ZAKAZ WRC W RSMP

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

ZAKAZ WRC W RSMP

Postprzez Alien » czwartek, 11 wrz 2003, 16:33

Jesli sie powtarzam, to sorki ale tak mi sie skojarzylo. Zbliza sie koniec tego sezonu rajdow u nas. Czytajac posty na typowaniu warszawskiego widze, ze wiekszosc narzeka czy uwaza to za bezsensowne, ze na OS-ach mamy jednego wurca i dalej pusto. Prawdopodobnie w 2004 r. w Polsce bedzie obowiazywal zakaz dla WRC a zamiast tego PZM sprobuje ( :roll: troche sie boje :wink: ) ruszyc z pelnowartosciowym S1600. Co o tym sadzicie? Czy bedzie lepiej czy gorzej? I kto wtedy w co wsiadzie?
Avatar użytkownika
Alien
A5
 
Posty: 699
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 14:15


Postprzez tomas » czwartek, 11 wrz 2003, 16:39

Po wprowadzeniu tego zakazu pojawi się walka w klasyfikacji generalnej w której walczyć będzie kilku zawodników. Zmniejszając różnice w sprzęcie rajdy na pewno zyskają. Jednak z drugiej strony dla przeciętnego obywatela, samochód WRC jest znacznie bardziej atrakcyjny niż Nka czy samochód S1600. Ja jestem za wprowadzeniem zakazu startowania samochodem WRC. Pomimo mniejszego widowiska, emocje wzrosną :)
Avatar użytkownika
tomas
A5
 
Posty: 803
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:33
Lokalizacja: Józefów

Postprzez schwepes » czwartek, 11 wrz 2003, 17:07

rzeczywiście, n-ka na oesie nie prezentuje się najciekawiej, ale mocna "ośka" to po prostu czysta rewelacja!! (mam takie skrzywienie od czasów Kuliga w Megane KitCar :oops: )
Avatar użytkownika
schwepes
A6
 
Posty: 1209
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Postprzez tomas » czwartek, 11 wrz 2003, 17:25

Mi też bardzo podoba się jazda tych samochodów i chciałbym zobaczyć takich autek więcej. Gdyby w przyszłym roku w miejsce Kuzaja w Imprezie pojawiły się dwie rajdówki S1600 byłbym bardzo szczęśliwy, chociaż Impreza to piękny samochód i na pewno tęskniłbym za widokiem tego samochodu.
Avatar użytkownika
tomas
A5
 
Posty: 803
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:33
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Alien » czwartek, 11 wrz 2003, 17:48

A myslicie ze N-ka w stylu Subaryny Toshiego Arai nie jest wstanie dostarczyc wystarczajacej adrenaliny :?: :lol:
Avatar użytkownika
Alien
A5
 
Posty: 699
Dołączył(a): poniedziałek, 2 wrz 2002, 14:15

Postprzez tomas » czwartek, 11 wrz 2003, 17:54

z odpowiednim kierowcą za kólkiem na pewno tak :)
Avatar użytkownika
tomas
A5
 
Posty: 803
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:33
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Wilu » czwartek, 11 wrz 2003, 19:31

jestem za mocna enka z czołowymi nazwiskami: Hołowczyc, Kuchar, Kulig, Kuzaj (najlepiej w enkowym subaru), Bęben, Gabryś ......... Czołowi zawodnicy mieli by możliwość zaliczenia cyklu PWRC np bezkolizyjnie. i cholernie mocne a6 do tego z Frytkiem (o tym marzy), Grzybem, Pelikanem, Jurczakiem, i Kościuszkiem (+s1600 w WRC) ale by był czad :twisted: może się uda, a brak wrc można przeboleć, wystarczy wizyta na Barum lub na WRC. przynajmniej MP zdobył by ktoś naprawdę mocny. pozdo.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez !ADI! » czwartek, 11 wrz 2003, 21:02

Co do nowej n-kowej Imprezy STI to się nie zgodzę, żeby nie była widowiskowa!!! To co Higgins zrobił tą imprezą na nawrocie na Barumce to było przegięcie!! Jeśli miałyby jeździć takie Nki w polsce to nei są nam potrzebne WRCówki.
A tak na marginesie to jestem ZA zakazaniem WRC. Przecie w tym roku był to tylko nieudany teatr jednego niudanego aktora. Jeśli to miała być parodia sezonu w MP to się udało! Ale jeśli to miałby być poważne mistrzostwa to ja proponuję Nki.
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Postprzez Hultay WRC » czwartek, 11 wrz 2003, 21:40

Ja też coraz przycjylniej patrzę na ewentualny zakaz WRC. Jednak N-ki nie wydają mi się specjalnie widowiskowe na asfalcie, a s-1600 są ciut za słabe. Mogli by zrobić jednak te erc czy jakieś inne samochody specjalnie na krajowe mistrzostwa. Może startowałyby jakieś A-7? To nie było by złe... chyba :roll:
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez pwrc » czwartek, 11 wrz 2003, 23:31

najlepiej, jak wszyscy wsiada w Wartburgi, Trabanty i tym podobne
wtedy bedzie sprawiedliwie, bo auto tanie i kazdego stac
nie potrzeba sponsora-wystarczy miec na wpisowe,paliwo, skrzynke czesci zapsowych na wage i wujka "złota raczka" jako serwis

moim zdaniem zakaz WRC to kiepski pomysł
wiekszosc ludzi na oesach przyjezdza zobaczyc WRC a nie np Sejcento
z nr startowym 80, i tak jest czy to sie komus podoba czy nie
start dobrym S1600 kosztuje nieznacznie mniej niz "starym"
ale znacznie fajniejszym dla zawodnika i kibiców WRC

proponuje porównac ilosc kibiców na W-wskim 2001 i 2002
to chyba najlepszy przykład ile "dobrego" wniesie ten przepis

aha, wytłumaczcie Czechom sensownosc tego zakazu :wink:
Avatar użytkownika
pwrc
A5
 
Posty: 667
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 19:14
Lokalizacja: w-wa

Postprzez golden » czwartek, 11 wrz 2003, 23:39

tez tak uwazam jak moj przedmowca - nie czarujmy sie ale 80% kibicow przychodzi na rajdy wtedy "kiedy jada WRCe", a nie jak cisna sie w pucharze pezota - delikatnie mowiac widowiskowosc tego jest mala porownujac z WRCem - s1600 i tak nie bedzie jezdzic bo niby kto ma za to placic?? czy bedzie zakaz w Polsce to mi obojetnie no bo w tym sezonie poza polskim i kormoranem tych wrcow nie bylo - no czasem - WRC na jednym odcinku srednio na rajd - zakaz jest bezsensowny i wypacza pieknosc tego sportu :evil: :evil:
Avatar użytkownika
golden
A6
 
Posty: 1230
Dołączył(a): poniedziałek, 26 sie 2002, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez żółtodziób » piątek, 12 wrz 2003, 00:31

to i ja się dopiszę do wurcozwolenników... Kurde, panowie, pokażcie mi co ciekawego jest w przednionapędówkach poza tym że pięknie wyją? I co ciekawego będzie w Nkach skoro wszystkie będą jeździć na okrągło? Myślici że po co do N-ek pakują aktywne dyfry, na pewno nie po to żeby było ładniej, tylko po to zeby efektywniej wykorzystać moc, czyli żeby zrobić z samochodu tramwaj... Emocje będą? guzik prawda, będą emocje takie same jak dotychczas, Nka była zawsze dobrze obsadzona odkąd pamiętam, zawsze były mniejsze lub większe emocje. a mikserów u nas więcej nie będzie, bo z Nkami nie mają szans. Jest większa szansa że recesja minie i do rajdów popłynie forsa, może znajdzie się z 4 czy 5 wurców i co wtedy? zostaniemy z głupim zakazem? Bez jaj, ale rozwinięcie toku myślenia który proponujecie prowadzi do tego że najlepiej jak by zostawić tylko puchar Peugeota...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez rav » piątek, 12 wrz 2003, 00:44

Poza tym walka w generalce toczyła by się tylko między zawodnikami. Nie było by tu walki importerów o klienta. Może Subaru wystawiłoby jakieś dobrze zrobione STi. Jest dużo marek samochodów S1600, ale są drogie i nie pasują do specyfikacji polskich OS-ów. Żeby taki samochód wygrał to musi do niego wsiąść Frycz, albo Kulig, a ja wolę widzieć tych zawodników w WRC-ach. A to że w mistrzostwach polski jeździ półtora samochodu WRC nie wypacza wcale wyników. W końcu wygrał ten, który był uważany za wolniejszego i miał tylko pół słabszego samochodu niż konkurent, a i tak musiał walczyć o zwycięstwo z N-kami. (chyba za bardzo zamotałem). A jeśli w Polsce zabroni się WRC to nie możemy liczyć na to żeby czołowi zawodnicy wrócili na ojczyste OS-y. Wręcz przeciwnie. Wszyscy którzy będą dysponować większym budżetem zaczną jeździć w mistrzostwach świata i europy pojawiając się sporadycznie w Polsce. Wtedy o mistrzostwo kraju będzi się ścigał Lubiak z Sołowowem. Nie wiem czy to takie pozytywne.
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez schwepes » piątek, 12 wrz 2003, 00:47

wrc-ów nic nie zastąpi, szczególnie jeżeli chodzi o przyciąganie kibiców.. co do kosztów startów to jakoś przez kilka lat były do zniesienia i byliśmy nawet potęgą w ilości wozów spod znaku WRC

..poza tym koszt startu s1600 jest chyba porównywalny z WRC (a przynajmniej niewiele mniejszy), więc to nie tłumaczy wycofania akurat WRCów i zastąpienia ich pewnie też drogim RRC..

żółtodziób napisał(a):to i ja się dopiszę do wurcozwolenników... Kurde, panowie, pokażcie mi co ciekawego jest w przednionapędówkach poza tym że pięknie wyją?

agresywny styl jazdy jaki niejako 'wymuszają' na kierowcach.. ja uwielbiam oglądać je w akcji :wink:
Avatar użytkownika
schwepes
A6
 
Posty: 1209
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 22:13
Lokalizacja: Kraków

Postprzez żółtodziób » piątek, 12 wrz 2003, 04:12

agresywny styl jazdy to miał Colin jak jeżdził Subaru, teraz to już lipa... Mnie się ośki wcale nie widzą, chyba że bardzo mocne, 2 litrowe, ale te już nie wrócą...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Następna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości