RSMP 2017

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: RSMP 2017

Postprzez Hubertos » środa, 1 mar 2017, 22:24

Szczerze mówiąc, to "Januszy" trzeba zainteresować w prosty sposób. Właśnie poprzez atmosferę festynu i dobrej zabawy. Trzeba trochę muzyki, trochę show, może jakiegoś spikera? Ich nie zainteresuje szybki, czy widowiskowy przejazd, bo teraźniejsze auta rajdowe już takiego wrażenia nie robią. Sama jazda nie jest już tak atrakcyjna dla pospolitego człowieka. Trzeba wyjść z innymi inicjatywami, bo te dotychczasowe nie okazywało się skuteczne.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno


Re: RSMP 2017

Postprzez Taurus » czwartek, 2 mar 2017, 01:42

janusze...a czy wy prawilni kibice byliście kiedyś na rajdzie katalonii? szwecji? monte? finlandii? widzieliście jak tam się kibicuje? o czechach, czy niemczech nawet nie wspomnę bo wiadomo że czesi to lamusy, a szwaby mają brzydkie kobiety co nie...

w kataloni na odcinku 300 metrów potrafi siedzieć kilka tysięcy januszy...ale wiadomo że my kibicujemy najlepiej a oni to sie nie znają
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: RSMP 2017

Postprzez kuba_k » czwartek, 2 mar 2017, 09:16

Taurus napisał(a):janusze...a czy wy prawilni kibice byliście kiedyś na rajdzie katalonii? szwecji? monte? finlandii? widzieliście jak tam się kibicuje? o czechach, czy niemczech nawet nie wspomnę bo wiadomo że czesi to lamusy, a szwaby mają brzydkie kobiety co nie...

w kataloni na odcinku 300 metrów potrafi siedzieć kilka tysięcy januszy...ale wiadomo że my kibicujemy najlepiej a oni to sie nie znają


rsmp to nie wrc, więc nie ma co porównywać.

dla większości mieszkańców rajd to jest utrudnienie. zamknięta droga do pracy, zastawiony parking przed ulubionym centrum handlowym, brak dojazdu do kościoła, albo do monopolowego, hałasy na rynku itp.
więc trzeba im dać coś w zamian. choćby festyn. albo zabawy dla dzieci, akcję edukacyjną z udziałem policji, wystawę wypasionych samochodów...

oczywiście, festyn to powinna być tylko część działania. zgadzam się, że strona rajdomanii to w tej chwili żenada. ale prawda jest też taka, że na niecałe dwa miesiące przed pierwszym rajdem jest więcej pytań co do rsmp niż odpowiedzi i rajdomania też nie wie do końca na czym stoi.
i to jest bardziej niepokojące mz niż robienie festynów...
Pozdrawiam
Kuba Kozal
kuba_k
N2
 
Posty: 190
Dołączył(a): sobota, 26 mar 2005, 01:49
Lokalizacja: Katowice

Re: RSMP 2017

Postprzez Hubertos » czwartek, 2 mar 2017, 12:57

Taurus napisał(a):janusze...a czy wy prawilni kibice byliście kiedyś na rajdzie katalonii? szwecji? monte? finlandii? widzieliście jak tam się kibicuje? o czechach, czy niemczech nawet nie wspomnę bo wiadomo że czesi to lamusy, a szwaby mają brzydkie kobiety co nie...

w kataloni na odcinku 300 metrów potrafi siedzieć kilka tysięcy januszy...ale wiadomo że my kibicujemy najlepiej a oni to sie nie znają


Co to ma niby do rzeczy? Przecież tu nie chodzi o sposób kibicowania, ani o to, kto gdzie był. Nie na tej podstawie definiujemy kogoś jako kibica rajdowego przysłowiowego, albo przysłowiowego "Janusza", który na rajdzie pojawił się przypadkowo. Te posty nie miały na celu urazić kogokolwiek, po prostu zastanawiamy się nad tym jak podnieść zainteresowanie.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: RSMP 2017

Postprzez Forester » czwartek, 2 mar 2017, 14:28

Jeżdżę do małej miejscowości (ok 15 tys mieszkańców) gdzie systematycznie odbywa się runda mistrzostw Polski w motocrossie. Weekend jest wydarzeniem dla całego miasteczka, na zboczach okalających tor sadowi się gastronomia i moim zdanie prawie całe miasteczko.:) Dzieci, kobiety, starsi i młodsi. Myślę, że oni naprawdę przychodzą tam bo im się to podoba, a nie tylko dla zabicia czasu. Impreza jest biletowana (niedrogo) i atrakcyjna bo wszystko w zasięgu wzroku.
Forester
N1
 
Posty: 58
Dołączył(a): niedziela, 24 sie 2014, 11:05

Re: RSMP 2017

Postprzez Kafe » czwartek, 2 mar 2017, 23:13

Przesyłam link do wywiadu z Filipem Nivette,

https://www.youtube.com/watch?v=jH8EiY72eHk

dużo ciekawych historii, także tych dotyczących Rajdowych Mistrzostw Świata,

polecam Karol Ferenc
Kafe
A5
 
Posty: 632
Dołączył(a): niedziela, 27 mar 2005, 21:46

Re: RSMP 2017

Postprzez Taurus » piątek, 3 mar 2017, 00:41

Forester napisał(a):Jeżdżę do małej miejscowości (ok 15 tys mieszkańców) gdzie systematycznie odbywa się runda mistrzostw Polski w motocrossie. Weekend jest wydarzeniem dla całego miasteczka, na zboczach okalających tor sadowi się gastronomia i moim zdanie prawie całe miasteczko.:) Dzieci, kobiety, starsi i młodsi. Myślę, że oni naprawdę przychodzą tam bo im się to podoba, a nie tylko dla zabicia czasu. Impreza jest biletowana (niedrogo) i atrakcyjna bo wszystko w zasięgu wzroku.


dokładnie tak to wygląda za granicą. na takiej katalonii czy szwecji kibice są w takich miejscach gdzie prawie nic nie widać ale liczy się atmosfera, towarzystwo i cała otoczka a sprawy sportowe są trochę z tyłu. tak samo jest np z boksem czy piłką kopaną przychodzisz na hale/stadion gdzie jest naście czy dziesiąt tysiecy ludzi, nic nie widzisz ale i tak jest zajefajnie bo wszyscy drą ryja i browar się leje
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: RSMP 2017

Postprzez Hubertos » piątek, 3 mar 2017, 18:44

Taurus napisał(a):
Forester napisał(a):Jeżdżę do małej miejscowości (ok 15 tys mieszkańców) gdzie systematycznie odbywa się runda mistrzostw Polski w motocrossie. Weekend jest wydarzeniem dla całego miasteczka, na zboczach okalających tor sadowi się gastronomia i moim zdanie prawie całe miasteczko.:) Dzieci, kobiety, starsi i młodsi. Myślę, że oni naprawdę przychodzą tam bo im się to podoba, a nie tylko dla zabicia czasu. Impreza jest biletowana (niedrogo) i atrakcyjna bo wszystko w zasięgu wzroku.


dokładnie tak to wygląda za granicą. na takiej katalonii czy szwecji kibice są w takich miejscach gdzie prawie nic nie widać ale liczy się atmosfera, towarzystwo i cała otoczka a sprawy sportowe są trochę z tyłu. tak samo jest np z boksem czy piłką kopaną przychodzisz na hale/stadion gdzie jest naście czy dziesiąt tysiecy ludzi, nic nie widzisz ale i tak jest zajefajnie bo wszyscy drą ryja i browar się leje


Sorry, ale wg mnie porównywanie piłki nożnej, czy boksu z rajdami mija się z celem. Jeżeli przejazdy rajdówek nie są choć trochę widowiskowe, to naprawdę ciężko o dobrą atmosferę. Te dyscypliny jak i sposób kibicowania różni się tak znacznie, że nie warto wyciągać jakichkolwiek wniosków z tych porównań, bo są one bezwartościowe.

Jeżeli ma być fajnie, bo wszyscy piją piwo i drą ryja, to ja mam chyba inne wyobrażenie na ten temat.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: RSMP 2017

Postprzez Taurus » niedziela, 5 mar 2017, 17:37

kolego ja mam podobne podejście jak ty...ALE...zabierz na rajd jakiegoś laika lub janusza. zoabaczysz jaka będzie reakcja. nieraz na rajd zabierałem swoje dziewczyny, które były pierwszy raz na takiej imprezie. oj różne były reakcje. niezależnie od tego kto, czym i jak jechał... radzę ruszyć zadek i pozwiedzać świat aby poszerzyć swoje rajdowe horyzonty.
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: RSMP 2017

Postprzez Hubertos » niedziela, 5 mar 2017, 18:46

Akurat nie ograniczam się tylko do Polski, może nie byłem na WRC za granicą, ale wielokrotnie Słowacja, Czechy i Węgry, także mniej więcej wiem jak jest gdzie indziej.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: RSMP 2017

Postprzez trebor » niedziela, 5 mar 2017, 18:54

Taurus napisał(a):kolego ja mam podobne podejście jak ty...ALE...zabierz na rajd jakiegoś laika lub janusza. zoabaczysz jaka będzie reakcja. nieraz na rajd zabierałem swoje dziewczyny, które były pierwszy raz na takiej imprezie. oj różne były reakcje. niezależnie od tego kto, czym i jak jechał... radzę ruszyć zadek i pozwiedzać świat aby poszerzyć swoje rajdowe horyzonty.

Rozumiem Twój "rajdowy globtroteryzm", ale już słabiej to, co piszesz. Dla mnie sprawa jest prosta - tylko z własnego wyboru będąc, mam radość przy oesie :lol: . Uszczęśliwianie na siłę daje efekt odwrotny! Mało jest dziewczyn, które podejmują rajdowe tematy, ba, coraz mniej jest chłopów, którzy wiedzą troszkę więcej na te tematy, także Twoje obserwacje do dziwnych wcale nie należą!.
Tu próbujemy zastanowić się, co należy zrobić, żeby Ci zainteresowani ruszyli swoje tyłki na rajd. I to już nie byłoby mało.
Reszta jest dodatkiem, który kiedyś też może się pojawić. Ale, jak napisałeś wczesniej, darcie ryja i browar z brakiem obserwacji - słabe jest. I nie sądzę, że jest to target dla sponsorów :wink:
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: RSMP 2017

Postprzez Taurus » niedziela, 5 mar 2017, 20:03

czytanie ze zrozumieniem się kłania.

no i powiedz kolego co zaobserwowałeś u naszych południowych sąsiadów?
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: RSMP 2017

Postprzez trebor » niedziela, 5 mar 2017, 22:17

Taurus napisał(a):czytanie ze zrozumieniem się kłania.

no i powiedz kolego co zaobserwowałeś u naszych południowych sąsiadów?


A widzisz, używanie hasła "czytanie ze zrozumieniem" to objaw braku argumentów w dyskusji. Jesli tak myslisz, to wyłóż w skrócie i zrozumiale swoja koncepcję uzdrowienia RSMP w działce "kibice", bo o tym tu próbujemy rozmawiać.
A widzisz, Czesi to mina w dyskusji! Pozornie niezainteresowani, ale, zaryzykuję, każdy z bedących przy oesie ma głeboka wiedzę głównie o swoich. To mi się w Nich podoba. A że wielu drugi przejazd oglada z "innej pozycji" to już Ich wybór.
Pomijam oczywiscie przypadkowych lokalesów na rajdach, są zawsze i wszędzie.
Ale wracajac do merytoryki - moim zdaniem tylko bogata lista startowa zapewnia frekwencję. Wszystko inne to dodatki, co nie znaczy, ze nie należy próbować. Mnie festyn na rajdzie nie jest do niczego potrzebny, ale jak ma być panaceum, to "zniese".
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: RSMP 2017

Postprzez skoti_rze » niedziela, 5 mar 2017, 22:38

Witam, śledzę forum regularnie nie mając potrzeby wypowiadania, ale dorzucę tu swoje 3 grosze ;) To czego mi od dawna brakuje w RSMP (o czym mówił w jakimś wywiadzie np. Ł. Habaj) to brak normalnej i czytelnej strony internetowej, przede wszystkim z aktualną klasyfikacją punktową.
Nie wiem co się dzieje z stroną rsmp.pl, ale moim zdaniem z punktu widzenia kogoś, kto chce dowiedzieć się czegoś więcej nt. Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski powinna to być pierwsza strona i źródło informacji wyświetlane w google. Nie jakaś rajdomania itp., tylko oficjalna strona RSMP z prawdziwego zdarzenia.
skoti_rze
 
Posty: 7
Dołączył(a): środa, 17 sie 2016, 13:45

Re: RSMP 2017

Postprzez Taurus » poniedziałek, 6 mar 2017, 00:44

trebor napisał(a):
Taurus napisał(a):czytanie ze zrozumieniem się kłania.

no i powiedz kolego co zaobserwowałeś u naszych południowych sąsiadów?


A widzisz, używanie hasła "czytanie ze zrozumieniem" to objaw braku argumentów w dyskusji. Jesli tak myslisz, to wyłóż w skrócie i zrozumiale swoja koncepcję uzdrowienia RSMP w działce "kibice", bo o tym tu próbujemy rozmawiać.
A widzisz, Czesi to mina w dyskusji! Pozornie niezainteresowani, ale, zaryzykuję, każdy z bedących przy oesie ma głeboka wiedzę głównie o swoich. To mi się w Nich podoba. A że wielu drugi przejazd oglada z "innej pozycji" to już Ich wybór.
Pomijam oczywiscie przypadkowych lokalesów na rajdach, są zawsze i wszędzie.
Ale wracajac do merytoryki - moim zdaniem tylko bogata lista startowa zapewnia frekwencję. Wszystko inne to dodatki, co nie znaczy, ze nie należy próbować. Mnie festyn na rajdzie nie jest do niczego potrzebny, ale jak ma być panaceum, to "zniese".



i tu się z tobą zgodzę i nie zgodzę :) bo skoro lista tak ciekawa i tak się wszyscy znają to dlaczego większość jest najebana i połowy rajdu nie pamięta? to samo jest w szwecji czy hiszpanii. oni po prostu traktują to jako lokalną imprezę. przychodzą się zabawić, wiedzą że jedzie jakiś tam krystiansen i gonazlez. no i że jadą nazwiska z fabryki. ale chodzi głównie o spotkania towarzyskie w mniejszych i większych grupach. wiadomo że lista przyciąga ale reszte tworzą ludzie a to już inna historia...pamiętam jak jakieś 10-12 lat temu n a patelnie ciężko było się dostać. tysiące kibiców. namioty z jedzeniem i browarem. a teraz pies z kulawą nogą nie chce tam stać..

wg. mojej nieskromnej osoby największym zabójcą rajdów jest postęp technologiczny. auta są coraz szybsze, coraz cichsze, coraz lepsze zawieszenia mają przez co wszelkie nierówności pokonują bez problemów. i co za tym idzie coraz droższe(coraz mniej osób stać na sprzęt żeby walczyć o zwycięstwo)( włączcie sobie na yt film jak kulig testuje focusa wrc w angli i mówi o cenie i porównajcię tą cene do nowych r5)kiedyś jak hołek,kuzaj czy kulig lecieli wurcem to było ich słychać kilku kilometrów a jak przejeżdżał obok to ciarki przechodziły a zapach paliwa i hamulców zostawał na chwile. a dzisiaj przeleci takim pizdzikiem ala fiesta r5 i tyle go widzieli. jedynie fiesta camiliego którą jechał na monte miała jakiś dzwięk a ta bryana i reszty to ciacha jest niestety. widzieliście film z testów 306 maxi loeba? to jest to! w polsce najbardziej wypasiona ośka to 208 r2 pożal się Boże. któa klei jak gokart. przecież to nawet nie wygląda i jedzie jak po szynach...compakt janka miał robić taką robotę a dla mnie to robi kupę śmiechu. z politowaniem patrzę na to auto chodz intencje były dobre...widowiskowośc. to zabiło rajdy. nowe wurce ratują trochę sytuację. trochę bo jeżdżą tylko w wrc. może auta r5 bęą bardziej głośne i agresywne? zobaczymy...
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości