RSMP 2017

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: RSMP 2017

Postprzez Mad Max » sobota, 18 lut 2017, 12:30

viper zanim dalej się będziesz kompromitować może sprawdź dokładnie jakie auta i na jakich zasadach P.Dytko będzie prowadził te imprezy bo po raz kolejny gadasz o czymś co Ci się wydaje.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: RSMP 2017

Postprzez Mic_123 » sobota, 18 lut 2017, 16:57

Mi sie ogolnie podoba idea Rally Sprintow 6x6km, koszty nizsze niz przy "normalnym" RO bo jest tylko 6km do opisania, strefe serwisowa gdzies w poblizu zrobic i wyjdzie 50/50% km oesowe do drogowych. Ciekawe czy takie cos wyprze normalne RO :) bo wychodzi z pewnoscia taniej. Jedyny minus jaki widze to sytuacja typu kraksa na oesie i przerwana proba, czy wowczas beda przejazd odwolywac i z 6 prob przejada tylko 5, czy ewentualnie harmonogram przesuniety bedzie i 6 prob i tak przejada.
A ze firma Dytko ufundowala nagrode w Rally Sprintach to zle? a w jakiej serii wyscigowo-rajdowej w PL jest ufundowana jakas nagroda procz pucharow? :D :D :D
Dobre inicjatywy trzeba chwalic.
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: RSMP 2017

Postprzez Marek Kisiel » sobota, 18 lut 2017, 20:20

Mad Max napisał(a):
HenriS12B napisał(a):Czy ja dobrze rozumiem, że to będą imprezy na kształt Kryterium Kamionki tak nielubianego przez naszych leśnych dziadków?;)
Bardzo dobrze rozumiesz, tylko w przeciwieństwie do Kamionek za te imprezy PZM dostanie swoją dolę, chajs będzie się zgadzać i problemu nie będzie :wink:


Dawno mnie tu nie było :-)
ale, że jestem zaangażowany w ten projekt dosyć mocno to muszę sobie popisać i może coś wytłumaczyć. Czytam forum stale, ale jak nie mam coś mądrego do powiedzenia to się nie odzywam - niestety nie wszyscy taką zasadę tutaj wyznają :-)
Tak "Mad Max" hajs się musi zgadzać takie ulubione słowo z pewnej strony na facebooku :-) tylko jeśli myślisz, że imprezy typu Kamionki bądź imprezy organizowane przez Walim Rajdowy są robione charytatywnie to muszę Cie zmartwić no pewnie nie :-) więc dlaczego nie dać zarobić klubom sfederowanym w PZM bo (ostatnio miałem takie pytanie) nie bierze "wpisowego za zorganizowanie zawodów", a w przypadku RSMP jeszcze dokłada oczywiście trzeb płacić osobą zaangażowanym ryczałt sędziowski, ale i swoim członkom za pomoc w organizacji płacę ryczałt. Tak więc dobrze żeby kluby w końcu coś może przy okazji imprezy zarobiły, a nie tak jak przez wiele lat zastanawiałem się czy Karkonoski wyjdzie na minus, zero czy plus i powiem, że kilka godzin spokojnego snu mi to myślenie zabrało.

aaa żeby nie było zdanie z początku mojej wypowiedzi nie tyczyło Ciebie.

viper napisał(a):
d-z rallyfans napisał(a):Jak dobrze rozumiem newsy to nie jest to cykl tylko dla PROTO tylko dla wszystkich, więc teoretycznie zawodnik Fiatem 126p może wygrać cykl i w nagrodę pojechać Barbórkę Warszawską za free samochodem klasy Proto, a że robi marketing swojej firmy to coś złego ???

Zorganizuj i sponsoruj coś sam, wtedy będziemy oceniać Ciebie ;)

Oczywiście że nie tylko dla proto ale nagroda jest dla zwycięzców a na to raczej większe ma szansę proto niż fiat 126p. Pzm niech się weźmie za promowanie rsmp a nie imprez które żadnej korzyści nie przyniosą dla faktycznej kondycji rajdów. Takie imprezy są już tylko łapę na nich nie położył Pzm. Dytko ma prywatną firmę która musi promować jak nie produkuje samochodów konkurencyjnych. Dytko już raz zrobił super ofertę bo chciał niby pomóc młodym zawodnikom. Po czym się okazało że nie mało trzeba dołożyć do interesu. To był projekt Evo 10 w rsmp, więc nie wciskaj mi tekstu o organizacji bo chłopa w rajdach nie ma od lat. Widzi że proto się rozkręca to się facet obudził. za darmo tego nie robi i oczywiście ja mu się nie dziwie ale do harytatywnej działalności dla dobra sportu to daleko.


Viper nie znasz zasad punktacji i chyba też nie znasz regulaminu cyklu (bo nie możesz znać bo jestem w trakcie pisania :-) chyba, że jesteś hakerem i coś tam już ściągnąłeś mi z kompa :-) ) a już masz dużo do powiedzenia kto może wygrać i dlaczego. Co ma PZM i ta impreza organizowana przez Automobilklub (owszem zrzeszony w PZM) do promocji RSMP ?? sory, ale nie wiem. Tych zawodów nie organizuje Dytko Sport, ale pomaga przy promocji, daje główną nagrodę,a całość zawodów organizuje Automobilklub Karkonoski. Czy nie produkuje samochodów konkurencyjnych to nie mi oceniać ale sprzedaje je w całej Europie i jeszcze kilku krajach poza więc faktycznie jest to padaka, zresztą Paweł bardziej (i chyba to go również bardziej bawi) nastawia się na budowę nadwozi i przerabianie pod kątem samochodu proto. Czy Pawła nie ma od lat w rajdach no nie wiem ja go widzę, a że nie wystawia na naszym podwórku samochodu to jego biznes więc nie zaglądam mu do kieszeni może go nie stać. Ja się cieszę, że dzięki niemu będzie fajna nagroda i tyle, a że przy okazji chce się zareklamować hmmm to pewnie by dążył do nazwy DYTKO PROTO CARS CHALLENGE a nie tylko PROTO CARS co również dzięki temu spłynie na wszystkich producentów proto. Jeśli wiesz za ile to robi to napisz bo jestem ciekaw tego tak z czystej ludzkiej ciekawości czy my jako organizator nie jesteśmy waleni przez niego na kasę :-) :-) ???? boszeee jakie to polskie !!

viper napisał(a):
d-z rallyfans napisał(a):charytatywnie to nawet nikt w mordę nie daje, a ty mówisz o organizacji imprezy samochodowej :lol: miłego piątkowego wieczoru

Nie daje dlatego nie wierzę w tani okazyjny projekt pana dytko który o rajdach dawno zapomniał wspólnie z Pzm na bazie proto.


A ja nie wierzę, że można pisać nazwisko z małej litery i "harytatywnie" przez samo h (i nie tłumacz tego pisaniem z telefonu) no chyba, że już dawno o języku polskim zapomniałeś jak Dytko o rajdach - Przepraszam ale się lekko zdenerwowałem - jakie wszystko w tym kraju jest złe (nie mówię tu o polityce obecnego rządu :-) w taką dyskusję się nie dam wmanewrować :-) nawet jeszcze nie powstało ale już jest złe, już ktoś zarobi, już ktoś coś chce przekręcić no i ten cały PZM taki zły też jest bo pozwolił klubom zrobić imprezę jaką już dawno ktoś inny robi, a fuj.

Ja wierzę w ten projekt, ale też w taką formułę zawodów nie widzę tu zagrożenia dla rajdów okręgowych ponieważ są zawodnicy którzy mają ambicję zdobyć tytuł czy zdobyć licencję aby wystartować w RSMP mógłbym napisać wiele za, ale nie miejsce by zaśmiecać to forum.

Pozdrawiam i Proszę o jedno krytykujmy coś ale konstruktywnie, a nie tak po polsku tylko dlatego bo tak trzeba :-)
Ostatnio edytowano sobota, 18 lut 2017, 23:29 przez Marek Kisiel, łącznie edytowano 1 raz
"czasem życie powoduje, że nabierasz dystansu do niego - i zaczynasz żyć chwilą"
Marek Kisiel
N1
 
Posty: 85
Dołączył(a): niedziela, 17 sie 2008, 21:39
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: RSMP 2017

Postprzez Dj.mobile » sobota, 18 lut 2017, 23:17

Witam,jak miło posłuchać mądrego ;) cieszę się ze, w naszym kraju są osoby które kochają rajdy . Jestem szczęśliwy że, będę mógł zobaczyć na kultowych odcinkach Rajdu Karkonowskiego znów rajdówki . Dziękuje Panie Marku za ta możliwość i życzę powodzenia w tym roku aby wszystkie plany które sobie Panowie ustalili wypaliły. Nie ma co się denerwować tymi pseudo kibicami za monitora komputera . Pozdrawiam
Dj.mobile
 
Posty: 7
Dołączył(a): poniedziałek, 4 kwi 2016, 16:09

Re: RSMP 2017

Postprzez kaczmarek » niedziela, 19 lut 2017, 00:08

A szczególnie debilem viperem, który wszystko wie najlepiej

Ostrzeżenie_nagroda za dobre zachowanie_SebaSTI
kaczmarek
N2
 
Posty: 173
Dołączył(a): sobota, 23 gru 2006, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: RSMP 2017

Postprzez viper » niedziela, 19 lut 2017, 00:44

Panie Marku napisze Pan regulamin i zobaczymy czy na koniec sezonu nie wygra auto wartości 300 tys +. Jeżeli tak się stanie to projekt jest do d.... Mówi Pan o regulaminie i zasadach punktacji , ale zasady punktacji ni jak się mają do kilometra oesowego. No chyba , że regulamin będzie mówił o klasach a nie o o gen, ale w to wątpie, bo musiało by być kilka nagród głównych. Zobaczymy kto będzie miał rację. Błędy ortograficzne to nie argument ale ok. przyznaje się bez winy, choć nigdy nie był to dla mnie prirytet. Zobaczymy czy tańszy rajd sorry rally sprint wynika z ilości km oesowych w stosunku do RSMP czy z racji sprzętu a to wielka różnica. krytyka polega na argumentach a ich podałem co najmniej kilka, ale to kwestia interpretacji. Zobaczymy jak tanie będzie ściganie proto :) ja w cuda nie wierzę i to jest konstruktywne. Proto kosztuje. Problemem nie jest nagroda tylko jej wartość. Ktoś kto wygra ten cyrk to go stać będzie na to żeby panu dytko zasponsorowac start i to bez łachy :)
Mad Max napisał(a):viper zanim dalej się będziesz kompromitować może sprawdź dokładnie jakie auta i na jakich zasadach P.Dytko będzie prowadził te imprezy bo po raz kolejny gadasz o czymś co Ci się wydaje.

Pan Dytko miał już swój projekt i tanio nie było. Pogadaj z Panem Nowocieniem ile musiał dołożyć. To samo tyczy się projektu 2 b Rally reno Clio cup. Pogadaj z chłopakiem startujacymi dla kogo był to biznes mimo nagród finansowych. Problem w tym, żeby sie o tym przekonać trzeba wystartować, a to nie wielu zrealizuje. Pan Marek broni sponsora i to rozumiem . Pytanie jak obroni koszty startów, bo różnica w wpisowym w stosunku rsmp to trochę mało.
Ostatnio edytowano niedziela, 19 lut 2017, 01:23 przez viper, łącznie edytowano 1 raz
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: RSMP 2017

Postprzez Mad Max » niedziela, 19 lut 2017, 01:19

viper napisał(a):
Mad Max napisał(a):viper zanim dalej się będziesz kompromitować może sprawdź dokładnie jakie auta i na jakich zasadach P.Dytko będzie prowadził te imprezy bo po raz kolejny gadasz o czymś co Ci się wydaje.
Pan Dytko miał już swój projekt i tanio nie było. Pogadaj z Panem Nowocieniem ile musiał dołożyć. To samo tyczy się projektu 2 b Rally reno Clio cup. Pogadaj z chłopakiem startujacymi dla kogo był to biznes mimo nagród finansowych.
Zastanawiam się jak taki ekspert od rajdów jak Ty ma problem ze zrozumieniem tego że ktoś taki jak Paweł Dytko wymyślił sobie promocję swojej firmy poprzez organizację nazwijmy to rallysprintów, ja nigdzie nie widziałem (ani nigdzie o tym nie czytałem) informacji że do tych zawodów będą mogli się zgłaszać tylko zawodnicy posiadający auta typu "Proto" - powiem więcej, z większości (o ile nie z wszystkich) informacji jakie docierają dot. tego projektu wynika że będzie można tam jeździć wszystkim z "ośkami" na czele pod warunkiem spełnienia określonych wymogów bezpieczeństwa.

Podzielę trochę tą wypowiedź ale chciałbym być dobrze zrozumiany.
Marek Kisiel napisał(a):Tak "Mad Max" hajs się musi zgadzać takie ulubione słowo z pewnej strony na facebooku :-)
Ta strona na fb zapoczątkowała tylko popularność tego powiedzonka które już na stałe wpisało się w naszą polską rajdową (i nie tylko) rzeczywistość.
Marek Kisiel napisał(a):tylko jeśli myślisz, że imprezy typu Kamionki bądź imprezy organizowane przez Walim Rajdowy są robione charytatywnie to muszę Cie zmartwić no pewnie nie :-)
Powiem szczerze że za ten tekst powinienem się jako świadomy kibic poczuć urażony... ale spoko ferwor walki itp... rozumiem
Marek Kisiel napisał(a):więc dlaczego nie dać zarobić klubom sfederowanym w PZM bo (ostatnio miałem takie pytanie) nie bierze "wpisowego za zorganizowanie zawodów", a w przypadku RSMP jeszcze dokłada oczywiście trzeb płacić osobą zaangażowanym ryczałt sędziowski, ale i swoim członkom za pomoc w organizacji płacę ryczałt. Tak więc dobrze żeby kluby w końcu coś może przy okazji imprezy zarobiły, a nie tak jak przez wiele lat zastanawiałem się czy Karkonoski wyjdzie na minus, zero czy plus i powiem, że kilka godzin spokojnego snu mi to myślenie zabrało.
Nigdzie nie napisałem że kluby nie powinny zarabiać na imprezach organizowanych przez siebie (niestety ale ta część Pana/Twojej wypowiedzi to duża nadinterpretacja tego czego nie napisałem) powiem więcej ja bym się bardzo cieszył gdyby organizatorzy/kluby na tych imprezach dużo zarabiały bo oznaczał by to że sport motorowy w naszym śmiesznym kraju ma sie bardzo dobrze.
Ogólnie rzecz biorąc proponuję Panu/Tobie przeczytać moje wypowiedzi jeszcze raz bo chyba nie do końca zostałem zrozumiany. Podpowiem, w pierwszej jestem bardzo mocno na TAK dla imprez tego typu jakie chcecie organizować, bo tak jak napisałemmożna było by je organizować praktycznie w całym kraju a patrząc po imprezach tego typu cieszą się one ogromną popularnością. W drugiej mojej wypowiedzi proponuję się skupić na cytacie do którego się odniosłem i połączenie faktów PZM - Kryterium Kamionki - hajs się musi zgadzać... bo PZM "nie lubi" Kamionek i chajs się nie zgadza... bo wiza PZM jest najważniejsza i pewien Pan z okolic Krakowa wszystkim w swojej okolicy o tym notorycznie przypomina, nawet jeśli pieniądze zarobione na takiej imprezie są z przeznaczeniem na szczytny cel.
Pozdrawiam
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: RSMP 2017

Postprzez viper » niedziela, 19 lut 2017, 01:29

Mad Max napisał(a):
viper napisał(a):
Mad Max napisał(a):viper zanim dalej się będziesz kompromitować może sprawdź dokładnie jakie auta i na jakich zasadach P.Dytko będzie prowadził te imprezy bo po raz kolejny gadasz o czymś co Ci się wydaje.
Pan Dytko miał już swój projekt i tanio nie było. Pogadaj z Panem Nowocieniem ile musiał dołożyć. To samo tyczy się projektu 2 b Rally reno Clio cup. Pogadaj z chłopakiem startujacymi dla kogo był to biznes mimo nagród finansowych.
Zastanawiam się jak taki ekspert od rajdów jak Ty ma problem ze zrozumieniem tego że ktoś taki jak Paweł Dytko wymyślił sobie promocję swojej firmy poprzez organizację nazwijmy to rallysprintów, ja nigdzie nie widziałem (ani nigdzie o tym nie czytałem) informacji że do tych zawodów będą mogli się zgłaszać tylko zawodnicy posiadający auta typu "Proto" - powiem więcej, z większości (o ile nie z wszystkich) informacji jakie docierają dot. tego projektu wynika że będzie można tam jeździć wszystkim z "ośkami" na czele pod warunkiem spełnienia określonych wymogów bezpieczeństwa.

Nie czytasz ze zrozumieniem. Oczywiście , że jechać możesz wszystkim, ale wygrać możesz tylko topowym sprzetem proto.
Mnie się nie wydaje ja to wiem, że w proto tanio nie będzie i wygrana to drobne przy inwestycji w nagrodę. Zobaczysz, że tak będzie. Nawet kamionki na siebie zarabiaja, ale bierze się to z ilości startujących za wpisowowe a nie odwrotnie.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: RSMP 2017

Postprzez HenriS12B » niedziela, 19 lut 2017, 12:26

MadMax p.Marek w swojej wypowiedzi pietnowal nasze polskie narzekanie i krytykowanie różnych inicjatyw juz w zarodku. Myślę, że zdenerwowany nieco postami Vipera nie zwrócił uwagi na szczegóły i na to ze Tobie dostanie się niejako rykoszetem;)
Avatar użytkownika
HenriS12B
N2
 
Posty: 196
Dołączył(a): wtorek, 26 lut 2013, 10:37
Lokalizacja: na łuku za szczytem

Re: RSMP 2017

Postprzez viper » niedziela, 19 lut 2017, 13:17

HenriS12B napisał(a):MadMax p.Marek w swojej wypowiedzi pietnowal nasze polskie narzekanie i krytykowanie różnych inicjatyw juz w zarodku. Myślę, że zdenerwowany nieco postami Vipera nie zwrócił uwagi na szczegóły i na to ze Tobie dostanie się niejako rykoszetem;)

Kolego hejtowanie jest tak samo nie zdrowe jak mydlenie oczu. Dytko mówi że to będzie tania alternatywa ścigania proto więc ja mówię , że nie będzie tania. To trochę tak jak by komuś wciskać bajer że Mercedes to tani samochód. Ja nie mam nic przeciwko organizacji jakiejkolwiek inicjatywy. Dla mnie jest tylko dziwne że są w Polsce działacze i byli zawodnicy mający wiedze pojęcie i kontakty a każdy sobie zepke skrobię. Weźmy się za odbudowę rsmp a nie za kolejne srele morele.
Jest pan Hołowczyc Czopik Kisiel Dytko Dobosz i paru spokojnie się znajdzie. Każdy z nich prowadzi swój projekt ale jak wszystko leżało tak leży w rajdach. W grupie siła żeby pozbyć się betonu inaczej nic się nie zmieni. Powoływanie kolejnej " komórki " nowego rodzaju ścigania niczego pozytywnego w kwestii rsmp nie wnosi.
Pan Marek się skarży że dokładać do interesu Pzm w automobilklubie. Trzeba zmienić władze a nie rodzaj imprezy.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: RSMP 2017

Postprzez Marek Kisiel » niedziela, 19 lut 2017, 15:24

Mada Max jeśli poczułeś się urażóny nie było to absolutnie moim celem i może albo ja coś źle zrozumiałem albo Ty źle to odczytałeś - POKÓJ !! :-)




viper napisał(a):
HenriS12B napisał(a):MadMax p.Marek w swojej wypowiedzi pietnowal nasze polskie narzekanie i krytykowanie różnych inicjatyw juz w zarodku. Myślę, że zdenerwowany nieco postami Vipera nie zwrócił uwagi na szczegóły i na to ze Tobie dostanie się niejako rykoszetem;)

Kolego hejtowanie jest tak samo nie zdrowe jak mydlenie oczu. Dytko mówi że to będzie tania alternatywa ścigania proto więc ja mówię , że nie będzie tania. To trochę tak jak by komuś wciskać bajer że Mercedes to tani samochód. Ja nie mam nic przeciwko organizacji jakiejkolwiek inicjatywy. Dla mnie jest tylko dziwne że są w Polsce działacze i byli zawodnicy mający wiedze pojęcie i kontakty a każdy sobie zepke skrobię. Weźmy się za odbudowę rsmp a nie za kolejne srele morele.
Jest pan Hołowczyc Czopik Kisiel Dytko Dobosz i paru spokojnie się znajdzie. Każdy z nich prowadzi swój projekt ale jak wszystko leżało tak leży w rajdach. W grupie siła żeby pozbyć się betonu inaczej nic się nie zmieni. Powoływanie kolejnej " komórki " nowego rodzaju ścigania niczego pozytywnego w kwestii rsmp nie wnosi.
Pan Marek się skarży że dokładać do interesu Pzm w automobilklubie. Trzeba zmienić władze a nie rodzaj imprezy.


Viper ja się poddaje już i nie wdaję się z Tobą w dyskusję bo nie widzę sensu, ale ostatni raz odpowiem na kolejne dziwne Twoje wypowiedzi - czy Paweł powiedział w swojej wypowiedzi, że będzie to tania alternatywa ścigania PROTO ?? NIE powiedział, że będzie to tania alternatywa ścigania bo taka jest prawda przy tej ilości km dla zawodników licencjonowanych nie ma innej tańszej formy obecnie, a nawet jeśli ktoś chce sobie zrobić testy to tez wyjdzie mu taniej start niż takowe - więc co tu ma PROTO. Tak samo jak piszesz, że i tak wygra PROTO może i masz rację tego nie wiem (w przeciwieństwie do Ciebie) może wygra R5 ?? a może Peugeot 208, ale Ty już wiesz bo pewnie według Twojej teorii ma wygrać PROTO i to pewnie od Dytki (tylko czy takie będzie w ogóle startować)

I ostatnia odpowiedź bo zostałem wezwany do tablicy - tzn. że nie powinniśmy nic robić tylko ratować wszyscy RSMP. W innych krajach są Mistrzostwa, Rally Sprinty i wiele innych imprez i nikt nie narzeka bo każdy znajdzie coś dla siebie i czy to jest problem ?? Nie skarżyłem się, że dokładam do interesu PZM tylko dokładałem bądź nie do organizacji rajdu przez nasz klub (Przepraszam nie ja dokładałem tylko klub oczywiście to skrót myślowy bo zaraz ktoś złapie za słowo) Powiedz jak to zrobić bo jak czytam to forum dosyć często to znasz się na wszystkim więc chętnie posłucham rady kogoś kto ma na to receptę. A i jeszcze niech Pan Viper zwróci uwagę, że ja w tym sporcie jestem od lat 80 (tak, tak) więc jestem tym samym betonem jak i inni tak fajnie określani przez resztę tych co wiedzą jak coś zrobić, ale nie powiedzą, bądź i tak wszystko wyszydzą.

OK, kończę wypowiadanie się w tym temacie chyba, że ktoś będzie chciał jakiś wyjaśnień na temat cyklu - bo niestety dyskusja jest o tym, że ktoś ma swoją rację i uważa, że jego jest najważniejsza.
"czasem życie powoduje, że nabierasz dystansu do niego - i zaczynasz żyć chwilą"
Marek Kisiel
N1
 
Posty: 85
Dołączył(a): niedziela, 17 sie 2008, 21:39
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: RSMP 2017

Postprzez Mad Max » niedziela, 19 lut 2017, 16:02

Marek Kisiel napisał(a):Mada Max jeśli poczułeś się urażóny nie było to absolutnie moim celem i może albo ja coś źle zrozumiałem albo Ty źle to odczytałeś - POKÓJ !! :-)
Moja poprzednia wypowiedź była spowodowana trochę "wywołaniem mnie do tablicy" i tak jak napisałem w ferworze walki różnie to bywa, tak że z mojej strony no offence.

viper napisał(a):Dytko mówi że to będzie tania alternatywa ścigania proto
Czy mógłbyś zacytować taką wypowiedź ?? Pewnie nie dasz rady bo niczego takiego nie powiedział
viper napisał(a):Nie czytasz ze zrozumieniem.
Dobrze że chociaż ty czytasz ze zrozumieniem, szkoda że nie potrafisz tylko zrozumieć że ta impreza nie ma za cel taniego ścigania się Proto, tylko taniego ścigania w ogóle.
viper napisał(a):Oczywiście , że jechać możesz wszystkim, ale wygrać możesz tylko topowym sprzetem proto.
Jesteś pewien że wygra Proto?? bo ja już gadałem z Kubicą i mam zamiar podstawić mu Polo WRC :wink: :lol:
viper napisał(a):Weźmy się za odbudowę rsmp a nie za kolejne srele morele.
W kółko tylko tłuczesz o naprawianiu rsmp więc może byś się pochwalił co Ty (rzekomo jako zawodnik i pewnie organizator bo na tym tez się znasz) zrobił dla naprawienia i ratowania rsmp ??
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: RSMP 2017

Postprzez viper » niedziela, 19 lut 2017, 16:43

Pan mówi że nie powiedział a moim zdaniem powiedział.
Paweł Dytko "
Nie ukrywam, że będzie to jakby kontynuacja mojej kilkuletniej „walki” o stałe obniżanie kosztów startów w rajdach samochodowych, bo to jest chyba jedyna szansa na podniesienie frekwencji.

Po sukcesie „budżetowych” samochodów rajdowych klasy Proto, teraz chcemy również zaangażować się w organizacje tanich rajdów i to zarówno w perspektywie organizatora, zawodnika, a kończąc na kibicach, którzy będą mogli obserwować rajd bez konieczności przemieszania się samochodem między odcinkami."
Sukces budżetowy proto. Bądźmy powazni. Proto miało być tańszą alternatywą dla grupy N, a jest prawie dwa razy droższa klasa. Topowy Lancer gry N zeby się ścigał w N był wart 250 tys i wszyscy narzekali że drogo, a teraz żeby walczyć topowm proto w open trzeba mieć 350-400 . Jaki sukces budżetowy ? Przepraszam ale to się ni jak ma to rzeczywiści . Tanie ściganie nie polega na mniejszym wpisowym o 1000 zl przy mniejszej ilości kilometrów oesowych. Przy tych autach to drobne.

Madmax
Tanie ściganie jest już na Śląsku. Wygląda to na podobnej zasadzie i podobnych kilometrach jak to. Owszem regulamin będzie pewnie bardziej otwarty ale suma summarum rewelacji nie będzie.
Madmax pieniądze są tam gdzie jest szum w skali krajowej a nie lokalnej. W innych krajach są super sprint np w Czechach, ale mistrzostwa krajowe to jest kosmos w porównaniu do Polski. W Polsce motorsporcie się owszem rozwija ale od d.... strony. Nie chodzi o ilość tylko jakość imprez.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: RSMP 2017

Postprzez Marek Kisiel » niedziela, 19 lut 2017, 16:56

viper napisał(a):Oczywiście Panie Marku że mogę.. Pan mówi że nie powiedział a moim zdaniem powiedział.
Paweł Dytko "
Nie ukrywam, że będzie to jakby kontynuacja mojej kilkuletniej „walki” o stałe obniżanie kosztów startów w rajdach samochodowych, bo to jest chyba jedyna szansa na podniesienie frekwencji.

Po sukcesie „budżetowych” samochodów rajdowych klasy Proto, teraz chcemy również zaangażować się w organizacje tanich rajdów i to zarówno w perspektywie organizatora, zawodnika, a kończąc na kibicach, którzy będą mogli obserwować rajd bez konieczności przemieszania się samochodem między odcinkami."
Sukces budżetowy proto. Bądźmy powazni. Proto miało być tańszą alternatywą dla grupy N, a jest prawie dwa razy droższa klasa. Topowy Lancer gry N zeby się ścigał w N był wart 250 tys i wszyscy narzekali że drogo, a teraz żeby walczyć topowm proto w open trzeba mieć 350-400 . Jaki sukces budżetowy ? Przepraszam ale to się ni jak ma to rzeczywiści . Tanie ściganie nie polega na mniejszym wpisowym o 1000 zl przy mniejszej ilości kilometrów oesowych. Przy tych autach to drobne.


Przepraszam ale tez nigdy nie słyszałem, że to miała być tańsza alternatywa dla N która umierała i umiera, ale słyszałem że ma być to tańsza alternatywa dla aut R5 gdzie dobry driver pokazał, że można za mniejsze pieniądze wygrywać z R5 - nie przekonanych nie przekonam, Pan ma swoje racje, a ja mam swoje i niech tak pozostanie.

Tak tanie ściganie polega na wielu składowych i nie mówie tu o wpisowym ale jak mamy do porównania RSMP, RO i Rlly Sprint każdym autem jaki Pan sobie wymyśli to jaki jest najlepszy stosunek kosztu całego startu (i niech Pan się już odczepi wpisowego które wszyscy wiemy, że jest kroplą w kosztach) do przejechanych km ?
"czasem życie powoduje, że nabierasz dystansu do niego - i zaczynasz żyć chwilą"
Marek Kisiel
N1
 
Posty: 85
Dołączył(a): niedziela, 17 sie 2008, 21:39
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: RSMP 2017

Postprzez trebor » niedziela, 19 lut 2017, 17:51

Panowie - Marek i Viper, bo tylko do Was się odniosę - w dwóch - trzech postach nie załatwicie tematu! Żadnego! Z uwagą Was czytam, ale jest zbyt nerwowo w Waszych wypowiedziach. Stąd niezrozumienie.
Każda nowa formuła rajdowa jest ok. I jako kibice z pewnością takie idee wspieramy. Wspieramy wszystko, co nauczy przyszłych mistrzów "kręcenia kółkiem" :D Dlatego szacun za wysiłek i trud. Kwestią wzbudzającą zawsze zamieszanie jest kasa. I wiedza o jej ilości - tak naprawdę wie o tym parę osób zainteresowanych, reszta snuje domysły mniej lub bardziej prawdopodobne. I o to nie warto się spierać. Rajdy zawsze będą drogie, w zależności do czego byśmy ich nie odnieśli.
Dlatego dyskutujmy "jak" a nie "za ile". Kazda firma ma swoje koszty, każda firma musi zarobić - to jest jasne i proste. Nie zaczynajmy od zaglądania komuś w kieszeń, bo to lipne.
Miejmy tez świadomość - moim zdaniem oczywiście - że "królem" powinno być RSMP. I mocne auta! To się wtedy dobrze oglada :D A byłem świadkiem debiutu Poloneza na rajdowych odcinkach :mrgreen: i przez te lata trochę aut w akcji widziałem.
Warto RSMP bronić, warto zabiegać o ich lepszy status. I inicjatywa Pawła Dytki i P.Marka w to się wpisuje. Viper też ma swoje racje, warto Go odbierać bez emocji i czytać czasami między wierszami.
W bełkocie ucieka sedno :wink: pamiętajmy o tym w kazdej dyskusji.
Kiedy wreszcie ten kwiecień, bo to dramat, że tak pózno zaczynamy!!!!
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron