50. Rajd Dolnośląski 2016

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

Moderator: SebaSTI

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez żółtodziób » niedziela, 9 paź 2016, 11:33

Spoko Sebuś, akurat znalezienie sobie nowego wroga nie jest trudne :roll:
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz


Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez viper » niedziela, 9 paź 2016, 11:44

piguła napisał(a):
viper napisał(a):
tomeQ_ napisał(a): Każdy ma swój rozum i zinterpretuje informację o wykluczeniu jak chce, niestety przez lata widziałem różne akcje na dojazdówkach i w sytuacji gdzie walka idzie o dużą stawkę mogą się dziać takie rzeczy. Sądzę, że GG wiedział co się szykuje, na mecie nie był chętny do rozmowy z mediami.

Oczywiscie, że tak jest jak mówisz tylko to nie wychodzi po za kulisy rajdu. Skad ktoś ma to wiedzieć jezeli nie jest w "samym środku,,
ciekawa uwagę powiedziałeś , bo Grzyb jako jedyny nie wypowiedział sie po rajdzie co oznacza , że skądś musiał dostać info , że śmierdzi.


o czym Ty piszesz? jakie info miał dostać na mecie skoro auto nie odpalało PO rampie i tam była ponoć niedozwolona pomoc.na mecie nie był chętny do rozmów bo przed rajdem były pewnie plany żeby sezon rozstrzygnąć na tym rajdzie a tu lipa.

A czemu piszesz ze na mecie ? Zerknij na wcześniejsze rajdy i zobacz czy grzyb kiedykolwiek nie wypowiadał sie po mecie bedac na pudle :). Chodzi o to że wiedział iż mogą byc problemy z tego powodu, wiec wolał nie dawać wywiadu. Od startu do mety jest wiele czasu, wiec nie chodzi o to że tuż przed meta dostał to info. Mógł o tym wiedziec przez dłuższy czas, a może nawet i od startu zakładał,że może za to wylecieć. Co miał powiedzieć na mecie. Fajnie że jestem na pudle, ale moge nie byc jak mnie wywala za nielegalny serwis. Do dzisiaj nie ma jego wypowiedzi.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez żółtodziób » niedziela, 9 paź 2016, 11:54

Nie ma jak to mądrości osoby, która niczego nie widziała na własne oczy i nawet nie rozumie treści oficjalnego komunikatu. Już raz to napisałem, ale powtórzę jeszcze raz, bo co niektorzy słuchają tylko samych siebie: kary nie dostał za korzystanie z nielegalnego serwisu tylko za to,że samochód kogoś z ekipy znalazł się za blisko jego wozu. a to juz mogło się zdarzyć z różnych powodów, choćby przez zwykłe gapiostwo lub nieznajomość regulaminu. Ale jak się człowiek złapie wygodnej dla siebie interpretacji, po której może trochę pohejtować to przecież takie drobiazgi nie mają znaczenia, prawda?
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez viper » niedziela, 9 paź 2016, 12:11

żółtodziób napisał(a):Nie ma jak to mądrości osoby, która niczego nie widziała na własne oczy i nawet nie rozumie treści oficjalnego komunikatu. Już raz to napisałem, ale powtórzę jeszcze raz, bo co niektorzy słuchają tylko samych siebie: kary nie dostał za korzystanie z nielegalnego serwisu tylko za to,że samochód kogoś z ekipy znalazł się za blisko jego wozu. a to juz mogło się zdarzyć z różnych powodów, choćby przez zwykłe gapiostwo lub nieznajomość regulaminu. Ale jak się człowiek złapie wygodnej dla siebie interpretacji, po której może trochę pohejtować to przecież takie drobiazgi nie mają znaczenia, prawda?

Powinieneś byc adwokatem, bo wszystko potrafisz wybielić. Jak nie znasz regulaminów to to kosztuje. Po za tym ewidentnie był problem z samochodem. Ja nie twierdze ze grzyb jest winny tylko ze może byc i sa do tego podstawy. Jak by temat był czytelny to na zss bylo by już po temacie, a może właśnie był i zss nie miał problemu z podjęciem decyzji. Teraz wszystkozalezy od macek jego taty tak jak było na kakonoskim.
Nie masz pojęcia jak wyglada spotkanie z ZSS , a u nich liczą sie fakty i tam jest krótka piłka.
To nie jest wygodna interpretacja tylko jedna z możliwości. Tak samo jak twoja. Różnica tylko jest taka ze ja na ciebie nie siadam a tobie zaczyna się to podobać bo jesteś moderatorem. Wypowiadaj sie na temat sytuacji a nie osoby. Tak Ci ładnie przypomnę bo chyba zapomniałeś.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez eRADe » niedziela, 9 paź 2016, 12:25

ZSS fakty i krótka piłka, czy my żyjemy w tym samym kraju ? Słyszałeś kiedyś o zielonym stoliku ?
Nie policzę ile razy byłem na ZSSie i to co tam się wyrabia to jest Monhy Python połączony z Misiem.

Ci którzy nie mają dostać kary, jej nie dostaną, a czasami trzeba kogoś ukarać, choćby temat pewnej załogi na Rzeszowskim ich wykluczenia i wcześniejszego startu tej załogi na rajdzie zagranicznym, to jest kpina farsa i bareizm a nie krótka piłka i fakty.

Czy ktoś uczciwie potrafi powiedzieć za co poleciał Pan Grzyb ? ale nie domysły tylko precyzyjna informacja, np:
"Jego mechanik znajdował się 36 metrów od Skody z kluczem 18 i tarczą hamulcową."
eRADe
 
Posty: 47
Dołączył(a): poniedziałek, 29 wrz 2014, 20:50

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez seal » niedziela, 9 paź 2016, 13:19

żółtodziób napisał(a):Już raz to napisałem, ale powtórzę jeszcze raz, bo co niektorzy słuchają tylko samych siebie: kary nie dostał za korzystanie z nielegalnego serwisu tylko za to,że samochód kogoś z ekipy znalazł się za blisko jego wozu. a to juz mogło się zdarzyć z różnych powodów, choćby przez zwykłe gapiostwo lub nieznajomość regulaminu.

http://wrc.net.pl/grzyb-wykluczony
Tak to opisuje redakcja WRC. Jeśli jest to prawda to nie ma co szczępić jezyka.
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez piguła » niedziela, 9 paź 2016, 13:24

viper napisał(a):
A czemu piszesz ze na mecie ? Zerknij na wcześniejsze rajdy i zobacz czy grzyb kiedykolwiek nie wypowiadał sie po mecie bedac na pudle :). Chodzi o to że wiedział iż mogą byc problemy z tego powodu, wiec wolał nie dawać wywiadu. Od startu do mety jest wiele czasu, wiec nie chodzi o to że tuż przed meta dostał to info. Mógł o tym wiedziec przez dłuższy czas, a może nawet i od startu zakładał,że może za to wylecieć. Co miał powiedzieć na mecie. Fajnie że jestem na pudle, ale moge nie byc jak mnie wywala za nielegalny serwis. Do dzisiaj nie ma jego wypowiedzi.


albo nie wiesz o czym piszę albo robisz to celowo...zauważ że problem z autem powstał po ZJEŹDZIE Z RAMPY, jak widac na filmikach, auto nie chciało juz odpalić na rampie, zepchneli je, nie zostali już na rozdanie pucharów(stąd obecność ojca Grzyba), najpewniej reanimowali auto na dojazdówce,serwis podjechał w okolice załogi, Brzezińscy nagrali i out z rajdu dla Grzyba.Także z logocznego punktu widzenia nie mógł się wypowiadać bo poprostu GO TAM NIE BYŁO !!! a przed wjazdem na rampę raczej nie wiedzieli jeszcze że będą mieli takie problemy z dojazdem do parku.
piguła
N3
 
Posty: 201
Dołączył(a): niedziela, 15 lip 2007, 10:38

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez żółtodziób » niedziela, 9 paź 2016, 13:30

viper napisał(a):Powinieneś byc adwokatem, bo wszystko potrafisz wybielić. Jak nie znasz regulaminów to to kosztuje.


Pokaż mi gdzie ja napisałem,że karę mu wlepili niesłusznie? Napisałem tylko że to jeszcze nie znaczy, że oszukiwał.

Po za tym ewidentnie był problem z samochodem. Ja nie twierdze ze grzyb jest winny tylko ze może byc i sa do tego podstawy.


A własnie że twierdzisz. Chyba, że już do końca przestałeś ogarniać co piszesz. Przypomnę ci na wszelki wypadek:

viper napisał(a):Była już kiedyś taka sytuacja, ale nie pamietam z kim. Jeden z zawodnikow podszedł do " zawodnika oszusta " i dał mu ultimatum. Z reszta nie ma o czym gadać. Grzyb już pokazał ze oszustwo mu nie obce.


Jedziemy dalej

Jak by temat był czytelny to na zss bylo by już po temacie, a może właśnie był i zss nie miał problemu z podjęciem decyzji. Teraz wszystkozalezy od macek jego taty tak jak było na kakonoskim.
Nie masz pojęcia jak wyglada spotkanie z ZSS , a u nich liczą sie fakty i tam jest krótka piłka.


Pfffff... Chyba w mistrzostwach księżyców Marsa tak jest...

To nie jest wygodna interpretacja tylko jedna z możliwości. Tak samo jak twoja. Różnica tylko jest taka ze ja na ciebie nie siadam a tobie zaczyna się to podobać bo jesteś moderatorem. Wypowiadaj się na temat sytuacji a nie osoby. Tak Ci ładnie przypomnę bo chyba zapomniałeś.


Ciekawe że jakoś nie napisałeś o innych możliwościach tylko uczepiłeś się tej jednej. jak ci się nie podoba moderator to napisz do Autoklubu, żeby mnie zmienili, a najlepiej sam się zgłoś i tyle w temacie. Będziesz ciągnął temat w tym kierunku to dostaniesz "nagrodę" i w ogóle się skończy zabawa. A wypowiadam się wyłącznie na temat sytuacji. Jak już ktoś napisał - robisz kolejną gównoburzę - taka jest sytuacja.

seal napisał(a):http://wrc.net.pl/grzyb-wykluczony
Tak to opisuje redakcja WRC. Jeśli jest to prawda to nie ma co szczępić jezyka.


Nie widziałem i jest to pierwszy jakikolwiek argument w tej sprawie pochodzący z wiarygodnego źródła. Co jeszcze nie oznacza,ze kara została prawidłowo nałożona. Problem w tym, że z oficjalnego komunikatu wynika trochę co inego. Kara nie została nałożona za nielegalny serwis tylko za to, że członek ekipy znajdowal się zbyt blisko samochodu. Przyznasz, że to jest mocno dziwne i dlatego właśnie sugeruję wstrzymać się z komentarzami dopóki nie będzie pewności że próba oszustwa miała jednak miejsce.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez d-z rallyfans » niedziela, 9 paź 2016, 13:34

48.2.1. Wszelka obecność personelu zespołu lub wszelkich środków transportu należących do zespołu (łącznie z helikopterami) w promieniu 1 km od swojego samochodu startującego w zawodach jest zabroniona (...)

Ten paragraf to jakieś nieporozumienie :) według tego co tu jest napisane to jeśli wykluczyli Grzyba to powinni i resztę czołówki.
Od momentu zjazdu z rampy auto Grzyba było obserwowane przez personel zespołów konkurencji, był personel RACE RENT, był personel RT jak również personel MOTORSPORT ITALIA i to było zdecydowanie bliżej niż 1km od załogi, ba...pilot jednego z kierowców mijając stojące auto Grzyba wydał polecenia personelowi co mają robić, więc odwołanie wcale nie dziwi jeżeli wszyscy łamią ten przepis.

Mogę dodać jeszcze tyle że auto zostało uruchomione przez załogę, nie osoby trzecie lub personel zespołu w odległości max 300m od rampy ok 10min przed wjazdem na PKC w Zieleńcu.

UPDATE:
Z tego co pisze WRC akcja miała miejsce przez PS, to w takim razie mechanicy musieli być w pobliżu już za nim Grzyb miał przygodę, nie ma szans żeby zdążyli przyjechać z Zieleńca i naprawiać auto.

Zastanawiające się jest dlaczego w takim razie jest inny paragraf niż na nieprzepisową pomoc.
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez żółtodziób » niedziela, 9 paź 2016, 13:45

Otóż to. Właśnie o tym trąbię. Nieprzepisowa pomoc to jakby kurka coś innego niż przebywanie za blisko auta. Tutaj nic się ze sobą nie klei i dlatego moim zdaniem skrajne oceny na tym etapie są nie na miejscu. Nie mówię, że nie mogą okazać się prawdziwe, ale obowiązuje domniemanie niewinności. Dopóki wina nie zostanie udowodniona w sposób nie budzący wątpliwości człowiek jest niewinny. Tutaj wątpliwości jest od metra, a najcięższy dowód to publikacja prasowa. Źródło owszem, jest solidne, ale przy całym tym chaosie jaki powstał to też jeszcze sporo może się okazać.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez DonCorrado » niedziela, 9 paź 2016, 13:48

Z doniesień prasowych to wygląda tak, że Grzyb wie o co chodzi, ale odwołał się bo na gorąco można palnąć jakąś głupotę, więc tryb odwoławczy jest taki, że albo coś wymysli albo i nie, ale czas na zastanowienie ma.

Po co te rajdy w Polsce jak wyniki i tak są ustalane tydzien - dwa po rajdzie :twisted: Niedługo zielony stolik będzie przypominał ten na Dakarze.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez viper » niedziela, 9 paź 2016, 14:02

żółtodziób napisał(a):
Pokaż mi gdzie ja napisałem,że karę mu wlepili niesłusznie? Napisałem tylko że to jeszcze nie znaczy, że oszukiwał.

Nie no jasne, za piękne oczy dostał, albo jak to kolega eRADEe wyżej napisał zielony stolik, bo ktoś mu chciał kuku zrobic,mżeby nie został mistrzem. Daj spokój nie wierze w takie bajki. Ja rozumiem ze czasami sa rożne kwestie, ale sędziowie to tez ludzie i nie wierze zeby bezpodstawnie ktos grzyba ukarał.
żółtodziób napisał(a):A własnie że twierdzisz. Chyba, że już do końca przestałeś ogarniać co piszesz. Przypomnę ci na wszelki wypadek:

Twierdze,że ZSS nałożył karę na grzyba za konkretne przewinienie. Natomiast nie koniecznie za sama pomoc przy aucie, bo nikt tutaj obecnych nie jest wstanie tego stwierdzić. Natomiast przeciwko Grzybowi jest fakt ,że nieuczciwe manewry obce mu nie są.


żółtodziób napisał(a):Pfffff... Chyba w mistrzostwach księżyców Marsa tak jest...

Nie wiem jak jest na mistrzostwach księżyca bo tam nie bylem, ale wiem jak jest na ZSS. Ty nie byłeś ani tu ani tu, wiec tematu nie skomentuje, bo skąd masz to wiedziec jak jest na ZSS.

żółtodziób napisał(a):Ciekawe że jakoś nie napisałeś o innych możliwościach tylko uczepiłeś się tej jednej. jak ci się nie podoba moderator to napisz do Autoklubu, żeby mnie zmienili, a najlepiej sam się zgłoś i tyle w temacie. Będziesz ciągnął temat w tym kierunku to dostaniesz "nagrodę" i w ogóle się skończy zabawa. A wypowiadam się wyłącznie na temat sytuacji. Jak już ktoś napisał - robisz kolejną gównoburzę - taka jest sytuacja.

Nie rozśmieszaj mnie z pisaniem gdzie kolwiek, bo w nosie mam czy moderatorem jest józek Czesiek czy żółtodziób. Nie wypowiadasz sie na temat sytuacji tylko zaczynasz sie mądrzyć. Nie bierz udziału w gównoburzy jak ci sie nie podoba i bedzie po temacie, ale filozofię schowaj dla siebie. Sam nie wiesz jak było, a zobaczymy na końcu czy grzyb zostanie ukarany.
Uczepiłem sie jednej bo taka podają za najprawdopodobna. Nielegalny serwis to gruba sprawa i musza byc grube dowody. Jezeli takie sa a wierze ze sa to mysle że nie mamy o czym rozmawiać odnośnie innych możliwości.

żółtodziób napisał(a):Otóż to. Właśnie o tym trąbię. Nieprzepisowa pomoc to jakby kurka coś innego niż przebywanie za blisko auta. Tutaj nic się ze sobą nie klei i dlatego moim zdaniem skrajne oceny na tym etapie są nie na miejscu. Nie mówię, że nie mogą okazać się prawdziwe, ale obowiązuje domniemanie niewinności. Dopóki wina nie zostanie udowodniona w sposób nie budzący wątpliwości człowiek jest niewinny. Tutaj wątpliwości jest od metra, a najcięższy dowód to publikacja prasowa. Źródło owszem, jest solidne, ale przy całym tym chaosie jaki powstał to też jeszcze sporo może się okazać.

Mnie sie wszystko klei po tym. Jak to żółtodziób wytłumaczysz to jesteś naprawdę dobry :D

http://wrc.net.pl/grzyb-wykluczony

i nie znam sytuacji zeby jeden zawodnik składał protest na drugiego tylko za to że ktos stał w odległości mniejszej niz km czy dwa, bo na starcie często sa mechanicy i nikt z tego tragedii nie robi. Teksty o domniemaniu niewinności to wspomniana filozofia, ale twój styl taki jest, wiec trza przymknąć oko. Ciekawe co powiesz jak wyniki zostaną utrzymane.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez speedyzxz » niedziela, 9 paź 2016, 14:51

eRADe napisał(a):Czy ktoś uczciwie potrafi powiedzieć za co poleciał Pan Grzyb ? ale nie domysły tylko precyzyjna informacja, np:
"Jego mechanik znajdował się 36 metrów od Skody z kluczem 18 i tarczą hamulcową."
Też osobiście chciałby jakieś precyzyjniejszej informacji odnośnie ewentualnego wykluczenia
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez viper » niedziela, 9 paź 2016, 14:59

speedyzxz napisał(a):
eRADe napisał(a):Czy ktoś uczciwie potrafi powiedzieć za co poleciał Pan Grzyb ? ale nie domysły tylko precyzyjna informacja, np:
"Jego mechanik znajdował się 36 metrów od Skody z kluczem 18 i tarczą hamulcową."
Też osobiście chciałby jakieś precyzyjniejszej informacji odnośnie ewentualnego wykluczenia

No tu chyba wszystko jasne. Sam nie był wstanie naprawić tego. Tu masz zdjęcia i konkrety.
http://wrc.net.pl/grzyb-wykluczony
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 50. Rajd Dolnośląski 2016

Postprzez d-z rallyfans » niedziela, 9 paź 2016, 15:20

No nie do końca jasne :?
ZSS powołuje się na 48.2.1. Regulaminu Sportowego, a według tego co pisze WRC to miało miejsce serwisowanie poza strefą więc ZSS powinien powołać się na 48.1.1.

"Począwszy od pierwszego PKC, serwisowanie może być wykonywane w startującym
samochodzie wyłącznie wewnątrz parków serwisowych i oddalonych stref serwisowania
z wyjątkiem napraw wycofanych samochodów, których zawodnicy mają zamiar ponownie
wystartować."
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do RSMP

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron