puchar fabii 2004

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

puchar fabii 2004

Postprzez kakao » poniedziałek, 14 lip 2003, 12:28

oglądałem wczoraj na wocie relację z kormorana, pokazano m.in. wypowiedź T. Płaczka na temat jego skody z silnikiem diesla, padły tam słowa, że ten sezon jest traktowany jako poligon doświadzczalny przed przyszłorocznym startem tego modelu w pucharze.

może to oznaczać ze w przyszłym roku zobaczymy chyba pierwszy w historii puchar diesli - może być ciekawie
kakao
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): środa, 11 cze 2003, 10:50


Postprzez tomas » poniedziałek, 14 lip 2003, 12:37

byłoby świetnie oglądać kolejny puchar. wielu młodych kierowców miałoby szanse na równą walkę, w końcu te pucharówki byłyby prawie identyczne.
ps: dlaczego nie pisałeś nic o relacji na wocie, chętnie bym obejżał, następnym razem daj cynk ok ;)
brawura to nie odwaga - (c) extreme.pl | gg:6662113
Avatar użytkownika
tomas
A5
 
Posty: 803
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:33
Lokalizacja: Józefów

Postprzez Wilu » poniedziałek, 14 lip 2003, 12:44

właśnie reclacyjka była też wczoraj na TV Kraków. przegapiłem. a co do pucharu tych skodzinek to jest to jak najbardziej pomysł trafiony. przydały by się jakieś dane co do specyfikacji tych niby pucharowych autek. Płaczek miał mieć 180 koników a o ile się orientuję to jest ich tam ze 150.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez kakao » poniedziałek, 14 lip 2003, 13:28

tomas: sam nic nie wiedziałem i zupełnie przypadkowo na nią trafiłem, chciałem ją zgrać ale nic z tego nie wyszło
kakao
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): środa, 11 cze 2003, 10:50

Postprzez kakao » poniedziałek, 14 lip 2003, 13:32

ale powracając do pucharu to czy ktoś może tą informację potwierzić ?
dziwi mnie ż e decydują się na diesle ponieważ znacznie podniesie to koszty zakupu auta
kakao
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): środa, 11 cze 2003, 10:50

Postprzez tomas » poniedziałek, 14 lip 2003, 15:05

podniesie koszty zakupu, ale znacznie tańsza będzie eksploatacja takiego auta. pozatym chodzi tu o reklame taniego w eksploatacji, rodzinnego samochodu jakim jest fabia.
brawura to nie odwaga - (c) extreme.pl | gg:6662113
Avatar użytkownika
tomas
A5
 
Posty: 803
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:33
Lokalizacja: Józefów

Postprzez +RAFAŁ+ » poniedziałek, 14 lip 2003, 18:42

Informację o utworzeniu pucharu Fabii można było już usłyszeć dużo wcześniej. Nie wiem czy nie było jakiejś wzmianki w WRC.

Ktoś wie czy do rajdówki Płaczka leje się zwykłą ropę czy ropę "rajdową"(o ile taka istnieje)?
Odszedł wielki kierowca, jeden z największych, jacy kiedykolwiek pojawili się w polskich rajdach...

ryspol.net.pl
Avatar użytkownika
+RAFAŁ+
A6
 
Posty: 1800
Dołączył(a): piątek, 23 maja 2003, 19:11

Postprzez mitrok » poniedziałek, 14 lip 2003, 19:58

o pucharze fabii to slyszalem juz w zeszlym sezonie, nawet moj znajomy dogrywal tam pewne sprawy, ale niestety jak to zwykle nie doszlo nic do skutku :)
Tak samo jak szykowanie sie do pucharu C2, ktore jest podobno w planach. Ciekawe czy sie uda...
mitrok

www.mitrok.pl
www.rallycross.waw.pl
Avatar użytkownika
mitrok
N3
 
Posty: 219
Dołączył(a): poniedziałek, 5 sie 2002, 11:25
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Wilu » poniedziałek, 14 lip 2003, 20:05

Mitrok a może to będzie puchar C2 s1600 ? to by była rewelacja. a tak serio to c2 z silniczkami 1.6 stanowiły by bardzo ciekawy puchar. autka się dobrze prezentują i stanowiły by kolejne uzupełnienie naszych rajdów.
tak więc mielibyśmy 3 puchary ale generalnie będę się cieszył jak będzieli mieli choć jeden.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez Glitol » wtorek, 15 lip 2003, 07:52

Na temat Pucharu Fabii Plakol wypowiadał się już przed Elmotem, ze ten sezon to będzie poligon doświadczalny przed następnym sezon kiedy chcą wystrartować z Pucharem. Na temat auta za dużo nie pamiętam, ale była mowa chyba o 180 kucach i dobrym momencie.
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Postprzez marcin » wtorek, 15 lip 2003, 09:00

Bardzo fajnie by było gdyby puchar Fabii ruszył w następnym sezonie. Byłby to kolejny puchar w którym mam nadzieję była by zacięta walka. Oby Fabie były mniej awaryjne od egzemplarza Płaczka :wink:
marcin
A5
 
Posty: 982
Dołączył(a): sobota, 5 paź 2002, 12:46
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez kakao » wtorek, 15 lip 2003, 10:05

[quote="+RAFAŁ+"]Informację o utworzeniu pucharu Fabii można było już usłyszeć dużo wcześniej. Nie wiem czy nie było jakiejś wzmianki w WRC.
quote]

tak, było nawet o tym pucharze całkiem głośno, ale szybko ten cały szum się skończył i powiem szczerze, myślałem że pomysł umarł zanim tak na prawdę się urodził i tu nagle w połowie sezonu Płaczek mówi o tym pucharze jak by to była sprawa już dawno załatwiona, wyjaśniona i ogólnie znana - stąd moje zdziwienie
kakao
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): środa, 11 cze 2003, 10:50

Postprzez lukas » środa, 16 lip 2003, 12:42

http://www.fabia-cup.cz moze to bedzie cos takiego :?: puchar ma byc przeciez tani aaa diesel raczej tani nie bedzie, :?: :? tansza eksploatacja :?: jakos tez mi nie bardzo pasi, to jest rajdowka aa nie cywil. Auto w salonie kosztuje kolo 50 tys plus jeszcze rajdowe czesci - zawias, klatka, fotele itd itp. Mam mieszane odczucia co do takiego polaczenia.
Avatar użytkownika
lukas
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): czwartek, 23 sty 2003, 11:02
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez żółtodziób » czwartek, 17 lip 2003, 11:20

może Skoda będzie sprzedawała rajdowe Fabie na tych samych zasadacvh co Peugeot sporzedaje 206stki czyli po kosztach... Pucharowa 206 kosztuje z tego co się orientuję jakieś 45 000 PLN i jest to cena niewiele większa od seryjnego modelu z silnikiem 1.6. Jeśli Skoda zamierza budować te auta u siebie w fabryce to przecież będzie to mało kosztować. Wyposażenie nie trzeba będzie wyrzucać, po prostu się go nie zamontuje i tyle. Jeśli chodzi o silnik to diesle dlatego są droższe bo klienci są skłonni za nie więcej zapłacić a nie dlatego że ich produkcja jest droga. Poza tym diesel składa się z takich samych części jak benzyniak, tyle że nie ma świec i trzeba to i owo wzmocnić z uwagina duży stopień sprężania, koszty jego wytworzenia są więc tyle większe ile kosztuje różniaca w ilości materiału z którego silniki zostały wykonane. Pytanie tylko czy Skoda zechce sprzedawać te autka po kosztach nic na nich nie zarabiając...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez kakao » piątek, 18 lip 2003, 12:38

moim zdaniem samochody będą przygotowywane w polsce z pełnej serii i skoda aby zaoszczędzić (i utzrymać stosunkowe niską cenę zakupu) bedzie stosować półśrodki ( zawieszeni lub klatka bedą wyglądać jak w pucharowym lanosie) i samochody będą awaryjne lub zawodnicy będą musieli włozyć w nie jeszcze sporo kasy aby nimi szybko i bezpiecznie jeżdzić
kakao
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): środa, 11 cze 2003, 10:50

Następna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

cron