jak to było w PRL-u czyli dawnych wspomnień czar

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Postprzez Glitol » czwartek, 12 sty 2006, 08:37

Sławol: jest jeszcze Pasek, który w wyścigach śmigał Golfem a 206 RC N3 w rajdach (został nawet MP w rajdach). Łukasz Starowicz z Golfa też kiedyś jeździł w rajdach.
Z dawniejszych czasów to w wyścigach i rajdach startował Jerzy Wierzbołowski (Golf GTI) i Czarek Fuchs. Lesław Orski też łączył z sukcesami obie dyscypliny.
A "bożyszcze" kibiców rajdowych Ricardo Plucha jeździł kiedyś formułą a potem Polonezem.
Ozdoba polskich dróg - pijany chłop w rowie przykryty rowerem
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce


Postprzez sumo » czwartek, 12 sty 2006, 08:45

ja dodam jeszcze Lecha Wójcika do tej kolekcji rajdowo-wyscigowej
sumo
N4
 
Posty: 2110
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 20:56

Postprzez GrzegorzChyla » czwartek, 12 sty 2006, 09:00

KoTaRbA__fAn napisał(a):Obiło mi sie o uszy,że w płaskich startował również św pamięcie Bubel. CZy rónież inni znani "rajdowcy" startowali w wyśćigach??


"Bubla" pamiętam:
Fiat 128 3p (1979)
Opel Kadett GT-e (Mistrz Polski 1982)
Polonez Stratos (1983?), potem już chyba nie.

Dawniej jakos to było bardziej spotykane, pamiętam z tamtych czasów:
Jaroszewicz, Landsberg, Krupa, Komornicki, Adam Smorawiński.
Póżniej Herba, Fuchs to w ogóle zaczynał od wyścigów.
Dla odmiany Koper i Przybylski wydaje mi się że się nie pojawiali w ogóle na torach.

Grzegorz Chyła
GrzegorzChyla
N3
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 20 sie 2003, 08:31
Lokalizacja: Wrocław / Pęgów

Postprzez m_sport » czwartek, 12 sty 2006, 10:47

Sławol: jest jeszcze Pasek, który w wyścigach śmigał Golfem a 206 RC N3 w rajdach (został nawet MP w rajdach). Łukasz Starowicz z Golfa też kiedyś jeździł w rajdach.
Z dawniejszych czasów to w wyścigach i rajdach startował Jerzy Wierzbołowski (Golf GTI) i Czarek Fuchs. Lesław Orski też łączył z sukcesami obie dyscypliny.
A "bożyszcze" kibiców rajdowych Ricardo Plucha jeździł kiedyś formułą a potem Polonezem.


To ja dodam jeszcze Adama Polaka. Wprawdzie pamiętam go już tylko ze startów w wyścigach i rallycrossie nieśmiertelną cellicą w latach 90-tych, ale wcześniej śmigał chyba fiatem 125 w rajdach i w wyścigach.
Kojarzy mi się taki obrazek start do wyścigu w Poznaniu - cellica chyba w drugiej lub trzeciej lini, zielone światło i jak pocisk momentalnie przebija się na czoło, ale przeważnie na krótko.
Potem już zostawała trochę w tyle, ale ze startu zbierała się rewelacyjnie :shock:
m_sport
N1
 
Posty: 77
Dołączył(a): niedziela, 12 cze 2005, 23:17

Postprzez GrzegorzChyla » czwartek, 12 sty 2006, 10:59

m_sport napisał(a):Z dawniejszych czasów to w wyścigach i rajdach startował Jerzy Wierzbołowski (Golf GTI)

wcześniej w wyścigach Fiatem 126p, a w rajdach Roburem. Oczywiście mowa o rajdach Jelcza. "Nóżkę" pamiętam tym jego Roburem np. z pierwszego Jelcz Rallye.

m_sport napisał(a):Lesław Orski też łączył z sukcesami obie dyscypliny.

oj tak, przy czym (chyba wbrew jego chęciom i wysiłkom) większe sukcesy miał właśnie w wyścigach, płaskich i górskich.

m_sport napisał(a):To ja dodam jeszcze Adama Polaka.

to jest akurat kierowca wyścigowy który okazyjnie startował w rajdach.

No i chyba nie wolno zapomniec o Basi Stępkowskiej, która po startach duzym Fiatem w wyścigach została pilotem rajdowym.

Oj, dużo tych nazwisk się uzbiera.

Jak zaczynałem oglądać wyścigi to np. trzon fabrycznego zespoły OBR FSM stanowili Andrzej Lubiak i Janusz Szerla.

Grzegorz Chyła
GrzegorzChyla
N3
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 20 sie 2003, 08:31
Lokalizacja: Wrocław / Pęgów

Postprzez mm » czwartek, 12 sty 2006, 11:37

rajdowcy bedacy wyscigowcami i odwrotnie...
Mciej Boguslawski 76-79 Autobianchi A112 Abarth - tytuly w rajdach i wyscigach,
Jacek Chojnacki, zaczynal od rajdow,
Wieslaw Cygan w zesple fabrycznym fsm,
Waldemar Doskocz,Jerzy Dyszy,Stanislaw Fiedor,Mariusz Ficon...
Startowali Ci, ktorych juz nie ma Bubel, Ryszard Granica, czy Krzysztof Godwod...
W wyscigach gorskich startowal Bogdan Herink....
Wlodek Pawluczuk, Andrzej Koper mial chyba tytul w wyscigach,
Mariusz Kostrzak byl mistrzem w generalce rajdow, a pozniej startowl w wyscigach.
Z lat ostatnich - Sebastian Lewandowski, Andrzej Splawa-Neyman.
o Turasie, juz wspominaliscie...
Jacek Rathe, ktory zaczynal od wyscigow, byl tez pilotem.
Andrzej Wodzinski zaczynal od rajdow.
Barbara Stepkowska.

generalnie kiedys wielu zawodnikow startowalo i w wyscigach i w rajdach.
moze ktos kto pamieta opisze jakies historie zwizane z wyzej wymienionymi, ciekawie bedzie sie czytac...
Avatar użytkownika
mm
N3
 
Posty: 322
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez nick555 » czwartek, 12 sty 2006, 11:37

Kurcze tyle nazwisk i to jakich nazwisk... aż miło powspominać i dowiedzieć sie czegoś więcej. Strasznie podoba mi sie ten temat. Takie szczegóły, że można napisac książkę.

PS: Sławol czyżbyś nie lubił rav'a? Dlaczego?
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez mm » czwartek, 12 sty 2006, 13:18

nick: temat rzeczywiscie super, ja tylko wspomnialem o zawodnikach jezdzacych kiedys w bawach rzemieslnika.

co do eSWu vs rav to nie denerwuj Slawka, a poczytaj sobie dyskusje na forum - Kielce VI runda WSMP i DSMP...

mm
Avatar użytkownika
mm
N3
 
Posty: 322
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez nick555 » czwartek, 12 sty 2006, 14:11

Nie chciałem Sławola denerwować, tam powinienem dodać uśmieszek :) Pamiętam co się działo. I pamietam jeszcze Sławola jak bodajże w Brnie popsuła się Czerwona Petarda i przyszedł do konkurencji czyli do nas i powiedział coś takiego: " Może byście się chociaż ucieszyli co? " Na co wszyscy powiedzieli ...cóż taki sport :) Pozdro eSWu!!
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez rally_fan1 » czwartek, 12 sty 2006, 17:57

A może ktoś z pamiętających dawniejsze czasy widział "na żywo"/"na własne oczy" ten pojazd:

Obrazek

To jest prototyp Formuły 126p - na podzespołach "Malucha" - skonstruował go Marcin Biernacki(jak się domyślam spokrewniony z Marcinem Biernackim z Autoklubu.pl) - to zdjęcie jest z Auto Techniki Motoryzacyjnej nr 3/1990.
Ostatnio edytowano czwartek, 12 sty 2006, 18:54 przez rally_fan1, łącznie edytowano 1 raz
rally_fan1
N3
 
Posty: 375
Dołączył(a): poniedziałek, 21 paź 2002, 12:50

Postprzez Karol » czwartek, 12 sty 2006, 18:08

Tak dla sprostowania: Pasek jeździ w A7 :wink: i nawet Mistrza w tym roku ma :D

Z tych "ścigantów" co na prawym w rajdach grzali lub grzeją to bym dodał jeszcze Darie Dziwisz (& Luty, 1 w Rajdzie Kaszub). Grzyb startował w Pucharze CC 900 o ile sie nie myle 8) Czytałem gdzieś o debiucie Stratopoldka w Poznaniu. Podobno Św. P Bubel wykręcił kilka bączków ale do mety dojechał na pierwszym miejscu :D
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Postprzez Marmetal » czwartek, 12 sty 2006, 18:14

KoTaRbA__fAn napisał(a):Grzyb startował w Pucharze CC 900 o ile sie nie myle 8)


Wydaje mi się, że startował w Pucharze Cinquecento, ale nie 900 tylko Sporting, ale mogę się mylić :). Jedno jest pewne: ma na koncie tytuł mistrzowski w wyścigach.
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez eSWu » czwartek, 12 sty 2006, 19:08

W kwestii Rava aby ją zamknąć: Ja zasadniczo nigdy na nikogo na wyścigach sie nie wkurzam, jestem nadzwyczaj spokojnym człowieczkiem. Tam w Kielcach a właściwie po nich na tym forum Rav przegioł jednak pałe do tego stopnia że go trochę ... i tyle.

Grzybek w płaskich jeździł tylko w 900 i tam był chyba mistrzem pokonując "rzutem na taśmę" Arasa Nowickiego.


P.S. Nick 555: A może szukacie kogoś z "wkładem" na ten sezon DSMP ?
Moje fotki lotnicze.

http://www.airliners.net/search/photo.search?pid=34090 moje airliners.net
http://www.jetphotos.net/showphotos.php?userid=20927 moje jetphotos.net
Avatar użytkownika
eSWu
N3
 
Posty: 349
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Pyrlandia

Postprzez nick555 » czwartek, 12 sty 2006, 20:05

Jak chcesz mogę podać Ci telefon do Kiwaka pogadacie, ale wstępnie wiem że chce około 30 tysięcy( w sumie chyba nie na raz) na sezon. Samochód: Twoja była integra. Ale też słyszałem że trochę długi dystans idzie w zapomnienie bo podobno Marcin chce powrócic do rajdów. Może to przeczyta i się wypowie. A co do nas w sensie do Michałka... Cóż ja już sobie wymażyłem "tim" na kiedyś tylko nie ma auta. I tak Ty Sławol z Miłoszem i trzeci Michałek. Wiem że trzy zmainy przy zaciętej rywalizacji to słaby pomysł ale chciałbym was porównać wszystkich trzech w takim samym aucie. Poza tym myślę że dużo bym się mógł od was nauczyć, dowiedzieć. No i zdjęcia by było można robić forumowiczom ogólnie a nie tak jak teraz chowam wszystko i nikt nic nie widzi :) Słabe ale zawsze.

PS. Sławol a czy dobrze kojarze że wy wszyscy razem licencje robiliście? Tak koło 97 roku?czy tylko mi się coś ubzdurało?
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez eSWu » czwartek, 12 sty 2006, 22:47

Licencję robiliśmy w 1998.Między innymi Miłosz Majewski , Olek Michałowski , Maciek Tomaszewski , Darek Poloński, Ś.P. Bartek Sitek, Bocheński, Krotoszyński, no i ja. Dużo z nas nadal jeździ i to jest miłe.
Licencję robiło jeszcze kilka przemiłych osób jak Piotrek Namysł, Mariusz Solski ale oni po jednym sezonie zrezygnowali.

P.S Miłosz a kto to był kto z Wawy jechał na licencję fioletowym sportingiem i na wjeździe do Poznania się rozpiździł ?
Moje fotki lotnicze.

http://www.airliners.net/search/photo.search?pid=34090 moje airliners.net
http://www.jetphotos.net/showphotos.php?userid=20927 moje jetphotos.net
Avatar użytkownika
eSWu
N3
 
Posty: 349
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Pyrlandia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron