Rajd Nadwiślański 2017

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Rajd Nadwiślański 2017

Postprzez Mad Max » środa, 9 sie 2017, 14:18

No to rozpocznę kolejny wątek, a co tam :wink:

Info które przeszło bez echa
http://rajdy.autoklub.pl/news/nowe-obli ... iego,78341

- rajd przenosi się z Puław do Lublina
- I dzień z odcinkami koło Kraśnika (czyli pewnie Urzędów + coś nowego)
- II dzień na zachód (przypuszczalnie coś z lat poprzednich, pewnie w zmienionym kierunku)
- odcinek miejski w Lublinie
- każdego dnia jeden odcinek zapętlony
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: Rajd Nadwiślański 2017

Postprzez antch » środa, 9 sie 2017, 15:21

Koło Kraśnika w 2016 r. był jeszcze OS Józefów więc możliwe, że to będzie 2gi OS 1go dnia.
antch
N1
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 22 lip 2014, 12:58

Re: Rajd Nadwiślański 2017

Postprzez Mad Max » czwartek, 10 sie 2017, 10:09

Masz rację, zupełnie o nim zapomniałem - czyli jeśli nie będzie nowych odcinków to pewnie Urzędów i ten Józefów zmienią kierunek w stosunku do zeszłego roku bo taki zabieg na Nadwiślańskim jest bardzo często stosowany.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Nadwiślański 2017

Postprzez Grifone » piątek, 11 sie 2017, 19:34

Z nieoficjalnych informacji odcinek "miejski" ma być rozegrany na parkingu pod stadionem Arena Lublin czyli bazy Rajdu.
Avatar użytkownika
Grifone
 
Posty: 33
Dołączył(a): czwartek, 28 lip 2005, 09:12
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin

Re: Rajd Nadwiślański 2017

Postprzez antch » sobota, 12 sie 2017, 18:58

Tego się niestety obawiałem. Po cichu liczyłem jednak na centrum miasta, parkingi Areny to jest ciasny KJS pomiędzy krawężnikami, niestety nic ciekawego.
antch
N1
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 22 lip 2014, 12:58

Re: Rajd Nadwiślański 2017

Postprzez rito123 » poniedziałek, 28 sie 2017, 16:10

rito123
N1
 
Posty: 86
Dołączył(a): środa, 12 cze 2013, 17:58

Re: Rajd Nadwiślański 2017

Postprzez adamlen » poniedziałek, 28 sie 2017, 19:59

Harmonogram też, ale pojawiły się również mapy. Zupełnie przeorganizowany rajd względem poprzednich lat.
Ale czemu :?: Przecież zawsze była mowa że z władzami Puław współpraca układa się bardzo dobrze. Byłem przekonany, że rajd tutaj pozostanie.

Z Rzeszowskiego zabrali odcinek Zagorzyce a teraz z Nadwiślańskiego odcinki wzdłuż wschodniego brzegu Wisły. I wszystkie ustalone miejscówki i świetne miejsca z poprzednich edycji muszę szukać na nowo :( Nie mówiąc już o tym, że znacznie dalej.

http://www.rajdnadwislanski.pl/wp-conte ... jdu_os.pdf
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rajd Nadwiślański 2017

Postprzez antch » wtorek, 29 sie 2017, 10:45

Odcinek miejski niestety typowy KJS. Najbardziej ciasna i wolna konfiguracja jaką dało się ustawić w tym miejscu. Super, że w końcu RSMP w Lublinie ale miałem nadzieję na coś więcej, skoro w Puławach dało się zamknąć centrum miasta. Rajd zmienił swoje oblicze, nie wiem czy na lepsze. Brakuje elementu "nadwiślańskiego" tj. OS Wilków, który miał swój niepowtarzalny klimat. Zobaczymy jakie będą odczucia po rajdzie.
antch
N1
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 22 lip 2014, 12:58

Re: Rajd Nadwiślański 2017

Postprzez Mad Max » wtorek, 5 wrz 2017, 10:02

antch napisał(a):Odcinek miejski niestety typowy KJS. Najbardziej ciasna i wolna konfiguracja jaką dało się ustawić w tym miejscu. Super, że w końcu RSMP w Lublinie ale miałem nadzieję na coś więcej, skoro w Puławach dało się zamknąć centrum miasta.
Też żałuję że ten odcinek tak wygląda - AK Polski chyba strasznie polubił robienie takich prób bo na Barbórce to już jest standard - z jednej strony będzie dużo widać ale czy będzie to interesujące to chyba nie - szkoda bo był w odcinku miejskim potencjał i chyba nie został wykorzystany.
antch napisał(a):Rajd zmienił swoje oblicze, nie wiem czy na lepsze. Brakuje elementu "nadwiślańskiego" tj. OS Wilków, który miał swój niepowtarzalny klimat. Zobaczymy jakie będą odczucia po rajdzie.
Myślę że Wilkowa będzie brakowało wszystim, tak jak napisałeś ten oes miał fajny specyficzny klimat. Popatrzyłem na mapki to chyba liczyłem na ciut więcej, zgodnie z przypuszczeniami Urzędów i Józefów odwrócone, drugiego dnia Garbów i Jastków idą tak samo jak w zeszłym roku (szkoda że końcówka Garbowa odbija w prawo a nie idzie w lewo tak jak w zeszłym roku bo w tym miejscu w zeszłym roku sporo się działo, mjn. Gabryś - https://www.youtube.com/watch?v=rETpJ8KAgQA ) - zmienili nazwę jednego oesu na Nałęczów (pewnie się miasto dorzuca) i strasznie go wykarczowali. Miejsca z partiami zapętlonymi nie za specjalne, w D1 nie ma nic ciekawego do oglądania a w D2 ciężko się dostać (zresztą to zapętlanie jest zgubne bo tylko połowę pętli jadą dwa razy). Lista zgłoszeń pewnie nie będzie rozpieszczać, ale rajd bardzo kompaktowy i kameralny dla kibiców no i prawie pod domem wiec trzeba będzie się wybrać choć na jeden dzień.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Nadwiślański 2017

Postprzez antch » wtorek, 5 wrz 2017, 20:08

Lista może być uboga. Właśnie ubył Gagacki. Szkoda, że HRSMP nie leci Nadwiślańskiego. Co do zapętlenia odcinków to tak naprawdę dziwnie to zostało zrobione bo na obydwu OSach 2 razy jest jechany tylko krótki fragment gdzie tak naprawdę nie ma nic ciekawego. Także zapętlenie jest a trochę jakby go nie było. To ma sens gdy wyjazd i wjazd na pętlę są w niewielkiej odległości od siebie tzn. prawie cała pętla jest jechana 2 razy. A tutaj wyjazd jest w połowie pętli więc powtarzany jest krótki fragment.
antch
N1
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 22 lip 2014, 12:58

Re: Rajd Nadwiślański 2017

Postprzez e40-rla » wtorek, 12 wrz 2017, 07:26

Na kanale youtubowym Automobilklubu Polskiego pojawiły się onboardy odcinków.
e40-rla
 
Posty: 6
Dołączył(a): czwartek, 27 lip 2017, 17:30

Re: Rajd Nadwiślański 2017

Postprzez piotrg » wtorek, 12 wrz 2017, 17:02

Ktoś wie co z Gagackim ?, na dolnym śląsku tez go nie było. A w zapowiedziach był pełny sezon i walka o tytuł. W rc jeździ regularnie.
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Rajd Nadwiślański 2017

Postprzez Hubertos » wtorek, 12 wrz 2017, 17:24

Kilka dni temu pojawiła się informacja prasowa, że w tym roku już w RSMP nie wystartuje. W tym roku została walka o tytuł w rallycrossie i przygotowania do 2018.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Rajd Nadwiślański 2017

Postprzez SOKÓŁ » wtorek, 19 wrz 2017, 19:56

SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Rajd Nadwiślański 2017

Postprzez rito123 » środa, 20 wrz 2017, 09:58

Paweł Tomaszek się zapytał na profilu rajdu na fb. "Podobno premierowo na polskich oesach będzie jeszcze jechała Fabia Proto. Czy to prawda?" Czy ktoś coś wie na ten temat? :)
rito123
N1
 
Posty: 86
Dołączył(a): środa, 12 cze 2013, 17:58

Następna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości