RSMP 2018

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: RSMP 2018

Postprzez Yrtat » wtorek, 28 lis 2017, 20:24

Rozumiem że to była ironia a może i sarkazm. Faktem jest, że dowalają się czasem ale jakoś ostatnio nie miałem z tym żadnego problemu. Trzeba szukać miejsc i spotkać normalnych safeciarzy. A tak swoją drogą byk lubi podpuszczać.
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec


Re: RSMP 2018

Postprzez rafalze-ce » wtorek, 28 lis 2017, 20:44

Taurus napisał(a):Ostatni raz byłem na Barum w 2013. I pytanie się pojawia czy czesi są dalej tak przyjebani jeśli chodzi o zabezpieczenie? Bo stanie 8 metrów od drogi to nie jest coś czego oczekuje

Jeśli już dajesz przykład z Barumki to np. w tym roku byliśmy na Pinduli w miejscu gdzie latał helikopter , szli taka bombą można zobaczyć na Eurosporcie , a staliśmy ok. metra od drogi i jakoś ''pan poradatel'' wogóle nie reagował jak wyżej pisali zależy na kogo trafisz. A zresztą wtedy czesi mieli dość brzydkie wypadki na rajdach w tamtym czasie i byli trochę bardziej przewrażliwieni.
rafalze-ce
N3
 
Posty: 229
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:58
Lokalizacja: Zebrzydowice, SCI

Re: RSMP 2018

Postprzez Taurus » środa, 29 lis 2017, 07:46

SOKÓŁ napisał(a):
Taurus napisał(a):Ostatni raz byłem na Barum w 2013. I pytanie się pojawia czy czesi są dalej tak przyjebani jeśli chodzi o zabezpieczenie? Bo stanie 8 metrów od drogi to nie jest coś czego oczekuje


A czego oczekujesz stania w rowie czy jak w Australii leżenia na drodze?? Stoi się kawałek od drogi podobnie jak w Polsce czy innych rajdach na świecie


ostatni raz jak byłem u naszych kochanych sąsiadów to wszyscy musieli stac 8 metrów od drogi. niezależnie czy to była skarpa, las, zewntezna, wewnetrzna, prosta itd tylko było: " za pasku" i h...

rok pózbiej byliśmy na janerze. w vniedziele trafiliśmy na czeskiego safeciarza i sytuacja wyglądała podobnie.
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: RSMP 2018

Postprzez woocasch » środa, 29 lis 2017, 09:45

Taurus napisał(a):
SOKÓŁ napisał(a):
Taurus napisał(a):Ostatni raz byłem na Barum w 2013. I pytanie się pojawia czy czesi są dalej tak przyjebani jeśli chodzi o zabezpieczenie? Bo stanie 8 metrów od drogi to nie jest coś czego oczekuje


A czego oczekujesz stania w rowie czy jak w Australii leżenia na drodze?? Stoi się kawałek od drogi podobnie jak w Polsce czy innych rajdach na świecie


ostatni raz jak byłem u naszych kochanych sąsiadów to wszyscy musieli stac 8 metrów od drogi. niezależnie czy to była skarpa, las, zewntezna, wewnetrzna, prosta itd tylko było: " za pasku" i h...

rok pózbiej byliśmy na janerze. w vniedziele trafiliśmy na czeskiego safeciarza i sytuacja wyglądała podobnie.

Jeżeli wszyscy, ale to absolutnie wszyscy kibice, stoją za taśmą, która jest kilka metrów od drogi to często widok jest lepszy niż gdy stoi się niemal na drodze. Oczywiście wrażenia są inne niż gdy stoi się niemal na krawędzi jezdni, ale jednak moim zdaniem bezpieczeństwo jest najważniejsze. Czesi mieli kilka lat temu bardzo złą serię wypadków śmiertelnych z udziałem kibiców, więc nie ma się co dziwić, że zdarzały się przegięcia z odsuwaniem kibiców od trasy. Ja ich rozumiem, u nas byłoby zapewne podobnie. W Polsce od wielu lat mamy bardzo dużo szczęścia w temacie wypadków z kibicami, bo nie kończą się one najgorszym możliwym scenariuszem, mimo że czasami jest na serio blisko tragedii. Co do safety, to muszą być stanowczy i egzekwować plany zabezpieczenia. Jeżeli jest przykaz, że trzeba stać "za pasku" to tak ma być, koniec kropka. Też nie zawsze mi się to podoba, dlatego zawsze można poszukać innego miejsca do stania.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: RSMP 2018

Postprzez Hubertos » środa, 29 lis 2017, 23:10

Rozumiem, że niektórzy muszą bronić czci czeskich rajdów :lol: , ale bez przesady. Nie neguje tego, że rajdy w Czechach są super, mają dobrą obsadę itd. Ale kolega @Taurus ma dużo racji, zabezpieczenie w Czechach bywa często wręcz absurdalne moim zdaniem. Przecież tam czasem to ledwo drogę widać, nie stoi się 8 m od drogi, a raczej 20m. Będąc na Barum 2012 to chyba miałem tylko 2 rozsądne miejscówki, reszta to był wszędzie zakazany prostor, do tego brak możliwości marszu drogą na 2 h przed startem.

Nie chcę generalizować, bo można trafić różnie, natomiast zabezpieczenie w Czechach należy do tych najcięższych dla kibica. I nie, nie chcę leżeć w rowie, ani wchodzić na drogę, chcę rozsądku po prostu.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: RSMP 2018

Postprzez piotrg » środa, 6 gru 2017, 01:13

Ło matko następny bredzi :) i myśli że te fabie r5 to same bez kierowcy tytuły zdobywają :). Taka jest tylko jedna i ma ją już Kopecki i nie sprzedaje :).

http://rajdy.autoklub.pl/news/kolejna-f ... rsmp,81281

Przed poprzednim, sezonem Gagacki też podobne cuda zapowiadał a potem była nauka auta ala wiadomo kto :) i tęgie baty na odcinkach mimo topowej fury. Czy Kotarba pokazał coś w tym sezonie co może dać jakąkolwiek nadzieję na tytuł jaka by ta frekwencja niebyła ???

Nic nie mam do obydwu Panów żeby nie było bo to fajni goście i niech jeżdżą jak najwięcej i w jak najlepszych furach ale obaj jeszcze muszą sporo trenować by wyjeździć tytuł MP, więc bez takich szumnych zapowiedzi proszę :)
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: RSMP 2018

Postprzez menson » środa, 6 gru 2017, 09:01

Gdzie masz szumne zapowiedzi w tym newsie? Ale Wy wszyscy dziwni jesteście, mało R5 źle, jak ktoś by chciał jeździć r5 też źle bo jemu się nie należy albo coś innego. Akurat ten zawodnik ma kilka tytułów wywalczonych na Polskich torach wyścigowych. Tak samo jak niektórym nie pasowała lista zgłoszeń na Warszawę, albo nie pasujący kalendarz. Czy tym którym tak to wszystko nie pasuje jeżdża wogóle na rajdy RSMP czy spędzają je przed ekranem monitora??
https://www.facebook.com/jbmotorsportpoland/
menson
A5
 
Posty: 600
Dołączył(a): piątek, 14 lis 2003, 12:41
Lokalizacja: Żywiec

Re: RSMP 2018

Postprzez Mic_123 » środa, 6 gru 2017, 09:06

Obstawiam 2-3 rajdy rozpoznania i dopiero dalsze decyzje, tak jak z Oponeo bylo, tamci tez na poczatku twierdzili ze caly sezon 2017 jada a pozniej jak w punktacji slabo bylo to zrezygnowali.
Ciekawe kto jeszcze wystawi R5 bo po odejsciu MP 2017 do ERC (tak bylo wspominane) to byc moze wiecej sie tych furek pojawi.
Moze nasza rajdowa emigracja z WRC2 powroci do kraju :)
Najciekawiej bedzie jak na 2 tygodnie przed pierwszym rajdem sezonu Bufi sie zglosi w Fiescie Proto :D :D czego jemu i wszystkim zycze bo ostatnio tylko pojedyncze starty gdzies miedzy ERC i MP byly. Oczywiscie Bufiemu zycze sezonu w ERC 2018 w R5, ale jak ma siedziec w domu to niech wroci na stare smieci chociaz do Proto na MP 2018.
Najbardziej ciekawi mnie czemu ktos kto nie startowal jeszcze w danej klasie (i to najwyzszej w rozgrywkach regionalnych) wola ze walczy o Mistrza Polski skoro jeszcze nie przetestowal siebie i fury w warunkach bojowych. Ale nic niech walcza, nie ja sponsoruje ich starty wiec nic mi do tego :D :D :D .
A na koniec sezonu 2018 licze ze jednak jakies Proto bedzie na 1szym miejscu a pozniej 2-3 auta R5.
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: RSMP 2018

Postprzez menson » środa, 6 gru 2017, 09:35

Weź pod uwagę to że Bryan już taki konkurencyjny nie był w tym sezonie (PESEL nie puszcza??) Coraz więcej błędów a PROTO już też chyba troche odchodzi do lamusa niestety
https://www.facebook.com/jbmotorsportpoland/
menson
A5
 
Posty: 600
Dołączył(a): piątek, 14 lis 2003, 12:41
Lokalizacja: Żywiec

Re: RSMP 2018

Postprzez Mad Max » środa, 6 gru 2017, 11:33

menson napisał(a):Weź pod uwagę to że Bryan już taki konkurencyjny nie był w tym sezonie (PESEL nie puszcza??) Coraz więcej błędów a PROTO już też chyba troche odchodzi do lamusa niestety
Proto nawet się dobrze nie rozwinęło a już piszesz że odchodzi do lamusa. Jeśli rzeczywiście Nivette pójdzie w Europę, to jeśli Bryan wsiądzie w Proto od Steca to w przyszłym sezonie mogą mu tylko zagrozić Gabryś i Kasperczyk
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: RSMP 2018

Postprzez piotrg » środa, 6 gru 2017, 11:51

menson napisał(a):Gdzie masz szumne zapowiedzi w tym newsie? Ale Wy wszyscy dziwni jesteście, mało R5 źle, jak ktoś by chciał jeździć r5 też źle bo jemu się nie należy albo coś innego. Akurat ten zawodnik ma kilka tytułów wywalczonych na Polskich torach wyścigowych. Tak samo jak niektórym nie pasowała lista zgłoszeń na Warszawę, albo nie pasujący kalendarz. Czy tym którym tak to wszystko nie pasuje jeżdża wogóle na rajdy RSMP czy spędzają je przed ekranem monitora??


"Zespół BTH Evolution Rally Team, którego barw w minionym sezonie bronił Łukasz Kotarba, poinformował za pośrednictwem Facebooka, że w przyszłym roku zamierza walczyć o tytuły mistrzów Polski. "

Ja wiem ze ten tytuł się mocno zdewaluował przez ostatnie lata ale bez przesady !
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: RSMP 2018

Postprzez menson » środa, 6 gru 2017, 15:44

No chyba każdy startując w rajdzie walczy o zwycięstwo i o jakieś tytuły, nie można już tego napisać w info prasowym? Jeździ się dla wyników tak?
Czy jak piłkarze jadą na EURO czy inny mundial i mówia że jadą walczyć o zwycięstwo to też się po nich jedzie albo po innych zawodnikach? W niektórych klasach mistrzami zostali kierowcy którzy szczerze to na niego nie zasługują za bardzo swoim postępowaniem poza odcinkami, ale tak wiem wiem nie mam zdjęć ani nikt nikogo za rączkę nie złapał więc nie mam dowodów. Każdy zawodnik startujący w rajdzie ma szansę na wygraną. Przypomnijcie sobie jeden Rajd Dolnośląski w którym Tomek Porębski notował czasy na pudle generalki albo zeszłoroczny Arłamów.
https://www.facebook.com/jbmotorsportpoland/
menson
A5
 
Posty: 600
Dołączył(a): piątek, 14 lis 2003, 12:41
Lokalizacja: Żywiec

Re: RSMP 2018

Postprzez andrew88 » środa, 6 gru 2017, 23:06

menson napisał(a):Tak samo jak niektórym nie pasowała lista zgłoszeń na Warszawę, albo nie pasujący kalendarz. Czy tym którym tak to wszystko nie pasuje jeżdża wogóle na rajdy RSMP czy spędzają je przed ekranem monitora??

Wygląda na to, że to m.in. o mnie :wink:
Lista, którą rzeczywiście skrytykowałem w praktyce nie okazała się aż taka zła, a sam rajd całkiem fajny. Wyłączając z tych pozytywów tor Modlin z powodu oglądania rajdówek zza ogrodzenia.
Kalendarz przyszłorocznych RSMP również oceniłem negatywnie, a z osądem powinienem się raczej wstrzymać do publikacji regulaminów, harmonogramów i list zgłoszeń pierwszych kilku rajdów. Nadchodząca rewolucja może przynieść efekty w postaci wzmocnienia list zgłoszeń. Przesiadka Kotarby do Fabii jest dla mnie pozytywnym niespodziewanym zaskoczeniem :) Być może jest to właśnie efekt zapowiadanych zmian.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: RSMP 2018

Postprzez Matheoo » czwartek, 7 gru 2017, 10:23

Bardzo dobrze że takie załogi jak bracia Kotarba wsiadają do R5!! Zawsze to kolejne topowe auto w naszym cyklu, i wszystkim którzy komentują i negatywnie oceniają założenia Kotarbów na nowy sezon pragnę przypomnieć, że wkładając tyle kasy w budżet i zgłoszenie tak drogiej i topowej fury, wymaga też założenia najwyższych celów!! Nawet jeśli będą w środku stawki, mam nadzieję że z rajdu na rajd będą coraz bardziej szczypać po plecach czołówkę, a może i coś więcej!! Obsługę przez RAce REnt mają fachową więc życzę powodzenia!! I mam nadzieję wszystkich rund rsmp 2018!
Tak pozatym ciekawi mnie kto jeszcze zasiądzie w topowych furach..? Gabryś raczej pewne R5, Kasperczyk R5, Kotarby R5, Gagacki R5, Brayan może Proto, Colin też coś wspominał o Proto... Ciekawe co z Grycem.? R2 czy R5 jak ostatnio... Chmielewski też mógłby zasiąść w jakimś Proto!! Aaa no i jeszcze Butvilas R5 zapomniałem...
Matheoo
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 9 wrz 2015, 13:13

Re: RSMP 2018

Postprzez rundi » czwartek, 7 gru 2017, 12:36

Matheoo napisał(a):Bardzo dobrze że takie załogi jak bracia Kotarba wsiadają do R5!! Zawsze to kolejne topowe auto w naszym cyklu, i wszystkim którzy komentują i negatywnie oceniają założenia Kotarbów na nowy sezon pragnę przypomnieć, że wkładając tyle kasy w budżet i zgłoszenie tak drogiej i topowej fury, wymaga też założenia najwyższych celów!! Nawet jeśli będą w środku stawki, mam nadzieję że z rajdu na rajd będą coraz bardziej szczypać po plecach czołówkę, a może i coś więcej!! Obsługę przez RAce REnt mają fachową więc życzę powodzenia!! I mam nadzieję wszystkich rund rsmp 2018!
Tak pozatym ciekawi mnie kto jeszcze zasiądzie w topowych furach..? Gabryś raczej pewne R5, Kasperczyk R5, Kotarby R5, Gagacki R5, Brayan może Proto, Colin też coś wspominał o Proto... Ciekawe co z Grycem.? R2 czy R5 jak ostatnio... Chmielewski też mógłby zasiąść w jakimś Proto!! Aaa no i jeszcze Butvilas R5 zapomniałem...


GRYC zakupił R5 od Habaja. GAGACKI raczej nie FABIA R5 bo jest wystawiona do sprzedania.
rundi
N2
 
Posty: 122
Dołączył(a): czwartek, 16 maja 2013, 17:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości