Rajd Świdnicki Krause 2018

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Mad Max » niedziela, 11 lut 2018, 22:30

sebaWRC napisał(a):Kolego Mad Max, o którym miejscu mówisz na Modliszowie, że tyle akcji ? Jest gdzieś materiał z tej miejscówki ? Bo jedyne miejsce z "akcjami" jakie kojarze na tym oesie to w samej wiosce lewy 90 z syfem, gdzie wypadł m.in. Stalmach.
Filmów nigdy nie widziałem, zdjęcia gdzieś były ale na szybko ich nie znajdę, Ja tu byłem w 2009, pierwszy przejazd był po mokrym, później przesychało

Jeśli ten odcinek rzeczywiście pójdzie w tym roku to wyglada to tak:
https://www.youtube.com/watch?v=F6KxtA-ANAM - od 2:23 w zasadzie zaczyna się zjazd w dół
2:32 - na tym lewym spina miał Bębenek
2:42 - o ten zakręt mi chodzi - Abram zaliczył tu grube ratowanie zakończone potężnym slajdem, dzwona mieli tu Złotnicy, mniejszą akcję Kasprzyk którego dość długo wyciągaliśmy ale jakoś się udało + kilka mniejszych wycieczek w teren przy których potrzebna była pomoc kibiców - jak by co zawsze z tego miejsca można zejść na zakręty bliżej mety
https://www.youtube.com/watch?v=4_2YsXCudrU - 1:05 1:37 (to pod prąd) uważam że gdy będzie w drugą stronę na spadaniu będzie to dość interesujące miejsce
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez sebaWRC » niedziela, 11 lut 2018, 23:28

Dzięki wielkie za opis ! W dół wygląda to interesująco na onboardzie, ale znając dzisiejsze realia to będzie czysto i ze dwa ograniczniki na cięciu :/ Miejscówka ma potencjał i pozostało czekać na oficjalne info co do trasy.
www.youtube.com/user/kajto13
www.facebook.com/DominikaMorkaPhotography
Avatar użytkownika
sebaWRC
A5
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 23:17
Lokalizacja: Strzelin

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez pawelll1987 » poniedziałek, 12 lut 2018, 09:27

Często jeżdżę tą drogą i moim zdaniem ciekawsze są zakręty tuż przed (jadąc od dołu) (0:44 z filmu), jak i tuż po (przygoda Nivette'a 0:46) 8)

Ciekawe jak te odcinki będą rozłożone w czasie, bo faktycznie przemieszczenie się między Modliszowem, a Zagórzem to 5 min. Trzeba doliczyć jeszcze jakiś czas na dojście w jakieś atrakcyjne miejsce, ale przy dobrym rozplanowaniu czasowym, jest to do zrobienia.
pawelll1987
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota, 11 lis 2017, 12:07

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Mad Max » wtorek, 13 lut 2018, 00:04

pawelll1987 napisał(a):Często jeżdżę tą drogą i moim zdaniem ciekawsze są zakręty tuż przed (jadąc od dołu) (0:44 z filmu), jak i tuż po (przygoda Nivette'a 0:46) 8)
Te wcześniejsze też miałem przyjemność oglądać i jeśli miałbym wybierać to pozostał bym przy wyborze tego który opisałem - mnie też się zdarzało ten odcinek pokonywać nie raz i nie dwa a ten zakręt kiedyś mnie bardzo mocno zaskoczył gdy próbowałem go pokonać "szybciej niż ustawa przewiduje" :wink: - ale jak to mówią co kto woli, jest to też jakaś alternatywa do otrzaskanego Walimia Kamionek czy Sierpnicy
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez pawelll1987 » wtorek, 13 lut 2018, 09:33

Na zakręcie, który polecasz zagotowałem kiedyś hamulce :D BTW - od lipca rusza remont tej trasy - od Świdnicy, aż do Wałbrzycha, a znając prędkość tych remontów, to w przyszłym roku znów nie będzie tego odcinka. Jednak później, po gładziutkim asfalcie - aż żal nie jechać :!: 8) :lol:
pawelll1987
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota, 11 lis 2017, 12:07

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Honiclbr » środa, 21 lut 2018, 19:23

Porównując do oficjalnego info przecieki wydają się bardzo prawdziwe.
http://rajdy.autoklub.pl/news/osiem-oes ... iego,82870
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez krupson » środa, 21 lut 2018, 20:12

"Impreza będzie miała trzydniowy format." - niech sobie nawet nie robią jaj. Jeden dzień + superoes, od biedy mogący być nazwanym prologiem. Rajd jednodniowy, ot co. Taki trochę KJS.
www.motosp.pl
Avatar użytkownika
krupson
N1
 
Posty: 80
Dołączył(a): wtorek, 19 paź 2010, 14:45

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez żółtek » czwartek, 22 lut 2018, 13:35

Nie lubię narzekać, ale jak przeczytałem to:
Na niedzielę zaplanowano trzy odcinki specjalne. Dwa z nich będą pokonywane dwukrotnie, a jeden trzykrotnie. Ponadto fragment odcinka przebiegający po kostce walimskiej będzie zapętlony, co ozacza, że zgromadzeni tam kibice zobaczą rajdówki sześciokrotnie.

To odechciało mi się jechać na rajd...
żółtek
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): niedziela, 18 maja 2014, 15:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez piotrg » czwartek, 22 lut 2018, 15:37

No ale dzięki skróceniu jest 6x taniej a nawet 7 :) i czeka nas zalew r5 bo teraz każdego jest stać na rsmp :)
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Hubertos » czwartek, 22 lut 2018, 17:00

Jednych stać, a drugich nie interesuje jazda wokół trzepaka. Problem w tym, że kibiców to chyba też, jak dla mnie to nie ten kierunek rozwoju przyjęło RSMP.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez ZbyszekChaosu » czwartek, 22 lut 2018, 20:27

Trzeba trochę skrócić rajdy, obniżyć koszty i będzie można połączyć RSMP z historykami a wtedy bedzie po 100 załóg na listach! Przecierz polaczenie z Pucharem Polski dalo znakomite wyniki to teraz bedzie to samo.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Witcher1990 » czwartek, 22 lut 2018, 23:30

Przepraszam ale już nie mogę... Kogo obchodzi jeszcze RSMP? Nie obchodzi to związku PZM który ma o to dbać, dali temu umrzeć więc no sory dajmy temu spokój, w obecnym kształcie nie da się tego uratować.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Mic_123 » piątek, 23 lut 2018, 11:10

Z drugiej strony patrzac na to, to chyba za duzo wymagamy aby imprezy w randze mistrzostw krajowych byly rozpromowane, z relacjami w tv, zawodnicy byli znani szerszej publicznosci :D :D :D .
Patrzac chociaz na inne sporty typu : skoki narciarskie, biegi narciarskie itp to czy ktos zna Mistrza w biegach narciarskich 2017 czy wie ile bedzie zawodow tej rangi w 2018r?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mistrzost ... skich_2018
znalalzem ze 2 zawody, jedne juz w styczniu sie odbyly, a koiejne w marcu - ale nie wiedzialem dotychczas, a realnie na to patrzac to lista nazwisk zwyciezcow moze byc znana jedynie "fanatykom" tego sportu, a statystyczny Polak nie bylby w stanie przyporzadkowac nazwisk do twarzy gdyby pokazali mu zdjecie jakiegos uczestnika tych zawodow.
I tak samo obraca sie to wokol rajdow krajowych.
Co do Swidnickiego i innych "krotkich" rajdow w tym sezonie to z tego co pamietam w 2002r Rajd Krakowski byl 1 dniowy (w sensie 1 dzien scigania okolo 100km) i wowczas juz zawodnicy mowili ze za malo km aby odrobic strate w stylu niegrozna wycieczka poza droge czy kapec. I tu bedzie podobnie, oczywiscie nikt nie karze lapac kapcia komukolwiek.
Z kolei w Skandynawii wiekszosc rajow ma okolo 100-120km, ale nie wiem czy tam narzekaja czy nie :D :D moze ktos sie wypowie co zna krajowe mistrzostwa w skandynawii.
Wieksza oszczednosc daloby zmiejszenie ilosci rajdow z 7 do np 6, badz nawet 5 ale w ilosci km oesowych 180-200 i 2 pelnych dni scigania.
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez Mad Max » piątek, 23 lut 2018, 11:57

Witcher1990 napisał(a):Przepraszam ale już nie mogę... Kogo obchodzi jeszcze RSMP? Nie obchodzi to związku PZM który ma o to dbać, dali temu umrzeć więc no sory dajmy temu spokój, w obecnym kształcie nie da się tego uratować.
Da się to jak najbardziej uratować ale wymaga to pewnych kompromisów wszystkich trzech stron - organizatorów, zawodników i kibiców oraz zrozumienia każdej ze stron jakie są potrzeby.
Hubertos napisał(a):Jednych stać, a drugich nie interesuje jazda wokół trzepaka. Problem w tym, że kibiców to chyba też, jak dla mnie to nie ten kierunek rozwoju przyjęło RSMP.
Hubertos odpowiedz mi tylko na jedno pytanie - jak stoisz przy trasie to jakie znaczenie ma dla Ciebie czy odcinek ma 5km czy 50km ?? Jakie znaczenie ma dla Ciebie czy rajd ma 100km czy 200km?? bo dla mnie żadne skoro rajdówkę widzę tylko przez kilka sekund - stojąc przy trasie najważniejsze dla mnie jest ile razy będę mógł zobaczyć tą rajdówkę (czyt. ile jest oesów i ile uda mi się zobaczyć) w trakcie rajdu.
Mic_123 napisał(a):Z drugiej strony patrzac na to, to chyba za duzo wymagamy aby imprezy w randze mistrzostw krajowych byly rozpromowane, z relacjami w tv, zawodnicy byli znani szerszej publicznosci :D :D :D .
Patrzac chociaz na inne sporty typu : skoki narciarskie, biegi narciarskie itp to czy ktos zna Mistrza w biegach narciarskich 2017 czy wie ile bedzie zawodow tej rangi w 2018r?
Tylko że chciałbym zauważyć i przypomnieć że to TV przyszła do skoków i biegów a nie na odwrót - jeśli "produkt" zawny RSMP byłby atrakcyjny to TV sama by się tym zainteresował - chcecie relacji w TV ?? a co chcecie w nich pokazywać?? paru zawodników z czołówki i odcinki przy których nie ma kibiców ?? no atrakcyjne dla sponsorów że hej.
Mic_123 napisał(a):Co do Swidnickiego i innych "krotkich" rajdow w tym sezonie to z tego co pamietam w 2002r Rajd Krakowski byl 1 dniowy (w sensie 1 dzien scigania okolo 100km) i wowczas juz zawodnicy mowili ze za malo km aby odrobic strate w stylu niegrozna wycieczka poza droge czy kapec. I tu bedzie podobnie, oczywiscie nikt nie karze lapac kapcia komukolwiek.
Tylko przytaczasz przykład gdzie zawodnicy byli przyzwyczajeni do rajdów które potrafiły mieć powyżej 200km oes więc to nie powinno dziwić. Skoro padł przykład Krakowskiego 2002 to ten rajd podobnie jak tegoroczne rajdy w rsmp był jednodniowy miał całe 130km oes - było 12 odcinków specjalnych w konfiguracji 4 odcinki w 3 pętlach z czego najdłuższy miał ~14km - i pewnie nie uwierzycie ale dało się na spokojnie obejrzeć 6 przejazdów
Mic_123 napisał(a):Z kolei w Skandynawii wiekszosc rajow ma okolo 100-120km, ale nie wiem czy tam narzekaja czy nie :D :D moze ktos sie wypowie co zna krajowe mistrzostwa w skandynawii.
Wieksza oszczednosc daloby zmiejszenie ilosci rajdow z 7 do np 6, badz nawet 5 ale w ilosci km oesowych 180-200 i 2 pelnych dni scigania.
Nie tylko w skandynawi są rajdy jednodniowe, zajrzyj na Litwe :wink:
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Świdnicki Krause 2018

Postprzez stachniak14 » piątek, 23 lut 2018, 12:14

Ja jestem szcześliwy:)

jestem wiernym kibicem od 15 lat i jestem, gdzie popadnie. Chyba tylko elektryki mogą to zmienić:)
mam tylko jeden apel - PRZYWRÓCIĆ CIĘCIA :)

p.s - kibice też maja wpływ na wartość cyklu. Może w ciężkich czasach warto uzbroić się w flagi i transparenty i pokazać, że rajdy mają sens?
Paweł Stachniuk
stachniak14
A6
 
Posty: 1253
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2005, 13:19
Lokalizacja: Złoty Stok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron