51 Rajd Dolnośląski 2017

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez antch » piątek, 11 sie 2017, 12:02

Podyskutować zawsze warto ;-) moim zdaniem musi być też jakieś wyważenie proporcji pomiędzy tym co ciekawe i ważne dla kibica i tym czego oczekują zawodnicy. Pewnie, że można zrobić zapętlony odcinek i kazać jeździć cały dzień w kółko, żeby kibic mógł zobaczyć załogę ileśtam razy ale coś takiego nazywa się "wyścig" i to jest inna dyscyplina sportu. Jechanie 1 dnia tej samej partii trasy 9 razy moim zdaniem z rajdem ma mało wspólnego. Wiadomo, że rajdy się zmieniają właśnie w kierunku bardziej show i bardzo dobrze, jest to nieuniknione. Zapętlone odcinki to moim zdaniem właśnie super pomysł i np. na nadwiślańskim każdego dnia 1 OS taki będzie. Ale 3 przejazdy po 3 kółka dla zawodnika to trochę lipa i chyba aż takich radykalnych rozwiązań powinniśmy się wystrzegać. Bo za kilka lat cały rajd do RSMP będzie szedł na takiej arenie, czy innym zamkniętym terenie i odcinki drogowe to sobie we wspomnieniach na YT będziemy oglądać.
antch
N1
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 22 lip 2014, 12:58


Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez stachniak14 » piątek, 11 sie 2017, 12:21

antch napisał(a):Podyskutować zawsze warto ;-) moim zdaniem musi być też jakieś wyważenie proporcji pomiędzy tym co ciekawe i ważne dla kibica i tym czego oczekują zawodnicy. Pewnie, że można zrobić zapętlony odcinek i kazać jeździć cały dzień w kółko, żeby kibic mógł zobaczyć załogę ileśtam razy ale coś takiego nazywa się "wyścig" i to jest inna dyscyplina sportu. Jechanie 1 dnia tej samej partii trasy 9 razy moim zdaniem z rajdem ma mało wspólnego. Wiadomo, że rajdy się zmieniają właśnie w kierunku bardziej show i bardzo dobrze, jest to nieuniknione. Zapętlone odcinki to moim zdaniem właśnie super pomysł i np. na nadwiślańskim każdego dnia 1 OS taki będzie. Ale 3 przejazdy po 3 kółka dla zawodnika to trochę lipa i chyba aż takich radykalnych rozwiązań powinniśmy się wystrzegać. Bo za kilka lat cały rajd do RSMP będzie szedł na takiej arenie, czy innym zamkniętym terenie i odcinki drogowe to sobie we wspomnieniach na YT będziemy oglądać.



Dlaczego nie zrobić tego w inny sposób? Nie zapętlać odcinków, ale w zrobić poranną pętle 2 x 2 i w popołudniowej części jeden z odcinków odwrócić?
4 przejazdy dziennie bez ruszania się z miejsca jest bardzo atrakcyjne dla kibiców i do zrobienia dla organizatora chociażby przy wykorzystaniu wszechobecnych ograniczników cięć...
Paweł Stachniuk
stachniak14
A6
 
Posty: 1253
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2005, 13:19
Lokalizacja: Złoty Stok

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez d-z rallyfans » piątek, 11 sie 2017, 12:47

kostek45 napisał(a):Zwyczajnie dyskutujemy.
Przygotowanie rajdów w RSMP idzie w dziwnym kierunku. Masz rację - może i Arena przyciągnie kibiców i jest to dobry zabieg ale dlaczego nie zrobić przy tym większej ilości normalnych odcinków? Co stoi na przeszkodzie? Ciągłe zwalanie na "nieprzychylnych mieszkańców" do mnie nie przemawia bo P. Krawczyk od Rally Masters robi rajdy na Dolnymśląsku i pokazuje, że się da. A czy to na Świdnickim, czy teraz na Dolnośląskim nagle się nie da? Lenistwo, brak czasu, brak ludzi zaangażowanych w przygotowanie, zbyt mała liczba tych osób? Jakaś przyczyna musi być a nikt o tym oficjalnie nie mówi. Zwali się na mieszkańców i szluz. A sprawa wygląda tak, że skoro w Wypizdówku Dolnym nie chcą rajdu, to nie znaczy że w Pizdowicach Górnych też nie chcą. Nie ma takiej opcji, że cała Kotlina czeka z widłami na organizatora żeby ogłosić weto. Komuś po prostu łatwiej to zepchnąć na Arenę a jeszcze sianko wpadnie. Nie tędy droga...


Wydaje mi się że problem nie leży w niechęci mieszkańców, problemem według mnie jest kasa, więcej odcinków drogowych to więcej ludzi do zabezpieczenia, więcej strażaków, służb medycznych, policji, barierek, płotków i wszystkiego innego co jest potrzebne do zabezpieczenia odcinka, to wszystko kosztuje.
Wszyscy widzą że załóg do rajdu zgłasza się coraz mniej więc kasa z wpisowego jest mniejsza no i dostosowują się do takiej sytuacji, kibice też do płacenia za rajd podchodzą niechętnie więc trzeba wybrać jakiś kompromis.
Inna sprawa że jak takie Duszniki i Zieleniec dokładają się do rajdu to chcą go mieć jak najwięcej u siebie, proste i logiczne, płacę to wymagam, to jest dla nich promocja w mediach, kasa w tym że zespoły zakwateruję się być może w Dusznikach lub Zieleńcu tak to teraz działa według mnie.
Nie wydaje mi się że chodzi tu o to aby zarabiać grubą kasę na kibicach, raczej żeby wyjść na zero, jakiś czas temu była wypowiedź Orskiego że w którymś roku do rajdu dołożył z własnej kieszeni, to tak to ma wyglądać ???
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez rito123 » niedziela, 13 sie 2017, 10:39

Wie ktoś jak będzie wyglądało biletowanie? Kupie bilet rano i będę tam mógł wchodzić i wychodzić kiedy mi się podoba czy to będzie jednorazowe wejście i za każdym razem kiedy wyjde będę musiał kupować bilet od nowa?
rito123
N1
 
Posty: 86
Dołączył(a): środa, 12 cze 2013, 17:58

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez srubawrc » piątek, 18 sie 2017, 08:29

Większość słysząc Duszniki Arena myśli że będzie to wyglądało jak na Mikołajki Arena lub innym Super Special Stage :( . A trasa na Dusznickiej Arenie wygląda mniej więcej tak jak ta na odcinku testowym rajdu niemiec :D Start do odcinka jest na strzelnicy gdzie są trybuny reszta to normalny os z 2 lub 3 hopami (w zależności jak pójdzie os) i 2 łączniki szutrowe 8) http://wrc.net.pl/wrc-rallye-deutschland-2017-shakedown No może nie będzie tyle syfu bo na trasie odbywają się treningi na nartorolkach :wink: Tu część trasy https://www.youtube.com/watch?v=qVzpRdiVdws i https://www.youtube.com/watch?v=AzZEAE52LlU
Ostatnio edytowano piątek, 18 sie 2017, 09:05 przez srubawrc, łącznie edytowano 2 razy
"Kupię 1-szy nr WRC"
srubawrc@wp.pl
Avatar użytkownika
srubawrc
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): czwartek, 7 sie 2008, 22:12
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez srubawrc » piątek, 18 sie 2017, 08:42

rito123 napisał(a):Wie ktoś jak będzie wyglądało biletowanie? Kupie bilet rano i będę tam mógł wchodzić i wychodzić kiedy mi się podoba czy to będzie jednorazowe wejście i za każdym razem kiedy wyjde będę musiał kupować bilet od nowa?

Bilet jest ważny cały dzień. Poza tym to nie stadion tylko droga w lesie. Pewnie parę bramek będzie jak na każdym płatnym os. Na upartego można się wbić za free ale dwie dychy to chyba nie majątek.
"Kupię 1-szy nr WRC"
srubawrc@wp.pl
Avatar użytkownika
srubawrc
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): czwartek, 7 sie 2008, 22:12
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez srubawrc » piątek, 18 sie 2017, 08:45

kostek45 napisał(a):A nie macie obaw, że skoro bilety są od 20 do 200 zł to te najlepsze miejsca przypadną VIPom a szary kibic zostanie gdzieś upchnięty na polanie za pasku?
Ci za 100 czy 200 zł muszą coś dostać. Chyba, że trybuna a motłoch gdzieś obok.

Kolego odwrotnie motłoch na trybuny a mądry kibic pójdzie na os :D
"Kupię 1-szy nr WRC"
srubawrc@wp.pl
Avatar użytkownika
srubawrc
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): czwartek, 7 sie 2008, 22:12
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez kostek45 » piątek, 18 sie 2017, 16:12

Z naszej perspektywy tak.
Ale nie z perspektywy organizatora.
Na Polskim nie byłeś? :P
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez srubawrc » sobota, 19 sie 2017, 07:22

Tak, tylko że na Polskim blokowali na 4 km przed os-em a tu niema takiej możliwości 8)
"Kupię 1-szy nr WRC"
srubawrc@wp.pl
Avatar użytkownika
srubawrc
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): czwartek, 7 sie 2008, 22:12
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez MlodyGT » poniedziałek, 28 sie 2017, 17:52

Ktoś wie kiedy ma być opublikowana lista startowa RSMP i HRSMP ?
MlodyGT
 
Posty: 35
Dołączył(a): czwartek, 12 sty 2017, 20:59

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez anetkap » poniedziałek, 28 sie 2017, 20:57

jutro na stronie
Co-driver do RSMP, RO !!!
anetkap
N2
 
Posty: 197
Dołączył(a): niedziela, 28 gru 2008, 22:57
Lokalizacja: Ustroń

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez rito123 » wtorek, 29 sie 2017, 17:24

Lista bez większych niespodzianek , na + zaliczyłbym powrót Tomka Hupały. Lista HRSMP robi robotę :)
rito123
N1
 
Posty: 86
Dołączył(a): środa, 12 cze 2013, 17:58

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez andrew88 » wtorek, 29 sie 2017, 20:24

To ja pokuszę się o głębszą analizę.
Po bardzo bogatym Rzeszowskim lista wygląda bardzo biednie. Złapałem się na tym, że brakowało mi kilku R5 na liście, a to tylko nie ma Kołtuna...
Z zaskoczeń można wymienić: pojawienie się Roberta Kufla (dotychczas startującego w RO na Górnym i Dolnym Śląsku oraz rajdach terenowych), brak Brzezińskiego (miało być RSMP do końca sezonu), Tomasz Kwiędacz w Adamie R2, brak Pawła Bieguna w Ładzie (dobrze pamiętam - jakaś awaria na Rzeszowskim?), powrót Roberta Halickiego (myślałem, że już nic nie pojedzie w tym roku), Pan Jarek(?) w Ładzie, Tomasz Sztwiertnia w Saxo. Ponadto brakuje Wanickiego, Bolka i Bugajskiego - to chyba skutki dzwonów na Rzeszowie.
W HRSMP ciekaw jestem gości z zagranicy, szczególnie w Renault Alpine.

P.S.
Według przewodnika z "WRC" po Dusznikach Arenie będzie się można swobodnie przemieszczać.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez rito123 » środa, 30 sie 2017, 08:26

Ten przewodnik naprawdę jest bardzo bogaty i obfituje w wiele miejsc do oglądania :lol: Masakra co to WRC teraz wypuszcza :D Myślę ze na liste nie ma co narzekać bo może się okazać że to była najbogatsza po Rzeszowie lista w tym sezonie :D Myśle że przebić ją może tylko Rajd Śląski. Samo RSMP by średnio wyglądało ale cieszy fakt że HRSMP rośnie w siłę bo tyle zgłoszeń to naprawdę myślę sukces a widać że to się rozwija. Jeszcze jak w przyszłym roku HRSMP ma jechać cały rajd przy okazji każdej rundy MP no to zacieram ręce :D
rito123
N1
 
Posty: 86
Dołączył(a): środa, 12 cze 2013, 17:58

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez Tomek K » środa, 30 sie 2017, 16:28

Ktoś się orientuje czy fragment z Jaworka do Nowej Wsi to nadal szuter, czy położyli dywanik?
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron