RSMP 2020

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

RSMP 2020

Postprzez Mad Max » piątek, 22 lis 2019, 22:45

Poprzedni wątek miał duże wzięcie to czas założyć kolejny
Jedna zmiana na Litwie zamiast Elektreny jest Zemaitija - ciekaw jestem bardzo porównania tych dwóch rajdów i opinii na temat "nowego"

kalendarz
Rajd Świdnicki 17-19 kwietnia
Rajd Nadwiślański 8-10 maja
Rally Zemaitija 5-6 czerwca
Rajd Polski 26-28 czerwca
Rajd Rzeszowski 6-8 sierpnia
Rajd Śląska 10-12 września
Rajd Dolnośląski 16-18 października*
* - do potwierdzenia
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: RSMP 2020

Postprzez andrew88 » piątek, 22 lis 2019, 22:57

Przyznam, że spodziewałem się jakiejś rewolucji, bo słyszało się plotki, że Świdnicki raczej nie pójdzie z powodu utraty głównego sponsora. O Nadwiślańskim chyba też coś się obiło o uszy, że ma słabą pozycję (i w tym roku chyba też pokryje się z Ecce Homo). Zaskoczeniem jest niepewność Dolnośląskiego, skoro w tym roku odbył się z takim rozmachem pod względem ilości oesów. Nie podoba mi się data na kiedy został zaplanowany ten rajd, bo pokrywa się z Rajdem Niemiec.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: RSMP 2020

Postprzez trebor » sobota, 23 lis 2019, 10:08

Szkoda, że wciąż nie ma rajdu zimowego w naszym kalendarzu.
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: RSMP 2020

Postprzez Glitol » sobota, 23 lis 2019, 14:30

Szkoda, że Nadwiślański i rajd na Litwie pokrywają się z WSMP w Poznaniu.
Ozdoba polskich dróg - pijany chłop w rowie przykryty rowerem
Glitol
A5
 
Posty: 742
Dołączył(a): piątek, 2 sie 2002, 08:17
Lokalizacja: Kielce

Re: RSMP 2020

Postprzez Mad Max » sobota, 23 lis 2019, 15:13

trebor napisał(a):Szkoda, że wciąż nie ma rajdu zimowego w naszym kalendarzu.
Jasne że szkoda... ale przy obecnej kondycji naszych rajdów robienie imprezy na śniegu jest bezsensowne - obsada jaka będzie ?? 30 załóg
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: RSMP 2020

Postprzez trebor » sobota, 23 lis 2019, 17:29

Mad Max napisał(a):
trebor napisał(a):Szkoda, że wciąż nie ma rajdu zimowego w naszym kalendarzu.
Jasne że szkoda... ale przy obecnej kondycji naszych rajdów robienie imprezy na śniegu jest bezsensowne - obsada jaka będzie ?? 30 załóg

Tu masz rację, ale szkoda. Przecież Dolnośląski zaczynał jako zimowy, byłem, pamiętam. Sniegu masa i piękna jazda Bubla w Kłodzku na kryterium ulicznym. I Krzysztofa Koczura też w stylu Bubla, choć maluchem. Ktoś to pamięta jeszcze?
A w du Var 150 aut od WRC do R1. Gdzie my jesteśmy z tymi naszymi rajdami?
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: RSMP 2020

Postprzez rafalze-ce » sobota, 23 lis 2019, 18:36

andrew88 napisał(a):Przyznam, że spodziewałem się jakiejś rewolucji, bo słyszało się plotki, że Świdnicki raczej nie pójdzie z powodu utraty głównego sponsora. O Nadwiślańskim chyba też coś się obiło o uszy, że ma słabą pozycję (i w tym roku chyba też pokryje się z Ecce Homo). Zaskoczeniem jest niepewność Dolnośląskiego, skoro w tym roku odbył się z takim rozmachem pod względem ilości oesów. Nie podoba mi się data na kiedy został zaplanowany ten rajd, bo pokrywa się z Rajdem Niemiec.

Z Ecce Homo raczej nie, bardziej obstawiam koniec maja 30-31.05. Na pewno pokrywa się z Kopną 09.05
Z zimowym rajdem to u nas w dzisiejszych czasach wielka loteria. Kiedyś jak sypło początkiem grudnia to trzymało do połowy marca a teraz ?
rafalze-ce
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:58
Lokalizacja: Zebrzydowice, SCI

Re: RSMP 2020

Postprzez Mad Max » sobota, 23 lis 2019, 20:20

rafalze-ce napisał(a):Z zimowym rajdem to u nas w dzisiejszych czasach wielka loteria. Kiedyś jak sypło początkiem grudnia to trzymało do połowy marca a teraz ?
Nie no zlituj się...
2002 - pół na pół warunki Monte Carlo
2001 - zero śniegu i sucho
2000 - było "w miarę"
1999 - super warunki
1998 - zero śniegu i sucho
1997 - śnieg to leżał gnieniegdzie na poboczach - trasa w większości mokra
1996 - pół na pół warunki Monte Carlo
1995 - tu pamięciom nie sięgam i też tego nie znalazłem
1994 - zero śniegu i sucho
wcześniej nie szukałem
Ogólnie jedna z moich ulubionych rajdowych legend - "W Kłodzku zima pewna" - jak to z legendami, w każdej jest ziarenko prawdy

L.Orski jak robił po śniegu Lotos Gdańsk to jakoś się z tym śniegiem bronił, rajd szedł głównie po nie utwardzonych szutrowych drogach więc tego nie odgarniali i nie sypali solą... ale też różowo nie było.

Jedyny sens zrobienia rajdu zimowego w Polsce, to jest zrobienie go po drogach szutrowych, bo zazwyczaj nie są odśnieżane, a nawet jak są to nie sypią po nich solą. Rajd Polski pod koniec stycznia :twisted:
I tu też byłbym ostrożny bo Liepaya nie bez przyczyny przeniosła się ze "śniegu" na szuter, Szwecja też z warunkami miewa problemy, jeśli chodzi o rajdy zimowe to na pewno broni się Janer (ale to Austria w terenie górzystym) i Arctic Rally ale oni latają pod kołem podbiegunowym i u nic rzeczywiście zima pewna - do puki nie przpier**** nam globalne ocieplenie jeszcze bardziej
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: RSMP 2020

Postprzez Kruk » sobota, 23 lis 2019, 20:35

Pod względem logistyki i zapewne kosztów rajd na Litwie ... to kolejny rok z rzędu nieporozumienie. Sądząc choćby po udostępnianych nagraniach z rajdów odbywających się w Polsce ilość kibiców na odcinkach dramatycznie mała. Pomijając sztandarową imprezę w całym sezonie - Rajd Polski. Na tej podstawie mogę domyślać się że ilość kibiców z Polski na rajdzie rozgrywanym na Litwie z bardzo dużym prawdopodobieństwem jest jeszcze niższa, niż na krajowych odcinkach. Ilość startujących załóg w tym sezonie ... aż 19 :shock: . Z tej liczby trzeba odjąć jeszcze dwa dzwony i trzy awarie. 14 naszych załóg ukończyło ten najkrótszy w całym sezonie rajd. W tamtym roku 23 załogi z których ukończyło te niewiele ponad sto kilometrów rajdu 20 załóg. Jak dla mnie to sztuka dla sztuki ... tylko nie wiem po co takie uszczęśliwianie na siłę :? .

W kolejnym sezonie prawie nic się nie zmieni. Jedyne to zmiana rajdu na Litwie i jego przesunięcie przed Rajd Polski a nie jak w tym sezonie po nim :? .
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: RSMP 2020

Postprzez Mad Max » sobota, 23 lis 2019, 20:58

Kruk napisał(a):Pod względem logistyki i zapewne kosztów rajd na Litwie ... ... tylko nie wiem po co takie uszczęśliwianie na siłę :?
Czy to jest takie ciężkie do zrozumienia że "szutrowa Litwa" jest forsowana tylko dlatego żeby "zmusić" zawodników do startu w Rajdzie Polskim ?? Jak myślisz ilu zawodników przy obecnej kondycji rajdów w Polsce zdecydowało by się na start w Rajdzie Polskim jeśli był by jedyną eliminacją szutrową w sezonie?? a myślisz że dodatkowo dlaczego Rajd Polski jest punktowany podwójnie ?? - start w jednym rajdzie szutrowym?? a na ch*** mi to... ale w dwóch (z czego można zgarnąć punkty za trzy eliminacje) to już jest poważny temat do przemyśleń. Żeby było zabawniej to w 2018 Gryazin jeśli zgłosił by się do Mistrzostw Polski to by zrobił Mistrza, bo wygrał Elektrenaj i podwójnie punktowane rajdy Polski i Rzeszowski - w tym roku akcja z Płachytkagate na podobnym poziomie - Bouffier który przejechał kilka rajdów w sezonie natrzaskał punktów więcej niż Sylwek jeżdżąc przez cały sezon. RSMP to pacjent na OJOMIE podłączony non stop do respiratora
Kruk napisał(a):Jedyne to zmiana rajdu na Litwie i jego przesunięcie przed Rajd Polski a nie jak w tym sezonie po nim :? .
Jedyne znaczenie czy ten rajd jest przed Polskim czy po Polskim jest takie że nie trzeba auta przezbrajać z szutru na asfalt.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: RSMP 2020

Postprzez rafalze-ce » sobota, 23 lis 2019, 22:00

Mad Max napisał(a):
rafalze-ce napisał(a):Z zimowym rajdem to u nas w dzisiejszych czasach wielka loteria. Kiedyś jak sypło początkiem grudnia to trzymało do połowy marca a teraz ?
Nie no zlituj się...
2002 - pół na pół warunki Monte Carlo
2001 - zero śniegu i sucho
2000 - było "w miarę"
1999 - super warunki
1998 - zero śniegu i sucho
1997 - śnieg to leżał gnieniegdzie na poboczach - trasa w większości mokra
1996 - pół na pół warunki Monte Carlo
1995 - tu pamięciom nie sięgam i też tego nie znalazłem
1994 - zero śniegu i sucho
wcześniej nie szukałem
Ogólnie jedna z moich ulubionych rajdowych legend - "W Kłodzku zima pewna" - jak to z legendami, w każdej jest ziarenko prawdy

L.Orski jak robił po śniegu Lotos Gdańsk to jakoś się z tym śniegiem bronił, rajd szedł głównie po nie utwardzonych szutrowych drogach więc tego nie odgarniali i nie sypali solą... ale też różowo nie było.

Jedyny sens zrobienia rajdu zimowego w Polsce, to jest zrobienie go po drogach szutrowych, bo zazwyczaj nie są odśnieżane, a nawet jak są to nie sypią po nich solą. Rajd Polski pod koniec stycznia :twisted:
I tu też byłbym ostrożny bo Liepaya nie bez przyczyny przeniosła się ze "śniegu" na szuter, Szwecja też z warunkami miewa problemy, jeśli chodzi o rajdy zimowe to na pewno broni się Janer (ale to Austria w terenie górzystym) i Arctic Rally ale oni latają pod kołem podbiegunowym i u nic rzeczywiście zima pewna - do puki nie przpier**** nam globalne ocieplenie jeszcze bardziej

Sory Mad bardziej miałem na myśli czasy bliżej komuny, lata gdzie jeszcze nikt nie słyszał o Internecie :roll:
rafalze-ce
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:58
Lokalizacja: Zebrzydowice, SCI

Re: RSMP 2020

Postprzez Kruk » sobota, 23 lis 2019, 22:01

Mad Max napisał(a):Jak myślisz ilu zawodników przy obecnej kondycji rajdów w Polsce zdecydowało by się na start w Rajdzie Polskim jeśli był by jedyną eliminacją szutrową w sezonie??

Myślę, że dokładnie tyle samo. Jedni startują dla prestiżu imprezy i możliwości odnotowania w rajdowym cv startu w wyższej serii. Inni startują żeby skonfrontować swoje umiejętności z klasowymi, znanymi nazwiskami.
A tak btw ... rajdy to nigdy nie była tania forma spędzania czasu. Jak ktoś nie ma wystarczających finansów ... to nie pojawia się na liście startowej.
Mad Max napisał(a): Żeby było zabawniej to w 2018 Gryazin jeśli zgłosił by się do Mistrzostw Polski to by zrobił Mistrza, bo wygrał Elektrenaj i podwójnie punktowane rajdy Polski i Rzeszowski - w tym roku akcja z Płachytkagate na podobnym poziomie - Bouffier który przejechał kilka rajdów w sezonie natrzaskał punktów więcej niż Sylwek jeżdżąc przez cały sezon. RSMP to pacjent na OJOMIE podłączony non stop do respiratora

Bouffier miał czas pomykać tylko dwa razy za Byśkiego ... jak odpoczywał :wink: . Płachytka sześć razy, bo Polskiego nie ukończył. Tylko ze dwa z nich dały mało punktów do klasyfikacji końcowej. Wyniki pozwalające walczyć o końcowy sukces pojawiły się właściwie na koniec sezonu. Bez sensu jest punktowanie podwójne. Każdy rajd powinien być liczony według takiego samego klucza. Skoro mamy tylko jeden rajd szutrowy to już dawno powinni zrobić cały sezon RSMP po asfalcie i problem się sam rozwiąże. Oprócz tego osobno Rajd Polski w Mistrzostwach Europy. Startują ci, których stać na drugi komplet zawieszenia, kół itd. Nikt nie broni, przecież jest Szuter Cup, Warmińskie, Kormorany itd.
Na listach startowych mamy od żenujących 35 załóg na zamykającym sezon Dolnośląskim po 65 załóg na otwarcie sezonu w Świdnicy. Wyraźnie widać, że jest problem z frekwencją. To żadne odkrycie Ameryki. Powód tego jest też wszystkim powszechnie znany. Jest za drogo :shock: . Szkoda jedynie że władze PZM-u usilnie starają się robić wszystko żeby nie widzieć tego problemu i przypadkiem nic z nim nie musieć robić. Zawodników, którzy lubią jeździć, którzy bywali szybcy albo efektowni mieliśmy i mamy. Szkoda, że nie ma kto ich startów finansować :cry: .
Mad Max napisał(a):Jedyne znaczenie czy ten rajd jest przed Polskim czy po Polskim jest takie że nie trzeba auta przezbrajać z szutru na asfalt.
Jak był po nim też nie trzeba było :wink: . Jeśli ktoś ma budżet na cały sezon startów, nie ma to dla niego znaczenia, bo już to uwzględnił planując go. Jak ktoś musi zbierać budżet między jednym startem a drugim ... no to sorry ... taki mamy klimat :wink: albo proszę się ustawić w kolejce do Pana GO :wink: .
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: RSMP 2020

Postprzez Loeb1987 » sobota, 23 lis 2019, 23:44

Mad Max napisał(a):
trebor napisał(a):Szkoda, że wciąż nie ma rajdu zimowego w naszym kalendarzu.
Jasne że szkoda... ale przy obecnej kondycji naszych rajdów robienie imprezy na śniegu jest bezsensowne - obsada jaka będzie ?? 30 załóg

Z kapelusza dają punktacje x2 ;) Więc dlaczego nie zrobić tak na zimowym rajdzie?
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: RSMP 2020

Postprzez stachniak14 » niedziela, 24 lis 2019, 15:38

Czy ktoś wie dlaczego Dolnośląskiego do potwierdzenia? Odpada GSMP Sienna, problemy AZK?
Paweł Stachniuk
stachniak14
A6
 
Posty: 1253
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2005, 13:19
Lokalizacja: Złoty Stok

Re: RSMP 2020

Postprzez Miko » niedziela, 24 lis 2019, 17:37

Prawdopodobnie inny klub będzie organizował. AZK ma problemy finansowe.
Team Deputa.
Avatar użytkownika
Miko
N3
 
Posty: 317
Dołączył(a): wtorek, 9 maja 2006, 15:39
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki

Następna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron