Rajd Śląska 2018

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Śląska 2018

Postprzez viper » piątek, 6 lip 2018, 13:50

Kruk napisał(a):
iceman150 napisał(a):No to Kasperczyk chyba wszystkich zaskoczył. Na ostatnich dwóch rajdach naprawdę zaczął walczyć. Wiem ze stawką slaba, ale jednak Brzezińskiego pokonał ;-) A faworyzowany przez wielu na początku sezonu Polonski niestety w tej klasie praktycznie nie istnieje, walczy głównie z Byskiniewiewiczem. W ośce jak zawsze niezła walka.


Zgodzę się z początkiem i końcem. Niestety ocena pana Polońskiego jest mocno niesprawiedliwa. Żeby było to miarodajne powinno się porównywać zawodników startujących samochodami tej samej klasy i o zbliżonym doświadczeniu w postaci ilości startów takim samochodem. Wszyscy trzej startują w tej klasie tylko ilość startów mają różną :wink: . Pan Kasperczyk 39 startów, pan Poloński 6 startów i już wygrał jeden odcinek, pan Byśkiniewicz 5 startów.

No sorry kolego ale idąc tym tokiem rozumowania to Marczyk powinien z r2 przegrywać, bo jak byś nie patrzył jego doświadczenie w porównaniu do Polońskiego jest zerowe. Moim zdaniem największe rozczarowanie to właśnie Poloński. Natomiast na plus na pewno Kasperczyk.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42


Re: Rajd Śląska 2018

Postprzez Kruk » piątek, 6 lip 2018, 16:13

Marczyk to naturalny talent. Nie mieści się w sztywnych ramach. Według mnie to przyszła gwiazda naszych rajdów. Jeśli nie w tym sezonie to najpóźniej w następnym jak będzie nadal tak szybko robił postępy zdobędzie tytuł Mistrza. Pewnie wielokrotnego :wink: . Według mnie jest lepszy od pana Brzezińskiego, który objawił się w poprzednich sezonach. Utrzymuje wysoką formę ... ale jak wiemy zaczynał przed ekranem a później udało mu się przenieść wyuczone umiejętności do realnej rzeczywistości. Nie umniejszam mu umiejętności, bo napewno nie jest przeciętniakiem ... ale większość to opanowanie, konsekwencja, upór, trochę szczęścia, mocne nerwy i brak poczucia strachu. Jak startował C2 miał ten błysk, który teraz widać u Marczyka. Później go gdzieś po drodze z różnych przyczyn zatracił. Wszystko spokojnie, wszystko kalkuluje, nie wychyla się, nie pozwala sobie na postawienie wszystkiego na jedną kartę tak jak robił Colin, na którego usilnie stara się kreować :roll: .

U pana Kasperczyka procentuje doświadczenie i starty, starty i jeszcze raz starty. Teraz też będzie jechał w Estonii. Jest bogaty z domu więc nie musi się martwić o budżet. Zazdroszczę mu, bo na jego miejscu też chciałbym to robić. A widać, szczególnie od ostatnich dwóch rajdów, że zaczyna wychodzić mu to już na poziomie naszej szpicy krajowej. Brawo. Cieszę się, że udało mu się to osiągnąć. Cieszę się z każdego kto chce wydawać zazwyczaj swoje pieniądze na początkowo zabawę i fajną formę spędzania czasu, która z czasem przeradza się w pasję i sukcesy.

Wyniki pokazują, że pan Poloński szybciej się zaaklimatyzował w nowym samochodzie, niż pan Byśkiniewicz. Powiedział bym, że pan Poloński od czasu przesiadki z ośki stał się trochę zero jedynkowy. Albo max ogień, wyda i są wyniki albo na drugim biegunie ogień, padnie sprzęt lub błąd i dzwon. Tacy zawodnicy też są potrzebni. Dzięki temu jest dużo ciekawiej. To jego znak rozpoznawczy się zrobił. Podziwiam za odwagę i niepoddawanie się. Brawo. Pan Byśkiniewicz spokojnie po woli małymi krokami do przodu. Z czasem będzie coraz szybciej. Dzięki takiej różnorodności i różnemu podejściu do startów i kariery mamy bardziej urozmaicony sezon i ciekawszą rywalizację i więcej emocji w trakcie rajdów.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Śląska 2018

Postprzez ZbyszekChaosu » niedziela, 8 lip 2018, 12:33

Ja w żadne brednie o naturalnym talencie nie wierzę, w żadnym sporcie. Najlepszym przykładem jest Loeb i jego pierwszy rajdowy start :)
Co do Marczyka to on nie zaczął jeździć 3 lata temu. Już jako dzieciak wyjeździł kilka tytułów mistrza polski w kartingu halowym. Dzieki temu łatwiej było mu ogarnąć BMW którym objeżdżał lancery na bednarach. Do tego otacza się dobrymi doradcami, nie tylko SPRT i Skoda ale i chyba Czopik oferował mu swoją pomoc a pewnie ma tez kontakty z innymi dobrymi kierowcami. Kasa rodziców tez nie przeszkadza choć to oczywiscie dużo za mało by jeździć za swoje. Miałem okazje poznac tego zawodnika jeszcze zanim zrobił licencję i powiem szczeze że jego wyniki nie sa dla mnie zaskoczeniem. Wątpię też aby seryjnie zdobywał mistrza polski w rajdach. Jeden tytuł max, potem gdzieś wyżej, choć ja mu życzę jak najszybciej startów za granicą. Chocby i w junior ERC U27
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Rajd Śląska 2018

Postprzez Kruk » poniedziałek, 9 lip 2018, 10:21

Ta umowna seryjność zdobywania tytułów miała być w wersji pesymistycznej, gdyby z jakiegoś powodu nie wypaliły starty zagraniczne. Też myślę, że zdobędzie tytuł a w kolejnym sezonie będą starty zagraniczne.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Śląska 2018

Postprzez Mad Max » piątek, 13 lip 2018, 10:11

Ciekawi mnie wasza opinia na ten temat - moim zdaniem Pan redaktor się mocno zagalopował
https://wrc.net.pl/kto-tak-naprawde-zaw ... zie-slaska
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Śląska 2018

Postprzez woocasch » piątek, 13 lip 2018, 12:23

Ale z czym konkretnie się zagalopował? Z tym, że osoby odpowiedzialne za sprawdzenie przed startem odcinka specjalnego czy wszystko jest przygotowane zgodnie z planem zabezpieczenia i książką drogową dały ciała? Wystarczy zerknąć na onboard Gabrysia: https://www.youtube.com/watch?v=el2Yw9J1h1w żeby zobaczyć, że szykana była ustawiona nie kilka a kilkadziesiąt, jak nie kilkaset, metrów za wcześnie. Nie wiem kto personalnie odpowiadał za ustawienie szykany, ale patrząc na książkę drogową - pod warunkiem, że jest ona autentyczna, aktualna itd. itp. - to tam gdzie jest szykana, moim zdaniem miało być wygrodzenie. A szykana miała być tuż przed skrzyżowaniem ze startem. Zresztą zobacz, w 9 sekundzie onboardu widać jak po prawej stronie na trafie leżą jakieś ofoliowane opony, zapewne przewidziane pod brakujące wygrodzenie. Dobrze, że Gabryś trzymał się lewej strony drogi, bo gdyby jechał nieco bardziej z prawej to byłaby masakra.
Z Panem Redaktorem zgadzam się w jednej kwestii w 100%, wiele osób oddelegowanych do sprawdzenia odcinków traktuje to jako dzień testowania fajnej, nowej fury. I nie ma tu znaczenia, czy ktoś jest młody czy stary, czy i jakie ma doświadczenie. Nie wiem z czego to wynika, ale tak to wygląda z zewnątrz, jakieś leczenie kompleksów czy coś? Kolejny raz polskie rajdy miały tonę szczęścia, bo było blisko aby rajdy trafiły na żółty pasek w TVN24.
Co do wspominania o pilotach, nie wiem jak to wszystko było pozaznaczane na zapoznaniu - być może prawidłowo. Ale wtedy nikomu nie zgadzałby się opis. Więc faktycznie, doświadczeni piloci powinni byli zauważyć, że coś tu nie gra. Czy komuś to zgłaszali? Nie wiem, trzeba by ich zapytać. Ale może w książkach drogowych w RSMP są większe błędy i zawodnicy już się do tego przyzwyczaili.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Śląska 2018

Postprzez Bambus » piątek, 13 lip 2018, 12:52

Mad Max napisał(a):Ciekawi mnie wasza opinia na ten temat - moim zdaniem Pan redaktor się mocno zagalopował
https://wrc.net.pl/kto-tak-naprawde-zaw ... zie-slaska


Moim zdaniem obarczanie winą zawodników/pilotów jest nie na miejscu, oni nie będą przestawiać balotów tylko naniosą do opisu poprawne informacje zgodnie z zapoznaniem (chyba że na zapoznaniu znaczniki były w innym miejscu niż baloty, a to już inna sprawa). Wina leży według mnie mniej więcej pośrodku, po części odpowiada organizator za źle rozstawione baloty, ale delegaci ds. bezpieczeństwa itd. winni to wszystko weryfikować, tym bardziej że jest to odcinek zapętlony!! i wiadomo, że zawodnicy są bardziej narażeni na niebezpieczeństwo.. Poza tym jest osoba odpowiedzialna za zapętlenie odcinków.. Dobrze, że się nic nie stało i niech się pozostali KONIECZNIE!! uczą na błędach.
Ostatnio edytowano środa, 18 lip 2018, 10:58 przez Bambus, łącznie edytowano 1 raz
-pl-
Avatar użytkownika
Bambus
 
Posty: 25
Dołączył(a): piątek, 2 mar 2018, 11:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rajd Śląska 2018

Postprzez Hubertos » piątek, 13 lip 2018, 14:03

Przede wszystkim, aby uniknąć tego typu sytuacji jaka miała miejsce pomiędzy Polońskim, a Gabrysiem należy łączyć odcinek bardzo blisko miejsca startu. W tym momencie starter nie musi używać GPS, po prostu puszcza kolejny samochód po np. 30 sekundach. Takie zapętlenie dobrze sprawdziło się na odcinku Korczyna na Rzeszowskim 2017.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Rajd Śląska 2018

Postprzez Bambus » piątek, 13 lip 2018, 18:58

Hubertos napisał(a):Przede wszystkim, aby uniknąć tego typu sytuacji jaka miała miejsce pomiędzy Polońskim, a Gabrysiem należy łączyć odcinek bardzo blisko miejsca startu. W tym momencie starter nie musi używać GPS, po prostu puszcza kolejny samochód po np. 30 sekundach. Takie zapętlenie dobrze sprawdziło się na odcinku Korczyna na Rzeszowskim 2017.


Z tego co pamiętam tak było również na Świdnickim 2018 (Świdnica oraz Walim) no i chyba Dolnośląskim 2018 (Duszniki).
-pl-
Avatar użytkownika
Bambus
 
Posty: 25
Dołączył(a): piątek, 2 mar 2018, 11:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rajd Śląska 2018

Postprzez Mirek_W » piątek, 13 lip 2018, 19:29

Mad Max napisał(a):Ciekawi mnie wasza opinia na ten temat - moim zdaniem Pan redaktor się mocno zagalopował
https://wrc.net.pl/kto-tak-naprawde-zaw ... zie-slaska


Ustalmy, że nie ma tu mowy o redaktorze, bo to sugeruje, że masz do czynienia z dziennikarzem, a tam już od dawna takich nie ma. Są krzykaczo-pisacze z poziomem wiarygodności podwórkowego blogera, który pisze swoje opinie na podstawie zasłyszanych teorii. Nikt tam nie weryfikuje faktów, nie sprawdza wersji, nie zadaje sobie trudu by chwycić za telefon i zadzwonić do zawodnika (jak było na zapoznaniu), organizatora rajdu, delegata ds. bezpieczeństwa czy odpowiedzialnego za kontakty.

Fakt jest taki, ze szykana przed łączeniem odcinka była dobrze zaplanowana i zaznaczona na zapoznaniu. Nikomu jednak nie starcza jaj zeby dociec skutecznie dlaczego była za wcześnie i kto za to odpowiada...
Mirek_W
 
Posty: 12
Dołączył(a): wtorek, 15 gru 2015, 17:09

Re: Rajd Śląska 2018

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 16 lip 2018, 11:00

Mirek_W napisał(a):Ustalmy, że nie ma tu mowy o redaktorze, bo to sugeruje, że masz do czynienia z dziennikarzem, a tam już od dawna takich nie ma. Są krzykaczo-pisacze z poziomem wiarygodności podwórkowego blogera, który pisze swoje opinie na podstawie zasłyszanych teorii. Nikt tam nie weryfikuje faktów, nie sprawdza wersji, nie zadaje sobie trudu by chwycić za telefon i zadzwonić do zawodnika (jak było na zapoznaniu), organizatora rajdu, delegata ds. bezpieczeństwa czy odpowiedzialnego za kontakty.
Zwał jak zwał - chciałem być grzeczny.

Z tym zagalopowaniem to bardziej chodziło mi o pretensje do zawodników - zawodnicy mają opisać trasę i ją przejechać a nie dodatkowo sprawdzać odległości w książce drogowej.
W mojej opinii w pierwszej kolejności zawinił organizator który ustawiał tą szykanę bo to na nim spoczywa obowiązek zrobienia tego zgodnie z dokumentacją która sam przygotował, w drugiej kolejności wina leży Delegatach, szefach zabezpiecznia i osobach oddelegowanych przez PZM do pracy przy tym rajdzie - myślę że problem byłby w tym że przypadku gdyby coś się stało to te osoby umyły by ręce a po dupie dostał by organizator.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron