja: Bay of Belfalas

Postprzez Ari_Krakow » wtorek, 12 wrz 2006, 14:02

Powoli bo powoli ale się rusza. Poza tym nie trzeba budować od razu toru F1. Może byc tor o nieco nizszym standardzie i mozna sie wymieniac torami z czechami niemcami litwinami slowakami czy moze w przyszlosci z ukraincami. A nie ze oni 4 eliminacje maja w moscie a 3 w brnie a my 8 w poznaniu i 5 w kielcach...
www.witekmotorsport.com
Avatar użytkownika
Ari_Krakow
N3
 
Posty: 240
Dołączył(a): niedziela, 2 sty 2005, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez THIM » wtorek, 12 wrz 2006, 14:14

no niedługo Kielce będą częsciowo też miały taką odcinek leśny będzie całkiem odnowiony wraz z korektą łuków i spadków, poszerzony o 2 metry i bedzie całkiem nowa nawierzchnia


Mam nadzieje, ze bariery tez zostana przesuniete, bo inaczej znajda sie na torze :). Chociaz nie pamietam, zeby bylo tam jakos szczegolnie przestronnie...

Pytanie dot. torow ulicznych: Jak myslicie, jaki wplyw na bezpieczenstwo mialyby tory tramwajowe (przecinajace tor prostopadle lub prawie prostopadle do kierunku jazdy)? Chodzi mi o takie zatopione w asfalcie, ktore jednak czesto wystaja minimalnie ponad nawierzchnie. Czy bylyby dopuszczalne na prostych? A na zakretach? Moze niech wypowiedza sie zawodnicy. Ja podejrzewam, ze w czasie deszczu mogloby byc niebezpiecznie... Kiedys nawet w F1 zdarzaly sie tory wzdluz toru...
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez eSWu » wtorek, 12 wrz 2006, 16:40

YOG napisał(a):
no niedługo Kielce będą częsciowo też miały taką :D odcinek leśny będzie całkiem odnowiony wraz z korektą łuków i spadków, poszerzony o 2 metry i bedzie całkiem nowa nawierzchnia;

YOG


To co piszesz brzmi cudownie ale... gdzi w lesie znajdziesz te dwa metry szerokości. Np. od skalników do Hirka z lewej tuż za bandą jest skarpa a z prawej dokłądając 2 m dojdziemy do drzew. Pamiętajmy że o ile na prostej można jechać przy bandach to na zakrętach na nowych czy unowocześnianych torach raczej tego się nie stosuje. Niewierzę w możliwość wykonania prac ziemnych co by mogło znacznie poszerzyć wszystko. Ale chciałbym wieżyć że tak się stanie w końcu z dwóch pseudo torów które mamy Kielce są o niebo lepsze (i pisze to Poznaniak :))
Moje fotki lotnicze.

http://www.airliners.net/search/photo.search?pid=34090 moje airliners.net
http://www.jetphotos.net/showphotos.php?userid=20927 moje jetphotos.net
Avatar użytkownika
eSWu
N3
 
Posty: 349
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Pyrlandia

Postprzez Racing18 » wtorek, 12 wrz 2006, 17:10

Poza tym nie trzeba budować od razu toru F1. Może byc tor o nieco nizszym standardzie


Też tak uważam. Wydaje mi się, że w najbliższych latach raczej nie doczekamy się toru spełniającego wymagania F1 w Polsce. Ale nie znaczy to, że nie możemy liczyć na nowy tor w Polsce. W GB wiele torów powstało na bazie nieużywanych lotnisk (chyba nawet Silverstone ma takie korzenie), a u nas też jest trochę obiektów, które armia trzyma nie wiadomo po co. Myślę, że taniej będzie zbudować przyzwoity tor na bazie starego lotniska niż budować od zera. Jeśli chodzi o trybuny to doskonałym rozwiązaniem jest to o którym wspominał YOG. Boksy też chyba nie muszą być stałe. Wystarczy kilkanaście odpowiednich namiotów. Takie rozwiązanie boksów było kiedyś (lub nadal jest) na torze Anderstorp lub Mantorp (dokładnie nie pamiętam w tej chwili) w Szwecji. Punkty z jedzeniem i posiłkami można zorganizować dając miejsce pracy ludziom, którzy stoją np. blisko dworca i sprzedają ze swojego Żuka kurczaki z rusztu. Wierzę, że w wielu automobilklubach są ludzie, którzy są w stanie coś zdziałać i mają chęci i świeże podejście do sytuacji, bo na inicjatywę ze strony PZM niemamy co liczyć chyba ,że po czystce kadrowej.

Jeżeli chcemy F1 w Polsce to najpierw musimy mieć własne wyścigi na normalym poziomie. Póżniej gdy będziemy mieli odpowiednią infrastrukturę można zapraszać wiele różnych ciekawych serii , może mniej prestiżowych, ale jak na obecną sytuację wystarczających. Póżniej można myśleć o WTCC, formułach, a dopiero gdy będzie widać, że z każdym sezonem w Polskich wyścigach jest ciekawiej, że jest co oglądać, że jest gdzie się ścigać, że da się na tym zarabiać można myśleć o F1.
Avatar użytkownika
Racing18
 
Posty: 47
Dołączył(a): środa, 8 cze 2005, 23:59
Lokalizacja: Gdynia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości