45 Rajd Świdnicki Krause

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez Miedziu » niedziela, 23 kwi 2017, 20:29

Co z załogą Sidor/Dziurzyński? Byłem wczoraj wieczorem na miejscu ich dzwona, musiało być potężnie. Jakiś kilometr za miejscem gdzie życie stracił Olszewski, prędkość na pewno ogromna bo partia mega szybka, trzy drzewa okorowane, ma ktoś jakieś informacje?
Avatar użytkownika
Miedziu
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): czwartek, 19 sty 2006, 19:08
Lokalizacja: Ostroszowice


Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez Taurus » niedziela, 23 kwi 2017, 20:53

powiem szczerze że większe emocje były na rpp w 2012 czy 2013. chłopaki szli lufą. zmiany liderów. dzwony, ratowania, relacje oes records, motorecords i inni... teraz 90 % jedzie tempem spacerowym. przxytkra sprawa. szanuje tych ludzi ze im się chce startować, że wykładają swoje ciężko zarobione pieniądze itd ale...
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez Zoe » niedziela, 23 kwi 2017, 21:10

Na rajdzie nie byłem, nawet nie bardzo miałem ochotę, więc zapytam tylko o to, co widziałem przez internety:

Czy zawodnicy zostawili jaja w domu?

Przeczytałem tyle płaczliwych postów o trudnych warunkach, śniegu, masakrze i armagedonie, o braku solarek, że mało mnie łzy przez telefon nie utopiły.

Co jest grane? Pytam serio? Co się stało z tą dyscypliną sportu?
Avatar użytkownika
Zoe
A5
 
Posty: 658
Dołączył(a): niedziela, 6 wrz 2009, 02:00

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez turboburbo » niedziela, 23 kwi 2017, 21:37

Na rajdzie nie byłem, ale z czasów wynika, że Pan Kalicki szedł meega grubo :) Sąsiadek pewnie też, bo był blisko. Teraz rajdy, przez nowe samochody i technologie stały się mniej widowiskowe, jednak myślę, że tempo jest bardzo dobre. Dla porównania polecam się wybrać do Czech na jakiś rajd i ustawić się na jakieś wybijającej partii, fabia S2000 przelatuje prawie jak po stole, fabia wrc już podskakuje i pływa. To pokazuj postęp technologiczny. Sam osobiście tęsknie za starymi rajdami, ale jak to mówią nasi południowi sąsiedzi - Pane to se ne vrati.
turboburbo
 
Posty: 11
Dołączył(a): czwartek, 5 lut 2015, 15:11

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez kostek45 » niedziela, 23 kwi 2017, 21:58

Potwierdzam, Kalicki mega bombą. :D
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez RajducH » poniedziałek, 24 kwi 2017, 10:28

Pomimo niechęci pojechałem na Elmot na jeden dzień. Cel - zabrać półtoraroczną córkę na pierwszy rajd :D Jej się podobało (chyba :wink: ), bynajmniej słysząc w oddali odgłos fury już się rozglądała i pokazywała auta palcem, a później zaczęła kopiować dźwięki. Jako ojciec czułem dumę że może pokocha mój sport :D Przy okazji poszło foto z W. Chuchałą i F. Nivettem :) Co do rajdu było całkiem fajnie - dużo miejsc do oglądania, nikt nie zasłaniał, bo kibiców jakby prawie nie było. Poziom rzeczywiście słaby, choć jak wszędzie byłby wyjątki. Pomimo wielu narzekań, w tym moich uważam że trasy są wspaniałe i zawsze będą ciekawe, to są już kultowe odcinki, ale czasem trzeba choć małe mody im zrobić by odświeżyć rajd jako całość.
Zawsze Jest Nadzieja :D KUZI OGNIA !!!
Avatar użytkownika
RajducH
A6
 
Posty: 1426
Dołączył(a): niedziela, 1 lut 2004, 18:32
Lokalizacja: ... zza siedmiu gór

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez martenzyt » poniedziałek, 24 kwi 2017, 10:54

Znalazł ktoś może sytuację, o której opowiadał Filip Nivette na strefie serwisowej w sobotę gdzie pilot już prawie rzucał notatki?
Dla mnie rajd ogólnie OK, pogoda nawet oszczędzała myślałem, że będzie gorzej. Nivette i Gabryś pełen ogień a i Gagackiego się bardzo fajnie oglądało.
Ponieważ nie miałem okazji być na testowym to stwierdziłem, że wybiorę się na patelnie w niedzielę rano bo po opadach nocnych mogło być ciekawie... i było. Natomiast troszkę jedna sprawa mnie troszkę zdenerwowała - fakt posiadania karnetu nie uprawniał do przejścia jak człowiek na patelnie walimskie tylko albo wykładasz kolejne 15 zł albo wspinasz się po wzgórzu. Chłopaki z zabezpieczenia powiedzieli, że drogą nie wolno bo względy bezpieczeństwa więc moje pytanie brzmi co jest bardziej niebezpieczne: iść drogą OS kiedy nie jadą jeszcze żadne auta (40 minut przed startem odcinka) czy wspinać się po śliskim po nocnych opadach wzgórzu - oczywiście najprościej było zapłacić dodatkowa kasę i iść jak człowiek ale stwierdziłem, że nie ;) W momencie jak chłopaki Golfem 3 wypakowali na patelni w rów ktoś z publiczności do obsługi rajdu fajnie to skomentował - wzięliście dodatkowe 15 zł to teraz pchajcie (wiadomo, ze załoga nie powinna ponosić z tego tytułu straty czasowej ale komentarz mnie rozbawił).
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez Sadev » poniedziałek, 24 kwi 2017, 11:50

Powiedzmy że autka oglądało się całkiem fajnie, dobrą "robotę" robiło tu HRSMP. Jeśli chodzi o rajd byłem na testowym, oesie Świdnica, dwóch przejazdach między Kamionkami a Rościszowem, a w niedziele na Michałkowej. Kibiców przy trasie jak na lekarstwo, zainteresowanie tym sportem niemal upadło, brakuje poziomu sportowego i kierowców dla których jeździ się kilometry i biega po lasach. Dawno się tak nie nudziłem na rajdzie, szkoda. Rajd fajnie jest zorganizowany, ale wieje nudą i nie ma klimatu :(
Sadev
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 10 kwi 2011, 10:04

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez Mateos » poniedziałek, 24 kwi 2017, 12:02

Kalicki, Gryc, Poloński, Sąsiadek, Janceki bardzo agresywnie, wizualnie szybko co miało odzwierciedlenie w czasach.
Nissan Strychalskiego ciekawy egzotyk, oby więcej takich samochodów na naszych oesach.

Zastanawia dlaczego przy tej ilości kilometrów oesowych rajdy nie są zamknięte w jednym dniu. 15 lat temu dało się.
http://www.rajd-krakowski.pl/2002/czasowka.php
Avatar użytkownika
Mateos
N2
 
Posty: 165
Dołączył(a): niedziela, 16 lis 2008, 13:14
Lokalizacja: Świątniki Górne

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez martenzyt » poniedziałek, 24 kwi 2017, 12:20

https://www.youtube.com/watch?v=WanIM76cMHU błąd chłopaków z Golfa na Walimiu i dalej to samo miejsce i koniec jazdy Łady https://www.youtube.com/watch?v=2TS4VtYlMxw
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez Zajcev » poniedziałek, 24 kwi 2017, 12:30

Bardzo fajnie wyglada porównanie wyników z 2016 roku na odcinku Rosciszow-Walim, najlepszy przejazd w 2016 - Habaj 5:00.4
W tym roku:
1.Nivette 4:50.2
2.Kasperczyk 4:52.2
3. Gagacki 4:52.8
...
6. Slobodzian 5:02.2


Warunki jakie były w tym roku każdy widział,
rzeczywiście tak słaby poziom jak tu piszecie? :roll:
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 24 kwi 2017, 12:56

Zajcev napisał(a):Warunki jakie były w tym roku każdy widział,
rzeczywiście tak słaby poziom jak tu piszecie? :roll:
W niedzielę już zupełnie inne warunki niż w piątek na testowym, i generalnie to bym się wstrzymał z takimi wnioskami bo jak dobrze wiesz wystarczy żeby dorzucili jakoś szykanę (np. na krzyżówce z Glinnem która czasem jest a czasem jej nie ma) dorzucili więcej ograniczników i wynik bardzo się zmieni - tak że trzeba by porównać onboardy, ja znalazłem tylko jeden Rzeźnika z zeszłego roku
https://www.youtube.com/watch?v=5Vx3EreHSqI&t

Gruba akcja - jeden z Safety miał mega szczęście że zdążył odskoczyć - parę lat temu pewnie były by trupy
https://www.youtube.com/watch?v=8x8XhC6www8
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez jaro_gt » poniedziałek, 24 kwi 2017, 13:22

Witam, byłem osobiście na rajdzie w wielu miejscach. Moja opinia wygląda tak: Czołówka świetne przejazdy, widać że wyciągali z aut max. Dużo fajnych samochodów - łada, BMW, nissan 350z, maluch itp. Fajnie że była różnorodność w samochodach. Historyki mega sie oglądało. Wracając do czołowki, wielkie brawa dla Gabrysia za czasy i styl jazdy, Nivette wyciągał z tego auta chyba więcej niż się dało, Gagackiego też się fajnie oglądało, trochę słabiej butvilas ale fajnie że w ogóle jechał. Kalicki hondą szedł pełną parą, Renault Clio z numerem 47 szacunek za styl jazdy - kibice byli zachwyceni. Trasy Świdnickiego też bardzo fajne.
Widzę że niektórzy piszą że kilku zawodników jechało żółwim tempem - fakt ale trzeba wziąść pod uwagę to że może na więcej nie pozwalał im sprzęt oraz to że gdy rozwalą samochód to muszą się pożegnać ze startami w kolejnych rajdach, przecież wszyscy wiemy jak w dzisiejszych czasach trudno o sponsora, większość jeździ za swoje pieniądze i niestety ale w tym sporcie bez pieniędzy nawet talentem nic się nie zdziała. I jeszcze zapomniałem napisać o Janeckim w E30 - coś pięknego, zarówno fura jak i kierowca dawali popis w każdym miejscu. Ogólnie rajd fajny, bardzo mi się podobał, czekam z niecierpliwością za rok. Pozdrawiam
jaro_gt
 
Posty: 36
Dołączył(a): sobota, 26 mar 2016, 18:38

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez tomek87 » poniedziałek, 24 kwi 2017, 16:02

Janecki wariat straszny, to jeden z nielicznych który na dwa łamie auto do zakrętu.

Co do reszty - mi się podobało i w życiu nie powiem, że nudy.

Całe towarzystwo w R5 spoko tylko Butvilas odstawał, szczególne wyróżnienie dla Filipa.
Ciekawie wyglądał Marczyk, widać, że chłop ma talent.

Co do reszty - Polońsk, Gryc spoko, ale dla mnie te Peugoty 208 R2 są nie do oglądania. Brzydkie, jedzie jak przyklejone, nudne.

Największy szacun dla Panów Bieguna( Ladacznica), Strychalskiego( 350z), Mularczyka(sej, ale coś dziwnie szybki), Rusina (M3 E36), Konara( 318is), Borkowskiego( e36 compi M3), Chmielewskiego i Pana w Clio - to jest esencja rajdów i ogłądało się to pysznie.

Osobna historia to historyki - naprawdę szybka jazda i piękne auta, szkoda tylko M3 E30 Arkadiusza Kuli:(

Jedyne, co było pokazowe spieprzone, to strefa kibica - zamiast spikera to jakis facet w podeszłym wieku który czyta wszystko z kartki, miał byc katering to nic takiego w strefie nie było, ogólnie lipa.
tomek87
 
Posty: 31
Dołączył(a): niedziela, 19 paź 2014, 22:39

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez Motulski » poniedziałek, 24 kwi 2017, 18:22

Zajcev napisał(a):Bardzo fajnie wyglada porównanie wyników z 2016 roku na odcinku Rosciszow-Walim, najlepszy przejazd w 2016 - Habaj 5:00.4
W tym roku:
1.Nivette 4:50.2
2.Kasperczyk 4:52.2
3. Gagacki 4:52.8
...
6. Slobodzian 5:02.2


Warunki jakie były w tym roku każdy widział,
rzeczywiście tak słaby poziom jak tu piszecie? :roll:


Tu nie ma co porównywać, ale skoro tak :

https://www.ewrc-results.com/results.ph ... RAUSE-2016
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron