WYŚCIGI MALUCHAMI!!!

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

WYŚCIGI MALUCHAMI!!!

Postprzez marecki » niedziela, 8 maja 2005, 17:30

Myśle, że byłoby bardzo ciekawe jak to wypali :D . Wpisujcie się wszyscy, że jesteście za http://www.sens.pl/index.php?strona=45 Na stronie są również on boardy z VW Cup. W ogóle magazyn Speed jest troche za krótki a szkoda, bo to fajny program.
marecki
N3
 
Posty: 350
Dołączył(a): sobota, 26 paź 2002, 16:22


Postprzez Misza » niedziela, 8 maja 2005, 19:04

Hmmm... A jak ma sie sprawa z homologacjami itp.? To byloby pod auspicjami PZMotu? Jakos nie bardzo mi sie chce wierzyc, ze to moze wypalic... No ale co tam, poprzec mozna :)
BTW - nie wiedzialem, ze Miedziana Gora jest kolo Poznania :D
Misza
N1
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa, 6 lis 2002, 14:32
Lokalizacja: Poznań

Postprzez LuiG » niedziela, 8 maja 2005, 22:54

Zrobienie malucha z kaltka, kubłem i szelkami( z utraconą hom.) to niestety i tak połowa kosztów... drugie tyle kosztuje kobinezon, kask itd...

Pomysł dobry, ale moim zdaniem powinno sie to odnosic takze do innych samochodów
Avatar użytkownika
LuiG
N3
 
Posty: 230
Dołączył(a): niedziela, 10 paź 2004, 21:12
Lokalizacja: Opole

Postprzez layer_ » poniedziałek, 9 maja 2005, 21:04

Pomysł sam w sobie jest bardzo dobry, tylko wiadomo jak to bywa z realizacją podobnych, szczególnie w naszym "wspaniałym" kraju.

Ja bym to widział mniej więcej tak:
Wyposażenie wnętrza i ubiór z utraconymi homo. Ograniczenia co do przeróbek silnika, żeby nie było kosztów jak np. w RC, tylko polskie opony, itd Startowac można by bez posiadania licencji, wystarczyło by np ukonczenie kilku KJS + ewentualnie jakis kurs dot. wyścigów. I oczywiście wpisowe na odpowiednim poziomie...
Kurcze, fajnie jak by coś takiego wypaliło.
-> www.janota-team.com
layer_
N1
 
Posty: 79
Dołączył(a): czwartek, 4 wrz 2003, 03:11
Lokalizacja: Tychy

Postprzez Misza » wtorek, 10 maja 2005, 18:19

No jak dla mnie to ukonczenie kilku KJSow i "kursu dot. wyscigow" jest wiekszym "wysilkiem", niz zaplacenie kilkuset PLN za kurs i egzamin na licencje W ;)
Misza
N1
 
Posty: 77
Dołączył(a): środa, 6 lis 2002, 14:32
Lokalizacja: Poznań

Postprzez rav » wtorek, 10 maja 2005, 22:05

Znajdź mi 2 równe maluchy w tym kraju. Wygrywałby ten, kto trafiłby najlepszy silnik. Maluch na seryjnym silniku nie rozpędziłby się więcej niż 80km/h czyli możnaby nawet odelżyć taki samochód z hamulców. A-grupy z kolei powodują jeszcze większe różnice sprzętowe. Do takiej dyscypliny nie potrzebny jest tor wyścigowy. Można by zrobic to równie dobrze przy okazji zawodów na 1/4mili i wyniki byłyby takie same. Jest klasa N1150 i to są dzisiejsze maluchy. Nie ma tańszego ścigania.
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Conic » środa, 11 maja 2005, 11:28

Masz racje RAV po pierwszej eliminacji zrobił by sie taki wyścig zbrojeń ze hej.. Mozliwe by to było gdyby np. automobilklub zakopił np. z 20 pojazdów identycznie przygotowanych i na zawodach odbywało by sie losowanie sprzętów a ingerencja zawodnika ograniczała by sie do zbierzności i ciśnienia to było by fajnie...Pozdro 8)
Conic
N1
 
Posty: 97
Dołączył(a): środa, 23 mar 2005, 20:31
Lokalizacja: POZNAŃ

Postprzez Maciek » środa, 11 maja 2005, 18:01

Ludzie serii wyscigowej z rownymi samochodami to u nas nie ma nie bylo i w najblizszej przyszlosci raczej nie bedzie.
Taki pomysl moglby wypalic jesli nie bylo by zbyt duzych wymagan od uczestnikow. Na folkrace znajdowali sie chetni poki nie wprowadzili wymagan takich jak w MPRC. Jak sie wymaga ubranek za 3K PLN to sie robi problem.
Avatar użytkownika
Maciek
 
Posty: 33
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 09:24
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości