51 Rajd Dolnośląski 2017

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez MlodyGT » czwartek, 7 wrz 2017, 12:20

Dzięki wielkie! :)
MlodyGT
 
Posty: 35
Dołączył(a): czwartek, 12 sty 2017, 20:59


Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez antch » czwartek, 7 wrz 2017, 12:52

I Duszniki Arena już skrócona od mety. Odpadło całe spadanie i chyba też ten wyrypiasty szuter wysypany na szybko na trawie.
antch
N1
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 22 lip 2014, 12:58

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez d-z rallyfans » czwartek, 7 wrz 2017, 13:07

Czarny szuter zostaje, szkoda tego spadania ale jednak ten kawałek bardzo niebezpieczny, wąsko, mega dziurawo, na całej długości drzewa przy samej drodze, wystarczyłby jeden nawet niegroźny incydent i os zablokowany.
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez antch » czwartek, 7 wrz 2017, 13:09

To prawda, ale to samo można było stwierdzić i przewidzieć już na etapie planowania rajdu a nie w dzień zapoznania. Dobrze, że chociaż szuter się ostał.
A swoją drogą dopiero zauważyłem, że trasa tego OSu na mapie 1go etapu, która była od początku na stronie rajdu (i jest nadal) nijak się ma do rzeczywistej trasy odcinka widocznej na mapce OS Duszniki Arena. Rozumiem, że mapa etapu jest w innej skali ale trasa jest mocno zmieniona.
antch
N1
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 22 lip 2014, 12:58

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez Mad Max » piątek, 8 wrz 2017, 09:56

onboard z Duszniki Arena - pomijając fakt że taśmy zużyli więcej niż na wszystkich poprzednich eliminacjach razem wziętych, oraz to że kibice będą stać 1km od drogi to sam odcinek wygląda bardzo fajnie i miejsc do oglądania do wyboru do koloru
https://www.facebook.com/WRCNewsOfficia ... 748436454/
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez Kenny_pce » piątek, 8 wrz 2017, 12:12

Hello. Do you have any suggestions for OS Spalona? I suppose, that finish will be just after the last hairpin in Mostowice and whole downhill is new tarmac. Will be there some anticuts? The border crossing from Orl. Zahori and road around the river (the junction in Mostowice) shall be open? I plan to go to the uphill part for the second pass, what hairpin would you recommend? Some gravel on the road and places to take photos will be appreciated :)
Kenny_pce
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek, 10 mar 2015, 20:04

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez Taurus » piątek, 8 wrz 2017, 16:19

Jakiś rajd jest czy coś bo widzę że dyskusja na całego ;)
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez djescape » piątek, 8 wrz 2017, 16:47

Zainteresowanie na forum tak wielkie jak ilość kibiców na trasach. Na FB popatrzyłem na relację z OS1 i tylko pojedyncze jednostki było widać.
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez bobej » piątek, 8 wrz 2017, 21:34

Byłem na dwóch przejazdach Areny i odcinek jak dla mnie bardzo przyjazny dla kibica. Auta jechały można powiedzieć jedno za drugim i cały czas coś się działo. Często odległość pomiędzy atutami to ok 100 m. Takie rajdowe wyścigi. Dobrze że nie było poważniejszych dzwonów, bo to by zakłóciło całkowicie przebieg tego odcinka. Nie był to prawdziwy os, ale jeżeli chcemy przyciągnąć do rajdów nowych kibiców to był to strzał w 10. Jak po raz pierwszy zobaczyłem harmonogram to byłem przeciwny takiej formule, dzisiaj całkowicie zmieniłem zadanie i muszę powiedzieć, że należą się brawa dla organizatorów.
bobej
 
Posty: 31
Dołączył(a): piątek, 20 lip 2007, 18:05
Lokalizacja: KZ

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez Taurus » sobota, 9 wrz 2017, 14:58

Z tego co widzialem to Kasperczyk ma szansę na vice mistrza a nawet mistrza. Ciekawe jak będzie wyglądał przyszły sezon? Może ja bym wsiadł do jakiejś r7 i objechal wszystkich...hmm...
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez Aro90 » sobota, 9 wrz 2017, 15:28

Taurus napisał(a):Z tego co widzialem to Kasperczyk ma szansę na vice mistrza a nawet mistrza. Ciekawe jak będzie wyglądał przyszły sezon? Może ja bym wsiadł do jakiejś r7 i objechal wszystkich...hmm...


W tym sezonie Kasperczyk trochę przyśpieszył i nawet nieźle sobie radzi. Jeśli chodzi o przyszły sezon to lepiej nie myśleć co będzie bo Nivette też chce wyemigrować. Będziemy mieli mini RSMP w ERC :wink:
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez Sebekrally » sobota, 9 wrz 2017, 18:49

No niestety po odpadnięciu Brayana przestałem śledzić rajd, jeśli Kasperczyk ma szanse na MP lu vice majstra to RSMP już się skończyły, nie mówcie mi że przyśpieszył, śledziłem jego poczynania w ME.
Sebekrally
A5
 
Posty: 534
Dołączył(a): wtorek, 30 cze 2009, 21:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez tarmaq » sobota, 9 wrz 2017, 19:37

Moje krótkie podsumowanie z Raju Dolnośląskiego
https://www.youtube.com/watch?v=Y5nALfkG6XA

OS Duszniki Arena - bardzo na plus :)
tarmaq
N1
 
Posty: 98
Dołączył(a): niedziela, 20 lut 2011, 13:31
Lokalizacja: Kłodzko

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez andrew88 » niedziela, 10 wrz 2017, 13:09

Prze rajdem byłem zdegustowany tyloma przejazdami Dusznik Areny, ale teraz oglądając onboard i filmy z Dolnośląskiego dochodzę do wniosku, że to ma sens. Jest całkiem sporo miejscówek i niektóre z nich są bardzo widowiskowe. Choć np. hopa na mostku praktycznie tylko na jeden raz, bo jak ktoś grubo skoczył, to później bardzo gasił ten skok. W mojej ocenie najodważniej tam polecieli Radosław Pogan (szkoda uszkodzenia Clio), Krzysztof Dominik i Andrzej Borkowski. Daleko latali także Słobodzian, Nivette, Bouffier i jeszcze kilku innych kierowców. Tu skok jednego z niemniej odważnych lotników: https://youtu.be/ST2owtb33jo
A tu bardzo gruby moment Nivetta, który mógł zakończyć się potężnym dzwonem: https://youtu.be/ixgznnBovoY?t=2m
Bardzo szkoda wypadnięcia Bouffiera na nocnym przejeździe Areny (wie ktoś w którym mniej więcej miejscu to było?) - obawiam się, że to przyspieszy koronację Nivetta i być może skłoni go do odpuszczenia Rajdu Śląska. Podobnie szkoda Janeckiego (możliwe, że już nie pojeździ w tym sezonie). Ciekaw jestem co zrobi Chmielewski, jeśli na testowym rzeczywiście doszło do awarii silnika w BMW.

P.S.
Wydaje mi się, że to nie Kasperczyk przyspieszył tylko Gabryś zwolnił (albo raczej to Nivette znacznie odskoczył od grupy pościgowej), bo jeszcze do niedawna Panowie Zbigniew i Filip byli bliżej siebie w osiąganych czasach.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: 51 Rajd Dolnośląski 2017

Postprzez Zajcev » niedziela, 10 wrz 2017, 18:45

Taurus napisał(a):Z tego co widzialem to Kasperczyk ma szansę na vice mistrza a nawet mistrza. Ciekawe jak będzie wyglądał przyszły sezon? Może ja bym wsiadł do jakiejś r7 i objechal wszystkich...hmm...


Nie wiem jak z r7 ale r5 jest troche do sprzedania, wiec nic nie stoi na przeszkodzie, z niecierpliwością czekamy!


Sebekrally napisał(a):No niestety po odpadnięciu Brayana przestałem śledzić rajd, jeśli Kasperczyk ma szanse na MP lu vice majstra to RSMP już się skończyły, nie mówcie mi że przyśpieszył, śledziłem jego poczynania w ME.


Całe szczęście ze to nie forum autoklubu decyduje o tym czy RSMP sie skończyły czy nie.
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości