47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez Hubertos » wtorek, 26 mar 2019, 19:28

Mam nadzieje, że w ramach protestu pojedziecie na jakiś inny rajd niż Świdnicki. Organizatorzy tej imprezy przekraczają wszelkie granice pójścia na łatwzinę...
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno


Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez makki » wtorek, 26 mar 2019, 20:41

Hubertos napisał(a):Mam nadzieje, że w ramach protestu pojedziecie na jakiś inny rajd niż Świdnicki. Organizatorzy tej imprezy przekraczają wszelkie granice pójścia na łatwzinę...

Do wyboru: Argentyna lub w słabszej wersji Klatovy, :D
makki
N2
 
Posty: 161
Dołączył(a): czwartek, 8 mar 2012, 15:20

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez jaro_gt » wtorek, 26 mar 2019, 21:40

Moim zdaniem pomimo że trasa jest co roku prawie taka sama to ten rajd ma swój urok. Ja osobiście najbardziej lubie rajd świdnicki, te oesy są już kultowe i fajnie się je ogląda. Owszem fajnie byłoby zobaczyć jakiś nowy oes lub nową konfiguracje ale nie wiadomo czy ze strony organizacyjnej jest to w ogóle możliwe bo jak wiadomo ten sport nie jest mile odbierany przez wiekszość ludzi (niestety) ale mam nadzieje że z czasem to sie zmieni. Czekam z niecierpliwością na najbliższą edycję, zobaczymy co pokaże lista zgłoszeń. Pozdrawiam :D
jaro_gt
 
Posty: 36
Dołączył(a): sobota, 26 mar 2016, 18:38

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez viper » wtorek, 26 mar 2019, 21:50

Hubertos napisał(a):Mam nadzieje, że w ramach protestu pojedziecie na jakiś inny rajd niż Świdnicki. Organizatorzy tej imprezy przekraczają wszelkie granice pójścia na łatwzinę...

Poziom organizacji swidnickiego odzwierciedla dokładnie poziom rajdów w Polsce. Właściwie czego się spodziewaliscie. Mają sponsora strategicznego Kamionki to z Jodłownikiem najtańszy oes do zabezpieczenia strefa kibica jak ktoś napisał przyniesie jakiś tam zysk. Przecież to proste. Jak by mogli to by ten rajd puścili na trasie kryterium kamionek powiedzmy do zjazdu sokolca i meta na skrzyżowaniu.. Lista zgłoszeń będzie jak zawsze jeżeli chodzi o ilość. Z roku na rok zmienia się jednak poziom. Celebryci się bawią w rajdówców i biznes organizatorom się kręci. Jak się zmieni to na pewno nie na lepsze.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez Hubertos » wtorek, 26 mar 2019, 22:19

makki napisał(a):
Hubertos napisał(a):Mam nadzieje, że w ramach protestu pojedziecie na jakiś inny rajd niż Świdnicki. Organizatorzy tej imprezy przekraczają wszelkie granice pójścia na łatwzinę...

Do wyboru: Argentyna lub w słabszej wersji Klatovy, :D


Zawsze można wybrać rajd odbywający się w inny weekend.

jaro_gt napisał(a):Moim zdaniem pomimo że trasa jest co roku prawie taka sama to ten rajd ma swój urok. Ja osobiście najbardziej lubie rajd świdnicki, te oesy są już kultowe i fajnie się je ogląda. Owszem fajnie byłoby zobaczyć jakiś nowy oes lub nową konfiguracje ale nie wiadomo czy ze strony organizacyjnej jest to w ogóle możliwe bo jak wiadomo ten sport nie jest mile odbierany przez wiekszość ludzi (niestety) ale mam nadzieje że z czasem to sie zmieni. Czekam z niecierpliwością na najbliższą edycję, zobaczymy co pokaże lista zgłoszeń. Pozdrawiam :D


A byłeś na jakimś rajdzie nie na Dolnym Śląsku, lub nie w Polsce? ;) Wiadomo, ze każdy rajd jest fajny na swój sposób, ale można by chociaż spróbować wprowadzić jakiś powiew świeżości.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez SOKÓŁ » środa, 27 mar 2019, 00:47

Hubertos napisał(a):
makki napisał(a):
Hubertos napisał(a):Mam nadzieje, że w ramach protestu pojedziecie na jakiś inny rajd niż Świdnicki. Organizatorzy tej imprezy przekraczają wszelkie granice pójścia na łatwzinę...

Do wyboru: Argentyna lub w słabszej wersji Klatovy, :D


Zawsze można wybrać rajd odbywający się w inny weekend.

jaro_gt napisał(a):Moim zdaniem pomimo że trasa jest co roku prawie taka sama to ten rajd ma swój urok. Ja osobiście najbardziej lubie rajd świdnicki, te oesy są już kultowe i fajnie się je ogląda. Owszem fajnie byłoby zobaczyć jakiś nowy oes lub nową konfiguracje ale nie wiadomo czy ze strony organizacyjnej jest to w ogóle możliwe bo jak wiadomo ten sport nie jest mile odbierany przez wiekszość ludzi (niestety) ale mam nadzieje że z czasem to sie zmieni. Czekam z niecierpliwością na najbliższą edycję, zobaczymy co pokaże lista zgłoszeń. Pozdrawiam :D


A byłeś na jakimś rajdzie nie na Dolnym Śląsku, lub nie w Polsce? ;) Wiadomo, ze każdy rajd jest fajny na swój sposób, ale można by chociaż spróbować wprowadzić jakiś powiew świeżości.


Hubertos I tu Roman od nie przestawiania gór ma lżej bo ekipa Tarmac Mastersa pokazała kilka nowych ciekawych tras w okolicy Świdnicy ale po co? Ktoś już pisał że można iść na łatwiznę i robić co roku to samo bo za plan zabezpieczenia czegoś nowego trzeba płacić a tu jest wszystko po staremu. Tak się zastanawiam (TESTOWY/SZPIEG/KARTA) to jest 1200 PLN w dupę czy to jest normalne?? W Czechach to samo mieści się w 500 PLn
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez pawelll1987 » środa, 27 mar 2019, 08:05

Dla mnie bez sensu jest rozdzielanie oesów w Świdnicy. A jeśli już się na to uparli to mogli je rozdzielić jakimś bliższym odcinkiem jak np. Witoszów - Złoty Las (który znów wyleciał).
pawelll1987
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota, 11 lis 2017, 12:07

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez Mad Max » środa, 27 mar 2019, 14:40

viper napisał(a):Właściwie czego się spodziewaliscie.
I to jest bardzo dobre pytanie. Czego można się spodziewać po organizatorze który od bardzo wielu lat robi rajd na odpierd*** i po najniższej linii oporu.
pawelll1987 napisał(a):Dla mnie bez sensu jest rozdzielanie oesów w Świdnicy. A jeśli już się na to uparli to mogli je rozdzielić jakimś bliższym odcinkiem jak np. Witoszów - Złoty Las (który znów wyleciał).
Przecież kiedyś był Burkatów namiętnie upalany przez kilka lat, wystarczyło by wykorzystać ten patent w sobotę i połączyć to ze Świdnicą - ale po co... pewnie "się nie da"... albo się nie chce...
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez Bomber » środa, 27 mar 2019, 16:17

Hubertos napisał(a):Mam nadzieje, że w ramach protestu pojedziecie na jakiś inny rajd niż Świdnicki. Organizatorzy tej imprezy przekraczają wszelkie granice pójścia na łatwzinę...


Protestu? Głupszego pomysłu dawno nie słyszałem ,ale widać doświadczony organizator si.ę wypowiada... Gratuluję pomysłu i wysokich lotów intelektu :) powodzenia z oglądania rajdów sprzed komputera ;)
Bomber
N2
 
Posty: 176
Dołączył(a): wtorek, 12 wrz 2006, 08:54
Lokalizacja: Kraków

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez Mad Max » środa, 27 mar 2019, 16:20

Bomber napisał(a):
Hubertos napisał(a):Mam nadzieje, że w ramach protestu pojedziecie na jakiś inny rajd niż Świdnicki. Organizatorzy tej imprezy przekraczają wszelkie granice pójścia na łatwzinę...
Protestu? Głupszego pomysłu dawno nie słyszałem ,ale widać doświadczony organizator si.ę wypowiada... Gratuluję pomysłu i wysokich lotów intelektu :) powodzenia z oglądania rajdów sprzed komputera ;)
ŁŁŁoooo... a jak Arłamów bojkotowali to prawie wszyscy bili brawo.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez Bomber » środa, 27 mar 2019, 16:30

Hubertos I tu Roman od nie przestawiania gór ma lżej bo ekipa Tarmac Mastersa pokazała kilka nowych ciekawych tras w okolicy Świdnicy ale po co? Ktoś już pisał że można iść na łatwiznę i robić co roku to samo bo za plan zabezpieczenia czegoś nowego trzeba płacić a tu jest wszystko po staremu. Tak się zastanawiam (TESTOWY/SZPIEG/KARTA) to jest 1200 PLN w dupę czy to jest normalne?? W Czechach to samo mieści się w 500 PLn[/quote]

ale Tarmac ma trochę mniej kilometrów czego chyba ktoś tutaj nie zauwaza :P (łatwo sprawdzić w harmonogramie).
A gdyby największym kosztem na rajdzie był plan zabezpieczenia... to byłoby takie piękne. Przeliczając na wpisowe/ kilometery oesowe i całą resztę to Świdnica wychodzi taniej od Tarmaca.
w sumie to gdyby nie internet nie wiedzielibysmy ilu jest ludzi pozbawionych podstawowej wiedzy intersujacych sie tym sportem ;)

a tak btw komus sie dyscypliny pomylily i fora. Jedni plują na drugich, a pozniej sie dziwimy, ze malo ludzi na rajd przyjezdza...
Brawo, po prostu brawo jak pieknie potraficie robic we wlasne gniazdo
Bomber
N2
 
Posty: 176
Dołączył(a): wtorek, 12 wrz 2006, 08:54
Lokalizacja: Kraków

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez Bomber » środa, 27 mar 2019, 16:34

Mad Max napisał(a):
ŁŁŁoooo... a jak Arłamów bojkotowali to prawie wszyscy bili brawo.[/quote]
Prawie - robi różnicę. Kiedyś w Krakowie też mieliśmy ładne rajdy, a teraz... aż szkoda patrzeć co się porobiło, a potencjal w trasach widze prawie codziennie. co z tego? Nie ma komu zrobic rajdów, a specjlisci sprzed komputera nie potrafią palcem kiwnać, żeby cos zrobic, ale napisać tak - takie zachowanie pseudoznawców jest ujmujące i zwyczajnie dla rajdów szkodliwe.
Bomber
N2
 
Posty: 176
Dołączył(a): wtorek, 12 wrz 2006, 08:54
Lokalizacja: Kraków

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez piotrg » środa, 27 mar 2019, 18:03

Bomber to jest krytyk konstruktywna :wink:
Zauważcie że co roku jest jakaś ankieta wśród zawodników co by chcieli itd - Nikt jakoś nie mówi że chciałby nowe trasy... :?: :mrgreen:
Nowe trasy uczą a chyba nie którym zawodnikom co myślą o ekspansji to by się przydało. Nikt nie oczekuje całkowitej zmiany trasy, ale chociaż 20-30%. Klasyki są super ale jak by leciały co np 3 lata, chodzi o to by trochę rotować oesami. Apropo całego rsmp to zawodnicy narzekają na za małą ilość km, no bez sensu zupełnie, skoro krótszy format się nie przyjął to trzeba wrócić do tych około 200km bo to będzie z korzyścią dla zawodników i dla kibiców. Nie może być sytuacji że po jakimś incydencie odwołują jakąś pętle i z rajdu rsmp robi się kjs kilometrowo.
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez Hubertos » środa, 27 mar 2019, 18:09

@Bomber
Wybitny znawco tematu organizacji rajdów, wypowiedz się merytorycznie. Pokaż nam, dlaczego organizator Świdnickiego rok po roku idzie na łatwiznę i robi rajd po tych samych drogach. Nie mówię, że organizacja tego typu imprezy jest czymś łatwym, ale gdzie indziej sobie radzą jakimś cudem!. A. Rzeszowski był w stanie organizować przez 3 lata dwa rajdy RSMP, za każdym razem trasa jest zmodyfikowana, raz bardziej, raz mniej. Wszędzie są wprowadzane zmiany, tylko nie na Świdnickim, tam się nie da.

Nie wiem, w którym miejscu twoje posty są mniej głupie od moich, nie wyjaśniłeś tematu w zupełności. Biadolisz, bo ktoś ośmielił się skrytykować pójście na łatwiznę, które widzę nie tylko ja, ale duża część tego forum. I tak, nie pojadę na Świdnicki, bo szkoda mi czasu na oglądanie miejsc, w których już byłem. Wolę pojechać sobie na Węgry/Słowację i poznać coś nowego niż oklepany Walim. Nie śledzę rajdów tylko i wyłącznie sprzed komputera. Nikt nikogo nie atakuje, prędzej ty wyjeżdżasz z bezsensownymi i nic nie wnoszącymi do dyskusji postami.

Oczekuję tylko jakiejkolwiek zmiany, jeden odcinek, może dwa. Przecież to teren obfitujący w ciekawe drogi.

Nie dałoby się wykorzystać tras z Nikona?
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: 47 Rajd Świdnicki-Krause 2019

Postprzez SOKÓŁ » środa, 27 mar 2019, 22:18

Bomber Mistrzu nie chodzi o kilometry a nowe odcinki w okolicy Świdnicy każdy wie że RO to nie RSMP ale zamiast robić 7 x Walim-Walim można było by coś zmontować innego.Nikt tu nie pluje tylko stwierdza fakty.Roman od nie przestawienia gór indzie po najmniejszej linii oporu i trzeba się z tym pogodzić.W maju będzie 1 runda starego nowego cyklu w RO w okolicy Rally Masters i organizator zmontował odcinki w okolicy Sobótki z miejskim w centrum znany między innymi z rajdu Polski będącego jeszcze na Dolnym Śląsku.Można?? Wszystko można a to jest taka sama droga jak na walim z serwisu ;)
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości