RSMP - gdzie???

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

RSMP - gdzie???

Postprzez kirloy » środa, 22 paź 2003, 14:30

W tym sezonie jesli chodzi o organizacje rajdow - duzo sie dzialo - odwolany Krakowski, Slaski nowa lokalizacja zamiast Wisly, Warszawski - przejscie na szuter. No ale sezon sie skonczyl czas pomyslec co chcielibysmy zobaczyc w przyszlym roku. Moze nasza dyskusja posluzy komus do przemyslen.

Wiec ja bym chcial tak : 3 rajdy asfalt, 3 szuter, i 1 snieg ( w zalozeniu):

1 Zimowy - lokalizajcja? - moze gdzies sie zgoadzana kolce

2 Polski - asfalt - Kotlina

3. Komroran - wiadomo legenda

4. Baltyk - szuter - ponoc w tym roku poradzili sobie niezle moze daloby sie zorganizowac wieksza impreze i pokazac rajdy nad morzem

5. Rzeszow - asfalt - bo ich chwala

6 slaski asfalt - automobilklub slaski musi sie pokazac - lokalizacja J-bie bo bylo OK, bo trasy sa waskie trudne i powalone a przy wiekszej przychylnosci wojtow mozna zrobic jeszcze lepsze i dluzsze

7 warszawski - szuter (piasek) zeby moc skonczyc sezon w klubach w cieniu Pajacu.

pare rajdow mi wypadlo ale ile rajdow moze byc w kotlinie?

Wszystko co tu pisze to niestety tylko marzanie, ale kto by pomyslal rok temu ze bedzie slaski i pobiegnie pood moja chata;)
Avatar użytkownika
kirloy
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 17 lis 2002, 22:07
Lokalizacja: bzie


Postprzez marcin » środa, 22 paź 2003, 15:07

A gdzie Elmot, jeden z najlepszych rajdów pod względem organizacji ? Nie przesadzajcie też z tymi szutrami, nie każdy je lubi a moim zdaniem szutrowy Warszawski i Kormoran wystarczą. Do tego mam nadzieję dojdzie Zimowy na śniegu a więc fani jazdy po "luźnym" będą mieli co oglądać. Układając kalendarz MP 2004 moim zdaniem powinni wziąść pod uwagę rajdy które mają dobrą organizację i przede wszystkim wystarczający budżet na zorganizaowanie rajdu. Co z tego jak w kalendarzu 2003 był Karkonoski i Krakowski jak i tak się nie odbyły i z tego co wiem to nawet dużo przed rajdem było wiadomo że będzie ciężko z uzbieraniem kasy. Ja sezon 2004 widzę tak(kolejnośc przypadkowa):
1. Zimowy ( o ile będzie budżet itd. itp.)
2. Elmot
3. Polski
4. Kormoran
5. Warszawski
6. Śląski
7. i tutaj jeden z pozostałych rajdów
marcin
A5
 
Posty: 982
Dołączył(a): sobota, 5 paź 2002, 12:46
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez tomas » środa, 22 paź 2003, 15:24

na rozwój rajdów korzystnie wpłynełaby decyzja o organizacji Rajdu Bałtyku jako eliminacji RSMP. w końcu na północy kraju nie ma żadnej eliminacji mistrzostw Polski. Elmot? osobiście nie mam prawa mieć nic przeciwko temu rajdowi. jednak opinnia Marcina o rajdach szutrowych jest odmienna od mojej opinni. jak najwięcej rajdów szutrowych. są bezpieczniejsze, bardziej widowiskowe i ciekawsze. oczywiście większe są koszta. Rajd Rzeszowski o którym zapomniał kolega Marcin jest świetną imprezą i nie widzę powodu dla którego miałoby zabraknąć tego rajdu w przyszłym sezonie :? uważam, że nie powinno się orgnizować kilka rajdów po tych samych trasach, a niestety tak może być :|
pozdrawiam.
brawura to nie odwaga - (c) extreme.pl | gg:6662113
Avatar użytkownika
tomas
A5
 
Posty: 803
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:33
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Kuba M. » środa, 22 paź 2003, 15:34

Nie zapominajcie, że dyrektorzy Rajdu Krakowskiego starają się o powrót do kalendarza RSMP. Ponoć w lipcu miałby się odbyć. Jeśli do tego nie dojdzie to w okolicach Krakowa pojawi się dwa razy puchar PZM.
Kuba
Avatar użytkownika
Kuba M.
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): poniedziałek, 15 wrz 2003, 15:19
Lokalizacja: Bytom

Postprzez marcin » środa, 22 paź 2003, 15:47

tomas napisał(a): Rajd Rzeszowski o którym zapomniał kolega Marcin jest świetną imprezą i nie widzę powodu dla którego miałoby zabraknąć tego rajdu w przyszłym sezonie :? uważam, że nie powinno się orgnizować kilka rajdów po tych samych trasach, a niestety tak może być :|
pozdrawiam.

Nie zapomniałem o Rzeszowskim, w 7 eliminacji napisalem ze tutaj ja bym widział jeden z pozostałych rajdów czyli: Rzeszowski, Krakowski, Karkonoski i to chyba tyle. Jeżeli chodzi o Rajd Elmot to moją opinie na temat organizacji podzielają: np. Leszek Kuzaj, Tomek Czopik i Mariusz Pelikański. Nie widzę niz złego w organizowaniu dwóch-trzech rajdów w województwie dolnośląskim jeżeli są tutaj ludzie którzy robią to profesjonalnie i są w stanie zdobyć potrzebne na to pieniądze.
marcin
A5
 
Posty: 982
Dołączył(a): sobota, 5 paź 2002, 12:46
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez tomas » środa, 22 paź 2003, 16:23

dobrze wiemy, że Rajd Krakowski i Karkonoski mają nikłe szanse na pozostanie w cyklu RSMP po tym co się stało w zakonczonym sezonie. więc z rajdów które wyminiłeś pozostaje tylko Rzeszowski. czemu więc napisałeś w swoim planie jeden z pozostałych? również nie widzę nic złego w organizowaniu trzech rajdów w jedym województwie. jednak gdy na drugim końcu polski są bardzo atrakcyjne trasy to lepiej jest zorganizować jeden rajd na dolnym śląsku, jeden nad morzem itd. kaszubi na pewno też chcą oglądać WRC :D
pozdrawiam.
brawura to nie odwaga - (c) extreme.pl | gg:6662113
Avatar użytkownika
tomas
A5
 
Posty: 803
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:33
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Kuba M. » środa, 22 paź 2003, 16:28

Widocznie Dolny Śląsk ma sprawniejszych organizatorów. Trudno żeby działacze z Dolnego Śląska organizowali rajdy na kaszubach :)
Jasne, że kaszubi by chcieli rajdy oglądać, kto by nie chciał.
Kuba
Avatar użytkownika
Kuba M.
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): poniedziałek, 15 wrz 2003, 15:19
Lokalizacja: Bytom

Postprzez :alfan: » środa, 22 paź 2003, 16:34

Jesli chodzi o to czy wiecej szutrowych rajdów czy pozostawić asfaltowe to powiem tak:gdyby pojawiło się jeszce pare aut klasy S1600 niech zostają asfalty.Jesli zas wciąz dominowac bedą Lancery,powinno sie pojawic więcej szutru.
404 podpis niedostępny
Avatar użytkownika
:alfan:
A5
 
Posty: 696
Dołączył(a): sobota, 24 maja 2003, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Wilu » środa, 22 paź 2003, 17:05

Polski, Elmot koniecznie to niepodlega chyba żadnej wątpliwości. Rzeszowski jest świetny, bije i Wisłę, Śląski i Krakowski (choć mam sentyment). Jęśli chodzi o szuterki to Kormoranoś nr jeden, trzeba szukać. Warszawski to nieporozumienie zarówno szutrowe jak i asfaltowe. Zimowy być powinien a jakże ale czy się uda, pewnie nie. Szukać trzeba szutrów w jakimś innym terenie.

4 asfalty, 2 szutry, 1 śnieg. nie dajmy się zwariować.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez Arti » środa, 22 paź 2003, 17:15

Ludzie, jak można zapomnieć o Elmocie lub go odrzucać. To jest klasyk rajdowy, nie boję się powiedzieć, że lepsze ma trasy niż Rajd Polski. Patelnia WALIMSKA mówi sama za siebie. Zresztą, jak są dobrzy organizatorzy i mają sponsorów to niech organizują tyle ile mogą. W tym roku w Kotlinie Kłodzkiej zostały zorganizowane: 2 rundy GSMP, dwa PZMOT-y, 2 RSMP (w tym RSME "20"), 2 Kryteria Kamionek i wiele innych KJS-ów.
Avatar użytkownika
Arti
N3
 
Posty: 300
Dołączył(a): środa, 2 lip 2003, 11:08
Lokalizacja: Nowa Ruda

Postprzez kirloy » środa, 22 paź 2003, 18:26

Jesli byloby 8-9 eliminacji to prosze bardzo moga byc 2-3 rajdy w kotlinie.
Niestety jesli sa oszczednosci i pozostajemy przy max 7 eleiminacjach to kazdy musi oszczedzac. Glupio by bylo gdybe ten sport ograniczla si do tak malego obszaru. Po za tym piszac zimowy to znajac lokalizacja nieznana to mialem na mysli ze tez pewnie bedzie w Kotlinie.

Co do Walimskiego odcinka to on juz tez byl chyba jechany w Rajdzie Polski
Moze Elmota zrobic zima i po klopocie.

PS: Kotlina jest OK sa trasy sa tradycje, organizatorzy, klimat, ciekawa okolica. Dlatego najwazniejszy rajd w sezonie jest w okolicach Klodzka.
Avatar użytkownika
kirloy
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 17 lis 2002, 22:07
Lokalizacja: bzie

Postprzez d-z rallyfans » środa, 22 paź 2003, 18:29

Wydaje mi sie ze na zimowy lepiej nie liczmy.problem z kolcami raczej nie zostanie rozwiazany,a szkoda :cry: ,bo to super rajdzik,ELMOT to klasyk,rsmp bez elmotu to pomylka,nigdy odkad pamietam nie bylo problemow z organizacja,ani z kasa :D ,POLSKI wiadomo :D ,KORMORAN nie podlega dyskusji,RZESZOWSKI osobiscie nie bylem ale wszyscy go chwala pod kazdym wzgledem(zostaje),SLASKI nie mam swojego zdania,
KRAKOWSKI I KARKONOSKI zdecydowanie nie :evil: ,jakas kara musi byc,chocby rok przerwy powinien czegos nauczyc ludzi odpowiedzialnych za organizacje,ze trzeba sie do tego przylorzyc,a nie co bedzie to bedzie.
WARSZAWSKI czemu nie,to dopiero pierwszy szutrowy,zobaczymy co bedzie dalej.Co do nowych rajdow to uwazam ze moze BALTYK,bo raczej NIKON to by byla chyba przesada(moje zdanie),chociaz tez by mi to pasowalo bo blisko,ale sa jeszcze inne regiony ktore trzeba wziac pod uwage,podrawiam :wink:
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Postprzez qbus » środa, 22 paź 2003, 18:37

Hmmm... jako że Krakowski jest na razie jedynym Rajdem jaki mógłbym zobaczyć ( nie posiadam prawka, a mój father nie podziela mojej pasji :() to chciałbym żeby był w przyszłym roku rozgrywany... no ale jakaś kara powinna być... jak wróci Prolog wokół Błoni i odcinki specjalne np. przez Siepraw to jestem za :D
No a rajd zimowy... sprawa z kolcami pewnie nie zostanie rozwiązana i wydaje mi się że nie mamy na co liczyć :cry:
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Postprzez hairpin » środa, 22 paź 2003, 18:48

1. zimowy (chyba najlepiej po szutrach suwałk-pod warunkiem że tam takowe są? napewno najzimniejszy region polski, poza tym mogło by się obyć bez zezwolenia na kolce gdyby całośc była na szutrach)
2. elmot
3. polski
4. kormoran (szuter)
5. bałtycki (szuter)
6. rzeszów
7. śląski
8. warszawski (szuter)

II liga ( czyli coś na wzór czeskich rallysprintów)
1. zimowy
2. sudecki
3. nikon
4. mazowiecki (szuter)
5. agapit (szuter)
6. festiwalowy
7. cieszyńska barbórka
8. śnieżka (szuter)

każdy rajd drugoligowy powinien odbywać się w okolicy rajdów z I ligi i na 2 lub 3 tygodnie przed elminiacją RSMP tak żeby mogło/chciało sie pojawić (w ramach treningu) jak najwięcej "gości"
Avatar użytkownika
hairpin
A5
 
Posty: 667
Dołączył(a): środa, 13 sie 2003, 13:20

Postprzez Arti » środa, 22 paź 2003, 19:46

Co do Walimskiego odcinka to on juz tez byl chyba jechany w Rajdzie Polski


W ciagu ostanich dwoch lat nie byl tym oesem jechany Rajd Polski
Avatar użytkownika
Arti
N3
 
Posty: 300
Dołączył(a): środa, 2 lip 2003, 11:08
Lokalizacja: Nowa Ruda

Następna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości