45 Rajd Świdnicki Krause

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez Loeb1987 » wtorek, 25 kwi 2017, 00:43

Motulski napisał(a):
Zajcev napisał(a):Bardzo fajnie wyglada porównanie wyników z 2016 roku na odcinku Rosciszow-Walim, najlepszy przejazd w 2016 - Habaj 5:00.4
W tym roku:
1.Nivette 4:50.2
2.Kasperczyk 4:52.2
3. Gagacki 4:52.8
...
6. Slobodzian 5:02.2


Warunki jakie były w tym roku każdy widział,
rzeczywiście tak słaby poziom jak tu piszecie? :roll:


Tu nie ma co porównywać, ale skoro tak :

https://www.ewrc-results.com/results.ph ... RAUSE-2016

Jak Gagacki ma taki czas, to nieźle się odcinka nauczył ;)
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków


Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez SOKÓŁ » wtorek, 25 kwi 2017, 10:44

Loeb1987 napisał(a):
Motulski napisał(a):
Zajcev napisał(a):Bardzo fajnie wyglada porównanie wyników z 2016 roku na odcinku Rosciszow-Walim, najlepszy przejazd w 2016 - Habaj 5:00.4
W tym roku:
1.Nivette 4:50.2
2.Kasperczyk 4:52.2
3. Gagacki 4:52.8
...
6. Slobodzian 5:02.2


Warunki jakie były w tym roku każdy widział,
rzeczywiście tak słaby poziom jak tu piszecie? :roll:


Tu nie ma co porównywać, ale skoro tak :

https://www.ewrc-results.com/results.ph ... RAUSE-2016

Jak Gagacki ma taki czas, to nieźle się odcinka nauczył ;)


Gacek w ubiegłych latach kilka razy go przejeżdżał w porównaniu np. do Miko Marczyka który w 3 przejeździe ogarną 5:03.0 jadąc pierwszy raz Elmot
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez żółtek » wtorek, 25 kwi 2017, 13:31

Zoe napisał(a):Na rajdzie nie byłem, nawet nie bardzo miałem ochotę, więc zapytam tylko o to, co widziałem przez internety:

Czy zawodnicy zostawili jaja w domu?

Przeczytałem tyle płaczliwych postów o trudnych warunkach, śniegu, masakrze i armagedonie, o braku solarek, że mało mnie łzy przez telefon nie utopiły.

Co jest grane? Pytam serio? Co się stało z tą dyscypliną sportu?

exZawodnicy robią wielkie larum w internetach, że solarki nie jadą. Szkoda, że nie trzeba zamiatać cięć po każdym przejeździe...jak na wyścigach górskich :P Co do tego jeszcze? Latarnie, żeby trasę doświetlały?
Że auta nie umyte... Aw Mikołajkach serwisanci czyszczą fury, nie trzeba im myjek.


Kalicki, Sąsiadek, Mularczyk czy Biegun widać, że mocno walczyli na całych odcinkach, nie tylko na prostych gaz, a co zakręt hamulec. Nadrabiali jajami (i techniką) braki sprzętowe (finansowe).

Co do organizacji rajdu, to... słabo. Nawet nikt karnetów nie sprawdzał.
Kibiców mało. Trasy stare, ale jare.
Ogólnie było spoko.
żółtek
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): niedziela, 18 maja 2014, 15:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez Yrtat » wtorek, 25 kwi 2017, 15:48

^^^ Biegun ma kasę tylko on woli się bawić rajdami :)
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez tarmaq » wtorek, 25 kwi 2017, 17:36

żółtek napisał(a):Co do organizacji rajdu, to... słabo. Nawet nikt karnetów nie sprawdzał.

Sprawdzali i sprzedawali je nawet tam gdzie nie powinni. Mialy obowiazywac tylko na patelniach, a w sobote przy wejściu na OS od strony Rosciszowa nie chcieli bez nich wpuscic.
tarmaq
N1
 
Posty: 98
Dołączył(a): niedziela, 20 lut 2011, 13:31
Lokalizacja: Kłodzko

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez andrew88 » wtorek, 25 kwi 2017, 20:44

Hmm, dwa razy w sobotę wchodziłem na oes od strony startu w Rościszowie i nikt mnie nie pytał o karnet.
martenzyt napisał(a):Natomiast troszkę jedna sprawa mnie troszkę zdenerwowała - fakt posiadania karnetu nie uprawniał do przejścia jak człowiek na patelnie walimskie tylko albo wykładasz kolejne 15 zł albo wspinasz się po wzgórzu. Chłopaki z zabezpieczenia powiedzieli, że drogą nie wolno bo względy bezpieczeństwa więc moje pytanie brzmi co jest bardziej niebezpieczne: iść drogą OS kiedy nie jadą jeszcze żadne auta (40 minut przed startem odcinka) czy wspinać się po śliskim po nocnych opadach wzgórzu - oczywiście najprościej było zapłacić dodatkowa kasę i iść jak człowiek ale stwierdziłem, że nie ;) W momencie jak chłopaki Golfem 3 wypakowali na patelni w rów ktoś z publiczności do obsługi rajdu fajnie to skomentował - wzięliście dodatkowe 15 zł to teraz pchajcie (wiadomo, ze załoga nie powinna ponosić z tego tytułu straty czasowej ale komentarz mnie rozbawił).

Przyznam, że nie rozumiem tej sytuacji z podwójnym kupowaniem karnetu.
Co do wejścia na patelnie, to taki układ funkcjonuje już co najmniej od zeszłego roku. Nie uważam żeby przejście jezdnią było niebezpieczne (tym bardziej przed startem oesu), bo rajdówki zaraz za patelniami mają metę lotną, więc ich prędkość nie powinna już być duża. Nie lubię chodzić przejściem wyznaczonym przez organizatora, bo szybko się błoto robi. Już wracając z testowego było w tym miejscu dosyć ślisko, nawet nie chcę sobie wyobrażać jak to miejsce wyglądało w niedzielę. Zastanawiam się też co dostałem za 15 zł, dostęp do przenośnej toalety?
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez sil » wtorek, 25 kwi 2017, 21:27

Kolego ja byłem raz w sobotę na Rosciszowie i mówię Ci,ze sprawdzali karnety,mimo tego że posiadałem identyfikator od organizatora(reszta ekipy nie miała)rozpętałem tam wojnę,ze aż policja wkroczyła do akcji :( ci biedni umysłowo ludzie nie wiedzieli na co sprzedają karnety.
"PROSTE SĄ DLA SZYBKICH AUT,A ZAKRĘTY DLA SZYBKICH KIEROWCÓW!!!!!!!!!"
sil
 
Posty: 20
Dołączył(a): piątek, 4 lut 2011, 22:31
Lokalizacja: z kolebki rajdów

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez Elster » wtorek, 25 kwi 2017, 21:54

Płatny wstęp na "patelnie" - przy rozsądnej cenie - to nie jest zły pomysł. Ale trzeba dać coś w zamian, choćby możliwość nabycia jakiś gadżetów (nie rozumiem, dlaczego karnet na cały rajd wraz z programem rajdu i naklejką można było kupić tylko w Świdnicy). Nie wystarczy Toi Toi i człowiek dukający z kartki nazwiska zawodników, który nawet nie wiedział, że uczestnicy HRSMP nie jadą odcinka Rościszów - Walim 3.
Elster
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 8 mar 2017, 14:34

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez seal » wtorek, 25 kwi 2017, 22:20

Mateos napisał(a):Zastanawia dlaczego przy tej ilości kilometrów oesowych rajdy nie są zamknięte w jednym dniu. 15 lat temu dało się.
http://www.rajd-krakowski.pl/2002/czasowka.php

Regulamin RSMP pkt. 3.2.
Informacja nie ma kluzuli niejawności ;-)
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez piguła » środa, 26 kwi 2017, 09:07

Brzeziński wbił się na ostatni PKC minutę za wcześnie?widać karę minutową
piguła
N3
 
Posty: 201
Dołączył(a): niedziela, 15 lip 2007, 10:38

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez SOKÓŁ » środa, 26 kwi 2017, 16:27

sil napisał(a):Kolego ja byłem raz w sobotę na Rosciszowie i mówię Ci,ze sprawdzali karnety,mimo tego że posiadałem identyfikator od organizatora(reszta ekipy nie miała)rozpętałem tam wojnę,ze aż policja wkroczyła do akcji :( ci biedni umysłowo ludzie nie wiedzieli na co sprzedają karnety.


Zacznijmy od tego że ów karnety(ubezpieczenia) były nie obowiązkowe a w bonusie sprzedawane na lewo bez żadnego paragonu fiskalnego czy to od safeciarza w Walimiu czy w biurze obsługi w Świdnicy na serwisie.
Cała kasa to taki dodatek dla dyrektora na imprez
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez martenzyt » środa, 26 kwi 2017, 17:38

SOKÓŁ napisał(a):
sil napisał(a):Kolego ja byłem raz w sobotę na Rosciszowie i mówię Ci,ze sprawdzali karnety,mimo tego że posiadałem identyfikator od organizatora(reszta ekipy nie miała)rozpętałem tam wojnę,ze aż policja wkroczyła do akcji :( ci biedni umysłowo ludzie nie wiedzieli na co sprzedają karnety.


Zacznijmy od tego że ów karnety(ubezpieczenia) były nie obowiązkowe a w bonusie sprzedawane na lewo bez żadnego paragonu fiskalnego czy to od safeciarza w Walimiu czy w biurze obsługi w Świdnicy na serwisie.
Cała kasa to taki dodatek dla dyrektora na imprez


Jeżeli chodzi o sprawdzanie karnetów to w sumie taka drobnostka ale też zauważyłem. W sobote byłem na mostkach na Jodłowniku i potem Kamionki a niedziela to patelnie i Rzeczka - nikt ani razu nie spytał czy mam karnet - chyba, że wyglądałem na takiego pewniaka, że wszyscy wiedzieli, że mam. Natomiast wracając do strefy kibica na patelniach zaznaczyć trzeba, że dodatkowe 15 zł nie było opłatą za przebywanie w tej strefie (bo też tam byłem tylko kazali mi się czołgać między drzewami na wzgórzu a później przejść na drugą stronę ulicy i przez podwórko domu tuż przed patelniami - jeszcze dobrotliwy safeciarz poradził mi abym zbiegł z wzgórza a nie schodził wtedy się nie wywrócę) - tylko za godne dojście do niej.
Avatar użytkownika
martenzyt
N3
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 3 gru 2007, 16:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez Hubertos » czwartek, 27 kwi 2017, 01:28

To jest żenujące i skandaliczne co piszecie. W polskich rajdach ten problem pojawią się niestety wielokrotnie. Safeciarze, czy inni obsługujący rajd sami nie wiedzą gdzie obowiązują karnety i czy są obowiązkowe. Takie akty zaniechania to po prostu dyskwalifikacja, widać że każdy kładzie lage na to. To jest kolejna taka rzecz, która sprawia, że nie tylko niedzielni kibice się zniechęcają.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez Mad Max » czwartek, 27 kwi 2017, 11:31

Hubertos napisał(a):To jest żenujące i skandaliczne co piszecie. W polskich rajdach ten problem pojawią się niestety wielokrotnie. Safeciarze, czy inni obsługujący rajd sami nie wiedzą gdzie obowiązują karnety i czy są obowiązkowe. Takie akty zaniechania to po prostu dyskwalifikacja, widać że każdy kładzie lage na to. To jest kolejna taka rzecz, która sprawia, że nie tylko niedzielni kibice się zniechęcają.
Nie rozumiem zdziwienia, przecież na Świdnickim tak sytuacja to norma od kilku lat.
Z drugiej strony trochę mnie to dziwi i śmieszy że w koło jest narzekanie jakie te rajdy są kiepsko zorganizowane i jakie słabe, a jak przychodzi dorzucić się 3 dychy do tego interesu to większość ma z tym ból dupska.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: 45 Rajd Świdnicki Krause

Postprzez stachniak14 » czwartek, 27 kwi 2017, 11:47

Mad Max napisał(a):
Hubertos napisał(a):To jest żenujące i skandaliczne co piszecie. W polskich rajdach ten problem pojawią się niestety wielokrotnie. Safeciarze, czy inni obsługujący rajd sami nie wiedzą gdzie obowiązują karnety i czy są obowiązkowe. Takie akty zaniechania to po prostu dyskwalifikacja, widać że każdy kładzie lage na to. To jest kolejna taka rzecz, która sprawia, że nie tylko niedzielni kibice się zniechęcają.
Nie rozumiem zdziwienia, przecież na Świdnickim tak sytuacja to norma od kilku lat.
Z drugiej strony trochę mnie to dziwi i śmieszy że w koło jest narzekanie jakie te rajdy są kiepsko zorganizowane i jakie słabe, a jak przychodzi dorzucić się 3 dychy do tego interesu to większość ma z tym ból dupska.



Kurcze, nie do końca się zgodzę.

Ja beż żadnego marudzenia zapłaciłem (nigdy nie kombinuje jeśli uważam, że cena jest odpowiednia). Mało tego, płaciłem właśnie z myślą o małej cegiełce dla organizatora.
Nie mniej jednak tragicznie to rozwiązali na testowym bo płacę i :

- na 75 minut przed startem dojście błotem po prywatnej działce? (dla mnie luzik, ale dla moich nowo zabranych znajomych mega zniechęcenie)
- Toi Toi jeden w miejscu, gdzie policja nie pozwala spokojnie dojść
- brak cateringu
- brak spikera

Tak wiem, pewnie pojawiło się to coś podczas sob/nd - ale płaciłem w piątek:)
Paweł Stachniuk
stachniak14
A6
 
Posty: 1253
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2005, 13:19
Lokalizacja: Złoty Stok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron