75 Rajd Polski 2018

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 75 Rajd Polski 2018

Postprzez posejdon » środa, 26 wrz 2018, 19:07

O co chodzi z tą złą organizacją? Zaliczyliśmy Tałty, 2 x Paprotki, Stare Juchy, Mikołajki MAX, 2 x Pozezdrze i 2 x Baranowo więc jakieś rozeznanie mam. Wszędzie dało się podjechać autem praktycznie pod samą taśmę na zwykłego Rally Passa i nalepkę parkingową. Taśmy były czasem w dziwnych miejscach ale to raczej często się zdarza. Safety, przynajmniej ci, z którymi miałem styczność - raczej ogarnięci i wiedzący po co tu są. W mojej ocenie rajd zdecydowanie na plus. Naprawdę nie wiem czemu wiele osób tak narzeka. Chyba taka moda, że jak ponarzekasz to znaczy, że się znasz :lol:
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno


Re: 75 Rajd Polski 2018

Postprzez trebor » środa, 26 wrz 2018, 19:34

E, nikt nie narzeka! Rajd super, emocje do końca. Poprzednicy wszystko napisali. Kibiców mało, niedługo to na jednej łące się pomieścimy, ale ceny "pola" można było negocjować :D
Spaliśmy na Paprotkach - wywoławczo 40 od auta, stanęło na 20. Lepiej na Pozezdrzu - w sporej grupie radomsko - lubelsko - świdnickiej 10zł od auta.
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: 75 Rajd Polski 2018

Postprzez ujtik » środa, 26 wrz 2018, 23:23

No też muszę przyznać, że źle nie było :)
R5 dają rade, szczególnie jak driverzy dobrzy jak Huttunen i Griazin. Marczyk też bardzo agresywnie tam gdzie byłem i Habaj szczególnie na Power Stage szedł jak dzik (aż tak nie chcial żeby Grzyb zdobył MP ? ) Szkoda tylko, że R5 takie ciche są, to duży minus po WRC, czasem auto najpierw widać a dopiero potem słychac :oops: . Szkoda Pieniążka bo dopóki jechał to bardzo przyjemnie to wyglądało, ale chyba chłopak za bardzo chciał i po błędzie na kwalifikacyjnym nadal miał plan wygrać a z tą pozycją na drodze to było niemożliwe.

Miejscówki ciekawe można łatwiej znaleźć niż na WRC bo i ludzi mniej i chyba safety bardziej wyrozumiałe (i bardziej znające sie na rzeczy- chociaż nie wszyscy)

Udało sie zaliczyć testowy i potem po 4 os w każdym dniu więc spoko. Blokady bardzo blisko odcinków a z racji że mało ludzi (chociaż w sumie i tak więcej niż się spodziewałem) to można dojechać prawie pod taśmę i korków po drodze też nie ma :) Nawet na Baranowie na dojeździe od Użranek do nawrotu tuż przed metą byłem przygotowany na blokadę, wziąlem rowery żeby sobie tam przejechać a tu sie okazało że żadnego zakazu i można pod samą krzyżowkę dojechać.
Bilety dużo za drogie ale chociaż dla młodego było za darmo, gdzie na Barum musiał już mieć swój bilet (chociaż na pierwszych Paprotkach musiałem chwile podyskutować ,że na stronie mają wpisane do lat 12 ,bo nadzorca szlabanu :D byl swięcie przekonany że do 10 tylko )

Ale absurdalna sytuacja z pierwszego Baranowa. 5 minut do startu OS( potem sie okazało 15 minut opóźnionego) na samej końcówce Oesu jedzie chyba C, kobitka wysiada i mówi że będziemy musieli sobie sami zataśmować bo oni już nie mają czasu, a musi być zataśmowane. safety też własciwie żadnego tam nie było Wiadomo jak to się skończyło, taśma byla ale dosyć blisko drogi jak na standardy FIA Safety :D

Warto było pojechać
ujtik
N1
 
Posty: 95
Dołączył(a): środa, 13 maja 2009, 20:34

Re: 75 Rajd Polski 2018

Postprzez Mad Max » czwartek, 27 wrz 2018, 11:46

Lubię kameralne rajdy organizowane specjalnie dla mnie - zainteresowanie kibiców takie jak tym tematem na forum - smutnie to wyglądało ale nie mam pretensji bo przynajmniej nikt mi widoku nie zasłaniał.
Organizacja bez większych zastrzeżeń, obejrzeliśmy cztery odcinki w sobotę więc to ok inna sprawa że co kilometrów na dojazdówkach nadymaliśmy to nasze, niby mówili że robią rajd żeby kibic zobaczył jak najwięcej ale jednak ten rajd rozjeb**** strasznie w tym roku - zamienili by Paprotki z Pozezdrzem a Baranowo połączyli by z Miko MAX i było by OK a rajd by się skończył o 13 a nie wiadomo po co o 17. Nowe Pozezdrze super oes
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: 75 Rajd Polski 2018

Postprzez amigo » niedziela, 30 wrz 2018, 17:39

OO już forum działa to się wypowiem ponieważ w dniu rajdu i po nim leżało. Niestety stety moje 50% ekipy się wyłamało i pojechaliśmy tylko we dwóch, a powód zapewne taki sam dla wielu pogoda. Jeszcze w piątek 28 stopni upalnie, a sobota zimno 13-15 stopni. Sam wstałem o 4 rano gdzie lał deszcz i mocno wiało. Sam biłem się z myślami czy jechać czy nie jechać ale chwila refleksji, że trzeba będzie czekać znów rok i lepiej może nie być. Zajechaliśmy na 8:30 Rosochackie i ku mojemu zdziwieniu na ulicach pustki do tego kropiło, wiało i było tak jakoś smutno ale nic pojechaliśmy szukać dojazdu jak najbliżej HOPY Rosochackie. Zaparkowaliśmy przed jedną blokada i poszliśmy w kierunku HOPY po drodze kilku kibiców narzekało, że bardzo daleka blokada ale to nie było najważniejsze. Na miejscu garstka ludzi... Jak to to największa HOPA Rajdu a tu ludzi nie ma? Czekaliśmy do rozpoczęcia może przybędzie troche ludzi i przybyło może z kilka więcej. Plus był jeden, że wtedy masz najlepsze miejsce dla siebie.

Najmocniejsze auta latały fajnie ale wiadomo to nie wrce. Po zakończeniu pierwszego przejazdu poszliśmy do samochodu się troche ogrzać i posilić. Po 1h wyszło słońce i zrobiło się cieplej kilka stopni. W takim razie postanowiliśmy ruszyć na Hopę Zajdy, która była nie tak daleko. Niestety przejechaliśmy kilka km i każda droga była zablokowana, a nigdzie nie było widać samochodów kibiców więc postanowiliśmy wrócić na Rosochackie oczywiście po drodze kurtuazyjna kontrola drogowa :).

Co ciekawe pogoda zaczęła się troche poprawiać i przybyło więcej kibiców ale patrząc po rejestracjach to spora część była miejscowa. Odnośnie liczby kibiców na Hopie Rosochackie to z porannego przejazdu wzrosła z 300% ale i tak było to mało względem poprzedniego roku.


Teraz moja ocena odnośnie organizacji przy hopie Rosochackie. Minusem była zbyt daleka blokada dojazdów przy tak mizernej liczbie nas kibiców ale to nie był taki problem jakby było dużo ludzi. Obsługa rajdu czyli Safety to nie młodzież z łapanki tylko firma ochroniarska i do tego cała radiowóz policjantów z grupy interwencyjnej. Było ich około 10 osób i ładniej reagowali na przeginanie przez kibiców. Od razu startowała grupa 5-6 policjantów do niesfornych kibiców. Na pewno lepiej to wyglądało jakby poszedł jeden policjant upominać kibiców, że tam się nie staje. Tu można pochwalić organizację za takie działanie.

Moim zdaniem Hope Rosochackie powinno się jeszcze delikatnie przebudować i wycinając te grube wierzby bo w końcu będzie boom. Panowie z mediów delikatnie mogli się o tym przekonać.


Dużo kibiców problem mało kibiców problem. Myślę, że Rajd bez kibiców to nie jest taki fajny i nie da się na nim zarobić, a trzeba i tak organizować obsługę za duże pieniądze. Moim zdaniem organizator przestrzelił z terminem i można było zrobić to tydzień wcześniej na pewno więcej ludzi byłoby na rajdzie.

Mam nadzieję, że odzyskamy WRC, a czy będzie to na przyszły rok tego nie wiadomo ale wolę tamtą atmosferę i tamte auta niż te pustki jakie były obecnie.
amigo
N1
 
Posty: 98
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2014, 12:27

Poprzednia strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron