Rejestracja auta wyścigowego

Co słychać w wyścigach: płaskich i górskich...

Moderator: SebaSTI

Rejestracja auta wyścigowego

Postprzez Konik69 » niedziela, 30 lis 2003, 19:57

Czy jest możliwe zarejestrowanie auta wyścigowego? Osoba sprzedająca auto twierdzi, że nie ma do niego dowodu rejestracyjnego, bo auto jest sportowe, ma klatkę wspawaną seryjnie itd. Jedynym dokumentem jest homologacja na to auto. W związku z tym mam pytanie, na jakich zasadach jest możliwa rejestracja tego auta? I czy jest możliwe, żeby auto nie miało dowodu rejestracyjnego i startowało w rajdach? A co z ubezpieczeniem?
Konik69
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 30 lis 2003, 19:43
Lokalizacja: Kraków


Postprzez wartek » niedziela, 30 lis 2003, 20:35

ja wiem ze rajdowe trzeba rejestrowac bo jezdza po drogach publicznych, a wyscigowe po nich nie jezdza wiec chyba nie ma takiej koniecznosci
Avatar użytkownika
wartek
N2
 
Posty: 167
Dołączył(a): sobota, 3 sie 2002, 12:38
Lokalizacja: 3City

Postprzez micz » niedziela, 30 lis 2003, 20:42

Regulamin WSMP

1.5. W wyścigach samochodowych organizowanych na torach zamkniętych nie obowiązują przepisy „Prawo o Ruchu Drogowym”.

14.1. Badania kontrolnego dokonuje Komisja Techniczna zawodów wg Karty Badania Kontrolnego. Komisja identyfikuje samochód z jego dokumentem (książką samochodu sportowego, homologacją samochodu lub silnika), oraz spełnienie wymogów przepisów bezpieczeństwa spor-towego.

Następnym razem polecam www.pzm.pl jako świetne miejsce do znalezienia odpowiedzi na "prawne" problemy funkcjonowania sportów motorowych.
www.compsport.pl
www.maciejwislawski.pl
Avatar użytkownika
micz
A6
 
Posty: 1338
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 16:18
Lokalizacja: Warszawka

Postprzez Konik69 » poniedziałek, 1 gru 2003, 02:10

[quote="micz"]Regulamin WSMP

>1.5. W wyścigach samochodowych organizowanych na torach >zamkniętych nie obowiązują przepisy „Prawo o Ruchu Drogowym”.

>14.1. Badania kontrolnego dokonuje Komisja Techniczna zawodów >wg Karty Badania Kontrolnego. Komisja identyfikuje samochód z jego >dokumentem (książką samochodu sportowego, homologacją samochodu >lub silnika), oraz spełnienie wymogów przepisów bezpieczeństwa >spor-towego.

Dziękuję bardzo za odpowiedź ale nadal nie wiem na jakich zasadach można zarejestrować takie auto, co jest potrzebne do jego rejestracji i czy w ogóle możne je rejestrować. Dokładnie chodzi mi o auto które brało udział w wyścigach pt. Puchar Alfy Romeo 156.
Pozdr.
Konik69
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 30 lis 2003, 19:43
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Glitol » poniedziałek, 1 gru 2003, 10:14

Z tego co się orientuję, Alfy pucharowe nie moga być rejestrowane do użytku na drogach publicznych. Ale jeśli chcesz pewności skontaktuj się z Alfanem z forum.
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Postprzez golden » poniedziałek, 1 gru 2003, 10:53

hmmm mysle, ze jak dostosujesz taka alfe do minimalnych wymogow - czyli zamaist wolnego wydechu - uklad wydech. z katalizatorem - to bezproblemowo zarejestrujesz - wiem po niektorzy walsnie szykuja alfy pucharowe na "cywilne" i juz chyba nawet jeden kierwoca zarejestrowal...
jak bede wiedzial szczegoly "co zrobil" to ci powiem cos sensowniejszego...
Avatar użytkownika
golden
A6
 
Posty: 1230
Dołączył(a): poniedziałek, 26 sie 2002, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez micz » wtorek, 2 gru 2003, 00:17

Brawo golden.

Zazwyczaj wyścigówki nie sa zarejestrowane bo są sprzeczne z wymogami kodeksu drogowego. Musisz doprowadzić samochód, do takiego stanu, żebyś dostał przegląd. I wtedy zarejestrujesz. No ale przerabianie wyścigówki na cywila to trochę bez sensu...jak dla mnie.
www.compsport.pl
www.maciejwislawski.pl
Avatar użytkownika
micz
A6
 
Posty: 1338
Dołączył(a): poniedziałek, 2 cze 2003, 16:18
Lokalizacja: Warszawka

Postprzez WAPNO » środa, 3 gru 2003, 22:32

Przesuwam temat do odpowiedniego forum :).
WAPNO
A6
 
Posty: 1012
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 13:46
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez :alfan: » środa, 3 gru 2003, 23:09

micz napisał(a):. No ale przerabianie wyścigówki na cywila to trochę bez sensu...jak dla mnie.


Alfy pucharowe oferowane były po atrakcyjnej cenie,jak na auto o takie mocy,z takim zawieszeniem itd.Podobnie było z pucharowymi Megankami,one jednak były dopuszczone do ruchu.No i kiedy ktoś chciał miec niezła furę na drogi,mógł kombinować.

A teraz była pucharówka po dostosowaniu na drogi może być atrakcyjna cenowo,jak i pod wzgledem osiągów.Ale ja osobiscie skatowanej przez cztery sezony wyścigówki na pewno bym nie kupił do normalnej eksploatacji.
404 podpis niedostępny
Avatar użytkownika
:alfan:
A5
 
Posty: 696
Dołączył(a): sobota, 24 maja 2003, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Postprzez mm » czwartek, 4 gru 2003, 11:07

jak sie kupowalo alfe w FAP to na fakturze byla adnotacja - "bez prawa rejestracji".
Avatar użytkownika
mm
N3
 
Posty: 322
Dołączył(a): niedziela, 20 paź 2002, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Konik69 » czwartek, 4 gru 2003, 19:58

Dziękuję za odpowiedzi. Po doświadczeniach z grupą pl. misc. samochody jestem mile zaskoczony liczbą odpowiedzi. Tam część postów pozostaje bez odpowiedzi, poza tym jest się narażonym na komentarze dość niskich lotów, nie mające nic wspólnego z postem.
Wracając do tematu, wnioskuję, że nie można zarejestrować takiej Alfy...
A może można? Z tego co się dowiedziałem, jest potrzebna homlogacja u dilera Alfy. Ile coś takiego może kosztować?
Pozdr. Piotr
Konik69
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 30 lis 2003, 19:43
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Fan wyścigów » czwartek, 4 gru 2003, 22:05

Musisz się popytać wśród zawodników z Poznania, kilku z nich zarejestrowało auta. Może Ci zdradzą jak.
Fan wyścigów
N2
 
Posty: 120
Dołączył(a): piątek, 22 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez eSWu » piątek, 5 gru 2003, 12:48

NIEMA MOŻLIWOŚCI LEGALNEGO ZAREJESTROWANIA PUCHAROWEJ ALFY. Pojawia się jednak na to szansa bo ministerstwo infrastruktury ma obiekcję do decyzji FAP. Ale na to chwilę zarejestrowanie może odbyć się na zasadach nie do końca czystych.
Moje fotki lotnicze.

http://www.airliners.net/search/photo.search?pid=34090 moje airliners.net
http://www.jetphotos.net/showphotos.php?userid=20927 moje jetphotos.net
Avatar użytkownika
eSWu
N3
 
Posty: 349
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:09
Lokalizacja: Pyrlandia

Postprzez jesse » piątek, 12 gru 2003, 12:58

4 letnie zajechane auto mimo bardzo dobrych osiagow do normalnej ekspoatacji??!?!?!?! chyba nie najlepszy pomysl ,chyba ze nie masz co z pieniedzmi robic.

peace :wink:
Avatar użytkownika
jesse
 
Posty: 13
Dołączył(a): środa, 22 paź 2003, 15:02
Lokalizacja: Poznan

Postprzez mitrok » czwartek, 18 gru 2003, 11:17

w przypadku rallycrossu jest ten sam problem, natomiast tam problem polega na tym ze w wiekszosci przypadkow nadwozia rallycrossowek sa "pokradziezowe", czyli kupione jako buda dla blacharzy do rozebrania bez prawa rejestracji. Natomiast w przypadku alfy sa to nadwozia z fabryki ktore nigdy nie byly normalnymi samochodami tylko zlozonymi na potrzeby pucharu. Natomiast nigdy nie zarejestrowane nadwozie ktore sobie kupisz w fabryce i chcesz je zarejestrowac zachowuje sie jak składak, a jak pewnie wiesz kilka lat temu zabroniono rejestrowania skladakow. Stad brak mozliwosci rejestracji. Chyba ze kupisz rozbita alfe z papierami i przelozysz graty na tamtych papierach, ale to wychodzi sporo drozej.
mitrok

www.mitrok.pl
www.rallycross.waw.pl
Avatar użytkownika
mitrok
N3
 
Posty: 219
Dołączył(a): poniedziałek, 5 sie 2002, 11:25
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Wyścigi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości