Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez woocasch » środa, 4 mar 2020, 12:19

Sorry Kruk, ale jak czasami popłyniesz w tych swoich teoriach to aż strach pomyśleć, gdzie się zatrzymasz. Wiadomo, można analizować, można mieć domysły, ale mam wrażenie, że Ty uważasz, że to co wymyśliłeś to na bank się spełni.
Co do RT i ich planów na ten rok, to przypomnę Ci taki oto artykuł z października 2019:
https://pl.motorsport.com/rsmp/news/kas ... y/4588809/

i zwróć uwagę na ostatni akapit:

- Zaczynamy mocnym akcentem, ale to oczywiście dopiero początek ciekawych informacji, jakie nas Was czekają od ekipy Rallytechnology. Bądźcie pewni, że będziemy chcieli Was jeszcze nie raz zaskoczyć - podsumował.

Czyli już wtedy mogły być jakieś rozmowy czy nawet plany związane z Wróblewskim. Nie wiadomo kiedy zostały one ostatecznie doprecyzowane i kiedy podpisano odpowiednie umowy. Być może dopiero po złożeniu wszystkich podpisów RT zamówiło drugi egzemplarz Polo, który odbiorą np. za tydzień. Więc faktycznie, fizycznie na prezentacji Orlenu pokazano auto, którym będzie startować Kasperczyk. Ale w sumie co to za różnica? Przecież równie dobrze mogli pokazać jakiegoś show cara, tak jak to robią w przypadku F1.
A jeszcze co do numeru rejestracyjnego, poważnie tak to interpretujesz? Wiadomo, że numer rejestracyjny podążą "za właścicielem", ale tym właścicielem może być ktokolwiek. Może jakaś firma leasingowa zarejestrowała auto w Rybniku, a leasingobiorcą jest właśnie Kasperczyk? Nie zaglądam zawodnikom do portfela i kieszeni, więc nie ma co za bardzo gdybać, ale chodzi o to, że opcji jest bardzo dużo.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Kruk » środa, 4 mar 2020, 21:15

SOKÓŁ napisał(a):Zacznijmy od tego Kruk że nie RT sprzedało i20 a Zbyszek Gabryś który ma kontuzję i odpuszcza sezon z tego co można usłyszeć.Piszesz że mamy dwa i20 i C3 gdzie wynalazłeś 2 osoby poza Hutunenem i Kotarbą do w/w aut?? Ostatnia osoba z Twojej listy kupiła porshe i miała jechać nim Tarmaka ale jakoś zapomnieli wpisać na liste więc znów więcej medialnego szumu niż to wszystko warte ;)



Na wstępie chciałem powiedzieć, że cieszy mnie że mam na tym forum aż trzech zorientowanych i zainteresowanych rozmówców :D . Nie posiadam niestety informacji ze źródła tak jak wszystko po raz kolejny wskazuje w przypadku kolegi SOKÓŁ. Moje wypowiedzi opieram jedynie na dostępnych informacjach, kojarzeniu mniej lub bardziej trafnym i własnych domysłach :wink: . Odnośnie Zbyszka Gabrysia to dzięki za poprawkę. Zastanawia mnie jedynie dlaczego Jego samochód miał takie tablice? Odnośnie ilości rajdówek to przez przypadek wkradło się małe zamieszanie. powinienem napisać ... mamy dwa i20, dwa Polo i jedno C3. Choć nie zostało jeszcze nic oficjalnie ogłoszone to zakładam z bliską stu procent pewnością, że drugim wymienionym przeze mnie i20 pojedzie kolejny sezon Pan Byśkiniewicz egzemplarzem z APR Pana Jędraszka :wink: .
Odnośnie Pana Barbaja .... popraw mnie jeśli się mylę. Przyznaję się nigdy nie byłem na Tarmacu, ani jakoś specjalnie mnie nie interesował. Wydawało mi się że to taka bardziej amatorska impreza mająca pomóc w zbieraniu doświadczenia za kierownicą i zdobyciu punktów do profesjonalnej licencji. Skoro kierowca dwa lata temu startował w okręgówkach i w RSMŚl. W ubiegłym roku zaliczył trzy starty w pierwszej lidze. To jaki ma mieć sens w kolejnym sezonie wracać do startowania ponownie w okręgówkach? No chyba że chciał sobie poprawić statystyki startując jako jedyny w klasie Gość :lol: i niejako niemal automatycznie wygrywając :lol: . Skoro kupił prosiaka, tak jak napisałeś, to może planuje starty w .... HRSMP :wink: . Nie wiem, czy to dawny model, czy aktualny. A może właśnie chodziło o ten szum medialny a nie o startowanie :wink: .
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Kruk » środa, 4 mar 2020, 22:14

woocasch napisał(a):Sorry Kruk, ale jak czasami popłyniesz w tych swoich teoriach to aż strach pomyśleć, gdzie się zatrzymasz. Wiadomo, można analizować, można mieć domysły, ale mam wrażenie, że Ty uważasz, że to co wymyśliłeś to na bank się spełni.

Czyli już wtedy mogły być jakieś rozmowy czy nawet plany związane z Wróblewskim. Nie wiadomo kiedy zostały one ostatecznie doprecyzowane i kiedy podpisano odpowiednie umowy. Być może dopiero po złożeniu wszystkich podpisów RT zamówiło drugi egzemplarz Polo, który odbiorą np. za tydzień. Więc faktycznie, fizycznie na prezentacji Orlenu pokazano auto, którym będzie startować Kasperczyk. Ale w sumie co to za różnica? Przecież równie dobrze mogli pokazać jakiegoś show cara, tak jak to robią w przypadku F1.
A jeszcze co do numeru rejestracyjnego, poważnie tak to interpretujesz? Wiadomo, że numer rejestracyjny podążą "za właścicielem", ale tym właścicielem może być ktokolwiek. Może jakaś firma leasingowa zarejestrowała auto w Rybniku, a leasingobiorcą jest właśnie Kasperczyk? Nie zaglądam zawodnikom do portfela i kieszeni, więc nie ma co za bardzo gdybać, ale chodzi o to, że opcji jest bardzo dużo.


Cieszę się że też raz na jakiś czas włączasz się do wymiany zdań. Nie uważam się za żądną wyrocznie w tych tematach. Tak jak pisałem już kilka razy. Nie mam niestety żadnych informacji z żadnych zespołów. To głównie moje domysły. Staram się kojarzyć fakty, coś analizować, nieraz kombinować co by było gdyby itd. Wydawało mi się że w tym właśnie celu między innymi jest forum dla grupy ludzi, których interesuje jakaś określona tematyka :roll: . Jeśli uważasz że się mylę, coś jest nie tak w moich teoriach, nic nie stoi na przeszkodzie abyś to opisał. Analogicznie jak Mad Max uczepił się liczebności Polo i konsekwentnie jest moim oponentem w tej kwestii. Wytykając mi skrót myślowy na każdym kroku :-P . Jego naśladownictwo było by nawet wskazane, bo siłą rzeczy temat się rozwija i możemy dojść do czegoś potencjalnie ciekawego.

Ps.
Skoro przeszkadza Ci w jakiś sposób to co wypisuję tutaj ... zawsze chyba możesz dodać mnie do ignorowanych użytkowników :mrgreen: .

Pisząc po prezentacji Orlenu byłem przekonany, że RT dysponuje tylko jednym egzemplarzem Polo. Wiadomo, że dwie załogi jednocześnie nim nie pojadą :lol: . Od tego się cały temat rozpoczął. Kiedy były podpisy tego pewnie się nigdy nie dowiemy. Kiedy zamówili drugi egzemplarz też właściwie jest bez znaczenia. Tak samo jak to który egzemplarz pokazano na prezentacji. Według mnie wyraźnie widać, że hitem sezonu 2020 będzie Polo. Nagle wielu zawodników chce nim startować. Ciekawe czy to jedynie +100% do lansu i fejmu, czy ten samochód wart jest tego zainteresowania. Nawet fabryka nie spodziewała się aż tylu chętnych.

Odnośnie numeru rejestracyjnego - wydawało mi się, że jak kupujesz samochód to rejestrujesz go w swoim miejscu zamieszkania np. w Krakowie. Jaki jest sens jeździć z rejestracją z Rybnika skoro kupił go właściciel z innego miasta :roll: . Pomijam fakt, że Pan Kasperczyk miał na fieścinie indywidualne tablice. Odnośnie leasingu rajdówki to nie spotkałem się z takim rozwiązaniem :shock: . Obowiązkowy pakiet ubezpieczeniowy takiego samochodu był by chyba milion procent droższy od średniej :lol: . Ryzyko szkody całkowitej bardzo wysokie.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez andrew88 » środa, 4 mar 2020, 23:11

Kruk napisał(a):Choć nie zostało jeszcze nic oficjalnie ogłoszone to zakładam z bliską stu procent pewnością, że drugim wymienionym przeze mnie i20 pojedzie kolejny sezon Pan Byśkiniewicz egzemplarzem z APR Pana Jędraszka :wink: . Odnośnie Pana Barbaja .... popraw mnie jeśli się mylę. (...) Skoro kupił prosiaka, tak jak napisałeś, to może planuje starty w .... HRSMP :wink: . Nie wiem, czy to dawny model, czy aktualny.

Na temat startu Byśkiniewicza w tegorocznym sezonie RSMP była informacja bodajże na rajdy24.pl. Co do Babraja to Porsche to powinien być model 997 GT3, a więc nie żadne HRSMP.
Drobna aktualizacja listy potencjalnych zawodników RSMP 2020 o Damiana Łatę w 208 R2 pod znakiem zapytania (zgłosił się na Valasskę). Babraja jeszcze nie zmieniam, bo trudno mi uwierzyć, że porwał się od razu na zakup Porsche.
Aktualny stan listy: viewtopic.php?p=356832#p356832
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez SOKÓŁ » środa, 4 mar 2020, 23:49

andrew88 napisał(a):Babraja jeszcze nie zmieniam, bo trudno mi uwierzyć, że porwał się od razu na zakup Porsche.


Tam tata ma kasę więc co się nie da jak się da nawet gdzieś na fanpage Tarmaca było zdjęcie (bodajże 7 luty) i post o wystartowaniu w pierwszej rundzie :wink:
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez andrew88 » czwartek, 5 mar 2020, 00:12

To prawda, ale byłem przekonany, że to będzie raczej jednorazowe wypożyczenie, jak do tej pory było to z Fiestą i Fabią R5.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez woocasch » czwartek, 5 mar 2020, 11:06

Kruk napisał(a):Skoro przeszkadza Ci w jakiś sposób to co wypisuję tutaj ... zawsze chyba możesz dodać mnie do ignorowanych użytkowników :mrgreen: .

Absolutnie mi nie przeszkadza, nie wiem skąd taki wniosek. Forum jest od tego, aby pisać i dyskutować. Zauważyłem tylko, że czasem jak się czegoś uczepisz to wygląda jakbyś nie chciał spróbować nieco zmienić swojego podejścia czy myślenia :)

Kruk napisał(a):Pisząc po prezentacji Orlenu byłem przekonany, że RT dysponuje tylko jednym egzemplarzem Polo. Wiadomo, że dwie załogi jednocześnie nim nie pojadą :lol: . Od tego się cały temat rozpoczął. Kiedy były podpisy tego pewnie się nigdy nie dowiemy. Kiedy zamówili drugi egzemplarz też właściwie jest bez znaczenia. Tak samo jak to który egzemplarz pokazano na prezentacji. Według mnie wyraźnie widać, że hitem sezonu 2020 będzie Polo. Nagle wielu zawodników chce nim startować. Ciekawe czy to jedynie +100% do lansu i fejmu, czy ten samochód wart jest tego zainteresowania. Nawet fabryka nie spodziewała się aż tylu chętnych.

Szczerze to nie wiem ile i jakie auta dokładnie RT posiada w swoim garażu. Ile jest w 100% ich własnością i jest dostępne dla niemal każdego, kto będzie chciał je wynająć, a ile tylko obsługują też nie wiem z pełną pewnością. Różnych opcji jest na prawdę bardzo dużo.
A co do Polo, widać po poprawkach jest to atrakcyjny wybór i może jest bardziej dostępny np. terminowo niż inne auta R5. Popatrzmy też na inną kwestię. Hyundai ma swój program fabryczny, Skoda ma kierowców, których wspiera, M-Sport też ma swoich zawodników, tylko VW nie ma takiego programu. Może też o to chodzi? VW chce sprzedać jak najwięcej aut, więc może daje dobre warunki zakupu?

Kruk napisał(a):Odnośnie numeru rejestracyjnego - wydawało mi się, że jak kupujesz samochód to rejestrujesz go w swoim miejscu zamieszkania np. w Krakowie. Jaki jest sens jeździć z rejestracją z Rybnika skoro kupił go właściciel z innego miasta :roll: . Pomijam fakt, że Pan Kasperczyk miał na fieścinie indywidualne tablice. Odnośnie leasingu rajdówki to nie spotkałem się z takim rozwiązaniem :shock: . Obowiązkowy pakiet ubezpieczeniowy takiego samochodu był by chyba milion procent droższy od średniej :lol: . Ryzyko szkody całkowitej bardzo wysokie.

Leasing to był tylko teoretyczny przykład, nie analizowany pod kątem opłacalności czy realności. Przeanalizuj przypadek i20 Gabrysia, gdyby jego auto było zarejestrowane po miejscu zamieszkania to powinna być rejestracja KOS xxxxx, a było SR 0325M, a nie należało do RT tylko do Zbyszka. Może ktoś bliżej RT orientuje się jak to mają rozwiązane, ale jestem w stanie uwierzyć, że regulują to odpowiednie umowy między RT, a kierowcą. A auto jest rejestrowane w Rybniku może z uwagi na bliskość urzędu, w razie jakiś problemów załatwiają wszystko w jednym okienku, a nie, że każde auto w innej części kraju :)
Mi nie robi to różnicy, ważne aby dobry kierowca jeździł dobrym autem i wykorzystywał jego potencjał w co najmniej 90% :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Kruk » czwartek, 5 mar 2020, 12:48

woocasch napisał(a):Szczerze to nie wiem ile i jakie auta dokładnie RT posiada w swoim garażu. Ile jest w 100% ich własnością i jest dostępne dla niemal każdego, kto będzie chciał je wynająć, a ile tylko obsługują też nie wiem z pełną pewnością. Różnych opcji jest na prawdę bardzo dużo.
A co do Polo, widać po poprawkach jest to atrakcyjny wybór i może jest bardziej dostępny np. terminowo niż inne auta R5. Popatrzmy też na inną kwestię. Hyundai ma swój program fabryczny, Skoda ma kierowców, których wspiera, M-Sport też ma swoich zawodników, tylko VW nie ma takiego programu. Może też o to chodzi? VW chce sprzedać jak najwięcej aut, więc może daje dobre warunki zakupu?


Na swojej stronie chwalą się obsługą w tym sezonie dwóch znanych już załóg Polo i Abartha Pana Polońskiego. Jednocześnie w zakładce do wynajęcia oferują i20 i fieścinę. Odnośnie Polo przyszło mi do głowy coś zupełnie przeciwnego. Jeśli prawdą jest medialnie nakręcana sprężyna o dużym zainteresowaniu i chęci posiadania tego modelu. Fabryka nie wyrabia z zamówieniami mimo, że zwiększyli planowane ilości. Popyt na ich wyrób przerósł spodziewane przez producenta zainteresowanie :lol: . Skoda wspiera tylko Solberga juniora. Nie oszukujmy się, zapewne dzięki znajomością w VW i współpracy przy testowaniu Polo przez Solberga seniora :wink: . Skoda właściwie nie ma potrzeby promowania swojego wyrobu. To w ostatnich latach najbardziej utytułowany model. W związku z tym strategia oszczędności. Zapewne analogicznie jak macierzysty VW. Cytryna też chyba żadnego kierowcy nie wspiera, pomaga tylko PH Sportowi i Sainteloc.

woocasch napisał(a):Przeanalizuj przypadek i20 Gabrysia, gdyby jego auto było zarejestrowane po miejscu zamieszkania to powinna być rejestracja KOS xxxxx, a było SR 0325M, a nie należało do RT tylko do Zbyszka. Może ktoś bliżej RT orientuje się jak to mają rozwiązane, ale jestem w stanie uwierzyć, że regulują to odpowiednie umowy między RT, a kierowcą. A auto jest rejestrowane w Rybniku może z uwagi na bliskość urzędu, w razie jakiś problemów załatwiają wszystko w jednym okienku, a nie, że każde auto w innej części kraju :)
Mi nie robi to różnicy, ważne aby dobry kierowca jeździł dobrym autem i wykorzystywał jego potencjał w co najmniej 90% :)


W przypadku Pana Gabrysia to kolejność wydarzeń wydaje mi się że była taka. Sprowadził sobie fieścinę, którą obsługiwało RT. W tym czasie była moda na nowość w postaci i20. RT kupiło go żeby odmłodzić swój garaż. Mieli tylko nie najmłodszą już fieścinę. Nim ktoś ją wynajął Pan Gabryś zapałał miłością do nowoczesności i odkupił ją od nich. Rejestracja poza ewidencją i statystyką nie ma dla mnie znaczenia. Nie robi mi żadnej różnicy jaka będzie na rajdówce. Istotne żeby kierowca, który ma umiejętności albo talent potrafił najlepiej jak się da ją wykorzystać :wink: .
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Mad Max » czwartek, 5 mar 2020, 13:25

Kruk napisał(a):Analogicznie jak Mad Max uczepił się liczebności Polo i konsekwentnie jest moim oponentem w tej kwestii. Wytykając mi skrót myślowy na każdym kroku :-P
To nie był skrót myślowy... a nawet jeśli był to strasznie zaciekle go broniłeś - Twoja opinia o Polo i problemach jakie z tym autem będzie miał Kasperczyk tym bardziej nie jest skrótem myślowym
Kruk napisał(a):Według mnie wyraźnie widać, że hitem sezonu 2020 będzie Polo. Nagle wielu zawodników chce nim startować. Ciekawe czy to jedynie +100% do lansu i fejmu, czy ten samochód wart jest tego zainteresowania. Nawet fabryka nie spodziewała się aż tylu chętnych.
Nagle twierdzisz że Polo będzie hitem sezonu a przed chwilą twierdziłeś że "prawie tym nikt nie jeździ" - sprawdza się dokładnie to co napisałem, pojawił się pierwszy pakiet poprawek i jeśli rozumiem dobrze to w przygotowaniu jest drugi. Kolejnych dwóch zawodników w Polo - Frigyes Turán i Stéphane Lefebvre który auto wypożycza od Sébastien Loeb Racing
woocasch napisał(a):
Kruk napisał(a):Skoro przeszkadza Ci w jakiś sposób to co wypisuję tutaj ... zawsze chyba możesz dodać mnie do ignorowanych użytkowników :mrgreen: .
Absolutnie mi nie przeszkadza, nie wiem skąd taki wniosek. Forum jest od tego, aby pisać i dyskutować. Zauważyłem tylko, że czasem jak się czegoś uczepisz to wygląda jakbyś nie chciał spróbować nieco zmienić swojego podejścia czy myślenia :)
I dokładnie ja mam takie samo odczucie - nawet jak ktoś Ci jasno coś napisze to zaczynasz się w jakiś dziwny sposób bronić.
woocasch napisał(a):Leasing to był tylko teoretyczny przykład, nie analizowany pod kątem opłacalności czy realności. Przeanalizuj przypadek i20 Gabrysia, gdyby jego auto było zarejestrowane po miejscu zamieszkania to powinna być rejestracja KOS xxxxx, a było SR 0325M, a nie należało do RT tylko do Zbyszka.
Wiem z dobrego źródła że Gabryś przed zakupem Fiesty R5 szukał leasingu na nią - zauważ że auta Ł.Habaja zarówno Lancer jak i Fiesta tez są zarejestrowane na SR
Kruk napisał(a):W przypadku Pana Gabrysia to kolejność wydarzeń wydaje mi się że była taka. Sprowadził sobie fieścinę, którą obsługiwało RT. W tym czasie była moda na nowość w postaci i20. RT kupiło go żeby odmłodzić swój garaż. Mieli tylko nie najmłodszą już fieścinę. Nim ktoś ją wynajął Pan Gabryś zapałał miłością do nowoczesności i odkupił ją od nich. Rejestracja poza ewidencją i statystyką nie ma dla mnie znaczenia. Nie robi mi żadnej różnicy jaka będzie na rajdówce. Istotne żeby kierowca, który ma umiejętności albo talent potrafił najlepiej jak się da ją wykorzystać :wink: .
Gabryś podjął decyzję o kupnie i20 po tym jak znalazł chętnego na Fieste który był Słobidzian. Z jednej strony piszesz że rejestracja nie ma znaczenia, a z drugiej strony na jej podstawie wyciągasz bardzo dużo wniosków/domysłów.

Porsche Babraja na pewno nie będzie historykiem :wink:
Obrazek
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez woocasch » czwartek, 5 mar 2020, 14:45

Kruk napisał(a):Na swojej stronie chwalą się obsługą w tym sezonie dwóch znanych już załóg Polo i Abartha Pana Polońskiego. Jednocześnie w zakładce do wynajęcia oferują i20 i fieścinę.

A ja w zakładce do wynajęcia widzę 3 auta: VW Polo GTI R5, Hyundai i20 R5 i Ford Fiesta R5 :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Kruk » czwartek, 5 mar 2020, 15:37

woocasch napisał(a):
Kruk napisał(a):Na swojej stronie chwalą się obsługą w tym sezonie dwóch znanych już załóg Polo i Abartha Pana Polońskiego. Jednocześnie w zakładce do wynajęcia oferują i20 i fieścinę.

A ja w zakładce do wynajęcia widzę 3 auta: VW Polo GTI R5, Hyundai i20 R5 i Ford Fiesta R5 :)


Mnie przyszło do głowy zupełnie coś innego. Szkoda, że nie dowiemy się jakie zapisy w umowach stosują wypożyczalnie rajdówek :roll: . Chodzi mi dokładnie o tego typu sytuację. Jeśli zawodnik startuje w sezonie samochodem wypożyczalni. Nie jest wyłącznie dla niego w tym sezonie. Startują tym egzemplarzem też inni kierowcy. W momencie jeśli przytrafi się rolowanie albo jakaś inna poważna przygoda. To co wtedy? Wypożyczają rajdówkę dla swojego klienta od konkurencji :roll: :lol: żeby wywiązać się z zapisów umowy i uniknąć kar?
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez kuba_k » czwartek, 5 mar 2020, 15:41

Kruk napisał(a):Mnie przyszło do głowy zupełnie coś innego. Szkoda, że nie dowiemy się jakie zapisy w umowach stosują wypożyczalnie rajdówek :roll: . Chodzi mi dokładnie o tego typu sytuację. Jeśli zawodnik startuje w sezonie samochodem wypożyczalni. Nie jest wyłącznie dla niego w tym sezonie. Startują tym egzemplarzem też inni kierowcy. W momencie jeśli przytrafi się rolowanie albo jakaś inna poważna przygoda. To co wtedy? Wypożyczają rajdówkę dla swojego klienta od konkurencji :roll: :lol: żeby wywiązać się z zapisów umowy i uniknąć kar?


To już zależy od indywidualnych umów. Ale tak właśnie robią.



BTW: Kto jest wpisany do dowodu rejestracyjnego, a kto za to płaci to mogą być różne sprawy. Mogą być różne powody dla których wypożyczalnia rejestruje samochody należące do kierowców na siebie: mogą mieć np. lepsze warunki ubezpieczenia.
Pozdrawiam
Kuba Kozal
kuba_k
N2
 
Posty: 190
Dołączył(a): sobota, 26 mar 2005, 01:49
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Kruk » czwartek, 5 mar 2020, 16:39

Mad Max napisał(a):To nie był skrót myślowy... a nawet jeśli był to strasznie zaciekle go broniłeś - Twoja opinia o Polo i problemach jakie z tym autem będzie miał Kasperczyk tym bardziej nie jest skrótem myślowym


Skrótem myślowym była awaryjność tego samochodu mierzona popularnością/ilością na listach startowych. Odnośnie drugiego zdania to już po raz ostatni to napiszę. To czy Twój zachwyt i bycie na tak, czy moje obawy, pesymizm i bycie na nie zweryfikuje życie. Po zakończeniu Świdnickiego będzie pierwszy wniosek a potem podsumowanie na koniec sezonu. Amen.

Mad Max napisał(a):Nagle twierdzisz że Polo będzie hitem sezonu a przed chwilą twierdziłeś że "prawie tym nikt nie jeździ" - sprawdza się dokładnie to co napisałem, pojawił się pierwszy pakiet poprawek i jeśli rozumiem dobrze to w przygotowaniu jest drugi. Kolejnych dwóch zawodników w Polo - Frigyes Turán i Stéphane Lefebvre który auto wypożycza od Sébastien Loeb Racing


Po raz kolejny wybierasz kawałek informacji z kontekstu :roll: . Twierdziłem i nadal twierdzę, że mało kierowców decyduje się na start Polo na podstawie ilości na listach startowych dwóch rozegranych eliminacji MŚ. W porównaniu do innych marek było ich mało. W Meksyku będzie tak samo. Jedynie Solberg junior pojedzie kupionym przez ojca egzemplarzem, bo Skoda nie przewidziała tej eliminacji w pakiecie wsparcia. Odnośnie reszty, to decyzja Orlenu i moda na Polo rozpowszechniana na głównej stronie pokazuje, że taki mamy nurt w tym sezonie. Według mnie to moda na nowość i wyróżnienie się. Stefek, jeśli dobrze zrozumiałem zalicza jednorazowy start. Analogicznie jak Kristoffersson pojechał Szwecję.

Mad Max napisał(a):Gabryś podjął decyzję o kupnie i20 po tym jak znalazł chętnego na Fieste który był Słobidzian. Z jednej strony piszesz że rejestracja nie ma znaczenia, a z drugiej strony na jej podstawie wyciągasz bardzo dużo wniosków/domysłów.


Z tego co znalazłem w sieci to Pan Słobodzian kupił Fiestę od RT. To ten sam egzemplarz, który wcześniej RT odkupiło od Pana Habaja. Odnośnie rejestracji to jeszcze raz napiszę, bo chyba było to dla Ciebie niezrozumiałe. Wszystko mi jedno co będzie wisiało na rajdówce do póki zawsze będzie coś wisiało. Dzięki temu można prześledzić poprzednich właścicieli rajdówki i jej przebieg mierzony ilością startów.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez kuba_k » czwartek, 5 mar 2020, 16:51

Kruk napisał(a):Z tego co znalazłem w sieci to Pan Słobodzian kupił Fiestę od RT. To ten sam egzemplarz, który wcześniej RT odkupiło od Pana Habaja. Odnośnie rejestracji to jeszcze raz napiszę, bo chyba było to dla Ciebie niezrozumiałe. Wszystko mi jedno co będzie wisiało na rajdówce do póki zawsze będzie coś wisiało. Dzięki temu można prześledzić poprzednich właścicieli rajdówki i jej przebieg mierzony ilością startów.


Habajowe Fiesty poszły w świat - obie do Francji. Nawiasem mówiąc jedna z nich jeździ dalej na rybnickich blachach, a druga na... krakowskich z M-Sportu.
Gabrysiową Fiestę kupił Słobodzian.
Pozdrawiam
Kuba Kozal
kuba_k
N2
 
Posty: 190
Dołączył(a): sobota, 26 mar 2005, 01:49
Lokalizacja: Katowice

Re: Jak myslicie !!! Kto, jak, gdzie i w czym ???

Postprzez Kruk » czwartek, 5 mar 2020, 16:55

kuba_k napisał(a):To już zależy od indywidualnych umów. Ale tak właśnie robią.


To coś analogicznego jak zastępcze samochody dla kursantów nauki jazdy :lol: .



kuba_k napisał(a):BTW: Kto jest wpisany do dowodu rejestracyjnego, a kto za to płaci to mogą być różne sprawy. Mogą być różne powody dla których wypożyczalnia rejestruje samochody należące do kierowców na siebie: mogą mieć np. lepsze warunki ubezpieczenia.


Taka motywacja wyjaśniała by rejestrację samochodów Panów Habaja i Gabrysia.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 19 gości

cron