26 Rajd Rzeszowski 2017

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez adamlen » sobota, 5 sie 2017, 16:19

Szkoda, że Lukyanuk i Ostberg nie dołączyli do walki o wygraną, ale i tak obsada rajdu i widowisko musiało być świetne.
Nawet przez internet przyjemnie się śledziło czasy i informacje.
Wielu przyjezdnych szybkich kierowców.

Oczywiście gratulacje dla Bouffiera - zna te trasy, ale przede wszystkim jest nie zawodny i nie popełnia błędów.
KAjto - nawet nie próbował włączyć się do walki o wygraną chyba trochę wbrew sobie, ale musiały być jakieś instrukcje od sponsorów, albo wie, że jeśli wygra po raz trzeci tytuł mistrza to w końcu dostanie szansę w WRC2.
Griebel - obserwuje go odkąd szalał za kierownicą Opla R2 i jest coraz szybszy - może nowa niemiecka nadzieja rajdowa.
Grzyb - solidnie, w jego domowej rundzie miejsce jest adekwatne do jego tegorocznej jazdy.


Z niższych klas - świetna dyspozycja Huttunena - jak na młodego fina prędkość na asfalcie jest znakomita.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw


Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez speedyzxz » sobota, 5 sie 2017, 17:28

Bardzo wyrachowana jazda Kajto, Magalhaes daleko w tyle i jakoś tempa nie podkręcał :wink: Bo tempa na Bouffiera pewnie by wystarczyło, na Łukjaniuka może nie, ale jego tempo to nawet jego samego przerasta często, ale szacun za powrót!
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez nikt ważny » sobota, 5 sie 2017, 18:18

No proszę ..Boufi dostał R5 i znowu baty reszta ''czołówki '' RSMP dostaje ......bo juz słyszałem ze Nivette klepie Boufiego jak chce a tu jak jest R5 a nie Lancer -fiesta od Steca to wszystko wraca do porządku
Kajto strateg ..pewnie go az nosiło że powalczyc z Brayanem ale sponsor wydał dyspozycje i wzorowo realizował strategie
"Mnie nie interesuje, co mówią inni ludzie, ponieważ ludzie tak naprawdę mówią wiele rzeczy, a tak naprawdę nie mają pojęcia o czym mówią." Robert Kubica
Avatar użytkownika
nikt ważny
N1
 
Posty: 64
Dołączył(a): środa, 18 lis 2015, 14:05

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez trebor » sobota, 5 sie 2017, 19:01

No i po rajdzie. Gratulacje dla Buffiego - świetna, równa jazda!
Nie pamiętam rajdu z tyloma wypadkami. Pierwszego dnia Pstrągowa zbierała zniwo! Mocny dzwon Polońskiego - za głebokie cięcie, podbicie na "przepuscie" i za mało miejsca na wejście w prawy. Blokada kół i potężny baobab. Dużo zdrowia dla załogi, szczególnie Balbiny, choć Darek też nie czuł się najlepiej. Przy okazji ukłon dla ratowników z Off - Roadowej pomocy - srebrne Pajero - za spokojną i rzeczową pomoc Balbinie. Czerwona kartka dla safeciarzy i wielu kibiców, nie potrafiących uszanować takich chwil.
Mocny dzwon Łukjaniuka - onboard jest w sieci - też błąd - za wczesne wejście w zakręt, długo rowem, przepust betonowy i co parę metrów ślady na asfalcie po kilkukrotnej rolce, otarciu o drzewa i wreszcie stop. Auto wyglądało masakrycznie, załoga ok, choć Łukja słabo chodził.
Dzisiejsza Lubenia też wypadkowa. Pretensje do Grazina - po wylądowaniu w rowie brak ostrzeżenia następnej załogi, czego efektem przyłożenie w auto przez Jarka Szeję. Lipa totalna. Dodatkowo niestarannie wystawiona OK-jka, która przewinęła się na SOS, co mocno spowolniło Ingrama, który zatrzymał się przu safeciarzu i poinformował o tym. Małe zamieszanie się zrobiło.
Na koniec pożar któregoś z aut z końcówki, nie podjechałem, nie wiem kto to.
Ople Adamy bardzo szybkie. Huttunen pokazał klasę, choć i Ingram i Aleks z Byskim też pokazali mocna jazdę - gratulacje!
Zawiedziony jestem Kajtkiem - wynik jest, ale jazda jakaś taka nieprzekonująca.
Ostberg - rozczarowanie. Spodziewałem się dominacji, fajnej walki z Kajtkiem, Łukją i Buffim, a tu taka sobie jazda. I ciągłe narzekanie na hamulce.
Mistrzostwa Polski zeszły trochę w cień w tej rywalizacji.
Pogoda dała się we znaki chyba wszystkim. Ale to w końcu lato, jak to zwykle w tym terminie na Podkarpaciu. Niech żałują Ci, co nie byli!
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez rito123 » sobota, 5 sie 2017, 19:14

A jak miał jechać Ostberg? Do momentu kiedy jechał sprawnym autem klepał reszte z Łukjanyiukiem. Normalny gość który przyjechał starym busem serwisowym z 4 mechanikami. Krąży onboard po internecie jak jedzie bez wspomagania a dzisiaj problemy z hamulcami. Gwiazda wielkiego formatu ale przyjemna i sympatyczna. Kajto coraz bardziej mnie denerwuje poza kamerami... Bez uśmiechu a jazda na odcinkach po mimo czasów nie przekonywała. Dostawał oklep od Bufeta ale nie umiał się przyznać że jedzie od niego wolniej tylko cały czas podkreślał że jedzie dla funu. Średnie to dla mnie bo prawdziwy mistrz by się przyznał ze ktoś jest od niego szybszy ;) Na dodatek jak "niby" jedzie dla funu to jestem ciekaw dlaczego złożył wczoraj protest na Gryazina o korekte czasu i dlatego skończył dzień na 2 miejscu :) Ładny mi to fun i zabawa a raczej wygląda na jakieś zielone stoliki. RSMP to jest żart , Gagacki nic nie jechał :/ Ośki się wiozą , a największe show robi maluch na końcu bo reszta stawki to odpuszcza na każdym kroku i na dzień dzisiejszy w stawce RSMP nie ma żadnego talentu który gdzieś w przyszłości może namieszać po za granicami naszego kraju.
rito123
N1
 
Posty: 86
Dołączył(a): środa, 12 cze 2013, 17:58

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez SebaSTI » sobota, 5 sie 2017, 19:35

Mało kto wie , że na ostatnim odcinku na Wysokiej przyleciał helikopter po załoge z peugeota 208....brak zasięgu krótkofalówek ktoś dopiero ze stacjonarnego zadzwonił po pomoc :shock: jak na taki poziom rajdu niestety procedury wypadkowe były słabe


Obrazek
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez rito123 » sobota, 5 sie 2017, 19:44

Z chłopakami wszystko OK?
rito123
N1
 
Posty: 86
Dołączył(a): środa, 12 cze 2013, 17:58

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez SebaSTI » sobota, 5 sie 2017, 20:31

rito123 napisał(a):Z chłopakami wszystko OK?


kierowca pobijany, ale ogólnie OK
Avatar użytkownika
SebaSTI
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): środa, 1 lis 2006, 14:33
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez @luki rally@ » sobota, 5 sie 2017, 20:39

SebaSTI napisał(a):Mało kto wie , że na ostatnim odcinku na Wysokiej przyleciał helikopter po załoge z peugeota 208....brak zasięgu krótkofalówek ktoś dopiero ze stacjonarnego zadzwonił po pomoc :shock: jak na taki poziom rajdu niestety procedury wypadkowe były słabe


Obrazek


Końcówka Wysokiej to jedno z najlepszych miejsc asfaltowych na których byłem. Tu włoch w momencie dzwonu na 1 przejedzie i Nivette który zdołał się wyratować.
Poza tym Lubenia na spadaniu niedaleko za startem strasznie słabo.
A Huttunen i Ingram w Adamach robili największe wrażenie.

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
@luki rally@
N3
 
Posty: 252
Dołączył(a): poniedziałek, 11 cze 2007, 19:26

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez kidler » sobota, 5 sie 2017, 20:44

Ponoć helikopter zabrał pilota (na 100% był i lądował, nie mam pewności jednak kogo i czy kogoś w ogóle zabrał). Wydzwonili w tym samym miejscu co włosi w Toyocie na pierwszej pętli. Z relacji safeciarzy obecnych na miejscu cała akcja wyglądała na bardzo dramatyczną. Sytuacja faktycznie bardzo dziwna, bo po tej załodze na trasę zostało wypuszczonych jeszcze kilka innych załóg.
kidler
 
Posty: 41
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lis 2011, 17:02

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez @luki rally@ » sobota, 5 sie 2017, 20:55

kidler napisał(a):Ponoć helikopter zabrał pilota (na 100% był i lądował, nie mam pewności jednak kogo i czy kogoś w ogóle zabrał). Wydzwonili w tym samym miejscu co włosi w Toyocie na pierwszej pętli. Z relacji safeciarzy obecnych na miejscu cała akcja wyglądała na bardzo dramatyczną. Sytuacja faktycznie bardzo dziwna, bo po tej załodze na trasę zostało wypuszczonych jeszcze kilka innych załóg.


Już podczas wypadnięcia włochów był problem,ponieważ zero zasięgu,a wtedy ogólna panika nawet jak załodze nic nie jest. Na Gps wycofanie-zatrzymanie ,a nie ma jak potwierdzić że wszystko ok.
Avatar użytkownika
@luki rally@
N3
 
Posty: 252
Dołączył(a): poniedziałek, 11 cze 2007, 19:26

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez Rubajticos » sobota, 5 sie 2017, 21:18

Śmigłowiec z abrał kierowcę. Pewne info.
Rubajticos
 
Posty: 6
Dołączył(a): sobota, 31 maja 2014, 10:41

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez speedyzxz » sobota, 5 sie 2017, 23:41

http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez seal » niedziela, 6 sie 2017, 09:42

SebaSTI napisał(a)::shock: jak na taki poziom rajdu niestety procedury wypadkowe były słabe

SebaSTI jest JEDNA PROCEDURA WYPADKOWA:
https://www.pzm.pl/pliki/zg/samochody/2 ... a_2017.pdf
Obowiązuje jedna procedura wypadkowa, która precyzuje jak zawodnik ma się zachować w zależności czy jest świadkiem czy poszkodowanym.
Pisanie o winie safety lub kibica świadczy o całkowitej nieznajomości tych zapisów. Co by było gdyby wypadek zdarzył się w ustronnym miejscu, bez kibiców i zabezpieczenia?
Inną sprawą jest sam przebieg czynności ratowniczych w trakcie Rajdu Rzeszowskiego. Moim prywatnym zdaniem jakoś się to porozjeżdżało ...hmm. Ale z "boku" wszystko inaczej wygląda.
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: 26 Rajd Rzeszowski 2017

Postprzez Taurus » niedziela, 6 sie 2017, 09:53

festiwal dzwonów. organizacyjnie trochę słabo widać ale to w końcu polska b, nie to żeby w polsce a zawsze była dobra organizacja ;) kajto sie nie napinał bo wiedział czym to się skończy na tych sliskich asfaltach. niestety lotos nie wyłoży kasy na wrc 2 i nawet 10 tytułów erc tego nie zmieni, zmienić to może zmiana sponsora.

jest jeszcze ta impreza porajdowa?
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości