76 Rajd Polski 2019

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 76 Rajd Polski 2019

Postprzez Mad Max » wtorek, 25 cze 2019, 18:18

kostek45 napisał(a):Nie byłem w zeszłym roku ale rozumiem że tendencja do zamykania drog, które nie były oznaczone zakazem została podtrzymana?
Zawsze takie niespodzianki trzeba brać pod uwagę tym bardziej że Twoim prztkładzie to solidne drogi a nie jakaś tam leśna dróżka. Inna sprawa że jeśli parking jest zrobiony przed drogą do góry to stawiam flache że za parking dalej puszczać nikogo nie będą
Newmann napisał(a):
Mad Max napisał(a):
Newmann napisał(a):Czy jedynym sensownym rozwiązaniem jest Olecko 1 - Paprotki 2 - Mikołajki Arena 2 + serwis
W zeszłym roku mimo że oesy Paprotki i Świętajno były po sobie i było mniej czasu niż w tym roku lataliśmy między nimi, więc w tym roku plan jest podobny.
Czyli mówisz, że da radę Paprotki 1 - Olecko 1 - Paprotki 2 - Olecko 2 :?:
Skoro w zeszłym roku dało radę to w tym roku tym bardziej.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: 76 Rajd Polski 2019

Postprzez kostek45 » wtorek, 25 cze 2019, 19:26

MadMax a taka opcja przedostania się między Użranki a Mikołajki Max? Myślisz, że jest szansa? Da się wjechać do Starych Sadów od północy?
http://s1.fotowrzut.pl/6WRK0K6TCN/1.jpg
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: 76 Rajd Polski 2019

Postprzez ujtik » wtorek, 25 cze 2019, 20:04

kostek45 napisał(a):Ten film bez tytułu to też jakiś tegoroczny OS?


Film 2 Nuta to końcówka Użranek, od skrzyżowania, gdzie kiedyś przygodę miał Neuville (20,7 km) do mety

Film 1 Nuta to jak dla mnie jest poprawny onboard z Gminy Mrągowo, bo ten podpisany nie pasuje do rzeczywistości

Brakuje początku i końcówki Olecka.
ujtik
N1
 
Posty: 95
Dołączył(a): środa, 13 maja 2009, 20:34

Re: 76 Rajd Polski 2019

Postprzez Newmann » wtorek, 25 cze 2019, 20:46

kostek45 napisał(a):Siema, podpowie mi ktoś czy te miejsca (i w tym samym kierunku) lecą w tym roku?
https://youtu.be/2GrVZISaYqY

0:01 hopki

0:07 P na asfalcie

0:27 szybka przekładka




Co to za odcinek?
Byłem tam jak szło w drugą stronę.
Spoko było, też chyba skakali.
Prędkość była OK, tylko zakręt za ciasny
Avatar użytkownika
Newmann
N2
 
Posty: 182
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 08:38
Lokalizacja: OS Wydminy

Re: 76 Rajd Polski 2019

Postprzez Mad Max » wtorek, 25 cze 2019, 21:26

kostek45 napisał(a):MadMax a taka opcja przedostania się między Użranki a Mikołajki Max? Myślisz, że jest szansa? Da się wjechać do Starych Sadów od północy?
http://s1.fotowrzut.pl/6WRK0K6TCN/1.jpg
Myślę że to bardziej realna opcja niż pierwsza Twoja propozycja - pytanie tylko gdzie postawią blokadę.

Newmann miejsca z filmów podlinkowanych przez kostka lecą w tym roku w drugą stronę
0:01 to hopa koło Gorłówka (w drugą stronę też latają)
0:07 łącznik asfaltowy w Szczecinowie
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: 76 Rajd Polski 2019

Postprzez Newmann » czwartek, 27 cze 2019, 20:42

kostek45 napisał(a):Myślę, że tak. Też mamy taki plan.
SS2 Paprotki 1 11.26km 08:30
SS3 Stare Juchy 1 13.86km 09:30
SS4 Olecko 1 28.62km 10:20


Od 8:30 do 9:15 oglądara i godzinę na dojazd plus szybkie dojście na kolejne miejsce.


/Ten film bez tytułu to też jakiś tegoroczny OS?

Przy takiej opcji zostają chyba tylko PW i to te najbliżej położone.
Na paprotkach to paprotki PW 6
Na Olecku to Jaśki i Orzechówko.
Żeby na paprotkach jeszcze coś ciekawego blisko znaleźć na drugą pętle....
Pytam tak, bo już dawno nie przemieszczałem się pomiędzy odcinkami
Prędkość była OK, tylko zakręt za ciasny
Avatar użytkownika
Newmann
N2
 
Posty: 182
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 08:38
Lokalizacja: OS Wydminy

Re: 76 Rajd Polski 2019

Postprzez Hultay WRC » czwartek, 27 cze 2019, 23:06

No w tym roku trasa zachęca do przemieszczania się ;) Będzie sporo kilometrow na kołach, a jadę na spontanie, spanko w aucie, bo czemu nie.

Zawsze tylko problem ze jakąś miejscówka super, a potem na miejscu okazuje się że stoisz daaaleekooo, idziesz z buta kawal, ale ostatnio byłem chyba jeszcze jak Kubica cisnął Fieste, liczę na większą ilość miejsca ;)
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Re: 76 Rajd Polski 2019

Postprzez Newmann » piątek, 28 cze 2019, 12:44

Jak frekwencja na testowym?
Sporo kibiców?
Widziałem kilka zdjęć i wygląda, że zainteresowanie takie średnie.
Prędkość była OK, tylko zakręt za ciasny
Avatar użytkownika
Newmann
N2
 
Posty: 182
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 08:38
Lokalizacja: OS Wydminy

Re: 76 Rajd Polski 2019

Postprzez tomy halik » piątek, 28 cze 2019, 14:30

Pytanie za 100pkt. Ktoś wie jak wygląda ta na końcówce Olecka ta partia jakby na krańcu jeziora ( dwa prawe i lewy). Nigdy to nie było jechane chyba a google maps pokazuje ze powinno dać sie tam dojechać.
tomy halik
N3
 
Posty: 270
Dołączył(a): środa, 15 lut 2006, 13:03
Lokalizacja: zabrze

Re: 76 Rajd Polski 2019

Postprzez hubertus_89 » piątek, 28 cze 2019, 15:35

https://youtu.be/xUC1sCQqgD4
Na tym onbordzie widać ilu było kibiców. Jak dla mnie nie było tak mało a tym bardziej ze to dopiero piatek :D
Avatar użytkownika
hubertus_89
N1
 
Posty: 86
Dołączył(a): niedziela, 6 lis 2011, 18:18

Re: 76 Rajd Polski 2019

Postprzez trebor » niedziela, 30 cze 2019, 08:09

Fajny rajd. A frekwencja całkiem ok! Kibicujemy w ramach "poszanowania plonów" na miejscowych polach. Wczoraj była grożba blokady Paprotek w razie zdeptania kukurydzy. I racja, nie zostawiajmy po sobie toalnej dewastacji!!
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: 76 Rajd Polski 2019

Postprzez amigo » niedziela, 30 cze 2019, 16:01

Byliśmy w Sobotę i muszę powiedzieć, że było sporo kibiców. Na pewno nie tle co na WRC ale dużo. Było sporo kibiców zagranicznych. My zainstalowaliśmy się na Hopie Rosochackie i niestety z powodu dużej odległości do parkingu nie lataliśmy po innych OS. Byliśmy pozytywnie zaskoczeni, że słabe ekipy skakały bardzo ładnie na HOPIE ROSOCHACKIE. Najlepszy skocze to był Japończyk.
Co do kibiców to zachowanie było bardzo pozytywne. Może dlatego, że nie było tzw lansujących się gimbusów itp gości co po piwku zaczynali pajacować. Oddelegowana grupa policjantów robiła dobrą robotę i kilku cwaniaków od razu ustawiła do pionu. Ilość kibiców względem tamtego roku to gdzieś 80 - 90 % więcej przynajmniej na pierwszym przejeździ. Mało było młodzieży i kobiet względem poprzednich lat.

Mam nadzieję, że wróci na mazury WRC bo jest to jednak inna liga.

Moim zdaniem organizator dobrze przygotował teren wokoło trasy przynajmniej ten co ja widziałem. Pola wykoszone i tak samo dojścia wykoszone. Wyznaczone taśmami i też wyznaczone miejsca do przejścia przez OS nie tak na dziko jak bywało kiedyś.
Nie wiem dlaczego organizator tak opiera się by parkingi były pod OS? My szliśmy z hopy Rosochackie do samochodu 20- 25 minut i według mnie to zniechęca sporo osób.
amigo
N1
 
Posty: 98
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2014, 12:27

Re: 76 Rajd Polski 2019

Postprzez adamlen » niedziela, 30 cze 2019, 18:41

Obserwowałem rajd tylko sprzed komputera, więc ciężko ocenić czyjąś jazdę, ale wyniki można:

Lukyanuk - jak zwykle wariat - jak dojeżdża to wygrywa.
Huttunen - Jego obstawiałem przed rajdem jako zwycięzce, ma spore doświadczenie na luźnym i tego typu trasach, więc wynik przewidywalny.
Habaj - Zrobił to co się od niego wymaga czyli podium w ERC, ale strata powinna być mniejsza jeśli chce powalczyć o końcowy triumf.
Marczyk - robi się z niego uniwersalny kierowca, jak SKODA go dobrze poprowadzi może być z niego niezły kierowca nie tylko w RSMP.
Mares - dla mnie największe zaskoczenie rajdu - Czesi tu nigdy mocni nie byli a On pokazał, że potrafi jeździć.
Domżała - nie spodziewałem się, że ukończy tak wysoko. Brawo.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: 76 Rajd Polski 2019

Postprzez ToKu » niedziela, 30 cze 2019, 20:06

Byłem na rajdzie, było dużo ludzi. Z zagranicy u mnie głównie Litwini. Staliśmy stosunkowo grzecznie, ale safety było bardzo życiowe, a kibice dosyć odpowiedzialni. Spanie przy odcinkach, namioty, duża dawka kolorytu lokalnego w tym roku, ale bez jakichś negatywnych emocji.

W sobotę byłem na OS Olecko, na nowej części partii, tuż przed nawrotem na hopę Zajdy. Karkołomne spadanie z dwoma poderwaniami, mostek, i zakręt z wielkim wyrypem wyrzucającym na skarpę. W przeddzień pod wieczór dokonaliśmy w tym rejonie drobnej korekty planu safety, ale ludzie i tak stali przed taśmą! My tam nie staliśmy, tylko za mostkiem, na tej skarpie. Rano w sumie miejsce rozczarowujące, bo miało wielki potencjał, ale wydaje mi się, że zawodnicy w dużej większości bardzo ostrożnie tam jechali. Popołudniowy przejazd był znacznie lepszy, odważniejszy, Do tego nie wzięli pod uwagę, że na wewnętrznej zakrętu za mostkiem pojawiła się dziura wyrzucająca mocno w górę i czasem jeszcze na skarpę. Możecie sami zobaczyć bo to jest z helikoptera w relacji z odcinka sam początek większości ujęć: trzy samochody na górce flaga polska i litewska zaczyna się zjazd.

Tam dwóch "dzwoniło" w skarpę, totem wzbogacił się o grill od Peugota na szwedzkich blachach, fajny był drugi przejazd.

Drugi dzień Mrągowo w lesie pod koniec odcinka. Tu duże prace natury ogrodniczej odsłoniły dwa urocze zakręty brane bokami. Prace zakończono w połowie pierwszego przejazdu. Szkoda, że od początku tu nie działaliśmy, tylko pierwsze 10 aut na szczycie wcześniej oglądaliśmy. Ciekawostka: Safety z aut oficjalnych tam nas opierniczyli,przed drugim przejazdem, że się opierniczamy! Bo myśleli, że jesteśmy safety, kolega miał pomarańczowy bezrękawnik z motocrossów jakiś i było podobne do kamizelki safety. Zorientowali się (chyba) nie przeprosili i pojechali. W sumie to my też chwilę musieliśmy rozkminiać o co im mogło chodzić.

Nie przyznaję nagród za jazdę, bo nie miałem listy startowej.

Podobało mi się.
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 76 Rajd Polski 2019

Postprzez Hubertos » poniedziałek, 1 lip 2019, 02:19

trebor napisał(a):Fajny rajd. A frekwencja całkiem ok! Kibicujemy w ramach "poszanowania plonów" na miejscowych polach. Wczoraj była grożba blokady Paprotek w razie zdeptania kukurydzy. I racja, nie zostawiajmy po sobie toalnej dewastacji!!


Z tym od zawsze był problem w przypadku Polskiego, szczególnie w edycjach WRC. Ale nie zapominajmy, ze jest to też spowodowane wszechobecnymi blokadami, jak tu dojść/dojechać do fajnego miejsca, skoro nie możesz skorzystać z dojazdów, albo nie pozwalają spacerować ci po odcinku na 1,5 h przed startem.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości