RSMP 2020

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: RSMP 2020

Postprzez Kruk » poniedziałek, 30 mar 2020, 17:48

Ten sezon na naszym podwórku jest już na straty. Jeśli cokolwiek odbędzie się to .... z prawdopodobieństwem bliskim stu procent można się spodziewać najwyżej kilku startujących załóg. Z tych którzy do tej pory oficjalnie informowali o planach startów domyślam się że obecnie aktualne pozostały ... Pan Wróblewski, za którym stoi sponsor, którego będzie na to stać. Pan Lubiak - na podstawie zamieszczonej na głównej rozmowy z nim już w trakcie pandemii. Jeśli dobrze się domyślam to sam się sponsoruje. Mimo zapaści w gospodarce, która nas niechybnie czeka przymierzał się w planach nawet do jakiegoś startu zagranicznego. Trzecim jest Pan Huttunen z dzisiejszej informacji prasowej o powołaniu zespołu HPR. Ktoś jeszcze? Piszcie jeśli wiecie o takowych.

Radio RMF w postaci Pana Serwańskiego przeprowadziło szybką analizę sytuacji w oparciu o rozmowy z zawodnikami. Wypowiedź Pana Grzyba miała mniej więcej taki sens ..... że czeka teraz jakie kroki podejmie PZM. Co zaproponuje kierowcom. Jak pomoże itd.? Nie mam bezpośredniego kontaktu z żadnym zespołem ... ale domyślam się że spodziewają się braku wpisowego na poszczególne rajdy. Co więcej może zaproponować jako pomoc dla zawodników PZM nie mam pojęcia. Przerwa w ciągłości biznesowej wywołana koronawirusem spowoduje kryzys w finansach. W finansach organizatorów również. Już widać było co zdecydował Ak Polski odwołując dwa rajdy w tym sezonie. Odwołali je żeby starczyło pieniędzy na Rajd Polski. Ten pewnie też by odwołali, ale prawdopodobnie w tym przypadku są bardziej uzależnieni od FIA i nie mogą sobie ot tak jego odwołać. Jeśli epidemia wirusa w naszym kraju będzie przeciągnięta do lata to będą sprzyjające okoliczności którymi będzie można wytłumaczyć odwołanie tej imprezy. No chyba, że Jarozbaw doprowadzi do przeprowadzenia w maju wyborów w tym kraju z tektury i styropianu. A po wyborach nastąpi cudowne ozdrowienie :lol: . Chyba to jeden z bogatszych automobilklubów skoro w sezonie organizować miał conajmniej cztery imprezy. Mniejsze automobilkluby spodziewam się że będą miały jeszcze trudniej przeprowadzić cokolwiek.

Wracając do działań, które powinien podjąć PZM. Według mnie powinni odwołać resztę sezonu. Powiem więcej, powinni zrobić coś czego jeszcze chyba nie było w historii. Powinni odwołać wszystkie rajdy planowane na 2021 rok. Dać ten czas na odbudowanie się finansowe sponsorów i całego biznesu około rajdowego. Pozwolić im odbudować się i uzyskać względną stabilizację pozwalającą myśleć realnie o wydawaniu pieniędzy na sport i na powrót do rywalizacji podobnej jak przed wybuchem epidemii. Odwołać zawody i usiąść do planowania powrotu rywalizacji sportowej w sezonie 2022 roku. Pozostało nam czekać co zrobią. Oby cokolwiek pomocnego :roll: . Życie stworzyło sytuację, która jasno pokarze na czym zależy najbardziej działaczom naszej najwyższej krajowej organizacji. Czekamy !!! Im szybsza i efektywniejsza będzie ta pomoc tym szybciej jest szansa że może powrócić stan pozwalający na rywalizację podobną do tej z czasów przed epidemią. Czekamy na działania i decyzje !!!
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa


Re: RSMP 2020

Postprzez TITISE » poniedziałek, 30 mar 2020, 21:18

Ciekawy artykuł dotyczący obecnej sytuacji no ale Sezon RSMP 2020 można raczej uważać za odwołany :!: :!: :!:
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... N-hunlzK4Y
TITISE
N3
 
Posty: 206
Dołączył(a): środa, 14 sty 2009, 21:38
Lokalizacja: Col de Turini

Re: RSMP 2020

Postprzez Zajcev » czwartek, 2 kwi 2020, 21:18

Kruk napisał(a):Wracając do działań, które powinien podjąć PZM. Według mnie powinni odwołać resztę sezonu. Powiem więcej, powinni zrobić coś czego jeszcze chyba nie było w historii. Powinni odwołać wszystkie rajdy planowane na 2021 rok. Dać ten czas na odbudowanie się finansowe sponsorów i całego biznesu około rajdowego. Pozwolić im odbudować się i uzyskać względną stabilizację pozwalającą myśleć realnie o wydawaniu pieniędzy na sport i na powrót do rywalizacji podobnej jak przed wybuchem epidemii. Odwołać zawody i usiąść do planowania powrotu rywalizacji sportowej w sezonie 2022 roku.


Podales piekny sposób by zabić wszystkie firmy zajmujące sie obsługa samochodów :)
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Re: RSMP 2020

Postprzez Kruk » wtorek, 7 kwi 2020, 18:13

O tym w ten sposób nie myślałem ... ale masz rację. Pisałem o powrocie, po przerwie, do rywalizacji jako całości w sezonie składającym się nie tylko z jednego rajdu.

Odnośnie firm zajmujących się obsługą samochodów rajdowych .... szczerze mówiąc to ich los jest raczej już przesądzony. Opierając się na tym co mówił Pan Gabryszewski to pierwszą połowę roku mają już z głowy. Dochodów na które liczyli nie będzie. Na naszym podwórku jeden rajd odwołany, drugi przesunięty na drugą część roku. Testy odwołane itd. Jeśli dodamy do tego że firmy rozpaczliwie szukają oszczędności to jednym z pierwszych na liście do skasowania będzie budżet marketingowy, który tworzył finansowanie startów zawodnika i był przychodem dla takiej wypożyczalni. Nie jestem na miejscu Panów Gabryszewskiego, czy Boruty. Gdybym był właścicielem takiej wypożyczalni/serwisu rajdowego to jedyne co przychodzi mi na szybko dla przetrwania czasu od zakończenia pandemii do powrotu do stanu zbliżonego do normalnego to wykorzystanie posiadanych zasobów w postaci zredukowanego personelu do minimum i narzędzi, pomieszczeń i wiedzy praktycznej żeby zrobić konkurencję na lokalnym rynku warsztatów mechanicznych w obsłudze cywilnych samochodów. Klocki, tarcze, zawieszenia, wymiana opon, oleju, rozrządu itp. Nie będą to takie sumy jak za czasów rajdów ... ale może umożliwią przetrwanie do momentu powrotu do stanu zbliżonego do tego co było przed koronawirusem. Jeśli się nie mylę to firma, której współwłaścicielem jest Pan Oborski jedną z odnóg oferty dla klientów miała właśnie taką już dawno.
To chyba jedyna szansa dla takich firm jaka przychodzi mi do głowy na szybko :? .
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: RSMP 2020

Postprzez Loeb1987 » środa, 8 kwi 2020, 19:51

Z tym marketingiem to bym się nie rozpędzał. Dla firm zawsze będzie ważna promocja. Prędzej zwolnią ludzi niż znacząco ograniczą marketing. Niestety 90% budżetu naszej stawki RSMP, to kasa własna. Więc nawet jeśli ruszą rajdy. To żaden się nie odbędzie dla kilku - kilkunastu załóg.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: RSMP 2020

Postprzez SOKÓŁ » czwartek, 9 kwi 2020, 19:28

Loeb1987 napisał(a):Z tym marketingiem to bym się nie rozpędzał. Dla firm zawsze będzie ważna promocja. Prędzej zwolnią ludzi niż znacząco ograniczą marketing. Niestety 90% budżetu naszej stawki RSMP, to kasa własna. Więc nawet jeśli ruszą rajdy. To żaden się nie odbędzie dla kilku - kilkunastu załóg.


Ty tak na poważnie?? Myślisz że powiedzmy pierwsza przeniesiona już runda w Świdnicy poleci z kasy Krause które miało przestój w produkcji i robią cięcia na wszystkim czy Pani prezydent Świdnicy wyłoży to samo co było w planie jak teraz kasa idzie na maseczki i uzbrojenie szpitala albo komputery dla potrzebujących uczniów z rodzin wielodzietnych do nauki on-line.Odpuści remont kilku kamienic żeby rajd mógł pójść?? Chyba sobie żartujesz.Myślę że podobnie będzie w Rzeszowie czy Chorzowie.2 sprawa kierowcy latający za swoje też już mówią że najpierw naprawienie sytuacji finansowej biznesu a dopiero później przyjemności
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: RSMP 2020

Postprzez Kruk » piątek, 10 kwi 2020, 17:28

To oczywiste. Ktoś wypisując takie "teorie" jak Loeb1987 pokazuje tym samym, że kompletnie nie ma pojęcia jak wygląda "życie dorosłych" i jakimi prawami rządzi się.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: RSMP 2020

Postprzez Loeb1987 » sobota, 11 kwi 2020, 00:26

SOKÓŁ napisał(a):
Loeb1987 napisał(a):Z tym marketingiem to bym się nie rozpędzał. Dla firm zawsze będzie ważna promocja. Prędzej zwolnią ludzi niż znacząco ograniczą marketing. Niestety 90% budżetu naszej stawki RSMP, to kasa własna. Więc nawet jeśli ruszą rajdy. To żaden się nie odbędzie dla kilku - kilkunastu załóg.


Ty tak na poważnie?? Myślisz że powiedzmy pierwsza przeniesiona już runda w Świdnicy poleci z kasy Krause które miało przestój w produkcji i robią cięcia na wszystkim czy Pani prezydent Świdnicy wyłoży to samo co było w planie jak teraz kasa idzie na maseczki i uzbrojenie szpitala albo komputery dla potrzebujących uczniów z rodzin wielodzietnych do nauki on-line.Odpuści remont kilku kamienic żeby rajd mógł pójść?? Chyba sobie żartujesz.Myślę że podobnie będzie w Rzeszowie czy Chorzowie.2 sprawa kierowcy latający za swoje też już mówią że najpierw naprawienie sytuacji finansowej biznesu a dopiero później przyjemności

Oczywiście, że poleci z kasy ustalonej z Krause ;) Mówiłem o firmach, a nie budżetach promocyjnych miast. Więc się zapędziłeś z opowieściami o tym co się dzieje w Świdnicy ;)

Kruk napisał(a):To oczywiste. Ktoś wypisując takie "teorie" jak Loeb1987 pokazuje tym samym, że kompletnie nie ma pojęcia jak wygląda "życie dorosłych" i jakimi prawami rządzi się.

Dobrze, że Ty jesteś takim ekspertem ;)
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: RSMP 2020

Postprzez SOKÓŁ » sobota, 11 kwi 2020, 02:12

Loeb1987 napisał(a):
SOKÓŁ napisał(a):
Loeb1987 napisał(a):Z tym marketingiem to bym się nie rozpędzał. Dla firm zawsze będzie ważna promocja. Prędzej zwolnią ludzi niż znacząco ograniczą marketing. Niestety 90% budżetu naszej stawki RSMP, to kasa własna. Więc nawet jeśli ruszą rajdy. To żaden się nie odbędzie dla kilku - kilkunastu załóg.


Ty tak na poważnie?? Myślisz że powiedzmy pierwsza przeniesiona już runda w Świdnicy poleci z kasy Krause które miało przestój w produkcji i robią cięcia na wszystkim czy Pani prezydent Świdnicy wyłoży to samo co było w planie jak teraz kasa idzie na maseczki i uzbrojenie szpitala albo komputery dla potrzebujących uczniów z rodzin wielodzietnych do nauki on-line.Odpuści remont kilku kamienic żeby rajd mógł pójść?? Chyba sobie żartujesz.Myślę że podobnie będzie w Rzeszowie czy Chorzowie.2 sprawa kierowcy latający za swoje też już mówią że najpierw naprawienie sytuacji finansowej biznesu a dopiero później przyjemności

Oczywiście, że poleci z kasy ustalonej z Krause ;) Mówiłem o firmach, a nie budżetach promocyjnych miast. Więc się zapędziłeś z opowieściami o tym co się dzieje w Świdnicy ;)


OK przepraszam ja się nie znam "młody jestem" rajdów mam kilka które widziałem i co ja mogę wiedzieć co się dzieje w Świdnicy :!: Co racja to racja Loeb1987 dzięki za rozjaśnienie sytuacji.
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: RSMP 2020

Postprzez Mad Max » sobota, 11 kwi 2020, 18:45

SOKÓŁ napisał(a):
Loeb1987 napisał(a):Oczywiście, że poleci z kasy ustalonej z Krause ;) Mówiłem o firmach, a nie budżetach promocyjnych miast. Więc się zapędziłeś z opowieściami o tym co się dzieje w Świdnicy ;)
OK przepraszam ja się nie znam "młody jestem" rajdów mam kilka które widziałem i co ja mogę wiedzieć co się dzieje w Świdnicy :!: Co racja to racja Loeb1987 dzięki za rozjaśnienie sytuacji.
Widzisz Sokół nie masz zielonego pojęcia co tam się dzieje u Ciebie "na wsi" :lol: :wink:
Loeb1987 napisał(a):Z tym marketingiem to bym się nie rozpędzał. Dla firm zawsze będzie ważna promocja. Prędzej zwolnią ludzi niż znacząco ograniczą marketing. Niestety 90% budżetu naszej stawki RSMP, to kasa własna. Więc nawet jeśli ruszą rajdy. To żaden się nie odbędzie dla kilku - kilkunastu załóg.
Dla jakich firm marketing i reklama będzie ważny ?? dla KoKa Koli i temu potrzebnych molochów ?? człowieku ogarnij się... W czasach kryzysu (od którego dzieli nas tylko kilka kroków) tnie się koszty gdzie się da a marketing i reklamę odstrzeliwuje się na samym poczatku - Sokół pisze Ci że Krause musiało zatrzymać produkcję czyli de facto nie zarabia a Ty piszesz że sypną szmalem bo sobie odłożyli na rajd - wiesz na co ta kasa pójdzie ?? na koszty stojącej fabryki i wypłaty dla pracowników którzy nie pracują.
Jak myślisz Ci też mieli kasę odłożoną ?? skro mieli to dlaczego jej nie wydadzą zgodnie z założeniami ?? tym bardziej że sprzedają samochody a nie drabiny
https://pl.motorsport.com/rajdy/news/mi ... a/4779590/
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: RSMP 2020

Postprzez jaro_gt » niedziela, 12 kwi 2020, 11:38

Wczoraj oglądałem Livea w którym wypowiadał się Kuba Brzeźiński na temat aktualnej sytuacji. Powiedział, że wiele firm obcina marketing i sponsoring. Gdy był zapytany o sezon w swoim wykonaniu to powiedział, że jest źle i czarno to widzi. Moim zdaniem nawet jeżeli któreś rajdy się odbędą w tym sezonie to stawka będzie bardzo uszczuplona. Niestety ale chyba motorsport najbardziej na tym ucierpi. Brak rajdów - Jak żyć ... ?? :( :(
jaro_gt
 
Posty: 36
Dołączył(a): sobota, 26 mar 2016, 18:38

Re: RSMP 2020

Postprzez SOKÓŁ » poniedziałek, 13 kwi 2020, 11:51

Mad Max napisał(a):
SOKÓŁ napisał(a):
Loeb1987 napisał(a):Oczywiście, że poleci z kasy ustalonej z Krause ;) Mówiłem o firmach, a nie budżetach promocyjnych miast. Więc się zapędziłeś z opowieściami o tym co się dzieje w Świdnicy ;)
OK przepraszam ja się nie znam "młody jestem" rajdów mam kilka które widziałem i co ja mogę wiedzieć co się dzieje w Świdnicy :!: Co racja to racja Loeb1987 dzięki za rozjaśnienie sytuacji.
Widzisz Sokół nie masz zielonego pojęcia co tam się dzieje u Ciebie "na wsi" :lol: :wink:
Loeb1987 napisał(a):Z tym marketingiem to bym się nie rozpędzał. Dla firm zawsze będzie ważna promocja. Prędzej zwolnią ludzi niż znacząco ograniczą marketing. Niestety 90% budżetu naszej stawki RSMP, to kasa własna. Więc nawet jeśli ruszą rajdy. To żaden się nie odbędzie dla kilku - kilkunastu załóg.
Dla jakich firm marketing i reklama będzie ważny ?? dla KoKa Koli i temu potrzebnych molochów ?? człowieku ogarnij się... W czasach kryzysu (od którego dzieli nas tylko kilka kroków) tnie się koszty gdzie się da a marketing i reklamę odstrzeliwuje się na samym poczatku - Sokół pisze Ci że Krause musiało zatrzymać produkcję czyli de facto nie zarabia a Ty piszesz że sypną szmalem bo sobie odłożyli na rajd - wiesz na co ta kasa pójdzie ?? na koszty stojącej fabryki i wypłaty dla pracowników którzy nie pracują.
Jak myślisz Ci też mieli kasę odłożoną ?? skro mieli to dlaczego jej nie wydadzą zgodnie z założeniami ?? tym bardziej że sprzedają samochody a nie drabiny
https://pl.motorsport.com/rajdy/news/mi ... a/4779590/


No i co zrobisz Mad Max jak nic nie zrobisz :lol: Jak biegałem na serwis Elmotu po naklejki i autografy to kolegi Loeba1987 pewnie jeszcze na świecie nie było ale będąc mieszkańcem Krakowa on wie lepiej co się dzieje u mnie na podwórku. A inna rzecz że po Sylwku i Maćku Lubiaku coraz więcej zawodników mówi że liczą się z tym że na pierwszym miejscu będzie podreperowaniu sytuacji w firmach a później dopiero powrót na trasy.I tak jak wspomina jaro_gt po sobotnim LIVE u Mariusza w rsmp.tv gdzie dosyć mocno sytuację rozrysował Kotlin,Mariusz,Kornik czy chociaż by Rafał Cebula ciężko to będzie wyglądało w tym roku i jeżeli coś poleci to bardziej hobbystycznie niż sportowo :/
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: RSMP 2020

Postprzez trebor » piątek, 1 maja 2020, 20:20

trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: RSMP 2020

Postprzez andrew88 » piątek, 1 maja 2020, 21:51

Jeszcze Kotarba jeździł, czyli chyba mamy dwóch pewniaków do startu w tym sezonie. Z niecierpliwością czekam na to kto kolejny będzie testował.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: RSMP 2020

Postprzez Aro90 » piątek, 1 maja 2020, 23:55

Sport powoli zaczyna wracać, piłka nożna rusza za miesiąc, F1 z początkiem lipca więc można zakładać że od lipca i u nas ruszą rajdy. Rajdy trochę łatwiej zorganizować z kibicami niż np. mecz w obecnych okolicznościach. Wygląda na to że jednak Świdnicki rozpocznie RSMP jak pierwotnie planowano :wink: zobaczymy jeszcze co zrobią z Polskim, wydaje się że mogą go wcisnąć jeszcze w wakacje bo na jesień dość dalekie podróże i będzie ciężko
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron