Puchar Seata Leona Cupra R?

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez Wilu » niedziela, 9 lis 2003, 16:40

dziś oglądałem jakiś program motoryzacyjny i była prezentacja seata leona R. motor 1.8 turbo z 225 koniami czyli tak samo jak w tt.
nie wiem jak to jest do końca z tymi cuprami z leona bo jest ich kilka rodzajów ośki, 4x4 i różnące się mocą i pojemnością. ale jak znajdę to napiszę. pozdro. Przy czym ta Polska to ta którą wymieniałem na początku.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia


Postprzez Kuba M. » niedziela, 9 lis 2003, 21:35

Wilu napisał(a):(...)nie wiem jak to jest do końca z tymi cuprami z leona bo jest ich kilka rodzajów ośki, 4x4 i różnące się mocą i pojemnością(...)


Leon Cupra R jest tylko jeden. FWD 1.8 Turbo 225 PS. Nie jest oferowany z innymi silnikami czy układami przeniesienia napędu.
Kuba
Avatar użytkownika
Kuba M.
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): poniedziałek, 15 wrz 2003, 15:19
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Wilu » poniedziałek, 10 lis 2003, 12:25

wiem wiem R, ka jest jedna ale jest też Cupra 4 i jakaś z silnikiem 6 cylindrowym. przynajmniej w którymś autosporcie mam takie wymienione.

pozdro.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez Kuba M. » poniedziałek, 10 lis 2003, 13:31

Hmmm, może czytałeś o Seacie Cupra? Ale to już trochę inna bajka :)
http://www.infomotori.com/a_45_IT_2493_2.html
Kuba
Avatar użytkownika
Kuba M.
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): poniedziałek, 15 wrz 2003, 15:19
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Wilu » poniedziałek, 10 lis 2003, 13:45

Kuba aby nie było nieporozumień w sumie błachych odsyłam Autosport ze stycznia 2002 ( 48 ) numer.
Seat miał wtedy w ofercie Ibizy Cupra, Cordobę Cupra i planował jeszcze Ibizę Cupra R. jeśli chodzi o Leony wersjia Cupra R miała 1.8 turbo 210 koni 6 biegową skrzynkę i przedewszystkim ten model jest ośką. Leon Cupra 4 miał 6 cylindrowy silnik o mocy 204 km, 6 biegową skrzynię oraz 4 kołowy napęd. nic natomiast nie wspominają o 4 napędowym 1.8 turbo.

pozdro.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez Kuba M. » poniedziałek, 10 lis 2003, 14:30

Seat Leon Cupra R miał kiedyś 210 PS, ostatnio go zmodyfikowali do 225 PS, występuje tylko w odmianie FWD.
Co do innych Leonów, to całkiem możliwe, że występował z silnikiem V6. Grupa VW ma silnik 2.8 VR6 właśnie o mocy 204 PS, pakują go jeszcze nawet do Alhambry, i to Alhambra występuje też z tym silnikiem jako 4x4.
Obecnie do Leona już tego silnika nie pakują, a napęd 4x4 nie występuje w odmianie Cupra R. Teraz mamy już chyba pełną jasność :)
Kuba
Avatar użytkownika
Kuba M.
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): poniedziałek, 15 wrz 2003, 15:19
Lokalizacja: Bytom

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 10 lis 2003, 15:48

No właśnie, a może coś zrobią na bazie Cupry 4? W grupie N nie jest określony typ silnika, MOŻE TO BYĆ WOLNOSSĄCY 2.8 V6. N4 to klasa powyżej 2 litrów pojemności, z ograniczeniem liczby cylindrów do 6. Leon Cupra 4 jak najbardziej spełnia te wymagania. W dodatku brak turbosprężarki byłby dodatkowym atutem, mniej częsci które się moga popsuć, mniejsze koszty utrzymania. Może właśnie taką Cuprę Poloczek miał na myśli?

Mimo wszystko biorąc pod uwagę z czyich ust padły takie zapewnienia uwierzę w to auto jak je zobaczę. To co wcześniej napisałem to jedynie uzasadnienie że taki Seat byłby całkiem sensownym autkiem w naszej biednej rzeczywistości. Mógby być nawet o połowę tańaszy od co niektórych lancerów. Nie byłby taki szybki, ale dla kogoś kto nie ma budżetu na start Evo byłby niegłupią popozycją. Jeszcze bardziej niegłupią propozycja byłby gdyby było u nas więcej rajdów szutrowych, w których by można było całkowicie zblokować oba mosty (oczywiście na ile technika pozwoli)
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez slic_ » wtorek, 11 lis 2003, 13:06

słyszałem tą wypowiedż przedstawiciela seata, mówił wyraźnie, że będzie to ośka o silnoku nic nie wspominał tylko tyle że, będzie miał moc powyżej 200koni
slic_
slic_
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 16:19
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Adam_Tomaszek » wtorek, 11 lis 2003, 15:13

Uważam, że Leon Cupra nie poradzi sobie na rajdowych trasach. :( Lepiej bym go widział w jakimś pucharze. Np. takim jak Alfy 156. Szkoda tylko, że SEAT zaprzestał produkcji WRCów. Zamiast Cordoby mogliby zrobić Leona. Ładny by był :D
Avatar użytkownika
Adam_Tomaszek
N1
 
Posty: 72
Dołączył(a): sobota, 8 lis 2003, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez żółtodziób » wtorek, 11 lis 2003, 16:02

slic_: w takim razie ewidentnie ich pogięło, takie coś w N4 to pomyłka... Tym bardziej możliwe że ściemniają zwyczajnie...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez slic_ » czwartek, 13 lis 2003, 20:03

skoro nie będzie pasował do żadnej klasy to może jednak będzie to puchar, całkiem fajnie by to śmigało
slic_
slic_
 
Posty: 35
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 16:19
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez WRCfan » poniedziałek, 17 lis 2003, 23:31

moim zdaniem sens takiego pucharu jest mały,gdyz koszty ewentualnego przygotowania takiego auta beda wysokie,podobnie jak również ewentualny serwis.wezmy pod uwagę np. awarie turbo-koszty duze!!!
a w pucharach chodzi chyba o to żeby dać szanse głównie początkującym zawodnikom a tacy jak wiadomo mają budżety mocno ograniczone.
Mimo wszysto sympatycznie by było zobaczyć Seacika na OS-ie
Pozdro
-how fast are You in 1/4?
-all depends on how many corners I have to take in that 1/4 :twisted:
Avatar użytkownika
WRCfan
A6
 
Posty: 1102
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lis 2003, 15:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Tomi_OL » sobota, 19 cze 2004, 11:29

Tak masz racje tutaj się wszystko rozbija o kase, jeżeli już to nie bedzie tych aut dużo.

:evil: :evil: $$$$$$$$ :evil: :evil:
Rajdowcy "na dopingu" są tylko mistrzami na swoim podwórku. To zwykli oszuści. Simon Jean-Joseph.
www.sztukakibicowania.pl
Jezek, jezek, jezek SE MA !
Gravel Ruless !
Tomi_OL
N3
 
Posty: 365
Dołączył(a): piątek, 18 lip 2003, 11:43
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Mars » środa, 23 cze 2004, 11:01

Pakowanie sie Leona do N4 jest bez sensu....drogie auto....bardzo drogi servis w zwiazku z napedem i turbina. Do pucharu zglosilyby sie moze 3-4 moze 5 zalog.Cienko
Moze zatem lepiej byloby zrobic puchar Ibizy skoro Seat tak chce sie scigac;) Ibi jest duzo tansza....tanszy servis.....wiec moze byloby wiecej chetnych na takie autko. Co o tym sadzicie?
3xFSO + 1xFSM + na jesieni jakieś E36 :D
Avatar użytkownika
Mars
A6
 
Posty: 1753
Dołączył(a): niedziela, 25 kwi 2004, 10:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez mototom » środa, 23 cze 2004, 13:05

Mars napisał(a):Pakowanie sie Leona do N4 jest bez sensu....drogie auto....bardzo drogi servis w zwiazku z napedem i turbina. Do pucharu zglosilyby sie moze 3-4 moze 5 zalog.Cienko
Moze zatem lepiej byloby zrobic puchar Ibizy skoro Seat tak chce sie scigac;) Ibi jest duzo tansza....tanszy servis.....wiec moze byloby wiecej chetnych na takie autko. Co o tym sadzicie?

Wszystko zależałoby wyłącznie od ceny gotowej takiej Ibizy. Wydaje mi się, że szanse na powodzenia jakiegokolwiek nowego pucharu byłyby pod warunkiem, że musiałby być tańszy od pucharu pezota. Ibizy Cupry by Seat nie wystawił, szana jedynie na 1,4 albo 1,6, ewentualnie diesel.
Fiat z SC raczej nie wróci, inaczej by się nie wycofywał. Szkoda, że nie ma na Polskim rynku jakiegoś nadającego się jako tako do rajdów samochodu poniżej 30 tyś. Zobaczymy jak to będzie z nową Dacią :D :D :D
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron