z klekotem na podbój Le Mans

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Postprzez żółtodziób » niedziela, 9 lip 2006, 10:46

Ja tam nie wierzę w siłę "krakania". ACO samo robi parodię wyścigów z LM. Obudzi się z ręką w nocniku jak Audi z Peugeotem po wygraniu wszystkiego co mozna było wygrać dyzlem wycofają się na dobre a żadna poważna firma ze sportowym tadycjami nie zainwestuje w tą technologię. Znowu wroci stare, czyli prywantne zespoły z samochodami poskładanymi z części róznych producentów, w takim układzie ACO będzie się ratować pewnie ogniwami wodorowymi albo napędem hybrydowym licząc że toyota będzie chciała w ten sposób promowac Priusa.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz


Postprzez żółtodziób » piątek, 14 lip 2006, 00:09

http://www.autoklub.pl/12131,news.html

Chyba jednak ktoś poszedł po rozum do głowy, ciekawe tylko ile tego rozumu mu dali...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez stein911 » piątek, 29 wrz 2006, 01:52

Rękawica rzucona przez audi została podniesiona. Peugeot zaprezentował sówj prototyp z dieselem pod maską 908 HDi http://www.ultimatecarpage.com/frame.php?file=car.php&carnum=2826 . Napewno będzie ciekawiej niż w tym roku. Ponadto porsche zaprezentowało sydera RS evo 2, który ma być dostępny dla zespołów chcących startować w Le Mans.

Ponadto w paryżu pokazano kolejną ciekawostkę; prototyp o napędzie hybrydowym http://www.supercars.net/cars/3569.html , ale na jego występy w Le Mans chyba będziemy musieli jeszcze poczekać. Ale kto wie, moze za parę lat to nie diesele a hybrydy przejmą prym 8) .
Avatar użytkownika
stein911
A6
 
Posty: 1055
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 19:23
Lokalizacja: Aachen

Postprzez Saruto » piątek, 29 wrz 2006, 04:15

Pug jest piękny, mam nadzieje że nawiąże walke z Audi :) Jeśli dobrze pamiętam to od 2008 wszystkie prototypy z LMP1 mają być zamknięte, więc wraca prawdziwe Le Mans 8)
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez Marmetal » piątek, 29 wrz 2006, 17:36

Peugeot śliczny, masz rację Saruto. Będzie w przyszłym roku ciekawiej, także w Le Mans Series i American Le Mans Series. Z kolei pomysł z prototypami zamkniętymi jest dość dobry, będziemy mieli coś w rodzaju nowej grupy C, która rządziła w latach 80-tych i na początku 90-tych. Coś jak wyścigowy odpowiednik grupy B w tamtych czasach ;).
Marmetal
S2000
 
Posty: 3290
Dołączył(a): czwartek, 26 maja 2005, 15:20

Postprzez _misiek055_ » sobota, 30 wrz 2006, 21:38

Matko Bosko, tu trzeba płakać a nie się zachwycać :!: Cudowne klekoty i jeszcze piękniejsze melexy psia jego mać...
http://dziecineo.prv.pl Obrazek
Avatar użytkownika
_misiek055_
N3
 
Posty: 355
Dołączył(a): sobota, 10 gru 2005, 19:42
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez MSG Racing » sobota, 30 wrz 2006, 22:42

Klekota przeżyję (silnik saplinowy) ale melexa

Co do puga to jedna rzecz mi się nie podoba - ten nos, jakiś taki dziwny, niby do szpica ale nie dokońca.
A zamknięta buda ma być bo to ma być sportowy prototyp a nie formuła.
Co ta z Le Mans beż zamkniętych aut??
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez Saruto » niedziela, 1 paź 2006, 06:23

MSG Racing napisał(a):
Co ta z Le Mans beż zamkniętych aut??

Prawdziwe ;) kilka lat temu dominowały na torach zamknięte auta, Toyota, Nissan, Mercedes długo można tak wymieniać. Myśle że dobrze zrobili zmieniając przepisy.
Jeśli dobrze pamiętam to w LMP2 będą mogły jeździć "otwarte" auta.
GO!!! Loeb & Latvala GO!!!
GO!!! Sandell & Kościuszko GO!!!
GO!!! Al-Attiyah & Hänninen GO!!!
Obrazek
http://batracer.com/-1FrontPage.htm?Buy/ Zapraszam do gry!
Avatar użytkownika
Saruto
A6
 
Posty: 1677
Dołączył(a): sobota, 21 sty 2006, 20:10
Lokalizacja: Kraków/Swoszowice

Postprzez żółtodziób » niedziela, 1 paź 2006, 14:04

Zamknięty czy otwarty - bocian zawsze pozostanie bocianem. Otwarte szuflady od dawna startują w LM, dla mnie to jest tak na prawdę mało ostotnw szczegół. Zrsztą i tak Pug może inaczej wyglądac, to co pokazali to jest atrapa, on nie ma nawet drzwi i wnętrza, wiele może sie jeszcze zmienić.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez stein911 » niedziela, 8 paź 2006, 18:53

Klekota przeżyję (silnik saplinowy) ale melexa


Ten melex ma wolnossący silnik V8 o pojemności 4 litrów, ktory w połaczeniu z silnikiem elektrycznym ma 800 :!: koni mechanicznych i prawie 1000 :!: niutonometrów. 200 koni z litra bez doładowania i moment obrotowy jak w czołgu... zdecydowanie wolę to od diesela :twisted: .
Avatar użytkownika
stein911
A6
 
Posty: 1055
Dołączył(a): środa, 29 paź 2003, 19:23
Lokalizacja: Aachen

Postprzez żółtodziób » niedziela, 8 paź 2006, 20:59

taki melex przynajmniej rozwija moc w normalny sposób i kręci się do w miarę normalnych obrotów.

Ale ja i tak nie bardzo rozumiem sens stosowania czegoś takiego w sporcie. Z praw fizyki wynika, że żeby otrzymać jakąś energie trzeba ją najpierw wyprodukować. Z mojej nikłej wiedzy na temat cywilnych hybryd wynika że magazynują one nadmiar energii przy hamowaniu i podczas spokojnej jazdy, zaś wykorzystują w momencie mocnego przyspieszania. W sporcie nie ma przecież wielu okazji do zaoszczędzenia energii, a już na pewno nie na takim torze jak Le Mans... no, chyba że w boksach razem z paliwem wymieniają także ako... nich ktoś mnie oświeci jak to właściwie jest?
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez _misiek055_ » niedziela, 8 paź 2006, 21:03

żółtodziób napisał(a):[...]
nich ktoś mnie oświeci jak to właściwie jest?

Coś mi się widzi że cię nikt nie oświeci, dla hybryd będą takie same furtki regulaminowe jak dla klekotów a cały system hybrydowy będzie wsadzony dla marketingowego picu. Czyli będziemy mieli benzyniaka z akumulatorowym balastem.
http://dziecineo.prv.pl Obrazek
Avatar użytkownika
_misiek055_
N3
 
Posty: 355
Dołączył(a): sobota, 10 gru 2005, 19:42
Lokalizacja: Ostrołęka

Postprzez Ari_Krakow » poniedziałek, 9 paź 2006, 09:08

Czysty marketing. Chodzi o taki patenet jak w lokomotywach czyli o odzyskiwanie energii z hamowania. Mosley chce by w najbliższym czasie odzyskiwac juz do 5% tej energii. Sam pomysl napedzanie silnika elektrycznego przez spalinowy to jest dobry ale do naszych poczciwych lokomotyw spalinowych, z racji tego ze sam silnik spalinowy musialby miec jakies koszmarnie wielkie sprzeglo, a nie do smochodów, gdyz sprawność zespolu dwoch silnikow bedzie zawsze mniejsza niz jednego silnika.
www.witekmotorsport.com
Avatar użytkownika
Ari_Krakow
N3
 
Posty: 240
Dołączył(a): niedziela, 2 sty 2005, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 9 paź 2006, 10:41

No właśnie, o jakich my tutaj wartościach mówimy, 5% W ogóle nie warto wozić chyba w tym celu dodatkowych ciężarów wnikających z uzycia silnika elektrycznego. No, chyba ze tak jak zasugerwałem wcześniej jeden koleś tankuje a drugi w tym czasie wymienia zużyty akumulator...

Pomysł zdecydowanie chory, no, ale jak się zaczeło od Diesli to niedługo można się spodziewać ogniw wodorowych. 70 lat jak Bóg przykazał jeździło się na benzynie a teraz nagle wprowadza się różne alternatywne popierdółki.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Ari_Krakow » poniedziałek, 9 paź 2006, 12:42

Jeśli już chcemy coś zmieniać w motorsporcie pod względem ekologii to proponowałbym iść w stronę biopaliw. A jeśli benzyna ma być towarem deficytowym to motorsport powinien być ostatnim miejscem skąd ona zniknie.
www.witekmotorsport.com
Avatar użytkownika
Ari_Krakow
N3
 
Posty: 240
Dołączył(a): niedziela, 2 sty 2005, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron