Rajd Świdnicki Krause 2018

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez HenriS12B » niedziela, 22 kwi 2018, 16:04

Kruk napisał(a):Dlaczego drugiego Walimia nie pojechały historyki?
Karetka wyjechała na oes do kibica na patelniach, a kiedy odcinek został wznowiony, to Legacy (zerówka przed historykami) zaczęło gubić olej i zarządzono wolny przejazd. Te drugie info zasłyszane i niepotwierdzone...
Avatar użytkownika
HenriS12B
N2
 
Posty: 196
Dołączył(a): wtorek, 26 lut 2013, 10:37
Lokalizacja: na łuku za szczytem


Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Kruk » niedziela, 22 kwi 2018, 16:20

:shock: Pan Jurecki z panem Trelą zaszaleli wyprzedzając na trzecim przejeździe Walimia dwóch nowicjuszy w czteronapędówkach, pana Łatę z panem Roikem i załogę Chmielewski/Majewski w Citroenie C2 S1600. Myślałem w tym momencie, że już jest pozamiatane ale ... załoga Wróblewski/Spentany poszła jeszcze większym ogniem i ... wbili się na dziewiąte :shock: miejsce w wynikach odcinka :shock: Peugeotem 208 R2 tym samym przypieczętowując wygraną w klasie 4. Gratulację takiego wyczynu i takiego super osiągnięcia na początek sezonu :D .
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez pawelll1987 » niedziela, 22 kwi 2018, 17:43

HenriS12B napisał(a):
Kruk napisał(a):Dlaczego drugiego Walimia nie pojechały historyki?
Karetka wyjechała na oes do kibica na patelniach, a kiedy odcinek został wznowiony, to Legacy (zerówka przed historykami) zaczęło gubić olej i zarządzono wolny przejazd. Te drugie info zasłyszane i niepotwierdzone...

Potwierdzam oba zdarzenia :)
pawelll1987
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota, 11 lis 2017, 12:07

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Cendra » niedziela, 22 kwi 2018, 17:46

C2 S1600 to już taki zabytek, że R2 objeżdżają?
Avatar użytkownika
Cendra
A6
 
Posty: 1179
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 15:09
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Kibic1966 » niedziela, 22 kwi 2018, 17:57

Kruk napisał(a)::shock: Pan Jurecki z panem Trelą zaszaleli wyprzedzając na trzecim przejeździe Walimia dwóch nowicjuszy w czteronapędówkach, pana Łatę z panem Roikem i załogę Chmielewski/Majewski w Citroenie C2 S1600. Myślałem w tym momencie, że już jest pozamiatane ale ... załoga Wróblewski/Spentany poszła jeszcze większym ogniem i ... wbili się na dziewiąte :shock: miejsce w wynikach odcinka :shock: Peugeotem 208 R2 tym samym przypieczętowując wygraną w klasie 4. Gratulację takiego wyczynu i takiego super osiągnięcia na początek sezonu :D .

Ktos wie co stało się z Darkiem Polonskim? Proszę o info. Dzieki.
Kibic1966
 
Posty: 10
Dołączył(a): sobota, 17 lut 2018, 19:31

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez ryjas » niedziela, 22 kwi 2018, 18:26

Cendra napisał(a):C2 S1600 to już taki zabytek, że R2 objeżdżają?


To raczej nic dziwnego. WRC z 2005 roku myślę że jest do objechania przez auta R5
Aczkolwiek wszystko kwestia łącznika
ryjas
N3
 
Posty: 436
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 22:00

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez ZbyszekChaosu » niedziela, 22 kwi 2018, 19:50

Kruk napisał(a)::shock: pan Marczyk zakończył mocnym akcentem zapisując na swoje konto pierwsze zwycięstwo oesowe w tym sezonie.

Nie chciałeś przed sezonem wierzyć, że Marczyk będzie walczyć w RSMP o zwycięstwa to teraz zobaczyłeś jego możliwości ;)
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez trebor » niedziela, 22 kwi 2018, 20:12

Gratulacje dla zwycięzców!
Fajnie, że ani Miko ani Kacper Wróblewski nie odpuścili ostatniego oesu. Mają Chłopaki potencjał.
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Honiclbr » niedziela, 22 kwi 2018, 20:20

Cendra napisał(a):C2 S1600 to już taki zabytek, że R2 objeżdżają?

Dla przypomnienia zobacz wyniki startów Gryca w Swifcie S1600 ;) Kilka lat zrobiło przepaść i może S1600 wygląda i brzmi lepiej, a przez to też lepiej ogląda się na odcinkach, ale wyniki robią R2.
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Konradoo » niedziela, 22 kwi 2018, 20:21

Cześć

Jest na forum ktoś kto dziś był w "bezpieczniej strefie kibica" w Walimiu? Ja byłem wczoraj na testowym i dziś na odcinku od rana. Wiem że organizator co roku kombinuje jak wmówić kibicom kupno,a to karnetu, a to ubezpieczenia ale to co działo się w tym roku to chyba przesada. Wczoraj na testowym dostałem info od osób zabezpieczających odcinek, które stały przy ulicy srebrnej że wymagane jest kupno "karnetu ubezpieczenia" na wejście do "bezpiecznej strefy kibica". Okazało się że trzeba kupić karnet na oba dni, w kwocie 30zł, i nie można kupić "karnetów" na pojedyncze dni. Oczywiście "bezpieczna strefa kibica" to fikcja, patelnie jak patelnie, nic nowego. Dziś idąc na odcinek po drodze słyszałem rozmowy kibiców i w sumie się nie dziwie, rozmawiających na temat ceny wejściówki w kwocie 30 zł. Tym razem grupa b. młodych osób, wsparta obecnością ochroniarza stała przy zejściu w ulicę szkolną, gdzie kontrolowali posiadanie "karnetów". Kto miał to szedł, kto nie, musiał kupić. Myślę ok, ale najgorsze miało dopiero nadejść. Droga biegnąca po czyimś podwórku, następnie wzdłuż głębokiego rowu, kompletnie nieprzygotowana. Kolejnym etapem dojścia na kostki walimskie było pokonanie prawie że pionowej ścianki po grząskim podłożu. Po tym podejściu, ja i reszta osób ze mną krocząca po drodze wyznaczonej przez organizatora rajdu myślała że teraz będzie łatwiej, jednak nie, na przeszkodzie w w miarę normalnym dotarciu do odcinka stanęły powycinane gałęzie leżące na grząskiej trawie. Jak możecie sobie wyobrazić komentarze osób idących przede mną czy za mną nie były zbyt pozytywne. Uważam że takie trasy to wstyd, a branie pieniędzy za brodzenie w błocie nie przysporzy organizatorowi kibiców w przyszłości bo tak na prawdę rajd nie porywał, mnie osobiście zachęciły historyki ale więcej o nich dyskusji niż wrażeń z ich występów.
Na dole fotka z trasy dojścia do "bezpiecznej strefy kibic" oczywiście droga wyznaczona była przez organizatora rajdu. Żałuję że nie mam fotki tego pionowego podejścia.

Obrazek
Avatar użytkownika
Konradoo
N2
 
Posty: 160
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2011, 19:29

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Kruk » niedziela, 22 kwi 2018, 20:38

ZbyszekChaosu napisał(a):
Kruk napisał(a)::shock: pan Marczyk zakończył mocnym akcentem zapisując na swoje konto pierwsze zwycięstwo oesowe w tym sezonie.

Nie chciałeś przed sezonem wierzyć, że Marczyk będzie walczyć w RSMP o zwycięstwa to teraz zobaczyłeś jego możliwości ;)


Chyba musieliśmy się źle zrozumieć :wink: .... Jak będzie się tak dalej rozwijał to moim skromnym zdaniem jest przyszły Mistrz Polski. Niewątpliwie ma talent i jest szybki i odważny. Chodziło mi o to żeby nie chciał bardziej zaistnieć wynikiem, niż będzie posiadał umiejętności potrzebne do osiągania takich wyników. Tak jak w początkach Nivette :wink: . To jest istny dzik, pozytywny wariat :twisted: i dość często przytrafiały się mu jakieś przygody. Jeździł zgodnie z filozofią Colina. Gaz z podłodze na maksa ... i albo wyda ... albo będzie dzwon.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez seal » niedziela, 22 kwi 2018, 22:45

Konradoo napisał(a):Dziś idąc na odcinek po drodze słyszałem rozmowy kibiców i w sumie się nie dziwie, rozmawiających na temat ceny wejściówki w kwocie 30 zł.

Pierwszym zadaniem karnetu było NNW dla uczestnika i dzięki "przychylności" ranna pani na patelniach była w pełni ubezpieczonym kibicem rajdowym!
Co do drogi do odcinka, owszem nie była najlepsza ale bez dramatu, może jednak lepiej wybrać żużel?
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Konradoo » niedziela, 22 kwi 2018, 23:23

Poszkodowana osoba o której mowa co otrzyma z tytułu tego ubezpieczenia? Była poszkodowana przez auto czy poślizgnęła się na trawie? O jakiej przychylności mowa? W tym kraju każdy obywatel ma prawo do opieki medycznej w przypadku zagrożenia, karnecik nie ma tu nic do rzeczy bo domyślam się że masz na myśli pomoc ambulansu związanego z rajdem
Żużel spoko, ciekawy sport ale wolę rajdy, tylko nie wypada brać kasy i wysyłać ludzi na ścianki i bagienka. Szczerze- na żadnym rajdzie nie musiałem docierać do odcinka po takiej trasie, a po drodze wyznaczonej przez organizatora można się spodziewać godniejszych warunków.
Avatar użytkownika
Konradoo
N2
 
Posty: 160
Dołączył(a): niedziela, 30 sty 2011, 19:29

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 23 kwi 2018, 12:13

Mi strasznie przypadł do gustu pomysł zamknięcia drogi dojazdowej na Patelnie od strony Rościszowa w miejscu gdzie jest krzyżówka na Glinno - biorąc pod uwagę ilość zostawionych tam aut to niezłe grono wybrało się stamtąd na odcinek z buta - pewnie zahartowani w boju po kilku edycjach Rajdu Polski - w przyszłym roku proponuje blokadę w Rościszowie... bo przecież nie można było zrobić blokady przy parkingu gdzie był start testowego.
Piękna pogoda i zakaz handlu znowu zrobiły swoje i na odcinkach była bardzo duża ilość kibiców a łąka na krzyżówce przy krzyżu była jednym wielkim piknikiem, tak że klimat rajdu mega fajny.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez djkubas » poniedziałek, 23 kwi 2018, 12:30

Ponawiam

Ktoś coś wie co się stało z Polońskim ?
1982
Avatar użytkownika
djkubas
 
Posty: 48
Dołączył(a): środa, 15 paź 2014, 09:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron