Klub Kierowców Wyścigowych.

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Klub Kierowców Wyścigowych.

Postprzez MSG Racing » wtorek, 13 gru 2005, 15:21

Widząc to http://www.autoklub.pl/forum/viewtopic. ... 0&start=75 (ten artykół ze zdjęć)
mam pomysł aby stworzyć wzorem z Wielkiej Brytani i F1
KLUB KIEROWCÓW WYŚCIGOWYCH. Tak aby jego reprezentanci mogliwspólnie z PZMłotami (albo raczej wpływając na nich) tworzyć/ zmieniać regulaminy a co zatym idzie nasze wyścigi.
Pierwszy na celowniku byłby wiek zawodników.
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec


Re: Klub Kierowców Wyścigowych.

Postprzez prezes-tk » wtorek, 13 gru 2005, 18:08

MSG Racing napisał(a):Pierwszy na celowniku byłby wiek zawodników.


Co to miałoby oznaczać? Przymusowa wcześniejsza emerytura?
prezes-tk
Avatar użytkownika
prezes-tk
N3
 
Posty: 217
Dołączył(a): sobota, 13 sie 2005, 13:52

Re: Klub Kierowców Wyścigowych.

Postprzez Karol » wtorek, 13 gru 2005, 19:34

prezes-tk napisał(a):
MSG Racing napisał(a):Pierwszy na celowniku byłby wiek zawodników.


Co to miałoby oznaczać? Przymusowa wcześniejsza emerytura?
prezes-tk


A Pan ciągle swoje :lol:. Niech Pan sobie jeździ nawet do późnej 80, nikt nikomu tego nie będzie zabraniać. Myśle, że chodziło o to, żeby zmniejszyć limit minimalnego wieku, który kwalifikuje do licencji. Co najmiej WJunior :wink:

Pozdrawiam, Karol.
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Postprzez Ari_Krakow » wtorek, 13 gru 2005, 23:05

No no, pomysł mi się podoba-jestem za :)
www.witekmotorsport.com
Avatar użytkownika
Ari_Krakow
N3
 
Posty: 240
Dołączył(a): niedziela, 2 sty 2005, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez MSG Racing » środa, 14 gru 2005, 00:07

Tak. Chodziło mi o obniżenie wieku dla licencji Wjunior na poziom znany z całego świata.
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez prezes-tk » środa, 14 gru 2005, 00:28

Samochody i sport samochodowy to taka choroba, z której nie mam zamiaru się leczyć, a sama na pewno nie minie W związku z tym obiecuję, że jak dożyję 80-tki, a lekarz podbije mi badania, to na pewno gdzieś będę jeździł. A jak nie podbije, to go przekupię :wink:
prezes-tk
Avatar użytkownika
prezes-tk
N3
 
Posty: 217
Dołączył(a): sobota, 13 sie 2005, 13:52

Postprzez MSG Racing » środa, 14 gru 2005, 17:27

Prezes wiem co czujesz i co ci chodzi, możesz jeździć tak długo jak dasz radę. Ja chcę narazie tylko dać możliwość startów młodszym w wyższych kalsach niż karty.

PS. Nie ineteresowało by cię stworzenie i zarządzanie zespołem wyścigowym. Ja już o tym myślę chociaż nie startowałem jeszcze nigdzie indziej poza karami (to była porażka) i KJS i nie wiem czy wtym roku wrócę na tor, to rozważam opcję budowy takiego teamu i dać możliwość szansy młody przed którymi jest przyszłość a samemu jeździć tak dla zabawy. Znaleźć sponsora/ów na jedno (narazie) auto wsadzić tam młodego i dać mu sznsę bezstresowego rozwoju i kontynuacji kariery.
Dopuki coś takiego u nas nie powstanie to wyścigi będa na takim niskim poziomie lub niewielw wyższym niż teraz.
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez MSG Racing » środa, 14 gru 2005, 17:46

Pianka każdy twój post zaczyna się tak samo. Ledwo weszłeś na forum a już każdemu docinasz i gadasz jakbyś był nie wiedomo i kim co wiedział.
Poprostu daremny jesteś.
Nie chce zeby ktoś mnie nośił na rękach za coś. Poprostu rzucam chasłem bo może ktoś zrobi to szybciej niż ja zrobi krok w kirunku normalności.
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez prezes-tk » środa, 14 gru 2005, 18:09

MSG Racing napisał(a):Prezes wiem co czujesz i co ci chodzi, możesz jeździć tak długo jak dasz radę. Ja chcę narazie tylko dać możliwość startów młodszym w wyższych kalsach niż karty.

PS. Nie ineteresowało by cię stworzenie i zarządzanie zespołem wyścigowym.


Co do młodzieży, to nie mam nic przeciwko niej, a nawet, jako osoba, która robiła prawo jazdy w wieku niespełna 16 lat (początek kursu, egzamin zaraz po urodzinach) od zawsze powtarzam, że podnoszenie wieku uprawniającego do uzyskania prawa jazdy i tłumaczenie to koniecznością podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na drogach, to jest MYDLENIE OCZU. Zarówno ja jak i wszyscy moi Koledzy (niektórzy również "sportowcy motorowi" robiliśmy prawo jazdy w wieku 16 lat i nikt z nas nie miał żadnego wypadku na drodze publicznej (nie liczę stłuczek parkingowych i akurat w moim przypadku dwóch na ulicy nie z mojej winy). A jeździliśmy wcale nie "defensywnie". Więc ogólnie jestem za obniżeniem wieku. Nawet nie obrażam się, kiedy ktoś młodszy mnie "leje" podczas zawodów.
Co do drugiego akapitu, to nie wiem, czy to propozycja pracy (bez warunków finansowych)? :?: A tak poważnie, to poza szykowaniem się do powrotu do sportu ( w zasadzie już sie odbył, bez sukcesów, ale jednak) to aktywnie działam w jednym z Automobilklubów, organizuję imprezy popularne, montuję ekipy wyjazdowe na zawody w innych miastach, czasami załatwiam też sponsorów na te wyjazdy. Uważam więc, że w pewnym sensie prowadzę ekipę kierowców, wskazuję im drogę i o dziwo okazuje się, że jak na razie wiem więcej od nich. I do czasu, gdy będę to robił dla czystej przyjemności i satysfakcji, będzie to miało sens. Gdy zacznę to robić dla pieniędzy, to będzie praca z myślą o jak największym zysku, z tego się zrobi straszny stres, biadolenie. Wolę jednak, żeby zostało tak jak teraz. Jeśli mieszkasz gdzieś nad morzem, to skontaktuj się ze mną prywatnie, wtedy przygraniemy Ciebie do naszej ekipy.
prezes-tk
Avatar użytkownika
prezes-tk
N3
 
Posty: 217
Dołączył(a): sobota, 13 sie 2005, 13:52

Postprzez Karol » środa, 14 gru 2005, 19:42

No i takie Pana rozumowanie się mi podoba :lol:

Minimalna granica wieku zawodnika powinna być niższa. Da to szanse młodym kartingowcom. Po co przechodzić na starsze wiekowo kategorie jak można od razu iść na wyścigi. Podnosznienie wieku na prawo jazdy to czysta głupota. Zreszą niezrozumiała. A nie ma się też obrażac jak młodszy zawodnik wyprzedzi cie. :wink: Ja tam bym się tylko cieszył, że rosną przy moim boku nowe talenty :twisted:
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków

Postprzez MSG Racing » piątek, 23 gru 2005, 20:54

Niestety jestem z drugiego końca naszego cudownego 8) kraju.
Popieram to co robisz prezesie_tk to są pierwsze kroki do budowy wielkiego teamu (ja tak myślę0 Tak trzymajcie. Na Ram Racing niewele można liczyć.

To co
Robimy ten klub?
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez Karol » piątek, 23 gru 2005, 21:53

Ram Racing pomoże?? Chyba to żart. Pomoże owszem, ale jak się ma pękaty portfel a najlepiej kilka i do tego jeszcze jakieś dobre konto w szwajcarskim banku :twisted:

A Team to lepiej żebyście razem z Panem Prezesem utworzyli. To będe miał gdzie jeździć :twisted:
https://www.facebook.com/10tonsband?fref=ts
Avatar użytkownika
Karol
A6
 
Posty: 1965
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2005, 12:18
Lokalizacja: Radomyśl Wielki/Kraków


Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości