Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Mad Max » czwartek, 5 mar 2020, 16:59

Kruk napisał(a):
Mad Max napisał(a):To nie był skrót myślowy... a nawet jeśli był to strasznie zaciekle go broniłeś - Twoja opinia o Polo i problemach jakie z tym autem będzie miał Kasperczyk tym bardziej nie jest skrótem myślowym
Skrótem myślowym była awaryjność tego samochodu mierzona popularnością/ilością na listach startowych. Odnośnie drugiego zdania to już po raz ostatni to napiszę. To czy Twój zachwyt i bycie na tak, czy moje obawy, pesymizm i bycie na nie zweryfikuje życie. Po zakończeniu Świdnickiego będzie pierwszy wniosek a potem podsumowanie na koniec sezonu. Amen.
Przecież pierwszą weryfikację już miałeś - wszystkie auta które wystartowały w Monte i Szwecji metę osiągnłęy
Kruk napisał(a):Po raz kolejny wybierasz kawałek informacji z kontekstu :roll: . Twierdziłem i nadal twierdzę, że mało kierowców decyduje się na start Polo na podstawie ilości na listach startowych dwóch rozegranych eliminacji MŚ. W porównaniu do innych marek było ich mało. W Meksyku będzie tak samo. Jedynie Solberg junior pojedzie kupionym przez ojca egzemplarzem, bo Skoda nie przewidziała tej eliminacji w pakiecie wsparcia.
Jeśli Twoja opinia jest tylko i wyłącznie na podstawie list MŚ i w dodatku dotyczy auta którego powstało najmniej na świecie to żeczywiście nie mamy o czym rozmawiać
Kruk napisał(a):Odnośnie reszty, to decyzja Orlenu i moda na Polo rozpowszechniana na głównej stronie pokazuje, że taki mamy nurt w tym sezonie. Według mnie to moda na nowość i wyróżnienie się. Stefek, jeśli dobrze zrozumiałem zalicza jednorazowy start. Analogicznie jak Kristoffersson pojechał Szwecję.
O modzie na Polo to mogłeś pisać w zeszłym roku, jakoś nie zauważyłem tego trendu modowego jak na rynek wychodziło np i20. czy C3
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Kruk » czwartek, 5 mar 2020, 17:58

Mad Max napisał(a):Przecież pierwszą weryfikację już miałeś - wszystkie auta które wystartowały w Monte i Szwecji metę osiągnłęy


Masz rację. Jednak bezawaryjność z Monte nie przeniosła się na większą ilość startujących nimi w Szwecji. Przed Szwecją były wolne egzemplarze, jednak nikt nie zdecydował się na zmianę samochodu. Z Meksykiem, jak poprzednio pisałem będzie tak samo. Skoro to taka super gablota to dlaczego nikt nie zdecydował się jechać nią całego sezonu w WRC 3?

Mad Max napisał(a):Jeśli Twoja opinia jest tylko i wyłącznie na podstawie list MŚ i w dodatku dotyczy auta którego powstało najmniej na świecie to żeczywiście nie mamy o czym rozmawiać


Cały "spór o sensowność wyboru rajdówki" rozpoczął się od nowego samochodu Pana Wróblewskiego a potem również Pana Kasperczyka . U nas sezon jeszcze nie ruszył. Oparłem się na tym co odbyło się od początku tego roku. Sam poprzednio pisałeś, że Polo jest dopiero rok dostępne. Ok, w związku z tym przyjąłem umownie, że rok mają na usterki a teraz zaczynamy sprawdzać czy udało im się je wszystkie wyeliminować. Skoro rzeczywiście Polo jest tak krótko dostępne na rynku to ile czasu według Ciebie musi upłynąć żeby miało sens porównywanie go z innymi dostępnymi markami? Polo startuje w pojedynczych rajdach MŚ albo w krajowych sezonach. Nie spotkałem się z informacją żeby ktoś zapowiadał cały sezon w ERC w nim. Na ten moment czytałem o chyba trzech i20, jednej Fabii evo i jednym C3.

Mad Max napisał(a):O modzie na Polo to mogłeś pisać w zeszłym roku, jakoś nie zauważyłem tego trendu modowego jak na rynek wychodziło np i20. czy C3


Jeśli rozpatrujemy RSMP to zaryzykowałbym teorię, że moda na różne pojazdy pojawia się conajmniej co kilka sezonów. Jak czołówka jeździła Imprezą albo Evo to modna była przesiadka do samochodu R5. Bo to najnowsze co było dostępne. W początkowym okresie to zazwyczaj była Fiesta. Gdy pojawiło się i20 to dobrze było zabłysnąć i jako pierwszy wystartować w nim. Moda na C3 jakoś dziwnym trafem nasze podwórko ominęła. Jedynie Pan Kotarba został prekursorem tego modelu w RSMP. Być może też chciał się w ten sposób wyróżnić w tabunie Fabii i Fiest :wink: . To tajemnica poliszynela :lol: . Miałem cichą nadzieję, że Orlen zdecydował się na Fiestę nowej generacji chcąc w ten sposób się wyróżnić. Teraz będą mieli nie jedyny samochód w stawce.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez kuba_k » piątek, 6 mar 2020, 10:09

Kruk napisał(a):Jeśli rozpatrujemy RSMP to zaryzykowałbym teorię, że moda na różne pojazdy pojawia się conajmniej co kilka sezonów. Jak czołówka jeździła Imprezą albo Evo to modna była przesiadka do samochodu R5. Bo to najnowsze co było dostępne. W początkowym okresie to zazwyczaj była Fiesta. Gdy pojawiło się i20 to dobrze było zabłysnąć i jako pierwszy wystartować w nim. Moda na C3 jakoś dziwnym trafem nasze podwórko ominęła. Jedynie Pan Kotarba został prekursorem tego modelu w RSMP. Być może też chciał się w ten sposób wyróżnić w tabunie Fabii i Fiest :wink: . To tajemnica poliszynela :lol: . Miałem cichą nadzieję, że Orlen zdecydował się na Fiestę nowej generacji chcąc w ten sposób się wyróżnić. Teraz będą mieli nie jedyny samochód w stawce.


Pierwsze słyszę, że ktoś z czołówki miałby wybierać samochód, żeby się wyróżnić.

Masz tyle różnych czynników do rozważenia:
1. Osiągi - jakie samochód ma osiągi na papierze i w praktyce. Jaki ma potencjał rozwoju?
2. Koszty - ile kosztuje kupno samochodu i jego dalsza obsługa. Ile kosztuje wynajem. Tu możesz mieć różne warianty - nie masz nic i musisz skombinować i samochód i serwis. A może masz już serwis, potrzebujesz tylko auta. A może korzystasz z wypożyczalni? Wariantów jest bez liku...
3. Preferencje sponsora. Być może Twój sponsor ma gdzieś czym jeździsz, byle były wyniki. Ale może Twój sponsor jest importerem Peugeota i oczekuje, że wsiądziesz do 208...
4. Preferencje kierowcy - być może wszyscy Twoi koledzy przesiedli się już na Skody i nie możesz ich dogonić, ale kiedy Ty wsiadasz też do Skody okazuje się, że za cholerę nie umiesz ustawić w niej zawiasu i jesteś wolniejszy niż w swoim starym Fordzie...
5. Okazje, bartery, promocje - chciałbyś wybrać szybszą Skodę, ale ziomek obok oferuje Ci po atrakcyjnej cenie C3, ze sponsorem w pakiecie. Ty musisz tylko dorzucić resztę....
6. Dostępność samochodu - może i Skoda najbardziej się opłaca, ale najbliższa wolna jest na Kanarach, za to pod nosem są dwie Fiesty do wyboru?

Wybór rajdówki jest wypadkową tych wszystkich czynników. Jakby chodziło o wyróżnianie się, to by u nas jeździły Protony, DS3, i Toyoty coś-tam R5.
Pozdrawiam
Kuba Kozal
kuba_k
N2
 
Posty: 190
Dołączył(a): sobota, 26 mar 2005, 01:49
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez woocasch » piątek, 6 mar 2020, 10:19

kuba_k dobrze gadasz, jak celem jest wygrywanie rajdów i tytułów to trzeba patrzeć na konkurencyjność auta, jego koszty, dostępność, wsparcie procenta itd. itp.
Wyróżniać to się można, gdy rajdy traktuje się nieco luźniej, gdy chcemy czerpać z nich może nieco więcej radości. Wtedy można iść właśnie w jakieś Porsche, Abartha 124 czy C2 S1600.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Mad Max » piątek, 6 mar 2020, 10:41

Kruk napisał(a):Masz rację. Jednak bezawaryjność z Monte nie przeniosła się na większą ilość startujących nimi w Szwecji. Przed Szwecją były wolne egzemplarze, jednak nikt nie zdecydował się na zmianę samochodu. Z Meksykiem, jak poprzednio pisałem będzie tak samo. Skoro to taka super gablota to dlaczego nikt nie zdecydował się jechać nią całego sezonu w WRC 3?
Napisałem Ci wyraźnie że jeśli Twoja opinia jest tylko i wyłącznie na podstawie list MŚ to nie mamy o czym rozmawiać - a przyszło Ci do głowy że koszt wynajmu takiego auto jest/może być dużo wyższy niż innych R5 ?? sprawdziłeś jakimi autami jeździli w poprzednich sezonach zawodnicy któryz startują w WRC2/3 ?? i ilu z nich zmieniło auto na dany sezon?? np. po co zmieniać auto na inne skoro masz swojego pewniaka którego znasz na wylot ??
Kruk napisał(a):Sam poprzednio pisałeś, że Polo jest dopiero rok dostępne. Ok, w związku z tym przyjąłem umownie, że rok mają na usterki a teraz zaczynamy sprawdzać czy udało im się je wszystkie wyeliminować. Skoro rzeczywiście Polo jest tak krótko dostępne na rynku to ile czasu według Ciebie musi upłynąć żeby miało sens porównywanie go z innymi dostępnymi markami?
2 lata - pierwszy sezon to bolączki wieku dziecięcego, dopracowanie auta, 2 rok poprawki upgrady
Kruk napisał(a):Polo startuje w pojedynczych rajdach MŚ albo w krajowych sezonach. Nie spotkałem się z informacją żeby ktoś zapowiadał cały sezon w ERC w nim.
A Herczig w zeszłym roku w ERC to czym niby startował ?? Ole Christian Veiby w zeszłym roku przejechał Polo tylko 13 rajdów (7 na poziomie WRC)
Odnośnie ostatniego zdania dot. mody :lol: :lol: :lol: - u nas moda jest taka że każdy chce wsiadać w to co akurat jest na TOPie i jest najmocniejsze na rynku bo prędkości każdy szuka w sprzęcie a nie w sobie i tak jest od kiedy pamiętam.
Zresztą kuba_k bardzo dobrze Ci to wytłumaczył - te wszystkie punkty zastosuj sobie również do WRC bo wybór auta na takie mistrzostwa nie jest tak proste jak wnioski i tezy które sobie wymyślasz.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez T_1 » piątek, 6 mar 2020, 19:46

Kruk - ewidentnie czegoś szukasz, ale chyba sam do końca nie wiesz czego :lol:

Co konkretnie próbujesz udowodnić? Że Polo to niewypał?

Jeśli chodzi o osiągi, teza nie do obrony patrząc na to jakie wyniki robiło to auto. Jeśli chodzi o awaryjność, były problemy z pożarami i zawiasem, nikt tego nie ukrywa i rzekomo zostały rozwiązane, zresztą od dawna nie słychać o problemach. Wybór R5 jest dość duży, a ilość czynników decydująca o wyborze rajdówki jeszcze większa, więc liczba Polo w danym rajdzie/rajdach nie mówi tak naprawdę o niczym. Co jeszcze?
T_1
N1
 
Posty: 54
Dołączył(a): czwartek, 23 mar 2017, 22:27

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Kruk » sobota, 7 mar 2020, 19:20

Staram się pokazać, że Polo nie jest najlepszym wyborem jeśli kierowca chce walczyć o wynik albo tytuł. Z racji tego że jest najkrócej na rynku. Być może, tak jak ktoś pisał wcześniej, cena jego wypożyczenia jest też wyższa. To też argument na minus. Oprócz pożarów były jeszcze szwankujące zawieszania i hamulce :wink: . Przywoływany Veiby zaliczył pożar w Portugalii. Szwecję 2019 wygrał a w Monte był na podium. Był tak zadowolony, że położył monetę na stół żeby w tym sezonie jeździć w fabrycznym Hyundaiu. Herczig przejechał osiem rajdów ERC. Nie ukończył dwóch z nich (Azory - hamulce podziękowały za współpracę). Wygrał jeden odcinek. Najlepsze uzyskane miejsce w wynikach końcowych poszczególnych rajdów to czwarte na Canarach. Nie licząc naszego podwórka, ktoś przesiadł się z jakiegoś innego R5 do Polo?
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez kuba_k » sobota, 7 mar 2020, 23:27

Kruk napisał(a):Staram się pokazać, że Polo nie jest najlepszym wyborem jeśli kierowca chce walczyć o wynik albo tytuł. Z racji tego że jest najkrócej na rynku. Być może, tak jak ktoś pisał wcześniej, cena jego wypożyczenia jest też wyższa. To też argument na minus. Oprócz pożarów były jeszcze szwankujące zawieszania i hamulce :wink: . Przywoływany Veiby zaliczył pożar w Portugalii. Szwecję 2019 wygrał a w Monte był na podium. Był tak zadowolony, że położył monetę na stół żeby w tym sezonie jeździć w fabrycznym Hyundaiu. Herczig przejechał osiem rajdów ERC. Nie ukończył dwóch z nich (Azory - hamulce podziękowały za współpracę). Wygrał jeden odcinek. Najlepsze uzyskane miejsce w wynikach końcowych poszczególnych rajdów to czwarte na Canarach. Nie licząc naszego podwórka, ktoś przesiadł się z jakiegoś innego R5 do Polo?


Ale właściwie to po co?


Przede wszystkim nie przekładajmy startów w WRC na regionalne mistrzostwa.

Poza tym można np. spojrzeć na statystyki - pod względem skuteczności Polo wypada na trzecim miejscu, za dwiema ewolucjami Fabii:

Fabia R5: Liczba startów: 7233 (2362 rajdy), Wycofania: 802 (11.1 %), Zwycięstw ogółem: 1075 (45.5 %), Podia: 2491 (34.4 %)

Fabia R5 evo: Liczba startów: 187 (92 rajdy), Wycofania: 20 (10.7 %), Zwycięstw ogółem: 29 (31.5 %), Podia: 65 (34.8 %)

Polo R5: Liczba startów: 366 (222 rajdy), Wycofania: 69 (18.9 %), Zwycięstw ogółem: 69 (31.1 %) Podia: 124 (33.9 %)

Fiesta R5: Liczba startów: 8111 (3349 rajdów), Wycofania: 1257 (15.5 %), Zwycięstw ogółem: 870 (26.0 %), Podia: 2182 (26.9 %)

C3 R5: Liczba startów: 406 (255 rajdów), Wycofania: 61 (15.0 %), Zwycięstw ogółem: 52 (20.4 %) Podia: 124 (30.5 %)

208 R5: Liczba startów: 1639 (1110 rajdów), Wycofania: 412 (25.1 %), Zwycięstw ogółem: 205 (18.5 %), Podia: 472 (28.8 %)

i20 R5: Liczba startów: 1141 (687 rajdów), Wycofania: 218 (19.1 %), Zwycięstw ogółem: 122 (17.8 %), Podia: 314 (27.5 %)

DS3 R5: Liczba startów: 1772 (1232 rajdy), Wycofania: 434 (24.5 %), Zwycięstw ogółem: 197 (16.0 %), Podia: 500 (28.2 %)

Fiesta R5 II: Liczba startów: 100 (69 rajdów), Wycofania: 17 (17.0 %), Zwycięstw ogółem: 10 (14.5 %), Podia: 32 (32.0 %)
Pozdrawiam
Kuba Kozal
kuba_k
N2
 
Posty: 190
Dołączył(a): sobota, 26 mar 2005, 01:49
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Kruk » poniedziałek, 9 mar 2020, 13:13

kuba_k napisał(a):Ale właściwie to po co?


Przede wszystkim nie przekładajmy startów w WRC na regionalne mistrzostwa.

Poza tym można np. spojrzeć na statystyki - pod względem skuteczności Polo wypada na trzecim miejscu, za dwiema ewolucjami Fabii:

Fabia R5: Liczba startów: 7233 (2362 rajdy), Wycofania: 802 (11.1 %), Zwycięstw ogółem: 1075 (45.5 %), Podia: 2491 (34.4 %)

Fabia R5 evo: Liczba startów: 187 (92 rajdy), Wycofania: 20 (10.7 %), Zwycięstw ogółem: 29 (31.5 %), Podia: 65 (34.8 %)

Polo R5: Liczba startów: 366 (222 rajdy), Wycofania: 69 (18.9 %), Zwycięstw ogółem: 69 (31.1 %) Podia: 124 (33.9 %)

Fiesta R5: Liczba startów: 8111 (3349 rajdów), Wycofania: 1257 (15.5 %), Zwycięstw ogółem: 870 (26.0 %), Podia: 2182 (26.9 %)

C3 R5: Liczba startów: 406 (255 rajdów), Wycofania: 61 (15.0 %), Zwycięstw ogółem: 52 (20.4 %) Podia: 124 (30.5 %)

208 R5: Liczba startów: 1639 (1110 rajdów), Wycofania: 412 (25.1 %), Zwycięstw ogółem: 205 (18.5 %), Podia: 472 (28.8 %)

i20 R5: Liczba startów: 1141 (687 rajdów), Wycofania: 218 (19.1 %), Zwycięstw ogółem: 122 (17.8 %), Podia: 314 (27.5 %)

DS3 R5: Liczba startów: 1772 (1232 rajdy), Wycofania: 434 (24.5 %), Zwycięstw ogółem: 197 (16.0 %), Podia: 500 (28.2 %)

Fiesta R5 II: Liczba startów: 100 (69 rajdów), Wycofania: 17 (17.0 %), Zwycięstw ogółem: 10 (14.5 %), Podia: 32 (32.0 %)


Po to żeby ożywić forum :wink: . Temat spowodował wypowiedzi kilku osób.
Na naszym podwórku jeszcze taka rajdówka nie startowała, stąd odniesienie do tegorocznych MŚ. Pierwszy rok startów umownie określiliśmy poligonem doświadczalnym wieku dziecięcego. Cieszy mnie to, że to Ty umieściłeś tutaj te statystyki :wink: . Liczby pokazują że "przegrywa" z bratnią konstrukcją :lol: .

Na naszym podwórku mamy już potwierdzone dwa Polo, trzy i20 i jeden C3. Zastanawiające, że jeszcze się nie znalazł kierowca chcący startować najmniej awaryjną i najbardziej utytułowaną także w RSMP w ostatnich latach konstrukcją :roll: .

Na koniec ... doleję oliwy do ognia :wink: gdybym to ja podejmował decyzję to lotnicza załoga W/W Orlenu startowałaby Fabią evo. Ewentualnie jeśli by pójść całkiem po bandzie i nie liczyć na wynik sportowy tylko na efekt nowości, rodzynka na trasach, ciekawostki urozmaicającej stawkę itd. to wtedy wybrałbym Fiestę w najnowszej ewolucji :twisted: .
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Zajcev » środa, 11 mar 2020, 02:51

kuba_k napisał(a):
Ale właściwie to po co?


Przede wszystkim nie przekładajmy startów w WRC na regionalne mistrzostwa.

Poza tym można np. spojrzeć na statystyki - pod względem skuteczności Polo wypada na trzecim miejscu, za dwiema ewolucjami Fabii:

Fabia R5: Liczba startów: 7233 (2362 rajdy), Wycofania: 802 (11.1 %), Zwycięstw ogółem: 1075 (45.5 %), Podia: 2491 (34.4 %)

Fabia R5 evo: Liczba startów: 187 (92 rajdy), Wycofania: 20 (10.7 %), Zwycięstw ogółem: 29 (31.5 %), Podia: 65 (34.8 %)

Polo R5: Liczba startów: 366 (222 rajdy), Wycofania: 69 (18.9 %), Zwycięstw ogółem: 69 (31.1 %) Podia: 124 (33.9 %)

Fiesta R5: Liczba startów: 8111 (3349 rajdów), Wycofania: 1257 (15.5 %), Zwycięstw ogółem: 870 (26.0 %), Podia: 2182 (26.9 %)

C3 R5: Liczba startów: 406 (255 rajdów), Wycofania: 61 (15.0 %), Zwycięstw ogółem: 52 (20.4 %) Podia: 124 (30.5 %)

208 R5: Liczba startów: 1639 (1110 rajdów), Wycofania: 412 (25.1 %), Zwycięstw ogółem: 205 (18.5 %), Podia: 472 (28.8 %)

i20 R5: Liczba startów: 1141 (687 rajdów), Wycofania: 218 (19.1 %), Zwycięstw ogółem: 122 (17.8 %), Podia: 314 (27.5 %)

DS3 R5: Liczba startów: 1772 (1232 rajdy), Wycofania: 434 (24.5 %), Zwycięstw ogółem: 197 (16.0 %), Podia: 500 (28.2 %)

Fiesta R5 II: Liczba startów: 100 (69 rajdów), Wycofania: 17 (17.0 %), Zwycięstw ogółem: 10 (14.5 %), Podia: 32 (32.0 %)


zapomniałeś o:

Proton Iriz R5: Liczba startów: 27, Wycofania: 5 (18,5 %), Zwycięstwa ogółem: 8 (34,8 %), Podia: 12 (44,4 %) :D :lol:
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez andrew88 » sobota, 14 mar 2020, 21:01

Drobna aktualizacja listy o Kamila Bolka w 208 R2 pod znakiem zapytania na podstawie testów: https://www.facebook.com/media/set/?set ... tn__=-UC-R
I lista: viewtopic.php?p=356832#p356832
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Kruk » niedziela, 15 mar 2020, 19:38

Pana Jędraszka można usunąć z listy, bo .... APR ma tylko dwa egzemplarze i20, którymi pojadą Panowie Byśkiniewicz i Słobodzian. Analogicznie Pana Banasiewicza nie zobaczymy w egzemplarzu Chmielewski Rally Rent skoro właściciel wygadał się że w tym sezonie ma nim startować Pan Typa. Ale prawdopodobne jest że zobaczymy po czterech latach przerwy Pana Banasiewicza w innym egzemplarzu. Kilka sztuk łącznie posiadały inne wypożyczalnie.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez SOKÓŁ » niedziela, 15 mar 2020, 20:36

Kruk napisał(a):Analogicznie Pana Banasiewicza nie zobaczymy w egzemplarzu Chmielewski Rally Rent skoro właściciel wygadał się że w tym sezonie ma nim startować Pan Typa. Ale prawdopodobne jest że zobaczymy po czterech latach przerwy Pana Banasiewicza w innym egzemplarzu. Kilka sztuk łącznie posiadały inne wypożyczalnie.


Artur z Pawłem jechali tydzień temu Rally Mastersa tym autem i byli zgłoszeni do Valaski .Janek chce sprzedać C2S1600 więc może myśli o 2 lwie więc jak na razie nie ma co gdybać.Bardziej bym się teraz skupił kiedy poleci Elmot i czy tylko Elmot ;)
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Zoe » poniedziałek, 16 mar 2020, 19:10

Wie ktoś co u Tomka Zbroi?
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Kruk » środa, 18 mar 2020, 17:41

Błędnie przypuszczałem, że przesiadka Pana Lubiaka z R5 do R2 podyktowana była oszczędnościami. Zasugerowałem się że z przesiadką do słabszego samochodu będą związane większe wydatki na starty nim tylko poza naszym krajem. Wiadomość na głównej wyjaśnia jednoznacznie moje błędne domysły :lol: . Jednym słowem jeśli uda się że w tym sezonie któryś rajd u nas pojedzie będzie się ścigał z naszym rodzimym pistoletem w postaci Pana Cieślaka i szybkim towarzystwem w osobach Panów: Typy, Łaty i Bolka. Przy okazji, ktoś może ma wiedzę na temat struktury obsługi technicznej tych startów. Właścicielem samochodów jest APR Motorsport, a bieżącą obsługą na zawodach zajmuje się Kumiega Racing. To jakaś kooperacja, czy firma w firmie? Ktoś kto ma informacje z pierwszej ręki poprawi mnie?

W kontekście powrotu do startów Pana Banasiewicza ... ma może ktoś wiedzę co się stało/dzieje z dwiema 208 Rallytechnology i dwiema 2BRally ?
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron