jak to było w PRL-u czyli dawnych wspomnień czar

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Postprzez Ari_Krakow » czwartek, 23 mar 2006, 10:53

Teraz, od tego roku, silnik musi już pochodzić od danej marki, ale także modelu i typu :( niestety. Koniec z prototypami.
www.witekmotorsport.com
Avatar użytkownika
Ari_Krakow
N3
 
Posty: 240
Dołączył(a): niedziela, 2 sty 2005, 21:02
Lokalizacja: Kraków


Postprzez mm » czwartek, 23 mar 2006, 11:09

dokladnie tak, w skrocie napisalem i dopiero potem zauwazylem, ze mozna bylo bardziej szczegolowo.
tak czy siak - patrac na artykul o Manderze to...
carina, jezeli to o niej mowa smialo moze pojechac w 1/4mili...
w gorach juz nie, bo nie bylo carinny doladowanej...
poza tym nie wiem, ale mi sie nigdy nie snila czerwona suzuka Henia;)
pamietam tylko, ze byla bardzo szybka jak byla zallekka o jakies 160kg do klasy, w ktorej sie ze mna scigal - jak ja dociazyl to juz nie robila az takiego wrazenia. napewno auta w rallycrossie w klasie do 1600 sa szybsze;)
mm
Avatar użytkownika
mm
N3
 
Posty: 322
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Racing_Jacob » środa, 26 gru 2007, 00:33

Nawiązujac do pytania o Ładę przed Malcem Szwagra to jest to 'strzała' Jerzego Franka :)
Pozdrawiam
J. Franek
Racing_Jacob
 
Posty: 18
Dołączył(a): środa, 14 cze 2006, 22:14

Postprzez G Mark » środa, 26 gru 2007, 04:44

A ja spytam ma ktoś jakieś ciekawe filmiki z starszych WSMP?
Choc jeden wyścig nagrany?

Ostatnio zauwarzyłem na youtubie filmiki z pucharu CC.
Ja na VHS-ie ( kiedyś zgram :P ) Jedynie jeden wyścig Maluszków:), mplusm,
i dachówę Maluszka:) wszystko z polskich torów. No i tam parę relacji nagranych z WSMP, kiedyś w nocy na TVP zawsze puszczali 10 minutową relacje ;]

W szczególności, zadowoliło by mnie choc jeden króciutki filmik z E36 Tadka "Myszy", ważne żeby było słychac jak to chodziło:)

Niestety nie dane było mi oglądac wyscigi za czasów PLR-u, za mały byłem, a tak na poważnie to od 97 roku fascynuje się WSMP, no i zapadła mi głownie w pamięci walka Dziurka vs Myszkier, no i ten ostatni sezon(2000) tej walki, zielone audi vs żółto-niebieskie BMW. Chyba to był jak na razie ostatni dobry okres dla polskich wyścigów, puchar alfy, mplusm, no liczne GPP (około 30 aut na wyścig) gdzie do walki włączali się także Mariusz Kostrzak w Porshe, Stańco w alfie, wspominany młodszy Myszkier, i Bednarek w tym efektownym BMW robionym na GTR. Bardzo ciekawy sezon, zapamiętałem także, jak w jednym z wyścigów na Torze Poznań 6 takich samych Civic-ów czesko-słowackiego teamu Transpetrol nas odwiedziło, z nimi to śmiesznie było, jakaś zadyma na pierwszym lewym. Tego dnia jeszcze z takich ciekawszych wydarzeń zapamiętałem jak Arkadiusz Nowicki w PAR, uciekał przed Szwagrem, i się rozbił odrazu za metą, fajna polewka i śmiesznie było. Chyba ostatnim takim dosyc licznym sezonem był chyba sezon 2001.

A o filmiki pytam, bo bym z chęcią powspominał.

Pozdrawiam
Marzenia... ? Wyścigi...
Avatar użytkownika
G Mark
N1
 
Posty: 81
Dołączył(a): sobota, 14 kwi 2007, 22:49
Lokalizacja: Poznań

Postprzez prezes-tk » środa, 26 gru 2007, 12:07

Mam jeszcze w zanadrzu kilka kaset VHS z WSMP 1994, niestety, ze szczególnym uwzględnieniem Pucharu CC. Ale jest tam równiż kilka fragmentów z innych klas i biegów, m.in. wyścig aut z byłej NRD (Trabanty, Łady i 1 Wartburg). Mam chyba też dach Kisiela z Pucharu CC (w Opolu). Muszę tylko znaleźć kilka chwil na zgranie materiału na komputer i dalsze przesłanie. Ale początek już został zrobiony.
Pozdrawiam
Prezes-tk
www.pensjonatrafa.ta.pl
Avatar użytkownika
prezes-tk
N3
 
Posty: 217
Dołączył(a): sobota, 13 sie 2005, 13:52

Postprzez THIM » środa, 26 gru 2007, 16:20

prezes-tk napisał(a): niestety, ze szczególnym uwzględnieniem Pucharu CC.


Ty, co teraz :?: :)
Zapodawaj! Twoje filmy z CC na owalu są extra :)
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Marmetal » środa, 26 gru 2007, 16:54

Dawajcie wszystko co macie, im więcej tym lepiej :). Również z chęcią bym pooglądał i powspominał lepsze czasy polskich wyścigów.
G Mark, może wrzuciłbyś te relacje z TVP? :) Też siedziałem wtedy po nocach i oglądałem :P.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez G Mark » środa, 26 gru 2007, 18:42

na razie będe ich szukał w stosie kaset:) że nie chciało mi sie ich podpisywac:)
Marzenia... ? Wyścigi...
Avatar użytkownika
G Mark
N1
 
Posty: 81
Dołączył(a): sobota, 14 kwi 2007, 22:49
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Marmetal » środa, 26 gru 2007, 20:13

Nie ma się co spieszyć, ważne że je masz ;). Wrzuć kiedy będziesz miał czas :).
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez Racing_Jacob » środa, 26 gru 2007, 22:25

Ja bym mial kilka filmikow, ale niestety na VHS, a nie dysponuje sprzetem, czasem tez nie zabardzo aby je przegrac na cos bardziej 'cywilizowanego' :P Kilka kaset jest napewno, w tym znajde tez GSMP i tyyyyle malcow... Lata 87-89.
Racing is all my life...
Racing_Jacob
 
Posty: 18
Dołączył(a): środa, 14 cze 2006, 22:14

Postprzez THIM » środa, 26 gru 2007, 22:59

No malce to jest to! Jakbyś Jacob jednak znalazł chwilę albo kolegę, co ma sprzęt...
Timon

http://blmotors.blog.pl/
http://www.facebook.com/BLmotors
Avatar użytkownika
THIM
A6
 
Posty: 1493
Dołączył(a): niedziela, 21 maja 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez gabrally » środa, 26 gru 2007, 23:38

THIM napisał(a):No malce to jest to! Jakbyś Jacob jednak znalazł chwilę albo kolegę, co ma sprzęt...


...co ma sprzęt... byłbym uradowany ponad życie. :D że tak sobie pozwole dokończyć.
Ja również byłbym uradowany... ;)
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Postprzez Marmetal » czwartek, 27 gru 2007, 18:08

Wyścigi z lat 80-tych! :o Postarajcie się wrzucić swoje nagrania/kolekcje do sieci :D 8).
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez MAS » czwartek, 24 kwi 2008, 16:27

Hej.. dawne czasy. Nigdy nie wchodziłem na to forum.. dziś znalazłem nawet zdjecie z wyścigu (Poznań), na którym widać mnie, a własciwie moje autko, zwane w tych czasach "Ford Carton" (dla niewtajemniczonych: Trabant).
Było nas trzech ze Szczecina, trabanciarzy: Janusz Orłowski, Kaziu Sołtowski i ja..
Co do wyscigów w Szczecine - odbywały się na dwupoziomowym skrzyżowaniu na końcu poniemieckiej autostrady. Dziś, po przebudowie, jest tam główna droga z głębi Polski do Swinoujścia, więc nic się nie da zrobić..
Mariusz Podkalicki - mój przyjaciel- miał wtedy 11-12 lat.. jeżdził z ojcem - Mietkiem w rajdach, jako pilot.
Wyścigi w Szczecine, to zasługa garstki zapaleńców: Tomka Niżychowskiego (syn TEGO Jacka Nieżychowskiego), Ewy Chomicz (pózniej została żoną Tomka), Henia Szelągiewicza.. i wielu inych, ale ci stanowili "trzon".
Pojechali popatrzeć na inny wyścig, pogadali... i zrobili.. Byłem wtedy sędzią zakrętowym..
Jeśli ktoś chce się coś więcej dowiedzieć - zapraszam.
MAS
MAS
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa, 17 paź 2007, 10:54
Lokalizacja: West Point

Postprzez Ari_Krakow » poniedziałek, 13 paź 2008, 21:06

Co jest Panowie? Temat zdechł, czy czeka na przerwę między sezonową? Bo te filmy obiecane...ehhh... :)
Avatar użytkownika
Ari_Krakow
N3
 
Posty: 240
Dołączył(a): niedziela, 2 sty 2005, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron