Problemy z Rajdem Krakowskim

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Postprzez Baca » czwartek, 12 cze 2003, 09:51

Znalazłem projekt trasy jaka miała być podczas 26 edycji Rajdu Krakowskiego:
Zaplanowane były dwa etapy. Pierwszy dzień (18.06.2003) to pętla limanowska, w której skład miały wejść trzy odcinki specjalne (Zagrody-Nowe Rybie 11,69km, Stare Rybie – Ubrzeż 13,57 i Dąbrówka – Jaroszówka 11,29km) pokonywane trzykrotnie. Dziewięć odcinków w sumie dawało prawie 110 kilometrów tras.
Podczas drugiego dnia zawodów zawodnicy mieli rywalizować po znanej z poprzednich lat pętli lanckorońskiej zbudowanej na bazie trzech prób sportowych (Zachełmna – Jastrzębie 12,32km, Harbutowice – Maków Podhalański 13,51km oraz Grzechynia – Stryszawa 14,10km). Miały być one przejeżdżane dwa razy.
Ogółem opracowanych zostało 15 odcinków specjalnych o łącznej długości 189,51 km, a całkowita długość trasy wyniosła 583,49 km. Zaplanowane były dwa serwisy w Łapanowie i Suchej Beskidzkiej
Baca
A5
 
Posty: 704
Dołączył(a): czwartek, 20 lut 2003, 18:35
Lokalizacja: Kraków


Postprzez TommiCrazy » czwartek, 12 cze 2003, 15:33

Kurde !! jak ja lubiłem w okolicach Kalwarii-Lanckorony oglądać rajdy!! wtedy zawsze od nas jechała NAJWIĘKSZA ekipa przyjacioł w duzej kolumnie aut!!
NAPRAWDE smutno mi ze w tym roku się to nieuda
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK

Postprzez Baca » czwartek, 12 cze 2003, 22:39

„Wyczerpaliśmy wszystkie możliwości i nie pozostało nic innego jak odwołać zawody. Nasz klub nie jest w stanie sfinansować brakującej kwoty. Być może gdyby duże zespoły rajdowe partycypowały w kosztach impreza mogłaby się odbyć. Z pustego to i Salomon nie naleje" – powiedział Oprocha.

Niezły populizm. Mam wrażenie, że pewne pomysły wypadałoby podpowiedzieć mędrcom z Automobilklubu. Nie uwierzę, że wykorzystali już wszystkie możliwości załatania dziury w budżecie. Ciekawie czy rozważali możliwość wprowadzenia opłat za wstęp na odcinki. To byłby przecież pokaźny zastrzyk gotówki.

Jeszcze znalazłem coś takiego:
Być może jakimś pocieszeniem będzie informacja, że przyszłoroczna edycja ma rozpocząć się widowiskowym startem z płyty krakowskiego Rynku Głównego, na co już wyraziły zgodę władze Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

Pierwsze na usta ciśnie się pytanie: Jaką rangę w przyszłym roku będzie miał Rajd Krakowski?
Baca
A5
 
Posty: 704
Dołączył(a): czwartek, 20 lut 2003, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez :KuziFanJG: » czwartek, 12 cze 2003, 23:29

Baca: Niestety z oplatami za wstep na odcinki nie jest tak pieknie jakby sie wydawalo. Po pierwsze na ten cel trzeba wziac pozyczke, w koncu pieniadze wplyna (badz nie!) dopiero po rajdzie, a o to w przypadku automobilklubu strasznie trudno!!, po drugie trzeba wydrukowac karnety wstepu, po trzecie musi byc w nich zawarte ubezpieczenie, co tez niestety kosztuje, po czwarte trzeba zatrudnic dodatkowych ludzi do sprzedazy i kontroli karnetow na odcinkach specjalnych.
Wiec bilety wstepu na osy soa swietnym srodkiem na rozwiazanie problemow z zbyt duza iloscia kibicow, lecz na mocne zasilenie budzetu rajdu nie do konca (moze czesciowo zalataly by dziure budzetowa ale nie tak ogromna!!!).
Ale zgadzam sie z toba ze mogli by cos kombinowac a bilety mogly by byc uzupelnieniem tych kombinacji!!
Szkoda ze rajd sie nie odbedzie bo chcialem go zobaczyc na zywo (first time ever!!).
Avatar użytkownika
:KuziFanJG:
N1
 
Posty: 82
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2003, 17:40
Lokalizacja: Jelenia/Zielona Góra

Postprzez TommiCrazy » piątek, 13 cze 2003, 01:18

Ehhh, a słyszałem ze w tym roku miał rajd startować z rynku .
Jeżeli bedzie ktoś kiedys na rajdzie krakowskim z daleka i przyjedzie pociągiem to zawsze moge go zabrać do auta na oesy!! Jeszcze nigdy niemiałem pełnej miejscowy, wiec jak sądze miejsce zawsze sie znajdzie
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK

Postprzez Konrad McRae » piątek, 13 cze 2003, 15:59

Baca napisał(a):Mówię wprost:

Panowie działacze - bądźcie ludźmi honorowymi. Podajcie się lepiej do dymisji!


hahaha człowieku o czym Ty mówisz??? gdyby mieli ten HONOR to by dawno przekazali władzę w ręce kompetentnych, młodych ludzi. Nie zabrakło kasy na rajd- zabrakło kasy do kieszeni władz AK!!!Wiem z dobrych źródeł że zgłosiła się znana firma (sportowa) która dołożyła 110 000zł ! tylko że wtedy działacze by na tym nie zarobili....zawsze tak było w AK ze najpierw szła kasa do kieszeni a potem myślano co zrobić z tym co zostało...Na autoklubie napisali "Być może Automobilklub Krakowski powinien ograniczyć się do przeprowadzania tylko takich zawodów jak KJS-y i imprez promocyjnych dla lokalnych dealerów samochodowych. To im wychodzi świetnie ! " - wolne żarty!!haha oni nawet KJSu nie potrafią zorganizować, co chwile odwołują imprezy bo np. jedna pani z AK zachorowała i będzie z tego powodu trzeba odwołać KJS. To jest Automobilkub??? Brakuje mi słów żeby opisać cały ten burdel jaki tam panuje, wstyd mi jak cholera za tych #$##@@%%^^&&.....dupków :evil:
Avatar użytkownika
Konrad McRae
N2
 
Posty: 100
Dołączył(a): czwartek, 14 lis 2002, 09:31
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Baca » piątek, 13 cze 2003, 17:27

:KuziFanJG: napisał(a): po drugie trzeba wydrukowac karnety wstepu, po trzecie musi byc w nich zawarte ubezpieczenie,co tez niestety kosztuje, po czwarte trzeba zatrudnic dodatkowych ludzi do sprzedazy i kontroli karnetow na odcinkach specjalnych.


Co do kwestii ubezpieczenia (przykład z tegorocznego Elmotu):
Cena Magazynu Rajdowego - 15,00 zł
Nabycie Magazynu Rajdowego uprawnia do wejścia na wszystkie odcinki specjalne 31 Rajdu Elmot , Metę i Start rajdu oraz do wyznaczonych stref w Parku Serwisowym za okazaniem zakupionego egzemplarza.
Posiadacz Magazynu może wejść na odcinek specjalny ale nie jest ubezpieczony od NNW - ten przywilej posiadają tylko osoby, które zakupiły Karnet Kibica.
KARNET KIBICA - jeden na cały czas trwania rajdu - cena : 20 zł


Konrad McRae: gwarantuje, że nie tylko Tobie wstyd. Sądżę, że nie jedna osoba z forum napisałaby kilka gorzkich słów pod adresem Automobilklubu Krakowskiego.
biuro@automobilklub.krakow.pl
Baca
A5
 
Posty: 704
Dołączył(a): czwartek, 20 lut 2003, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez TommiCrazy » piątek, 13 cze 2003, 18:35

Oczywiscie juz pogratulowałem automobilklubowi , napewno sie ucieszą za tak pięknie zorganizowany rajd!!
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK

Postprzez Kubus » poniedziałek, 16 cze 2003, 22:32

Ja tak na marginesie chciałem dodac ze odkad obecny pan prezes AK stał sie jego prezesem Rajd Polski został przeniesiony z Krakowa za złą organizacje...
www.facebook.pl/rajdomaniacy/
Avatar użytkownika
Kubus
A5
 
Posty: 830
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 17:16
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Baca » sobota, 21 cze 2003, 15:09

Znalazłem jeszcze taką wypowiedź pana Owczyńskiego:

- Nie wiadomo, czy zgłosimy się do mistrzostw. Na razie zaczynamy rozmowy o budżecie na 2004 rok, jeśli do końca grudnia nie przyniosą efektu, to organizacja imprezy nie ma wielkiego sensu. A mamy już gotowe trasy, są zgody władz, harmonogram czasowy. Potrzebne są tylko pieniądze... - tłumaczy Owczyński.

Wypowiedź wiceprezesa PZM Jacka Bartosia:
Wykluczenie Krakowskiego z mistrzostw 2004 jest prawdopodobne.

Na 12 czerwca planowane było nadzwyczajne posiedzenie Głównej Komisji Sportu Samochodowego. Jednak nie pojawiły się żadne informacje dotyczące przebiegu tego posiedzenia.
Baca
A5
 
Posty: 704
Dołączył(a): czwartek, 20 lut 2003, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Postprzez tomas » sobota, 21 cze 2003, 15:22

jednym słowem: lipa :cry:
pzdr
Avatar użytkownika
tomas
A5
 
Posty: 803
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2003, 22:33
Lokalizacja: Józefów

Postprzez *fly* » sobota, 6 mar 2004, 23:37

Spotkalem sie dzis z taka opinia ze krakowski nie ma sponsora poniewaz ten kto tego sponsora znajdzie dostaje na reke spory procent od calkowitej kwoty ktora sponsor na rajd wyklada (a to sie potencjalnym sponsorom nie podoba bo jak juz maja kase wykladac to na rajd a nie do czyjejs kieszeni)! nie wiem ile w tym prawdy! co o tym sadzicie??
Avatar użytkownika
*fly*
A5
 
Posty: 624
Dołączył(a): piątek, 17 paź 2003, 11:00
Lokalizacja: Żary-Kraków

Postprzez żółtodziób » niedziela, 7 mar 2004, 01:30

To jakaś kompletna bzdura, jak może na rękę dostać ktoś inny kase skoro sponsor podpisuje umowę z automobilklubem i tylko te dwie strony są w interesie... Nie sądze żeby ktoś był aż tak głupi żeby to się mogło odbywać w taki sposób. Chociaż, u nas debili nie brakuje... jeśli faktycznie tak to wygląda to dziwię się że już 5 lat temu ten rajd nie wyleciał z kalenadzrza...
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez RaQ » niedziela, 7 mar 2004, 02:13

żółtodziób napisał(a):To jakaś kompletna bzdura, jak może na rękę dostać ktoś inny kase skoro sponsor podpisuje umowę z automobilklubem i tylko te dwie strony są w interesie... Nie sądze żeby ktoś był aż tak głupi żeby to się mogło odbywać w taki sposób. Chociaż, u nas debili nie brakuje... jeśli faktycznie tak to wygląda to dziwię się że już 5 lat temu ten rajd nie wyleciał z kalenadzrza...


Dokładnie. Ja nie potrafię tego zrozumieć żeby Automobilklub za takimi tradycjami nie potrafił znaleźć większego sponsora. Nie chcę tu zachwalać swojego Automobilklubu Olsztyńskiego, ale i choć tu idiotów nie brakuje i z kasą było naprawde krucho, to działacze potrafili pozyskać trzech dużych sponsorów i inni powinni brać przykład jak w dobie kryzysu pozyskiwać dużą kasę.
RaQ
A5
 
Posty: 579
Dołączył(a): wtorek, 30 gru 2003, 14:41

Postprzez golden » niedziela, 7 mar 2004, 13:34

to jest plotka - ale calkiem mozliwa - tzw posrednik miedzy klubem a sponsorem dostanie np 10-20 % od klubu - czyli przy kwotach kilkuset tysiecy (na PZM pewnie mniej) jakies pieniadze sie robia :wink: takie rzeczy sa praktykowane u nas szczegolnie w molochach panstwowych
Avatar użytkownika
golden
A6
 
Posty: 1230
Dołączył(a): poniedziałek, 26 sie 2002, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 24 gości

cron