RSMP 2017

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: RSMP 2017

Postprzez posejdon » środa, 7 gru 2016, 20:07

Tak sobie pomyślałem, że RSMP przecież przez bardzo długi czas były asfaltowe. Wyjątkiem był jednie Kormoran i kawałek Karkonoskiego ewentualnie. Nikomu to nie przeszkadzało. Nikt nie płakał, że mało widowiskowo, nuda czy inne takie. A auta były dużo wolniejsze niż dziś. Teraz się każdy na jutubie naoglądał i narzeka, że nieciekawe te rajdy.
Kiedyś jak był ten jeden szutrowy Kormoran to mało kto biadolił, że zawieszenia nie ma, że opony drogie. To prawda, że było wtedy dużo więcej druciarstwa, ludzie jechali tym co mieli a dziś już tak się nie da bo sprzęt jest dużo bardziej wyspecjalizowany ale sorry - kupiłeś konia to musisz mieć na owies...
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno


Re: RSMP 2017

Postprzez antch » środa, 7 gru 2016, 21:09

posejdon napisał(a):Tak sobie pomyślałem, że RSMP przecież przez bardzo długi czas były asfaltowe. Wyjątkiem był jednie Kormoran i kawałek Karkonoskiego ewentualnie. Nikomu to nie przeszkadzało. Nikt nie płakał, że mało widowiskowo, nuda czy inne takie. A auta były dużo wolniejsze niż dziś. Teraz się każdy na jutubie naoglądał i narzeka, że nieciekawe te rajdy.
Kiedyś jak był ten jeden szutrowy Kormoran to mało kto biadolił, że zawieszenia nie ma, że opony drogie. To prawda, że było wtedy dużo więcej druciarstwa, ludzie jechali tym co mieli a dziś już tak się nie da bo sprzęt jest dużo bardziej wyspecjalizowany ale sorry - kupiłeś konia to musisz mieć na owies...

Tylko, że kiedyś auta były mniej zaawansowane technicznie jeżeli chodzi o zawias, opony itd. I mimo, że prędkości były mniejsze to jak ktoś coś konkretniej jechał nawet po asfalcie to już było duże "łał" bo auto latało po całej drodze bokami. A obecnie to są "magnesiki" nie auta (słowa Hołka) i takim R5, czy R2 co z tego, że jadą więcej km/h niż kiedyś jak to auto jedzie jak po szynach, super stabilnie i na około. Nawet na kostce na karowej po mokrym boki się skończyły. Jak bym chciał oglądać wyścigi to bym pojechał na wyścigi. Sorry ale jechanie R5 na okrągło dookoła ogranicznika cięcia mnie jako kibica nie kręci i tak jak kocham rajdy tak nie jestem w stanie tego oglądać. Zwłaszcza jak mam porównanie z rajdami szutrowymi lub nawet asfaltami gdzie są cięcia, syf itd. W tym roku na rundach RSMP, na których byłem wybierałem tylko łączniki szutrowe i mimo asfaltowego zawiasu było co oglądać. A jak potem oglądałem filmiki na you tube z pozostałych miejscówek asfaltowych to totalnie nic się tam nie działo. Jak kogoś stać na R5 to stać też na spec szutrowy. Jak nie to niech siada w proto. A jak nie to w Lancera albo w ośkę i niech rajduje. Ale nie mogę zrozumieć napinki, że muszę mieć R5 bo innym autem to chyba ujma jakaś a potem biadolenie, że na spec szutrowy to ja już nie mam. Na koniec - odkąd pojawiły się R5 skończyły się WRC na Barbórce, co też odebrało jej mnóstwo z widowiskowości i klimatu.
antch
N1
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 22 lip 2014, 12:58

Re: RSMP 2017

Postprzez bimber » środa, 7 gru 2016, 22:36

Mic_123 napisał(a):Zerknijmy wiec na Niemcy i ADAC Opel Cup ktory realizuja ADAC (odpowiednik PZM) i producent aut (w naszym przypadku musialby to byc importer/dystrybutor aut :D ).
Na polskich portalach stala cena 80 tys PLN za auta na sprzedaz (chyba 2 widzialem). Z tego co wiem to te auta nie sa R2 czy R1. Nawet mielismy reprezentantow z PL w tym pucharze w roku ubieglym :D :D :D. Osobiscie nie podejmuje sie wypowiadac jak sie rozni to auto od klasy R (ciekawy artykul byl w WRC na ten temat). Patrzac na promocje tego pucharu to takiej promocji nie mial zaden puchar w PL od poczatku organizowania rajdowych pucharow w naszym pieknym kraju :P :P.
Wg mnie podstawa sa nagrody ktore mozna zdobyc czyli w Opel Cup jest sezon w JERC za kierownica wlasnie R2 w fabrycznym Opelku i stad sie garna do niego procz Niemcow zwlaszcza skandynawowie. Zdobywca Opel Cup z sezonu 2016 podpisal nawet ostatnio kontrakt z agencja menagerska M.Gronholma.
Jak na moj gust to moze byc w PL i Dacia Logan Cup byle tylko nagroda za zdobycie pucharu byla "sowita" i troche ponadnormatywna czyli np R2 na ME badz sezon nawet w JWRC i osobiscie wolalbym taka promocje Promotora (jakiegokolwiek nie mowie juz o obecnym) bo mialby 20 aut w PL plus 1 auto w ME/MS. Zyskaliby rowniez organizatorzy rajdow bo mieliby 20 x np 1500PLN (wpisowe) czyli 30 000PLN dodatkowej kasy z wpisowego. Rajdy zaczelyby byc byc moze nie super zyskowne, ale przynajmniej "samonapedzajace sie" i jakis Rajdowy Janko Muzykant byc moze zostalby Mistrzem Swiata (byc moze :) :) ).



z tego co pamiętam pucharowy adam, 140 km, sekwencja, zawias ustawiany przez fabryke, dla wszystkich tak samo, plombowany, wszędzie to działa dookoła tylko u nas jakoś nie może zaskoczyć. A szkoda, bo myśle że kilku chłopaków z mocnych osiek może i by się skusiło do takiego pucharu, rajdowanie na sekwencji to już myśle jest fajna zabawa i mogła by skusić niejednego.
bimber
N3
 
Posty: 497
Dołączył(a): wtorek, 20 lis 2007, 23:29
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Re: RSMP 2017

Postprzez posejdon » czwartek, 8 gru 2016, 11:35

antch napisał(a): Jak kogoś stać na R5 to stać też na spec szutrowy. Jak nie to niech siada w proto. A jak nie to w Lancera albo w ośkę i niech rajduje. Ale nie mogę zrozumieć napinki, że muszę mieć R5 bo innym autem to chyba ujma jakaś a potem biadolenie, że na spec szutrowy to ja już nie mam.

Otóż to.

Jeśli lubisz patrzeć na to jak zapinają boki to polecam zawody driftowe. Tam jest tego do porzygu :D
Czasy się zmieniły i, tak jak piszesz, auta wraz z nimi. Ja dzisiaj wybieram na oglądarę miejscówki gdzie jest prędkość i dużo widać. Wurca można było oglądać byle gdzie i, jeśli kierowca ogarniał, to było na co popatrzeć. Natomiast stare enki, których zawsze było więcej wcale takie widowiskowe nie były. Przecież te klocki nawet na nawrotach turlały się na okrągło. Mimo tego przy odcinkach było znacznie więcej kibiców. Zabił wszystko właśnie internet. Po co łazić po krzakach pod Rościszowem jak można usiąść przed kompem i obejrzeć to samo z trzech ujęć i w HD? Żaden promotor nie przyciągnie już tłumów na odcinki RSMP. Dla kogo mają być np. te relacje na żywo? Czy przypadkiem nie dla tych co zostali w domu? Rajdy są bardzo popularne w Polsce tylko dziś ta popularność przekłada się na lajki na fejsbuku i wyświetlenia na jutubie. Tego nie zmienimy. Pozostaje jedynie trwać przy swoim i przedzierać się przez te krzaczory i rżyska :) .
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: RSMP 2017

Postprzez MSG Racing » czwartek, 8 gru 2016, 11:47

U nas taki puchar może by poszedł ale nadal jest parcie na top sprzęt albo wcale także może nie byłoby aż tak kolorowo.
Puchar by musiałbyć również u nas tak samo promowany tylko czy i na identycznych warunkach bez jakichś dziwnych wymysłów.
Inna sprawa 1000e nie równa się 1000zł i tu się zawsze będzie pojawiał problem nie do przeskoczenia.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: RSMP 2017

Postprzez Mad Max » czwartek, 8 gru 2016, 12:28

Z tego col się dowiedziałem to ma być jednka 7 eliminacji - dojdzie jeszcze prawdopodobnie Nadwiślański, ale jeśli tak będzie to z 7 rund będzie liczone 5 tak że szutrów można będzie nie jechać.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: RSMP 2017

Postprzez antch » czwartek, 8 gru 2016, 12:40

To jeżeli tak będzie to Rajd Gdańsk już teraz można odwołać, tak samo Litwę dla RSMP. Nikt się nie zgłosi jak nie będzie ciśnienia na pkt do majstra. Chyba, że ktoś z czołówki polegnie na którejś z początkowych eliminacji na asfalcie to wtedy można liczyć na jakieś zgłoszenie.
antch
N1
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 22 lip 2014, 12:58

Re: RSMP 2017

Postprzez Mad Max » czwartek, 8 gru 2016, 13:34

antch napisał(a):To jeżeli tak będzie to Rajd Gdańsk już teraz można odwołać, tak samo Litwę dla RSMP. Nikt się nie zgłosi jak nie będzie ciśnienia na pkt do majstra. Chyba, że ktoś z czołówki polegnie na którejś z początkowych eliminacji na asfalcie to wtedy można liczyć na jakieś zgłoszenie.
A ja bym nie był tego taki pewny, bo biorąc pod uwagę to co napisałeś właśnie z Gdańska i z Wilna można przywieść "duże" punkty które później mogą zaważyć o mistrzostwie.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: RSMP 2017

Postprzez MSG Racing » piątek, 9 gru 2016, 07:55

Mad Max napisał(a):
antch napisał(a):To jeżeli tak będzie to Rajd Gdańsk już teraz można odwołać, tak samo Litwę dla RSMP. Nikt się nie zgłosi jak nie będzie ciśnienia na pkt do majstra. Chyba, że ktoś z czołówki polegnie na którejś z początkowych eliminacji na asfalcie to wtedy można liczyć na jakieś zgłoszenie.
A ja bym nie był tego taki pewny, bo biorąc pod uwagę to co napisałeś właśnie z Gdańska i z Wilna można przywieść "duże" punkty które później mogą zaważyć o mistrzostwie.

I zakończyć sezon końcem lata
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: RSMP 2017

Postprzez SOKÓŁ » sobota, 17 gru 2016, 21:51

Obrazek
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: RSMP 2017

Postprzez MSG Racing » poniedziałek, 19 gru 2016, 09:09

W końcu mamy bogato :lol: ....bogatych, szybkich i efektownych kierowców, bogatych sponsorów, którzy walą drzwiami i oknami, kilka telewizji na każdej rundzie, 3h relacji w TV, wejścia na żywo zarówno w TV jak i radiu, nie spotykaną przychylność władz i mieszkańców, leśników i zwierząt. Miasta i wsie chcą gościć u siebie rajdowców. Mają powstać 4 zespoły fabryczne plus, dwa duże prywatne Castorama i Leroy Rally. Wejście zapowiada Monster oraz Redbull. Norauto uruchomi tani puchar w autach R1 lub Oplu Adami Cup a Peugeot puchar 208 R2.
Kibice będą za kupioną wejściówkę na OSy będą mieli możliwość wygrania przejażdżki na prawym fotelu na odcinku testowym. Do tego masa upominków i gadżetów.
Jest bogato u nas. Bardziej niż w WRC więc można ilość rund zrobić podobną lub nawet taką samą. Po co tylko 7 rund....

A z tego co wiem to Mikołów już chyba miesiąc temu wycofał się z pomysłu RSMP.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: RSMP 2017

Postprzez karluum » poniedziałek, 19 gru 2016, 09:34

Rajd Mikołowski? Fajnie bo blisko, ale czy w okolicach Mikołowa są na tyle fajne odcinki by zrobić na nich RSMP?
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: RSMP 2017

Postprzez Honiclbr » poniedziałek, 19 gru 2016, 10:47

karluum napisał(a):Rajd Mikołowski? Fajnie bo blisko, ale czy w okolicach Mikołowa są na tyle fajne odcinki by zrobić na nich RSMP?

Pierwszego dnia Arłamowa z bazy rajdu było 60 km na oesy, więc co za problem puścić załogi pod Cieszyn?
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: RSMP 2017

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 19 gru 2016, 12:30

Szczerze to trochę się dziwię że w Mikołowie gdzie mają dobrze prosperującą ligę śląską pchają się do rsmp które jest jak kązdy widzi, a do tego jeszcze na koniec sezonu gdzie zawsze jest szansa że wszystko już będzie wiadome albo jakiś bojkocik się trafi. Dziwię się również ludziom z Arłamowa że chcą inwestować kasę w organizację rajdu który nie jest zaklepany 3msc przed jego rozpoczęciem - jak zwykle mega profesjonalne ze strony PZM

MSG Racing napisał(a):A z tego co wiem to Mikołów już chyba miesiąc temu wycofał się z pomysłu RSMP.
Jeśli by się wycofali to chyba raczej nie było by ich na tej grafice i nie było by takiego wpisu
http://rajdy.autoklub.pl/news/mikolowski-w-rsmp,72841
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: RSMP 2017

Postprzez phildoon » poniedziałek, 19 gru 2016, 16:01

Może organizatorzy Mikołowskiego wychodzą z założenia, że skoro mają Mistrza Polski z regionu to i rajd warto wepchnąć do RSMP 8) . Co do sensu takiego posunięcia, szczególnie przy nieźle wyglądających RSMŚl to na tę chwilę nie widzę nic poza jakimś aspektem "czysto prestiżowym". Jakikolwiek wątpliwy by ten "prestiż" nie był ;)
phildoon
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa, 14 gru 2016, 13:41

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości