Rajd Polski 2021

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Rajd Polski 2021

Postprzez Hultay WRC » sobota, 5 cze 2021, 13:57

Po rocznej przerwie Rajd Polski wraca jako eliminacja ME i MP

Organizator jak wiadomo w oficjalnym komunikacie oświadczył że nie będzie stref kibica i ma to być wstępnie rajd bez kibiców, chyba że uda się to jeszcze zmienić. Na moje oko przecież Mazur nam nie zamkną ;) ale kto wie, czy policja nie będzie ganiać?

Na stronie rajdu w dziale zawodnicy/dokumenty i formularze/ jest przewodnik rajdowy z mapami i szczegółami, takiego ale dla kibiców z wiadomych przyczyn nie ma.

Wątek do komentowania rajdu, oraz proszę dajcie znać coś na temat pogłosek, może jest ktoś od organizatora i już wiadomo co z kibicami?
Wybieracie się mimo "zakazu"? Z grup na fb wynika, że będa chętni mimo to. Ja podjadę jak będzie pogoda, oczywiście bez pchania się w popularne tłoczne miejsca, wolę zobaczyć cokolwiek niż być zawróconym ale wleźć w niepotrzebny tłum.
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce


Re: Rajd Polski 2021

Postprzez trebor » sobota, 5 cze 2021, 14:38

Zdecydowanie trzeba jechać. Strefę można sobie darować, początek na Tałtach. W sytuacji, gdy wszystko jest już pootwierane, brak kibiców przy oesach jest niezrozumiałe.
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Rajd Polski 2021

Postprzez jaro_gt » sobota, 5 cze 2021, 17:13

Ja również wybieram się na rajd polski. Jade 650km. Nieobecność kibiców przy trasie jest dziwna, według mnie jest to totalne olanie kibiców przez organizatora. Stadiony otwarte, hale sportowe otwarte, wszystko otwarte. 2 tygodnie do rajdu a tu cisza co dalej. To ukrywanie map przed kibicami nie wygląda zbyt optymistycznie :( :cry:
jaro_gt
 
Posty: 36
Dołączył(a): sobota, 26 mar 2016, 18:38

Re: Rajd Polski 2021

Postprzez ToKu » sobota, 5 cze 2021, 17:38

Będzie lżej niż zazwyczaj. Oficjalnie kibiców nie ma, więc oficjalnie organizator za tą sferę nie odpowiada. Ja myślę, że całkiem odpuszczą. Mapy są, bez hasła, także na pewno nie można powiedzieć, że ukrywają. Będzie mało ludzi i pełen luz imho. Jeżeli ktoś nie widział Rosochackich, to lepszego roku już nie będzie. Takie są moje prognozy.
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rajd Polski 2021

Postprzez Hultay WRC » sobota, 5 cze 2021, 17:40

Może to taki dupochron i wolą olać kibiców (gdzie jednak jakiś ułamek nie przyjedzie w obawie że niewiele zobaczy) i nie martwić się o sprawy covidowe, które potrafią się zmienić niespodziewanie, wystarczy że wjedzie do PL z UK wariant indyjski o znowu mogą chcieć ograniczać itp...zapewne takich rzeczy nie załatwia się w tydzien, ale nie zdziwię się jak na ostatnią chwilę ogłoszą że jednak kibice mile widziani albo będą patrzyć przez palce, byle nie pchać się do strefy serwisowej albo w oblegane miejsce. Może nie chcą uruchamiać całej machiny z biletami, strefami itp jak się sytuacja może zmienić nagle w tydzień.
Sam nie wiem co myśleć ale dla mnie od obostrzeń i tak ważniejsza pogoda bo wybieram spanie w namiocie/aucie z powodu kryzysu finansowego ;)

Jak ktoś coś wie to niech pisze, ja po prostu wybiorę mniej popularne miejsca. A jak wygonią to pojadę gdzie indziej albo pochilluje nad wodą
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Re: Rajd Polski 2021

Postprzez Hultay WRC » sobota, 5 cze 2021, 17:42

ToKu napisał(a):Będzie lżej niż zazwyczaj. Oficjalnie kibiców nie ma, więc oficjalnie organizator za tą sferę nie odpowiada. Ja myślę, że całkiem odpuszczą. Mapy są, bez hasła, także na pewno nie można powiedzieć, że ukrywają. Będzie mało ludzi i pełen luz imho. Jeżeli ktoś nie widział Rosochackich, to lepszego roku już nie będzie. Takie są moje prognozy.

Najwyżej nie przyjadą jacyś niedzielni kibice który wybierają między rajdem a wycieczka riwerowa zapaleńcy i rodzina zawodników i tak przyjadą :)
Co do os to zapamiętam :)
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Re: Rajd Polski 2021

Postprzez rafalze-ce » sobota, 5 cze 2021, 18:38

Nie ma co się martwić na zapas
Większość imprez od zeszłego roku idzie oficjalnie bez kibiców, a jak jest w rzeczywistości każdy wie.
Duża większość z nas i tak omija strefy kibica szerokim łukiem, kameralnie najlepiej się ogląda.
Grunt żeby pogoda się utrzymywała, przeżyłem już 4 dni rajdu pod namiotem w deszczu. Na trzeci już nie było czego ubierać, wszystko mokre albo zawilgocone :?
rafalze-ce
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:58
Lokalizacja: Zebrzydowice, SCI

Re: Rajd Polski 2021

Postprzez rallyfan98 » sobota, 5 cze 2021, 18:58

Cześć, wybieram się 1 raz na rajd. Mógłby ktoś polecić jakieś sprawdzone miejscówki ? Myślałem nad chopa Rosochackie. Ogólnie lubię szybkie miejsca i gdzie dużo widać. Jeśli udało by się zaliczyć 2 os w pętli byłoby super (czołówka na jednym i gonić na kolejny już cały os) wiem, że to mało realne.
rallyfan98
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2017, 17:42

Re: Rajd Polski 2021

Postprzez makki » niedziela, 6 cze 2021, 10:46

Obserwuję rajdy od lat i już dawno doszedłem do wniosku,że kibice przeszkadzają organizatorom. Oni najchętniej robiliby rajdy sami dla siebie. Kibice nie są im do niczego potrzebni.
makki
N2
 
Posty: 161
Dołączył(a): czwartek, 8 mar 2012, 15:20

Re: Rajd Polski 2021

Postprzez Hultay WRC » niedziela, 6 cze 2021, 12:17

makki napisał(a):Obserwuję rajdy od lat i już dawno doszedłem do wniosku,że kibice przeszkadzają organizatorom. Oni najchętniej robiliby rajdy sami dla siebie. Kibice nie są im do niczego potrzebni.


Nie są potrzebni organizatorom ale.sa potrzebni kierowcom ze sponsorami (tym co jadą za swoje też nie) no i czasem lokalnej gospodarce, więc najlepiej przyjechać na Mazury ale nie oglądać rajdu ;)

https://pl.motorsport.com/erc/news/77-r ... VAdYdysckE
News w takim tonie typu "nie możemy wyznaczyć stref z powodów formalnych" , nigdzie nie padło "kibice zostańcie w domach bo wirus policja itp". Jestem dobrej myśli.
A w Warszawie to musieliby ostre zasieki ustawić, wejść na teren uniwersytetu też można ;)
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Re: Rajd Polski 2021

Postprzez darek90r » poniedziałek, 7 cze 2021, 16:23

rallyfan98 napisał(a):Cześć, wybieram się 1 raz na rajd. Mógłby ktoś polecić jakieś sprawdzone miejscówki ? Myślałem nad chopa Rosochackie. Ogólnie lubię szybkie miejsca i gdzie dużo widać. Jeśli udało by się zaliczyć 2 os w pętli byłoby super (czołówka na jednym i gonić na kolejny już cały os) wiem, że to mało realne.


Żeby zobaczyć dwa OSy w pętli to zostaje głównie sobota i przeskakiwanie z Świętajno na Wieliczki dystans ok 25km. Przydały by się onboardy z tych dwóch odcinków nagrane przez jakiś "lokelsów ".
Avatar użytkownika
darek90r
N2
 
Posty: 189
Dołączył(a): piątek, 25 lip 2008, 10:20
Lokalizacja: okolice Krosna

Re: Rajd Polski 2021

Postprzez rallyfan98 » poniedziałek, 7 cze 2021, 16:49

darek90r napisał(a):
rallyfan98 napisał(a):Cześć, wybieram się 1 raz na rajd. Mógłby ktoś polecić jakieś sprawdzone miejscówki ? Myślałem nad chopa Rosochackie. Ogólnie lubię szybkie miejsca i gdzie dużo widać. Jeśli udało by się zaliczyć 2 os w pętli byłoby super (czołówka na jednym i gonić na kolejny już cały os) wiem, że to mało realne.


Żeby zobaczyć dwa OSy w pętli to zostaje głównie sobota i przeskakiwanie z Świętajno na Wieliczki dystans ok 25km. Przydały by się onboardy z tych dwóch odcinków nagrane przez jakiś "lokelsów ".


Dlatego bardziej zależy mi na poleceniu jakiejś ciekawej miejscówki, a co do 2 os w pętli wyszło by na miejscu dopiero w zależności od sytuacji.
rallyfan98
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2017, 17:42

Re: Rajd Polski 2021

Postprzez gokacper » wtorek, 8 cze 2021, 12:48

gokacper
N2
 
Posty: 166
Dołączył(a): poniedziałek, 19 cze 2017, 22:59
Lokalizacja: Chybie,Śląskie

Re: Rajd Polski 2021

Postprzez andrew88 » wtorek, 8 cze 2021, 20:25

Lista jest bardzo fajna, mocniejsza niż się spodziewałem :)
W RSMP brakuje Jureckiego.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Rajd Polski 2021

Postprzez tomi07 » czwartek, 10 cze 2021, 11:16

tomi07
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek, 15 mar 2018, 12:45

Następna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 114 gości