VW CASTROL CUP 2006

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Postprzez whisky » środa, 15 lut 2006, 16:18

Wiecie co.. nie mam nic wspólnego z wyścigami i rajdami w Polsce.. ba.. jestem zwykłym kibicem nie biorącym czynnego udziału w sporcie motorowym, ani nie będącym w ten sport zaangażowany..(oglądactwo nie jest dla mnie czynnym angażowaniem się)
Ale jak czytam wypowiedzi niektórych z Was, to pewne jest jedno.. Będąc potencjalnym sponsorem zbierającym informacje o sporcie w który mogę "wejść" na pewno polskie wyścigi omijał bym szerokim łukiem.. powiem więcej.. czytając Was odeszła mi ochota podjechania z pracy na Tor Poznań.. (jedyna okazja bo praca w delegacji na A2 powoli się kończy)
Nie obraźcie się, ale jak taka atmosfera panuje na torach, że wiesza się psy na ludziach którzy coś próbują robić, to ja dziękuję i wysiadam..

Sorki za długość..
Pozdrawiam..
Avatar użytkownika
whisky
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 31 paź 2002, 21:28
Lokalizacja: Slawkowice (Krakow, Tarnow)


Postprzez jaśku » środa, 15 lut 2006, 16:29

Nie chodzi o to żeby kogoś obrzucać błotem, ale raczej o wyjaśnie pewnych niejasności aby nie zajmować sie tym tematem w czasie trwania VCC. Na dzisiaj wyglada to tak że VCC jest prywatną imprezą w której oczywiście mogą brać udział inni zawodnicy, ale muszą liczyć się z tym że wyniki już są ustalone.
jaśku
 
Posty: 27
Dołączył(a): sobota, 3 gru 2005, 23:48

Postprzez nick555 » środa, 15 lut 2006, 17:45

hej whisky nie obraź się ale wyszedł z Ciebie teraz lokalny patriotyzm... a w sezonie bedzie dobrze i czysto zobaczycie...
Ostatnio edytowano poniedziałek, 1 maja 2006, 22:05 przez nick555, łącznie edytowano 1 raz
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Gitol » środa, 15 lut 2006, 23:05

Nie jestem związany z wyścigami gdyż czynnie rajduję ale często wchodzę na tematy wyścigowe żeby nie być w tyle i jak czytam ostatnie wątki to przypomina mi się anegdota o Polakach ( czytaj: wyścigowcach :-)): "...Złapał Polak ( czytaj:wyścigowiec ) złotą rybkę i ta rybka mu mówi : zażądaj czego chcesz ale pamiętaj, że twój sąsiad ( czytaj :inny wyścigowiec ) dostanie tego czego sobie życzysz dwa razy tyle! I wiecie co powiedział ten Polak ( czytaj: wyścigowiec ) : Rybko- wybij mi oko! ..." Z jednej strony pociesza mnie to, podkładacie nogi komuś, kto chce ratować wyścigi, bo to pomaga mojej, bądź co bądź konkurencyjnej, dyscyplinie. Zawsze wydawało mi się, że my rajdowcy jesteśmy lepsi i bardziej zżyci ale z drugiej strony jednak nadal wszyscy jesteśmy sportowcami, kibicami ... Ale cóż czytałem kiedyś artykuł o tym, że wyścigi umierają, ale to chyba samobójstwo. Pozostaje mi tylko jedno: poradzić organizatorowi VWCC żeby nie marnował swojego czasu i zdrowia , dla ludzi, którzy nie potrafią tego docenić - niech siedzą w domach i oglądają jak w bardziej cywilizowanych krajach ludzie bawią się w Formułę 1 czy inne wyścigi, albo niech sami ścigają się w zimie na workach ze słomą tylko broń Boże żeby nie brał udziału w tych wyścigach ktoś, kto produkuje te worki bo może mieć bardziej śliski czy coś...ale chyba jak się tak dobrze na tym znają to pewno to jakoś zorganizują...
Gitol
 
Posty: 16
Dołączył(a): wtorek, 16 sie 2005, 12:14
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez MSG Racing » środa, 15 lut 2006, 23:20

Chciłbym zauważyć, że w rajdach problem czystości aut i jej wykrywalności też istnieje. Ale może nie mówi się o nim tak głośno.
Sam Kuzaj przecież powiedział że trzeba zrobić porzadek z czystością aut w gr.N

Jednak nie ukrywam ze sytuacja w wyścigach jest gorsza niż w rajdach.

Ale gdzie o tym mówić, tak aby nie niszczyć wyścigów. Mam na myśli same zawody, bo na takie forum potencjalny sponsor raczej nie trafi tak łatwo.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Postprzez Gitol » środa, 15 lut 2006, 23:46

Chodzi o to, żeby nie robić brzydkich rzeczy do własnego gniazda. Sam brałem udział w organizacji kilku KJS-ów i po wysłuchaniu słów krytyki od ludzi, którzy , z całym szacunkiem, ale nie mają pojęcia o organizacji takich imprez, miałem dość robienia widowiska dla ciągle niezadowolonych, rządnych sensacji, ale jednak laików i teoretyków. Dlatego tym bardziej współczuję organizatorom tak dużych przedsięwzięć. Bardzo łatwo jest oceniać coś, co ktoś już stworzył ale jakoś do tworzenia mało kto ma odwagę. Dlatego cały czas przyklaskuję komuś, kto w tych trudnych czasach dla sportu samochodowego tworzy coś nowego a tym bardziej takiego jak VWCC bo może ja jestem laikiem w wyścigach ale patrząc z boku VWCC to jednak najlepsza impreza wyścigowa w historii naszej motoryzacji. Oby takie wątki nie spowodowały, że będzie ostatnią...
Gitol
 
Posty: 16
Dołączył(a): wtorek, 16 sie 2005, 12:14
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Glitol » czwartek, 16 lut 2006, 08:40

Najlepszą imprezą wyścigową (moim skromnym zdaniem) był Puchar CCS (od roku 1995). Nie CC900, ale właśnie CCS. Puchar 156 też był (znowu wg mnie) bardziej ciekawy niż Golf.
Ozdoba polskich dróg - pijany chłop w rowie przykryty rowerem
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Postprzez whisky » czwartek, 16 lut 2006, 08:53

nick555 napisał(a):hej whisky nie obraź się ale wyszedł z Ciebie teraz lokalny patriotyzm...


:) akurat się nie obrażam..
a.) od jakiegoś czasu miejscem mojego pobytu jest wielkopolska.. (konkretnie budowa A2 Konin-Koło) - Tarnów to miejsce urodzenia :)
b.) prywatnie pan Gładysz nie należy do osób za którymi przepadam (jak jeszcze mieszkałem w Tarnowie na stałe to się troszkę osłuchałem na jego temat)
c.) nie obrażam się na stwierdzenie lokalny patriotyzm, bo czasami stosuję (np. piję Okocim :P )

Po prostu uważam że troszkę przesadzacie.. nie odbył się żaden wyścig, a tu już "prawie" oskarżenia o przekręty..

Niestety żyjemy w takim kraju gdzie ilość serii wyścigowych przypomina ilość torów saneczkowych.. (no dobra serii jest jednak więcej :) )

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
whisky
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 31 paź 2002, 21:28
Lokalizacja: Slawkowice (Krakow, Tarnow)

Postprzez jaśku » czwartek, 16 lut 2006, 12:38

W całym tym naszym narzekaniu nie chodzi o to aby komuś dopiec albo obsmarować, co więcej myślę że nasze uwagi mogą pomóc organizatorowi
VCC w zrobieniu imprezy do której nikt nie będzie miał zastrzeżeń.
Kilka lat doswiadczeń w pucharach wyścigowych pozwala mi na pewne spostrzeżenia.
Pucharowe wyścigi wygrywa się:
-niezawodnoścą sprzetu
-doskonałą wiedzą o ogumieniu(ciśnienia, temperatury pracy, itp)
-ustawieniami zawieszenia.
Organizator jest informowany o wszystkich naprawach, a więc posiada wiedze o wytrzymałości poszczególnych podzespołów.
Organizator ma kontakt z dostawcą opon testując odpowiednio wcześniej ich przydatność do pucharu i warunki pracy.
Oczywiście wiedza ta nie gwarantuje sukcesu, ale znacznie ułatwia dochodzenie do dobrych wyników.
W Pucharze Volkswagena największym problemem jest oprogramowanie
bo tak naprawdę żaden zawodnik nie wie na jakim programie jeżdzi
on a na jakim inni.
jaśku
 
Posty: 27
Dołączył(a): sobota, 3 gru 2005, 23:48

Postprzez prestydygitator » piątek, 17 lut 2006, 09:17

Whisky i Glitol: Panowie narzekacie na świat wyścigowy, że robi do własnego gniazda? A co z upalaniem w rajdach? Czy świat rajdowy byłby zadowolony gdyby któryś z rajdowców zrobił własne mistrzostwa, których byłby uczestnikiem, a jego pracownicy byliby komisją techniczną?

Właśnie takie działania nszczą sport!!!

Świetnie, że Gładysz zorganizował VWCC! Fajna impreza. Niech zarabia na tym forse, może wówczas inni też się tym zainteresują i zainwestują.
prestydygitator
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek, 22 lis 2005, 17:30

Postprzez Ari_Krakow » piątek, 17 lut 2006, 10:54

Moim zdaniem nie ma się co licytować, gdzie jest gorzej. Glitol: ja jestem związany i z rajdami i z wyścigami i w obu przypadkach bywa, że atmosfera jest i gorsza i lepsza. Przyznasz, że w RSMP nasi "mistrzowie" noszą głowy bardzo wysoko i nawet między nimi atmosfera jest raczej mało przyjacielska. Whisky: to jest forum dyskusyjne, a nie reklama dla sponsorów i ludzie wchodzą tu po to, żeby wyrazić swoje zdanie.
www.witekmotorsport.com
Avatar użytkownika
Ari_Krakow
N3
 
Posty: 240
Dołączył(a): niedziela, 2 sty 2005, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez whisky » piątek, 17 lut 2006, 11:35

Poczułem się wywołany do odpowiedzi...

W końcu to forum dyskusyjne nie..

"Panowie narzekacie na świat wyścigowy, że robi do własnego gniazda? A co z upalaniem w rajdach?" - tępić jak nic.. wykluczać.. karać..

" to jest forum dyskusyjne, a nie reklama dla sponsorów i ludzie wchodzą tu po to, żeby wyrazić swoje zdanie." -zgadzam się.. ale w wypowiedziach co poniektórych z was przypuszczenia i obawy przeradzają się w fakty..
Zgadzam się że sytuacja w pucharze VW jest mocno kontrowersyjna i budząca emocje, ale.. eie zgadzam się z tym, że przed pierwszym startem w sezonie zawodnicy muszą się już tłumaczyć z ew. przekrętów..

Zgadzam się że uwagi jakie pojawiają się na forum mogą, a nawet powinny pomóc organizatorom VW CUP..

"Czy świat rajdowy byłby zadowolony gdyby któryś z rajdowców zrobił własne mistrzostwa, których byłby uczestnikiem, a jego pracownicy byliby komisją techniczną?" - szczerze mówiąc myślę że gdyby nagle np. Nivette zorganizował puchar dajmy na to Opli Astra.. , albo Kuzaj puchar Subaru Impreza WRX to sporo ludzi było by zadowolonych.. Po za tym wydaje mi się że w wyścigach panuje jednak troszkę większa posucha niż w rajdach..

Kończę, bo powoli robi się to przydługie..

Reasumując.. na 90% zgadzam się z treścią dyskusji.. na 90% nie zgadzam się z jej formą.
Choć oczywiście wszystkich do niej zapraszam, bo wiem że macie na celu tylko i wyłącznie dobro sportów samochodowych w Polsce..

PS. Dodam tu że jeśli okaże się że podejrzenia jakichkolwiek nie czystych zagrań pojawią się podczas sezonu będę jednym z krzyczących najgłośniej przeciw organizatorom VW CUP..
Avatar użytkownika
whisky
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 31 paź 2002, 21:28
Lokalizacja: Slawkowice (Krakow, Tarnow)

Postprzez nick555 » piątek, 17 lut 2006, 12:50

Z tego co wiem z opowieści różne rzeczy się w pucharach działy i podejrzewam że wszyscy skupią się na czystości aut "organizatorów" a nie na reszcie. I żeby to nie była przyczyna przekrętów u kogoś... pokrzyczymy pokrzyczymy i zajmą się innymi a nie nami. Oczywiście pokrzyczymi sobie po kątach a nie oficjalnie przecież nas też mogą sprawdzić. Tego chciałbym aby uniknięto. I mam nadzieję że tak będzie. Jest wielka szansa że będę ciut bliżej tego pucharu w tym roku i popatzre sobie jak to jest. A kierowcy niech się ścigają w końcu na tym ten sport polega!
Skupuję stare radzieckie zegarki. Jak coś masz niepotrzebnego, zapraszam, może się dogadamy.
Avatar użytkownika
nick555
A6
 
Posty: 1530
Dołączył(a): wtorek, 14 wrz 2004, 22:19
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Glitol » piątek, 17 lut 2006, 15:26

prestydygitator napisał(a):Whisky i Glitol: Panowie narzekacie na świat wyścigowy, że robi do własnego gniazda? ........

Pomyłka, to zabrał głos w dyskusji gość podpisujący się GITOL
Pozdro
Ozdoba polskich dróg - pijany chłop w rowie przykryty rowerem
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Ari_Krakow » piątek, 17 lut 2006, 16:13

Glitol napisał(a):
prestydygitator napisał(a):Whisky i Glitol: Panowie narzekacie na świat wyścigowy, że robi do własnego gniazda? ........

Pomyłka, to zabrał głos w dyskusji gość podpisujący się GITOL
Pozdro


Ups wprawdzie nie ja to napisałem, ale też napisałem do Glitola, a nie Gitola. Przepraszam. Whisky: zgadzam się z Tobą, że faktycznie czasami spekulacje tutaj przybierają zbyt ostrą formę
www.witekmotorsport.com
Avatar użytkownika
Ari_Krakow
N3
 
Posty: 240
Dołączył(a): niedziela, 2 sty 2005, 21:02
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości