50. Rajd Dolnośląski 2016

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez Bad-i » środa, 12 paź 2016, 18:30

:D to bardzo ciekawe, szacun za wyszukanie tego newsa
Bad-i
N3
 
Posty: 324
Dołączył(a): poniedziałek, 5 paź 2009, 17:21


Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez viper » środa, 12 paź 2016, 18:31

SOKÓŁ napisał(a):
viper napisał(a):
d-z rallyfans napisał(a):Dobrym pomysłem jest jak już ktoś wcześniej pisał, tzw taryfikator, wtedy mamy z góry określoną karę za dane przewinienie i koniec, zero negocjacji.
Wtedy takie przewinienie jakie miało miejsce tutaj to albo kara czasowa albo wykluczenie.

Za każde odstępstwo dające bezpośrednia przewagę od regulaminu powinna byc dyskwalifakaja to raz. Natomiast dwa na jak długo to rozstrzyga gkss np.
Za nielegalne wypad i dwa lata zakazu
Za wykluczenie na bk wypad bez zakazu itd.
Za sytuacje rzeźnika wypad z rajdu ale za kolejne wykroczenie tego typu już kara zawieszenia licencji .
To proste, problem sa układy , a na układy nie ma rady.


Jak by to było pierwszy raz to można było by zwalić na emocje albo inny stres ale nie :lol:
http://rajdy.autoklub.pl/news/grzyb-i-m ... czeni,4855

Wychodzi na to że raz w sezonie Grzyb ma +1 do zajebistości od ZSS w tamtym roku wygrodzenie na Wiśle teraz serwis za metą co jeszcze??

Dobre :). Może zapomniał. Identyczna sytuacja. Plusik dla ciebie.
Acha tak przy okazji za zamieszanie z kołem przepraszam, bo rzeczywiście wypatrzyłem sie dobrze i to był po prostu brak błotnika i takie złudzenie było jak by połoś odstawała a tam jest wszystko poszerzane. To tak na marginesie sypie głowę popiołem w tej sprawie.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez krzysiek_aleks » środa, 12 paź 2016, 18:33

No proszę państwa, ktoś pisał, że Nivette może nie chcieć jeździć.
http://screenshot.sh/m7OLCmISZCb4s
krzysiek_aleks
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): czwartek, 5 lis 2015, 19:12

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez wojtasm461 » środa, 12 paź 2016, 18:39

Śmiem twierdzić że szanowny Pzm-ot ma to głęboko w du.ie :roll:
https://www.facebook.com/legacyrally
wojtasm461
N3
 
Posty: 288
Dołączył(a): sobota, 24 lis 2007, 20:13
Lokalizacja: Zieleniec

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez SOKÓŁ » środa, 12 paź 2016, 18:52

Coraz więcej zawodników reaguje :D
Tutaj opcja Jacka Rathe:
Myślę że są tu i będą na Arłamowie prawdziwi kibice rajdowi ...Panowie zorganizujmy akcję z gwizdkami na mecie rajdu i pokażmy głównym bohaterom tego incydentu co myślą kibice o ich ew. mistrzostwie ... noo panowie pospolite ruszenie ...udostępniajcie żeby było i wiedziało o akcji jak najwięcej osób
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez Zajcev » środa, 12 paź 2016, 19:00

Ale czy to jest wina G.G ze ZSS jest niekompetentny? Ze sami nie ogarniają tego co robią?

Cytowany Pan Jacek dość ciekawie bo w jednym poście napisał:

i tu pomimo całej mojej niechęci do załogi ... ZGADZAM SIĘ W KWESTII ODWOŁANIA ... ZSS SAM SOBIE STRZELIŁ W KOLANO ... ot takie polskie piekiełko


Po czym pisze żeby wygwizdać załogę...
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez d-z rallyfans » środa, 12 paź 2016, 19:52

Zajcev napisał(a):Ale czy to jest wina G.G ze ZSS jest niekompetentny? Ze sami nie ogarniają tego co robią?

Cytowany Pan Jacek dość ciekawie bo w jednym poście napisał:

i tu pomimo całej mojej niechęci do załogi ... ZGADZAM SIĘ W KWESTII ODWOŁANIA ... ZSS SAM SOBIE STRZELIŁ W KOLANO ... ot takie polskie piekiełko


Po czym pisze żeby wygwizdać załogę...


Taki uczciwy ten Pan Jacek a zapomniał jak po kilku głębszych jeździł, super przykład dla młodych zawodników, swoich grzeszków się nie pamięta ale komuś łatwo coś wypomnieć, ot polskie piekiełko
"...kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień..."

Cała ta świta działaczy, zawodniów i nawet kibiców jest po prostu żałosna :(

No proszę państwa, ktoś pisał, że Nivette może nie chcieć jeździć.
http://screenshot.sh/m7OLCmISZCb4s


Zapomniał wół jak cielęciem był :lol: polecam od 2:27
https://www.youtube.com/watch?v=ZHvm9AF ... e=youtu.be

Tutaj każdy ma coś za uszami
Ostatnio edytowano środa, 12 paź 2016, 20:28 przez d-z rallyfans, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez żółtodziób » środa, 12 paź 2016, 20:05

Panowie, emocje na bok. Nie ulega wątpliwości,że w tym przypadku Grzyb złamał regulamin i wygląda na to, że miał tego świadomość, aczkolwiek to że się wywinął to już jest brocha ZSSu a nie jego samego. Mówiłem kilka razy i powtórzę jeszcze raz - każdy oskarżony ma prawo się bronić nie koniecznie przedstawiając prawdziwą wersję. Wykorzystał swoje prawo i tyle. Gdyby kara została nałożona w prawidłowy sposób pewnie by została utrzymana. To,ze parę osób by wolało,zeby wygrał kto inny - no cóż, nie zawsze wynik sportowy musi być taki jaki chcemy żeby był.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez andrew88 » środa, 12 paź 2016, 20:22

Może zabrzmi to samolubnie.
Loeb1987 napisał(a):Trzymam kciuki za zniknięcie Brzezińskiego z RSMP. Ma spory talent i lepiej iść wyżej.

Tak, niech odejdzie z RSMP kolejny zawodnik, którego się chce oglądać na oesach, bo przecież możemy podziwiać w Polsce mnóstwo szybkich kierowców w topowych rajdówkach i jak RSMP opuści kolejny czołowy zawodnik, to będzie to niemalże nieodczuwalne dla kibiców... A z czasem zostanie w Polsce 1-2 samochody R5 i żeby zobaczyć atrakcyjniejsze widowisko, to trzeba będzie się wybrać za granicę. Tym bardziej, że:
krzysiek_aleks napisał(a):No proszę państwa, ktoś pisał, że Nivette może nie chcieć jeździć.
http://screenshot.sh/m7OLCmISZCb4s

Piękna przyszłość naszych mistrzostw się rysuje :roll:
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez Witcher1990 » środa, 12 paź 2016, 21:30

Ale przecież RSMP już od dawna wegetowało, a w tym sezonie po prostu umarło. To ja pytam co Ci zawodnicy mają tutaj robić? Pewnie z 50% z nich startuje za własną kasę więc wolą uderzyć za granicę, nawet do pucharów jak choćby Tomaszczyk do pucharu Adama. I jak ja mam te mistrzostwa oglądać? Nawet jakbym chciał to nie wiem gdzie szukać relacji, w ogóle jest cokolwiek? Kiedyś przynajmniej na tv trwam z pucharu fiesty była, a teraz? zawodnicy chcieli cięcia kosztów, organizowali się pod Tomkiem Kucharem w związek, a PZM obciął km/os a dowalił dodatkową rundę. Grzyb ma ewidentnie jakieś fory, jak z nielegalem, z PSem, z obecną sytuacją. A może po prostu znając zachłanność naszych władz, poszła tam machloja żeby w tym roku wygrał tytuł MP?
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez sejlot » środa, 12 paź 2016, 21:52

Jak dla mnie decyzja jak najbardziej sprawiedliwa. Jako świadek całego zdarzenia mówię to z pełną odpowiedzialnością :) Jedyne co mogło zostać złamane to przepis dotyczący przebywania mechaników w pobliżu auta o czym dyskutowaliśmy wcześniej (stefa media itp). GG sam przyznał się zresztą do tego w swoim oświadczeniu więc jak dla mnie nie ma sprawy. Pisał tam nawet o przechylaniu auta (motyw z podejrzeniem braku paliwa) i resetowaniu komputera co potwierdza to co pisałem w swoich postach w co niektórzy oczywiście nie wierzyli. Colin nie miał możliwości pokazania żadnych innych dowodów, gdyż takowych nie było. Nie było więc podstaw do wykluczenia tym bardziej, że MR za podobną sytuację dostał karę finansową - gdyby go z miejsca za to wykluczono to zakładam że podobny los spotkałby GG. Oczywiście GG został zjechany jak zawsze przez swoich "wielbicieli" ale to już norma jak wspominałem w swoim pierwszym poście. Niestety jak już powiedzieliście ZSS strzeliło sobie w kolano. Rozpętała się jak to się mówi "g****burza" na której ucierpieli sami zawodnicy jak i ZSS.

Niestety tak jak mówicie, trzeba chyba rzeczywiście wprowadzić zwykły taryfikator co raz na zawsze usprawniło by całą procedurę. Ciekawe jest to, że to my wpadamy na takie proste i skuteczne rozwiązania a nie sędziowie, których zadaniem jest podejmowanie takich kroków :)

Wypowiedzi Filipa albo Rathe, którzy albo jeździli po kilku głębszych albo robili nielegalne serwisy (udokumentowane na video) to delikatnie mówiąc lekka hipokryzja ale takie są nasze rajdy i mentalność

Wypowiadają się wszyscy oprócz Colina - a to jego wypowiedzi oczekuję najbardziej.

Co do informacji o przyszłym sezonie to plotki o tym, że to ostatni sezon niektórych z czuba są według mnie jak najbardziej prawdziwe. Nie zdziwię się jeśli w przyszłym sezonie odpadnie nam GG i Colin. Zostanie nam wtedy parę załóg, które do tej pory były tylko dodatkiem do czołówki. Boje się tylko tego że w końcu rajdy będziemy oglądać online bo nikomu nie będzie chciało się jechać 300 km aby zobaczyć 5 załóg. :(

Czy ktoś wie jak teraz przedstawia się punktacja RSMP bo chyba GG nie jest jeszcze na tyle bezpieczny żeby już świętować? Nivette ma jakieś szanse na mistrza?
sejlot
 
Posty: 21
Dołączył(a): niedziela, 9 paź 2016, 23:08

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez żółtodziób » środa, 12 paź 2016, 22:28

@ sejlot : no nie do końca tak,że mechanicy byli tylko w pobliżu:

Obrazek
Obrazek

Być może to jest jakieś inne miejsce niż widziałeś, ale ewidentnie nie stoją z boku i nie udzielają jedynie instrukcji co robić.

Witcher1990 napisał(a):A może po prostu znając zachłanność naszych władz, poszła tam machloja żeby w tym roku wygrał tytuł MP?


Również nie przepadam za PZM, ale taka teza to o kilika przecznic i conajmniej jeden most za daleko. Na swój własny użytek podejrzenia można sobie mieć, ale coś tak grubego trzeba móc udowodnić. Prośba, żebyś nie pisał więcej takich rzeczy.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez Voo » środa, 12 paź 2016, 22:31

Sejlot - tu masz punktację, Nivette co najwyżej powalczy o 2 miejsce.

http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl/RSMP/2016/gen/

Dzięki Bogu jest ta strona bo gdzie by szukać klasyfikacji Mistrzostw Polski ;) Nie rozumiem czemu cykl nie ma po prostu takiej zwykłej, przejrzystej stronki jak np. BRC - http://msabrc.com/
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez sejlot » środa, 12 paź 2016, 23:16

Żóltodziub nie chcę się powtarzać ale na pierwszej fotce jest sytuacja kiedy RH majstruje na kolanach przy okablowaniu które wskazuje mu mechanik schowany pod klapą. GG chyba nie zna się za bardzo na elektryce bo tylko stał i trzymał maskę :) Na drugiej fotce jest sytuacja kiedy GG resetował komputer z miejsca pilota a ten mechanik go instruował. Wiem, że ciężko w to uwierzyć ale tam na prawdę żaden mechanik przy niczym nie majstrował. Szkoda, że autor tych zdjęć nie pokazał tego co było rzeczywiście tylko robił je tak aby było widać jak najmniej (poza mechanikami). Trochę jak w Smoleńsku gdzie "najwięksi" znawcy na podstawie paru zdjęć wnioskowali o zamachu :)

Będę bronił tutaj GG i wcale nie dlatego że mu kibicuję (w moim sercu jednak Colin wiedzie prym :) ) ale wiem co widziałem i chciałbym żebyście podeszli do sprawy obiektywnie. Tak jak mówiłem - trzeba "zluzować majty" i pomyśleć na chłodno. Wystarczyłby jeden film (a nagrywano ich tam wiele z różnych ujęć - przede wszystkim od ekipy Colina) na którym widać mechanika grzebiącego przy aucie i byłoby po sprawie. Niestety takich filmów nie ma i nie będzie. Każdy kogo tam nie było a jest przekonany o pomocy mechaników niech pomyśli, dlaczego takiego filmu nie ma nigdzie na FB lub innych stronach. Myślę, że rozwiązanie zagadki przyjdzie samo :)

Voo dzięki za info. Czyli jednak GG ma już praktycznie mistrza. Prawdę powiedziawszy wolałbym żeby pocięli się jeszcze z Colinem na Arłamowie a tak będzie mógł jechać tempem spacerowym. 3. miejsce Filipa też nie wygląda na zagrożone a więc nie mamy raczej co liczyć na wielkie ściganie :(

Wydaje mi się że to ostatni tego typu sezon w RSMP jeśli chodzi o stawkę. Przyszły sezon szykuje się dużo smutniejszy.
sejlot
 
Posty: 21
Dołączył(a): niedziela, 9 paź 2016, 23:08

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez Bad-i » środa, 12 paź 2016, 23:37

Sejlot a jakie wytlumaczenie masz do zdjecia do ktorego sie nie odniosles?

Podpowiadam, chodzi o to na ktorym widac jak rajdowka jest pchana przez grupe ludzi.
Bad-i
N3
 
Posty: 324
Dołączył(a): poniedziałek, 5 paź 2009, 17:21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron